WoW Vanilla

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące WoW'a.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy WoW

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Termit » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:46

@Seven muszę się z tobą z godzić. Dostęp do informacji, jak i sama mentalność społeczeństwa gier komputerowych bardzo się zmieniła przez te 15 lat. Siądzie sobie paru ludzi nad logami i po analizie już będzie wiadomo co będzie robiło największy dmg/heal i jakie będą dla niego BiS itemy. Dlatego bardziej się skupiam na tym żeby mi się fajnie grało a nie żeby być TOP. Aby jakaś klasa była najlepsza to inne muszą być gorsze.

Moja historia z WoW'em zaczęła się na priv własnie okolice patchu 1.1x, przesiedziałem tam z kilka tygodni męcząc się magiem, później kilka prób tankowania dungeonów shamanem w okolicach lvlu 20-30 ( bo nikt mi nie powiedział że słabo się do tego nadawał, była tarcza to znaczy że Tank).
Po wielkim hype jaki panował z powodu zbliżającego się pierwszego dodatku przeniosłem się już na server oficjalny gdzie zaskoczył mnie późny etap pre-patch TBC ( nie pamiętam dokładnie), Był to dla mnie najlepiej wspominany czas, shaman miał już dual wield za co pokochałem te klasę pod względem lore/animacji i niemal udało mi się wbić 60 :) Ilość graczy była ogromna, co chwila spotykało się kogoś kto pomógł zabić bossa lub kogoś kto zabił mnie. Moim największym błędem była podróż do Taren Mill w celu poznania świata i lvlowania, tam to regularnie odbywały się bitwy po kilka razy dziennie między hordą a ally. Ginąłem od zbłąkanych AOE, wybiegam z jaskini w której jakieś questy robiłem i nagle boom leże bo zbłąkana consecracja od paladyna leżała.

Obiecany nam classic nie jest moim ideałem, wolałbym coś w stylu Lineage 2 classic. Po staremu poziom trudności, wielkość świata, ale udoskonalony o z zawczasu przemyślany już balans między klasami, co niektórym dali nowe skille których nawet nie było przy najnowszych dodatkach w celu dążenia do z balansowania grywalności każdej z klas. Powinni udostępnić nowe modele postaci, potworów i świata. Mam tylko cichą nadzieję że nie będą dążyć krok w krok przez historię WoW'a i Chromie wyprostuje te wszystkie linie czasowe które się poplątały.

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 21:07

Gerdhard pisze:
poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:17
@Seven bardzo się ciesze że już do nas wróciłeś jestem pewien że IX zbuduję coś wyjątkowe stara ekipa wraca i tak jak napisałeś tu socjalny aspekt musi być a niedzielni gracze BfA rozbiją się na 20 lvl...i tak się zastanawiam czy Warki do 40 nie noszą mailów?
Dziękuję za ciepłe słowa : ) Miło mi. [ble! Że też ja dałem radę to napisać hahahaha]
A noszą noszą! A jakże! O ile dostaną z Questa... Warrior jest Tankiem przez duże T w 1.12 i nie prawda to co czasami zdarza się czytać że jego rola sprowadza się do spamu trzech klawiszy. Teraz to jest z zasady tak, że każdy robi łąskę że tankuje, że healuje bo musi odbębnić coś tam i mieć za to nagrodę. W BfA tank ani nie czeka na manę heala, ani nie ogląda się na resztę tylko aby zrobić swoje i mieć z głowy całą tą instancję i całe to pożal się Boże party. W 1.12 za trzy godziny tankowania czasami nie będzie żadnej nagrody. Za 6 godzin też nie. Tylko koszta, koszta, koszta... A Warrior w Classicu będzie niezastąpiony. W przyszłości jak druid czy pala porządnie się ubierze to będzie mógł czasami za OffTanka robić, bo będą takie momenty. Ale warek z dobrą tarczą to taka ostoja party w Vanilli. Ludzie kiedyś nie chcieli nim grać bo to duża odpowiedzialność była a trudno się go levelowało - długo, tak jak priesta. Stąd moje parcie na różnicę w solo i stracie czasu i frajdy męcząc się samemu, a bieganiu razem z party nawet dla bezpieczeństwa i że można po kolei bić wszystko na drodze a nie zastanawiać się którędy omijać moby i czy starczy nam kanapek na dwa Questy bo po każdym o 1 lvl wyższym mobie trzeba coś przekąsić na początku żeby za chwilę jak się dwa zagrują nie musieć biec trzy i pół minuty z cmentarza w Darkshore... Po 10 zgonach odechce się Wam eksperymentów z biciem mobów na granicy własnego HP.

@Termit Myślę że Classic będzie jak Vanilla pod względem lore. Nie zmienią niczego żeby potem nie popsuć sobie układanki gdy okaże się że za 4 lata chcą coś dołożyć. A znając życie będą to robili bo mają w planach dwa typy serwerów: ukierunkowane na dalszy rozwój i zamknięte na amen w Vanilli. Mogą z tego skorzystać na początku żeby wybadać grunt przez tydzień od 13 sierpnia, kiedy będzie można mając abonament albo czas gry wykupiony już wybrać serwer i stworzyć postacie.

Ja zaczynałem druidem. Potem warrior. I na koniec Rogue. Druidem grałem nawet w party z 4 rogalami żeby dawać im aurę, warriorem z 2h albo dueal wield też mogłem fajnie się pobawić. Rogal to taka solo klasa dla mnie bo można łatwo uciec. Nie liczył bym że wybór klasy mającej heal pomoże w przeżywalności na serwerze PvP. Nie gwarantowało to sukcesu 15 lat temu. A teraz szanse na klasę samowystarczalną która ma heal zmalały jeszcze bardziej przez wielkie parcie w stronę World PvP.
Pala jedynie mógłby coś więcej znaczyć przez plate i bańkę. Palków nikt nie lubił za to i grając hordą palkowi nigdy się nie przepuszczało. Zawsze był do skutku zajeżdżany bez krzty honoru, miał paść i tyle. Teraz nie będzie inaczej. Dzieciaki które grały palkiem pójdą na stronę hordy i też będą polowały na palków żeby sobie ulżyć po latach zniewolenia ; )

W 2005, rok po premierze, gdy już ustabilizowało się jako tako towarzystwo na serwerach, Vanilla miała takie oto statystyki co do ras i klas. Poczekajcie dwa miesiące, a zobaczycie zupełne przeciwieństwo tego w Classicu...
Obrazek
Obrazek

In terms of Alliance / Horde ratio, the numbers match up pretty well. WarcraftRealms has a ratio of 1.6:1. The survey data has a ratio of 1.7:1 (646 Alliance vs. 373 Horde characters).
From the survey data, the average age of the WoW player is 28.3 (SD = 8.4). 84% of players are male. 16% are female. Female players are significantly older (M = 32.5, SD = 10.0) than male players (M = 28.0, SD = 8.4). On average, they spend 22.7 (SD = 14.1) hours per week playing WoW. There are no gender differences in hours played per week.

Czas biegnie nieubłaganie i ani się obejrzymy jak za rok będą dostępne staty z Classica.
Jakiś czas temu nie braliśmy pod uwagę gry po stronie Ally. A tu coraz więcej głosów - niektórych z rozsądku jako ucieczka od gimbusów które tym razem rzucą się na Hordę i z ciekawości żeby poznać drugą stronę Azeroth.
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 12 czerwca 2019, 08:29

More more more…
Obijają mi się o uszy kwestie balasu między Horde a Aliance, pamiętam wywiad z jednym z developerów gdy dodano Warmode z 10% XP, potem podwyższono do 30%... Powodem był… BALANS. I o tym będzie dzisiaj. Gracze nie chcą balasu! Gracze chcą aby rzeczy się działy a nie były na siłę podbijane przez decyzje zapadające poza naszymi plecami. Stąd wzięła się obecna forma WoWa.
W zasadzie przez wielu już znienawidzona. W wywiadzie padło jedno ważne zdanie pamiętam. Dla Hordy brakuje przeciwników w otwartym PvP – to powód podniesienia.
Po co stworzono BloodElfy? Bo potrzeba było też zbalansować obie frakcje. Było za mało Hordy. Horda byłą brzydka. Dzieci nie lubią brzydkich. Rodzice też brzydkich nie lubią. Dodano pięknie wyrzeźbione muskulatury Krwawych Elfów i sytuacja zaczęła się zmieniać! Już dzieci zaczęły wybierać BE jako rasę i przeszły na stronę hordy opuszczając Ludzi i Nocne Elfy. Graczom którzy od początku wierni są Hordzie w ogóle to nie pasuje. Jest wiele postów osób które nie chcą wprowadzania balansu na siłę… Horda była w odwrocie ale przez poprawność polityczną kogoś na górze staje się stroną dominującą. Gracze chcą być prawdziwymi Hordziakami… Chcą się śmiać z Przymierza że ma w swoich szeregach setki gimbusów wśród których można bez większych problemów wywoływać frustracje i wściekłość która w połączeniu z burzą hormonów i zbyt dużą liczbą godzin przed kompem daje wybuchową mieszankę i zwyczajnie nakręca PvP w otwartym świecie.
Fajny cytat Wam wkleję. Jeden z moich ulubionych: „If you play Horde be ready to be the underdog. But in my opinion that’s perfect, because that’s what Horde lore is all about: a bunch of survivors trying to live in a world that came to hate them.” To świadczy o bardziej dojrzałym spojrzeniu na Horde niż kolorowe ciuchy i niebieskie oczy Przymierza… Tu już jest zalążek filozofii… Coś co drzemie ukryte głęboko pod pixelami i wgryza się w umysły ludzi reprezentujących sobą coś więcej niż pykanie w Fortnite. To wszystko co łatwe i proste nie jest dla tego gatunku graczy. Oni chcą tego o czym już sami twórcy zdążyli zapomnieć… R P G… Chcą się wczuć w rolę, chcą emocji związanych z personifikacją ich postaci, chcą poświęcać swój czas aby tchnąć w te piele odrobinę życia, a Blizzard-Activision-Geppetto pozbawia ich tej możliwości wraz z każdym dodatkiem i unowocześnieniem WoWa, wraz z każdym dostosowaniem go do panujących trendów. I oto nagle Classic… Na forach ludzie zaczęli używać pojęcia Vanilla Vanilla aby dosadnie oddać to czego oczekują od Classica. Każdy news od Blizza zwiastujący brak Battle Petów czy Achiwmentów albo innych współczesnych zdobyczy spotykał się z wielkim halo i podkreślaniem że Classica która ma być jak Vanilla Vanilla a nie pół Vanilla pół BfA. Stąd twarde reguły z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Bo gra będzie wymagająca i będziemy skupiać dużo uwagi na naszej postaci. Wróci posmak RPG, wróci fascynacja gdy na 38lvl dropną pierwsze porządne shouldery których nie wymienimy aż do 40 poziomu… Nasz Pinokio którego tak długo levelujemy stanie się bardziej żywy niż mógł to sobie wyobrazić w BfA. Żadnych 5 altów, nie będzie na to czasu, jeden alt to będzie duże wyzwanie bo trzeba będzie zaniedbać Pinokia. A fajnie jakby nasz Pinokio miał Legendary i reszta Pinokiów też, żeby idąc do Naxx można było po dwóch latach bić tam trashe jak zwykłe moby a nie biegać z cmentarza bo nie mamy gwaru i DPSu. Tak, da się mieć 5 czy 6 Thunderfury Blessed Blade of the Windseeker.
Balans zabił ducha WoWa. Classic ma teraz bardzo ważne zadanie, aby gatunek MMORPG mógł przetrwać. I ma też pokazać coś nie tylko dla Activision któremu Blizz chce utrzeć nosa, ale całemu światu że jednak coś gdzieś po drodze nie pykło… I zacząć wszystko od nowa, ale z bagażem 15 lat doświadczenia i ogromnym zapleczem w postaci graczy którzy jakby nie patrzeć wiedzą lepiej czego chcą niż kadra menadżerów finansowych.


Zacząłem powoli coraz głębiej zaczytywać się w tematy Horde czy Alliance.
Tematy na US oficjalnym Blizzarda.
Hardcore guilds from pservers are already decided and if the keep their current factions - there will be on both factions in Classic. Other players have their own non-hardcore picks or will follow their favorite guild.
To kolejna dawka informacji poza screenem z priva kilka postów wyżej która dobitnie pokazuje że Blizz musi szykować się na graczy z privów. I taki też był zamysł przecież. Oczywiście mało kto w to wierzył i z początku było mnóstwo sceptycznych opinii których sedno sprowadzało się do… abonamentu! Chyba z braku jakichkolwiek racjonalnych argumentów. Teraz wiemy już że ruchy całych gildii będą kierowały się setki osób grających ze sobą od lat na oficjalną Vanille Blizza.
Na forach poszczególnych serwerów też są takie dyskusje ale mało kto się jakoś wyłamuje co i jak i gdzie. Guildie mają swoje wewnętrzne fora jak nasze i tam załatwiają takie sprawy.
A jak widać stawka jest wysoka. Praca nad swoją postacią – fakt że większość kupowała Golda czy itemy od GMów, bo po to są privy rzecz jasna, ale wszystko to marność nad marnościami…
Także nie tylko nowe gildie będą widoczne w Classicu ale i potężny najazd dobrze zorganizowanych i zgranych gildii privów. Gracze nie zrzeszeni będą mieli się gdzie przykleić. Nie będą musieli sami siebie organizować. Trafią do rozbudowanej i dobrze prosperującej struktury aby razem bawić się w Azeroth. Cudowne!

Czytać, szukać, zaczynać powoli oswajać się z tym że trafiamy na konkurencję która ostatnie lata spędziła w Azeroth a nie w skarbcu z darmowymi lootami. Jak chcemy aby można było nas rozpoznać na serwerze to nie możemy stać w miejscu. NAsze postacie będą zupełnie inaczej się zachowywały w 1.12 niż w BfA. Dla nich to będzie normalne. Dodatkowo serwer fair play a nie PPW jak to na privach i bez błędów z ogromną ilością mięsa do gankowania!!! Także widać już ruchy w świecie Azeroth i wielkie oczekiwania. Młodzi gracze nie chcą być już pięknymi Alliance tylko chcą aby kojarzono ich ze złą Hordą. Horda natomiast... ich nie chce! hahahahah : ) tak w skrócie można to określić. Teraz nie będzie już BE więc młodziki rzucą się na klasyczne rasy i ciężko będzie poznać który to podlotek. W Classicu szybko się ich wyhaczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Termit
Patrycjusz
Posty: 299
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 08:01
Medals: 4
Lokalizacja: Gdynia.
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WoW Legionista WildStar St. Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Termit » środa, 12 czerwca 2019, 09:03

Obecnie pogrywam w Guild Wars 2 i bardzo często spotykam się z stwierdzeniem że płacenie abonamentu za grę to największe zło. Za dziecka też tak mówiłem gdy wychodził WoW a ja przesiadywałem w tym czasie na priv Lineage2. Ale osoby które nigdy nie sprawdziły tych gier na oficjalnym serwerze wciąż mają te same błędne przekonanie że abonament jest drogi, a pirackie serwery są takie same.

Seven będzie naszym głównym zbieraczem i Analitykiem informacji związanych z community WoW'a!

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 12 czerwca 2019, 10:06

Termit pisze:
środa, 12 czerwca 2019, 09:03
Obecnie pogrywam w Guild Wars 2 i bardzo często spotykam się z stwierdzeniem że płacenie abonamentu za grę to największe zło. Za dziecka też tak mówiłem gdy wychodził WoW a ja przesiadywałem w tym czasie na priv Lineage2. Ale osoby które nigdy nie sprawdziły tych gier na oficjalnym serwerze wciąż mają te same błędne przekonanie że abonament jest drogi, a pirackie serwery są takie same.

Seven będzie naszym głównym zbieraczem i Analitykiem informacji związanych z community WoW'a!
Tak, wiem, jest taka jedna grupa niereformowalna i nieświadoma pewnych zależności którymi kieruje się developer.
Olewamy ich. Nie chcemy i nie potrzebujemy. Na privach gra mnóstwo osób które porzuciły WoWa przez ideologię, jako wyraz nazwijmy to wzniośle i niech powieje metafizyką i UFO - jako przejaw buntu przeciwko temu czym WoW się stał. WoW to dla jednego pokolenia będzie gra jak wiele innych, a dla drugiego pokolenia będzie wspomnieniem i emocjami oraz formą w jakiej ta mieszanka funkcjonowała na tyle dobrze, że poszli na priv.
Też grałem na priv w L2 m.in i powiem Ci że wszędobylska obecność kupowania itemów sprawia że gra która nie jest fair play a powinna być, a chcemy aby taka była doprowadzi do tego że albo się dostosujesz i też będziesz kupował Gold albo itemy lub całe konta, albo zrezygnujesz bo doprowadzi Cię to do zwyczajnych granic frustracji przez niesprawiedliwość między graczami którzy uwierz mi że wywalają kilka razy więcej w sklepie niż 40pln abonamentu miesięcznie. Poza tym grupy wiekowe osób jakie nas interesują i jakie mają czas wieczorami bo nie muszą iść spać, tylko same usypiają dzieci nie mają w ogóle takiego zestawu pytań jak płacić za abonament czy nie płacić. Zresztą decyzje już zostały podjęte. Guildie którym zależy na Azeroth a nie na tym żeby sobie za darmo popykać w WoWa wynoszą się z privów. Zatem kwestia abonamentu jest dziewięćdziesięcio ośmio rzędna. Dostają świeży start. Równy start. Dostają stabilne serwery i community które tak jak oni szuka w Azeroth czegoś więcej niż oferują obecne modele gier z BfA na czele. 1.12 nie jest prostsze. Jest trudniejsze. To że nie ma pierdyliona NUDNYCH już do granic przyzwoitości epaxów nie znaczy że gra jest nie wymagająca bo 1.12 potrzebuje innego rodzaju zaangażowania, któremu dzieci nie dadzą rady, szczególnie gdy będzie tak jak się to zapowiada nacisk na World PvP.
Dziecko dostanie dwie godziny na grę a połowę będzie czekało nad corpse bo jeszcze licznik będzie bił po szesnastym zgonie w 30 min.
Myślę że nie należy brać już pod uwagę kwestii abonamentu, mimo że model mikropłatności rządzi tym biznesem i długo nie przestanie, ale grupa osób którym zależy na Azeroth nie będzie się tym w ogóle przejmowała. COraz częściej chcemy znaleźć coś w RL i nie ma znaczenia że kosztuje to 44 ziemskie pieniądze, bo zwyczajnie tego chcemy i nasze psyche nie przekłada wartości 44 ziemskich pieniędzy ponad to co możemy za nie zdobyć, bo to cel jest bezcenny czy bardzo wyczekiwany i upragniony a nie powszechny i pospolity środek który do niego doprowadził.

Osoby które nigdy nie liznęły oficjalnego serwera albo zrobiły to tylko już w ich rakotwórczej formie która jest odpowiedzialna za odpływ wyznawców Blizza są zwyczajnie poszkodowane przez los i powinny z czasem to zauważyć, szczególnie po tak wielkim HALO jakie obiega właśnie świat przez Beta Classic. Dostaną swoją szansę i powinni z niej skorzystać. Nawet Free Account do 20lvl już pokaże że 1.12 to nie 1-20lvl w BfA. I to dosadnie pokaże.

Nie no Termit, to taka wiedza ogólna jak dla mnie, po prostu ganiałem dwa razy po pół roku na dwóch premierach 1.12 to jakoś tak teraz mi to wróciło i chcę się tym podzielić z tymi którym rodzice nie pozwalali na szatańskie gry, albo gatunek był im obcy czy zwyczajnie nie atrakcyjny czy nie lubiany. Ale teraz po latach znając permutacje i eksperymenty na gatunku MMORPG chcieli by spróbować czegoś co jest dojrzałym produktem i bardzo dopracowanym przeznaczonym dla dojrzałych graczy.
A co do analiz... ; ) Te są jednoznaczne : D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Wąski » środa, 12 czerwca 2019, 10:16

Jeżeli poważnie zastawiacie sie na sekcja, to proponuję wybrać zarówno server i stronę tak jak polskie community. Jak narazie mamy 2 klany Fixed (A) z okolo 100 ludzi i Exiled (H) 130 ludzi. Z tego co wiem oba klany chca isc na jeden server. Obie gildie sa juz mocno zorganizowane, własne dobre Discordy, arkusze, założenia i dużo doświadczenia na privach. Proponuję być znimi w kontakcie jak przyjdzie czas wyboru servera, bo to oni są "polskim community" i konkurecją/sojusznikami/wrogami.

Druga sprawa zegar tyka, a sekcja WoW jest w fazie bardzo bardzo merytorycznej. Ci najbardziej zapaleni gracze właśnie juz teraz szukaja klanu, później zostana resztki i ludzie chca pograja moze miesiąc. Albo start sekcji teraz, albo z dnia na dzień będzie coraz trudniej. Classic to wyzwanie również dla klanów, 50 aktywnych graczy to absolutne minimum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » środa, 12 czerwca 2019, 10:32

@Wąski Spoko taki pozór tylko chwilowy już w niedziele pojawi się ankieta którą stroną gramy..ogłoszenie rekrutacyjne już praktycznie gotowe i tak będzie jak piszesz dogadamy z nimi na jaki server wspólnie idziemy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 12 czerwca 2019, 10:55

@Wąski Dokładnie tak jak piszesz. Poruszyłem to już wyżej, że albo spróbujemy sami coś osiągnąć, albo dołączymy do czegoś co już będzie funkcjonowało. Wyjdzie w trakcie który serwer będzie "polskim BLem".
Mamy szansę sami spróbować. O wielkości guildii też już pisałem. To 50 minimum to nawet za mało. 100 to mała guildia. Chyba że same hardkory które mogą dzień dnia po 6 godzin być online i radzić sobie w sposób który pozwoli im normalnie funkcjonować w grze a nie klepać biedę bo nie ma na flaska i jeszcze kilka talentów do kupienia zostało.
Część z nas będzie mogła sobie na to pozwolić, ale i tak jest nas ciągle zwyczajnie... mało ; )
Te ograne ze sobą guildie to i tak szczelne środowiska które mają już wypracowane w zasadzie wszystko w Azeroth.
Wielu graczy nie będzie miało tam miejsca, bo robić dwie grupy rajdowe to jest dopiero prawdziwy hardcore...
Będą guildie PvP typowe, nastawione na 2 godziny gangsterki wieczorami i sianie zamętu jak już jako tako uda im się ubrać.
I będą takie, które chcą zwyczajnie skorzystać z tego contentu w takiej formie. Na pewno z czasem ktoś będzie szukał sobie miejsca nawet po premierze. Do rajdowania dla nas jest 10 miesięcy. Bez FR nie ma co zaczynać tematu MC. Mamy dużo czasu żeby spróbować zaistnieć na serwerze. Jeżeli spotkamy tam podobne osoby to urośniemy w siłę bez dwóch zdań. Jak nie to sami w kilkanaście osób połączymy się z innym klanem. To normalna procedura w 1.12. Vanilla to gra typowo zespołowa. I to bardzo rozwinięta i posiadająca mnóstwo zależności. Nasza sekcja WoW nie dała by rady w 1.12. ZA dużo różnic było i spin. Może wywołanych formą BfA. Może osobowościami. Vanilla jest inna. I inne charaktery przyciąga. I dyktuje inne zasady niż BfA.
Mamy szansę. Warto z niej skorzystać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Caico
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:29
Lokalizacja: Glasgow
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Caico » środa, 12 czerwca 2019, 15:35

Ja obawiam się tego, że poprostu najlepiej mi się gra palkiem na priv serwerze. Ale z tego co czytałem, to na end game Paladin tylko się do healowania nadaje i do tego biega w cloth. Farma golda nim jest ciężka, mimo że ma aoe. Boje się, że wybierając paladyna będzie to droga do nikąd. Im więcej testuję klas na tym privie, im więcej czytam poradników, wypowiedzi nt klas, tym większy mam dylemat kim grać.

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » środa, 12 czerwca 2019, 21:53

Caico pisze:
środa, 12 czerwca 2019, 15:35
Ja obawiam się tego, że poprostu najlepiej mi się gra palkiem na priv serwerze. Ale z tego co czytałem, to na end game Paladin tylko się do healowania nadaje i do tego biega w cloth. Farma golda nim jest ciężka, mimo że ma aoe. Boje się, że wybierając paladyna będzie to droga do nikąd. Im więcej testuję klas na tym privie, im więcej czytam poradników, wypowiedzi nt klas, tym większy mam dylemat kim grać.
Masz czas. To największy atut. Gra Ci się najlepiej bo? Jesteś samowystarczalny i masz 2h weap i zbroję. Dlatego było tylu palków 15 lat temu, dlatego tak jak BE grała dzieciarnia tak samo i palkami też grała dzieciarnia i wrzucała na siebie bański i była OP. Palek wiele razy był OP. Nerfili go dotąd aż ludzie powoli zaczęli z niego rezygnować.
Zanim zaczniesz biegać w clothach to miną dwa lata. Nie patrz na to. To tak jak ja uwielbiam swordy i chcę mieć Thunderfurry ale end game najlepiej rogalowi idą sztylety i atak w plecy. Mam zrezygnować z rogala bo nie będę mógł grać mieczami? C'mon. Nikt nie zmusi Cię do clothów Panie Caico. Najwyżej będziesz miał słabszy heal i tyle. Palków w guildii będzie kilku. Jakoś się dogadacie może co? Z czegoś zrezygnujesz na rzecz plate i tyle. Dasz komuś pierszeństwo w progresie i tyle. A Ty i tak swoje zdobędziesz, tyle że w drugiej kolejności jak coś będzie na farmie już. Graj tą postacią którą lubisz! Pisałem już to trochę wyżej. Gra ma sprawiać przyjemność Tobie, nie mi. Za dwa lata będziemy mieli Alty które będą m.in też do takich celów służyły. Nie wiesz jak dokładnie będzie to wyglądało. Trochę się zmieniło przez te 15 lat. Ludzie mogą się okazać bardziej obcykani ze swoimi klasami przez lata praktyki i może pala w clothach odejdzie do lamusa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Madi » czwartek, 13 czerwca 2019, 17:43

Caico pisze:
środa, 12 czerwca 2019, 15:35
Ale z tego co czytałem, to na end game Paladin tylko się do healowania nadaje i do tego biega w cloth. Farma golda nim jest ciężka, mimo że ma aoe. Boje się, że wybierając paladyna będzie to droga do nikąd.
Niestety najlepsze itemy do heala to często cloth, leather i mail To samo maja inni healerzy. Shaman, też biega w mixie cloth, leather i mail. BIS itemy można podejrzeć tutaj http://www.wowclassicbis.com/ .
To nie znaczy, że na rajdach nie dorwiesz plate sprzętu do leczenia, nikt inny go nie będzie chciał, więc trafi do Ciebie. Do leczenia na pvp już trzeba założyć plate, więc się ten loot przyda.

Wszystko zależy od gildii, ale najczęściej w rajdzie będzie może jeden retri paladin. Do tego musi się on zawsze starać więcej od innych i mieć full buffy, żeby robić dobry dps.

Jako prot możesz tankować wszystkie 5-many bez problemu. Możesz robić kasę w ten sposób - tankując 5 many i rezerwując wartościowe itemy. Na privach to bardzo częste działanie tanków, rezerwują np. recepte na flask i dostają ją jak wypadnie.

Dla kasy najlepiej robić stratholme living, gdzie dropią orby na enchant crusader, książka na żarcie dla maga, recka na flask.
Możesz robić solo Dire maul east runy, co robi też wiele innych klas. Albo ubijanie w szybkim tempie wszystkich bossów w DM east, tzw, jump runy, co robi się w 2-3 osobowym party (zależne od sprzętu).
A tutaj filmik, w którym paladyn tier 1 soluje sam DM east:

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 13 czerwca 2019, 18:03

@Madi @Caico Jak dla mnie to co piszesz 100% racji ale Caico o rajdowanie to będziesz martwił za kilka miesięcy przynajmniej więc na spokojnie graj tak jak Madi napisał:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Madi » czwartek, 13 czerwca 2019, 18:06

Gdybym ja chciał grać jako plate dps, to robiłbym warriora bez namysłu. Warriorów jest po 8-10 na rajdzie. Tankowie + fury dps. Warrior topuje dps metery już w MC.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gerdhard » czwartek, 13 czerwca 2019, 18:08

@Madi A ty kim będziesz ciupać:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Madi » czwartek, 13 czerwca 2019, 19:01

gnome warlock

Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » piątek, 14 czerwca 2019, 05:23

@Madi o Chłopie... Mało kto już to pamięta. Ile godzin ja tam spędziłem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Caico
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:29
Lokalizacja: Glasgow
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Caico » sobota, 15 czerwca 2019, 08:42

Pytanko odnośnie Mage + Warlock, a w zasadzie wyboru rasy do tych klas. Wiadomo, że gnomy są bisową rasa pod tą klasę, z racji boostu do intelligence. Czy różnica w dps pomiędzy gnomem a humanem na end game będzie drastyczna? Czy human będzie osierocony trochę na rajdach? Coś jak jest w przypadku priestów, gdzie raczej tylko dwarf prej jest chciany na rajdach, ze względu na racial Fear Ward.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » sobota, 15 czerwca 2019, 08:52

podłączam... co najlepsze pod maga... bo jedni mówią że człowiek, a drudzy że gnom :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Gwalch » sobota, 15 czerwca 2019, 11:17

Ogólnie to gnom. Choć jak zwykle można dyskutować, czy przy rep grindzie Diplomacy nie jest lepsze, jeśli faktycznie bawimy się w taki grind.


Awatar użytkownika
Seven
Patrycjusz
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:41
Medals: 2
Lokalizacja: Platerów
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Seven » niedziela, 16 czerwca 2019, 11:06

Pod kątem end game piszecie oczywiście. Bo Vanilla jest tak pisana że mając już lepszy gear czekacie z DPS bo... Agro! Rogale czekały na single target i warlock i mag też. Na początku brakuje DPSu a potem jest aż nadto. Ja bym do Classica brał i klasę i radę która zwyczajnie Wam się podoba i której lore lubicie i dźwięki itp. Classic to taka podróż w czasie do dobrych czasów i wspomnień. Z naszym doświadczeniem będzie nam o wiele łatwiej niż 15 lat temu. Także grajcie tym co zwyczajnie serce Wam podpowiada a nie rozum. Rozum nadrobimy balansem na rajdach i tyle. A Wy macie mieć z tego frajdę a nie słupki i statystyki które i tak będą zależne w dużej mierze od gearu. Pamiętam jak warrior dungeony bez tarczy tankował. Tylko DPS jak po orby chodziliśmy... Bo miał gear który na to pozwalał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Harall
Posty: 515
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2014, 10:56
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista AO Optio Mecenas IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Harall » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 22:23

Cześć, chciałem się tylko przywitać i powiedzieć że zobaczymy się na classicu ;).
"Daj człowiekowi ogień a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia a będzie mu ciepło do końca życia."

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Yeleana » wtorek, 25 czerwca 2019, 08:32

Nie ma na co czekać, składaj podanie i od dziś baw się z nami ;)
Obrazek

Arkedherun
Posty: 1
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 13:50
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Arkedherun » środa, 26 czerwca 2019, 13:54

https://discord.gg/qhdgjbZ
Wow Classic Polska
Jest tam już nas 1000 os
Możecie tam otworzyć rekrutacje do swojej gildii (albo dołączyć do hordowej hehe)
Zapraszam ;)

Awatar użytkownika
Iallanis
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 13:52
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

WoW Vanilla

Post autor: Iallanis » czwartek, 27 czerwca 2019, 23:06

Nasz gildia gra już na tym prywatnym serwerze który Yeleana proponował? Mam tam już kilka postaci treningowych na niskich poziomach.

Awatar użytkownika
Caico
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:29
Lokalizacja: Glasgow
Gender:
Status:
Offline

WoW Vanilla

Post autor: Caico » środa, 3 lipca 2019, 09:42

Żonka sprezentowała mi Tartarusa na urodziny (samobój) i już wiem, że będę grać Human Rogue :p

Czy na classicu istnieje macro na pickpocket + autoloot?

ODPOWIEDZ

Wróć do „World of Warcraft”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość