Healer PVP

Dział przeznaczony na buildy postaci.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AO

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Healer PVP

Post autor: Bruner » sobota, 15 kwietnia 2017, 08:02

Aloha
Mam kilka pytan odnosnie Healera w tej grze.
1. Build - jaki build wybrac do pvp? Ogolnie chodzi z laska i ksiazka w robe ale gdzie na forum czytalem ze z axe'm biegaja rowniez healerzy ^ ^.
2. Jako cel - glownie pvp - na czym powinien taki healer sie skupic? Na wbijaniu lvl broni ? Jesli tak, to na czym to robic jesli sie nie jest w party? Na dungeonach, mobach?
3. Pobocznie - kiedy nie ma pvp - na czym powinna taka osoba sie skupic? Na zbieraniu jednego rodzaju mats'u aby jakas kase miec?
4. Jaka bronia powinien walczyc taki healer poza pvp - jak gra solo? Czy w takim wypadku musi wbijac tier 2ch roznych broni?

Dopiero zaczynam gre wiec niektore pytania moga sie wydac "dziwne" :P.

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Avarrel » sobota, 15 kwietnia 2017, 14:26

1. 1h staff jest całkiem niezły, jednak jestem zwolennikiem Wielkiego kostura (obszarowe leczenie i odpychanie).
Co do hełmu: Kaptur najemnika (oczyszczenie) lub Kapuza kleryka (blok lodu).
Zbroja: Szata Kleryka (duch wieczności)
Buty: wedle uznania. Jak lubisz uciekać z walki za pomocą sprintu to bierzesz sprint, jak lubisz za pomocą blinka to bierzesz blink. Jednak mimo wszystko długi sprint jest wg mnie najlepszą opcją (60% na 10s.) każde buty to mają.

2. Fame pod healera wbijasz tylko w grupach. Możesz tez sam chodzić na dungi czy ekspedycje ale zabierze to baaardzo dużo czasu.

3. Zbieranie w tej grze jest niemal nieuniknione. Nie zawsze będzie bił moby czy graczy a czymś się zając trzeba. Tak, nalezy się skupić na jednym surowcu.

4. W tej grze mimo wszystko warto rozwinąć coś jeszcze jeżeli chodzi o walkę by nie zamykać się w jednej roli. Najlepiej wybrać rolę główną którą głównie skillujemy oraz poboczną.
Im więcej ról wybierzesz tym dłużej zajmie Ci osiągniecie wysokiego tieru.

Jestem tego doskonałym przykładem bo gram wszystkim i tak jak niektórzy noszą już T6 ja ciągle siedzę na T5 czy nawet T4.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Klonus » sobota, 15 kwietnia 2017, 17:25

1. oficjalne info mówi o wyższości Wielkiego kostura nad 1h. Ja wolę 1h, gdyż ulti pomaga powrócić z naprawdę dalekiej podróży (choć nie wiedzieć czemu czasem nie zadziała jak trzeba), zaś odpychanie wielkiego potrafi mocno zdezorientować nie tylko przeciwnika, ale i twoją drużynę. Jest jeszcze nature staff - nie tyle leczy, co bardzo szybko regeneruje i ma regenerację aoe. W drugą rękę imo książka, chyba, że stać cię na sferę. Widziałam też sporo osób z tarczami na ekspedycjach, ale nie podzielam takiego podejścia.

2. lvl broni raczej bym odpuścił. Na holy przede wszystkim leczenie kanałowe na w (choć w pvp nieprzydatne), a później mocne leczenie na q. Podstawowy sposób wbijania fame'a to ekspedycje albo dungi w małych grupach.

3. Matsy się przydają - chyba jako magowi najbardziej włókno (wchodzi zarówno w szaty jak i kij). U nas wszystko teoretycznie powinniśmy mieć w gildii, ale jak nas wspomożesz, będzie jeszcze lepiej.

4. Imo nie jest wymagane posługiwanie się drugą bronią.
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Klonus » poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:45

Parę słów sprostowania do powyższego.

Mamy dwa staffy leczące:
1. Nature staff, który służy do szybkiej regeneracji zdrowia. Nie wymaga czarowania (tylko cooldown), wszystkie ulti mają efekt aoe. Na Q można mieć albo "grzybka" (zostawiana na ziemi strefa lecząca - ponoć fajne, ja nie lubię), albo regenerację stackującą się 3 razy. E w zależności od kija leczy w okolicy maga lub we wskazanym miejscu (to akurat Dziki kostur - fajna rzecz). W daje albo regenerację albo zatrucie. Ponoć natura jest niepokonana w walce 1vs1.
2. Holy staff, leczy (czyli "zwraca" od razu zdrowie) i to dość mocno, uważany raczej jako single-target. Q - zwykłe leczenie, W - leczenie kanałowe lub całkiem mocne uderzenie, E - w zależności od kija daje mocne leczenie przy niskim hp (1h), tarczę (niebiański) lub leczenie aoe (wielki). Uznawany za użyteczny tylko w drużynie, ostatnio widziałem 1h z sarkofagiem na 4t dungeonie.
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Bruner » wtorek, 18 kwietnia 2017, 16:04

Avarrel pisze:
2. Fame pod healera wbijasz tylko w grupach. Możesz tez sam chodzić na dungi czy ekspedycje ale zabierze to baaardzo dużo czasu.
Czyli jako healer abi rozwijac swoja postac musze robic dung'i czy inne zadania jedynie w grupie?

Rozumiem ze aby zalapac sie do jakiejsc grupy to trzeba zglaszac sie na chat'cie, lub czytac czy ktos czasem nie szuka healera? A moze jakis system do party jest ? :P

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Avarrel » wtorek, 18 kwietnia 2017, 16:19

Wystarczy ze u nas na głosowym krzykniesz czy ktoś na dunga idzie. Oczywiście dodasz przy tym ze idziesz healerem.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Klonus » wtorek, 18 kwietnia 2017, 19:25

Tankowi jest łatwiej - tanka zawsze brakuje. Healer też często jest potrzebny, a chłopaki (i ostatnio dziewczyny) często gdzieś łażą.

Są też inne możliwości. Na czacie in-game masz specjalną kategorię LFG, na ekspedycjach system sam dołącza cię do grupy w której brakuje healera (choć czasem się zdarza, że tworzy 5-osobową grupę z 2 healerami). Jak wspominałem zdarza się spotkać na dungach samotnego healera np. z tarczą.
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Odene » piątek, 28 kwietnia 2017, 09:21

Ok, powoli się ogarniam w rl i poza śledzeniem forum wkrótce będę miał czas na powrót ;)

Czy ktoś może mi powiedzieć jak się ma sytuacja z Nature staff? Czy jest dużo użytkowników takiego kija overall?
Czy użytkownik takiego kija nadaje się do grup 5 osobowych na pvp/pve jako main heal? Interesuje mnie wszystko co związane w tym drzewkiem.

Z góry mówię że jeszcze nie miałem okazji zapoznać się ze wszystkimi zmianami. Wiem jednak że popsuli mi mój "xbow ambush build" XP

W poprzedniej becie miałem okazję testować bardzo wiele kombinacji rDPS i naturalnego patyka. Przyznam że patyk był fajny, tyle ze na t4 nie byłem w stanie ocenić jego przydatności na wyższotierowym contencie.
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Bruner » środa, 27 września 2017, 10:46

Poszukuje builda pod PVP dla Healera , preferuje Nature.
Zastanawiam sie jak wyglada kwestia energii, czy nie ma duzego problemu - i mozna jechac z Greate Staffem, czy lepiej dac 1h + kula aby mana regenerowala?
Drugie pytanie - czy i buty i czapka heavy aby uzyskac zmniejszone obrazenia?

Awatar użytkownika
Gibek
Patrycjusz
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:17
Medals: 10
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Gibek » środa, 27 września 2017, 12:29

Napisz do mnie na discordzie to mniej wiecej ci powiem co i jak bede po 17:00 dostepny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buildy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości