Awakeningi i reszta!!

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » piątek, 19 sierpnia 2016, 17:31


Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » sobota, 20 sierpnia 2016, 09:00

Wczoraj już czytałem na oficjalnym forum flame z powodu pojedyńczego wypuszczania awakening. Podpinam się pod to... Jest to chore.
Klasy które dostaną go wcześniej będą do przodu, a jeśli ja dostanę na końcu? Mam czekać 3 miesiące zanim będę grywalny jak warrior który ma dostać podobno pierwszy?

Topic na forum i powtwierdzenie CM: http://forum.blackdesertonline.com/inde ... nt-1487521
Dla mnie mega fail.
Rozumiał bym gdyby gra była nowa, ale oni już wszystko mają do tego przetestowane na live, więc dla mnie nie ma wytłumaczenia na głupotę.

Awatar użytkownika
Shem
Kwatermistrz
Posty: 598
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 21:28
Medals: 17
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista ArcheAge Legionista ESO Trybun BD Centurion D2 Optio
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Shem » sobota, 20 sierpnia 2016, 11:01

Może bez przesady z tym flamem. Podobnie się to ma do wielkiego "BÓLU ODWŁOKA" w ramach p2w. Jeśli będą wypuszczać kolejne klasy sukcesywnie i płynnie to żaden problem. Chyba, że porobią opóźnienia po kilka miesięcy pomiędzy wprowadzeniami - wtedy może to zdenerwować.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Wąski » sobota, 20 sierpnia 2016, 11:18

Pewnie, wydawca po raz kolejny nie dotrzymuje słowa. Tym razem, chodzi o wprowadzenie wszystkich klas na raz. To co robi Daum to szczyt robienia ludzi w kokosa, ale niektórzy ludzie juz tak maja ze jak im ktos nawet nasika do kubka to i tak krzyczy ze to Kakao :)
Obrazek

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » sobota, 20 sierpnia 2016, 11:30

Tak jak Wąski napisał jest to robienie ludzi w konia. "P2W" wyszło że jest raczej traceniem dużej ilości realnych pieniędzy żeby mieć łatwiej w grze. Kolejny time saver ale drogi trochę.

http://forum.blackdesertonline.com/inde ... -then-now/

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » sobota, 20 sierpnia 2016, 14:24

ludzie sami się nakręcają...

Chcemy wypuścić jak największej liczby awakeningów i tak planujemy nie oznacza - wypuścimy wszystko na raz, bo tak obiecywaliśmy.

Chcą to zrobić jak najszybciej, obecnie mamy 12 klas w tym są klasy podójne Wiz/Witch, Kuno/Ninja, Blader/Plum, daje to nam aż połowę. Napisali wyraźnie, że tydzień w tydzień chcą wypuszczać nową klasę, także nagle z 12 tygodni robi się 9, do tego Wiza i Witchki na razie nie ma co liczyć, bo ich nie ma a nawet jak przez te 8 tygodni pojawi się na korei to akurtatnie wylądują na końcu.

31 sierpnia wojownik, potem zapewne sorcka, potem kolejne klasy zapewne podobnie jak w korei.

Nie wiem nad czym ludzie płaczą. Z jednej strony narzekają iż chcą już awakeningi a jak dostają to płaczą, bo nie ma wszystkich na raz, a jakby DAUM powiedziało, że wyda wszystkie ale trzeba czekać 2 miesiące- to byłby flame że znów za daleko.


Pisanie o przewagach jest trochę przesadą. Jeśli klasy, gracze nie przygotowali sie już to mają i tak ciężki kawałek pracy przed sobą. Jeśli dowiesz się, że zaraz twój awakening będzie to się ogarniasz z SP i innymi rzeczami.


Wraz z warriorem idzie VAL 2.

Niech ludzie przestaną narzekać, bo zanim JA - i każdy WIZ/WITCH - dostanie swój awakening, to WY - i cała inna plejada graczy - będzie farmić o wiele szybciej i outdpsować na wszelakich bosach.



Wkurza mnie ten płacz o byle gówno na forum. Dają, źle... nie dają jeszcze gorzej.



Co do P2W napisałem pod pewnym newsem takie coś.

Daje Ci miesiąc i kasę na IS na sprzedaż, czyli 130€ tygodniowo. Masz za te pieniądze wbić 58 i mieć cały set boss armor na tri, biżu pod klasę na minimum DUO. Odpowiedniego mounta pod nody i dobry transport, rozwinięte life skille. Jeśli tego nie dokonasz oddajesz mi 200% kasy. PS: grać możesz po 2-3h dziennie, bez ograniczeń w weekendy.

napisałem też:

Gdyby w tej grze było p2w to ja powieniem być obecnie do nie z**** na serwerze, zabijać ludzi samym swoim obliczem a nie spędzać grube godziny na grindowaniu by móc sobie jakiś item zrobić, a i nie jest powiedziane, że mi się uda.

jak i:

P2W jest rozdmuchane przez osoby, które mało co z grą wspólnego mieli, szczególnie na redicie, do tego kupa z tych płaczących na forum siedzi po 20h w grze i farmi. Jakimś dziwnym trafem po patchu i ragequicie pewnej grupy osób nagle ceny niektórych itemów poszły do góry. Niekiedy był to quit a niekiedy BAN. Niech ludzie się ogarna. Sprzedaż itemów na AH może pomóc, ale nie zastąpi grindowania, skillowania i konkretniejszego zarabiania. Nie da się siąść wyciągnąć kasę z portfela i za pomocą pstryknięcia palcami być ubranym.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Wąski » sobota, 20 sierpnia 2016, 15:39

Dreed bardzo ciekawy przepadek! A ja ci dam inny chalenge, na tych samych zasadach: 2 graczy gra tyle samo tylko jeden z nich jest sponsorowany przez ciebie co tydzień, a drugi nie dostaje nic. Który z nich jest lepiej ubrany po miesiącu?

Dajże spokój juz z obrona IS bo jakby to nie dawalo przewagi i nie maialo komplenie znaczenia to byś sam tego nie robił. Twoja sprawa ale przestań wypisywać bzdury tego typu, każdy wie ze 100kk to nic w tej grze, ale jak będziesz robil to regularnie przez dłuższy okres czasu to jest to p2w, a ze "drogie" to juz pojęcie względne.

Daum jako wydawca niby nie dotrzymał terminu, ani tego co ustalił. Jak wiec można cokolwiek brać za pewnik i byc dobrej myśli?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » sobota, 20 sierpnia 2016, 16:16

Wąski pisze:Dreed bardzo ciekawy przepadek! A ja ci dam inny chalenge, na tych samych zasadach: 2 graczy gra tyle samo tylko jeden z nich jest sponsorowany przez ciebie co tydzień, a drugi nie dostaje nic. Który z nich jest lepiej ubrany po miesiącu?

Dajże spokój juz z obrona IS bo jakby to nie dawalo przewagi i nie maialo komplenie znaczenia to byś sam tego nie robił. Twoja sprawa ale przestań wypisywać bzdury tego typu, każdy wie ze 100kk to nic w tej grze, ale jak będziesz robil to regularnie przez dłuższy okres czasu to jest to p2w, a ze "drogie" to juz pojęcie względne.

Daum jako wydawca niby nie dotrzymał terminu, ani tego co ustalił. Jak wiec można cokolwiek brać za pewnik i byc dobrej myśli?
Już są lepiej ubrani ode mnie a nie wydają kompletnie NIC, dlaczego bo tego co wykłada kasę RNG kopie w dupę, a tego co sobie spokojnie gra i wszystko ma w dupie nagradza wszystkim dookoła. Mam kasę, mam preordery wystawiane, siedzę ciągle u vendora, cisnę na spotcie codziennie by zarobić na scrole lub po scrole, bo item zrobić nie jest prosto. Itemów na AH nie ma, a jak są to znikają w kilka sekund.

Patrzycie przez nie te okulary.


Już mówiłem, nie podoba się, mierzwi Was gra, nie podobają się ruchy wydawców to:
1. nie korzystajcie z tego, po co kupujecie itemy z ISa od ludzi... dzięki WAM inni to sprzedają!!!
2. Skończcie grać, zaoszczędźcie sobie i innym nerwów.
3. Gra ci się podoba, dobrze Ci się gra, to ustal sobie cel i do niego dąż.
4. Przestań grać, wróć za rok, wtedy zapewne wszystko będzie na AH leżało odłogiem a w cenach takich, że obkupisz się jak w lumpeksie i będziesz kozak.

Nie rozumiem tego, po co ludzie dalej grają, po co skupują itemy z ISa na AH jak świeże bułki a następnie cisną na forum wypisując jakie to jest p2w i nie fair.

Nie rozumie ludzi, którzy od x czasu drą się na forum o awakeningi, wydawca decyduje się na taki a nie inny system wprowadzania ich, by było to SZYBCIEJ, by nie musiał powiedzieć - będą w listopadzie - by kompromisem zadowolić graczy... to też jest płacz na forum jakie to wszystko jest niesprawiedliwe. W takim razie ja teraz powinienem iść na forum płakać, że ludzie będą mieli awakeningi a ja nie...


Denerwuje mnie to wszystko i grać się odechciewa między ludźmi, najchętniej jeden drugiemu wydłubałby oczy za to, że coś inne dropło, za to że inny może pograć więcej, za to że coś ktoś wydaje na grę i ma z tego jakiś profit, za to że po prostu ma coś czego on nie ma.

Niezależnie od sposobu, by do czegoś dojść trza mieć kupę szczęścia i czasu. Nawet jak przez miesiąc, dwa czy trzy będziesz sprzedawał tydzień w tydzień ISa, to nie możesz sobie leżeć kołami do góry i NIC nie robić.

Marudzicie jak mohery pod kościołem... prosty przykład.. proszę Korpii--- jaki żal do gry, jakie zniechęcenie, bo p2w, bo gra nie nagradza go za czas spędzony in-game. Wyszedł sugerując odpoczynek i co... poszedł tam gdzie i tak zapewne spędzał dużo czasu - inny ts, inni ludzi - siedzi obecnie w gidlii SFORA i jakoś nie widać tej niechęci do tego jak gra jest budowana.


Ogarnijcie się sami, zadajcie sobie pytanie czy macie ochotę dalej grać, bo na razie jest jeden wielki syf, a z gildii są strzępy. Marudzenia, wszechobecna niechęć do wszystkiego, ciągłe zmiany postaci i udawanie - ja chce odpocząć od grindu, to idę zrobić inną postać.. no tak zapomniałem że nowa postać robi się sama. - przez co brak ludzi, brak ludzi z gearem, brak jakiegokolwiek zgrania między graczami, każdy ma swoje racje, swoje prawdy, które są najważniejsze jednocześnie są supert taktykami i wszystko zrobili by lepiej niż osoba za coś odpowiedzialna.

Rzygać mi się już chce jak słucham i czytam to wszystko, zniechęca mnie to do jakiekolwiek integracji gildiowej, bo ludzie mnie meczą, męczą swoją niechęcią, marazmem i zobojętnieniem... jak wam tak wszystkim ŹLE to po H tu siedzicie !!!!

Awatar użytkownika
Shem
Kwatermistrz
Posty: 598
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 21:28
Medals: 17
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista ArcheAge Legionista ESO Trybun BD Centurion D2 Optio
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Shem » sobota, 20 sierpnia 2016, 20:02

Dreed spokojnie. Naszym narodowym sportem jest malkontenctwo. Ja marudzenie i jojczenie zbywam lekkim uśmiechem. Każdy ma prawo do tego pod warunkiem, że nie będzie psuł zabawy inny. Wąski jest mistrzem w marudzeniu i ma do tego święte prawo. Ma też prawo podjąć swoją decyzję co do gry jak tylko sobie żywnie upodoba. Jak bredzi to również mu wolno - ja wtedy nie czytam do końca bo ostatnimi czasy marudzi wyłącznie ;) Nie obrażajmy się na wzajem i krytykujmy tylko produktywnie lub zamilknijmy.
P2W nas boli? Awakening za późno? Za szybko? Za na czas? To nie grajmy skoro boli, tak chyba lepiej. Czy się mylę?

PS Pokażcie mi Polską gildię nie w strzępach po ostatnich festiwalach stwierdzeń typu: "Gra zbyt wiele wymaga czasu/jest za dobra a ja nie dam rady być tak dobry/tu_wpisz_swój_bełkocik". Skończą się wakacje powalczymy. Kadra oficerska na pewno - macie moje słowo.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Wąski » sobota, 20 sierpnia 2016, 22:24

Dreed czy ty czytasz jakieś posty na forum czy tylko swoje? Korpii jesno sie wypowiedział
Korpii pisze:A miał być to tylko żart...
[....]
Odejście nie ma związku z żadnym p2w, czy jakimiś kłótniami - samo wyjście miało być żartem i ten przebiegły Hecco wie że to jego wina haha :) Także proszę nie dopisywać żadnych niestworzonych historii.
Za to ma związek z liczbami, po prostu jest nas za mało do części zajęć które BDO oferuje. I o ile bardzo dobrze będę wspominać część osób - tą aktywną, chętną pogadać i pośmiać się na TS w czasie żmudnej farmy, to pozostałym proponuje wyjście z tych małych kręgów które unikały kontaktu z innymi, o ile oczywiście powodem jest robienie czegoś naprawdę wymagającego osobnego kanału.
[...]
Na dalsza dyskusję już nie mam siły powiem tylko:
Jak wy wypowiadacie sie na jakiś temat to jest wszystko ok, jak ktoś ma inne zdanie to już marudzi. Szczerze to już też mam dość waszego tunnel vison i text wall które każdy normalny gracz uważa za bełkot. Odniosłem całkowitą "porażke" i z forum BDO znikam całkowicie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » niedziela, 21 sierpnia 2016, 00:35

Wąski pisze:Dreed czy ty czytasz jakieś posty na forum czy tylko swoje? Korpii jesno sie wypowiedział
Korpii pisze:A miał być to tylko żart...
[....]
Odejście nie ma związku z żadnym p2w, czy jakimiś kłótniami - samo wyjście miało być żartem i ten przebiegły Hecco wie że to jego wina haha :) Także proszę nie dopisywać żadnych niestworzonych historii.
Za to ma związek z liczbami, po prostu jest nas za mało do części zajęć które BDO oferuje. I o ile bardzo dobrze będę wspominać część osób - tą aktywną, chętną pogadać i pośmiać się na TS w czasie żmudnej farmy, to pozostałym proponuje wyjście z tych małych kręgów które unikały kontaktu z innymi, o ile oczywiście powodem jest robienie czegoś naprawdę wymagającego osobnego kanału.
[...]

Na dalsza dyskusję już nie mam siły powiem tylko:
Jak wy wypowiadacie sie na jakiś temat to jest wszystko ok, jak ktoś ma inne zdanie to już marudzi. Szczerze to już też mam dość waszego tunnel vison i text wall które każdy normalny gracz uważa za bełkot. Odniosłem całkowitą "porażke" i z forum BDO znikam całkowicie.

Nie wiem po co wycinasz i wklejasz część wypowiedzi, jeszcze wyciąłeś najważniejsze :D. Zresztą jest to kompletnie nie ważne. Mam swoje pewne zdanie na temat Korpiego i tyle, nie dziele się nim na lewo i prawo. Podałem po prostu prosty przykład krzyczącej osoby o p2w a po wstaniu serwera jako jedna z pierwszy kupująca na AH. Dobrze wiedziałem, że wyjście wiąże się z dołączeniem do innej gildii, nie wiedziałem tylko gdzie Ci jego koledzy są.


Dlaczego mowa o marudzeniu a nie o wypowiadaniu własnego zdania czy przyjmowaniu konkretnych subiektywnych ocen pewnych poczynań, w moim odczuciu jest to po prostu za każdym pojedynczym razem żal, rozpacz i ściana niezadowolenia.

Rozumiem iż każdy gra jak chce i robi co chce, tak się to normalnie odbywa, ale żal już serce ściska jak po raz kolejny słyszy wypowiedzi - ja nie mam siły, się nie nadaje, nie mam lvla, nie mam gearu, ciągle mnie zabijają... itp.

Ja wykładam kawę na ławę, nie w moim tonie leży koloryzowanie faktów, mówię w prost jak to wygląda.

Śmieszy mnie fakt, że ktoś mówi że ma dość grindu i farmienia a jednocześnie leci i robi kolejną postać. Śmieszy też fakt, że ktoś czeka na swoją "wymarzoną" klasę i przez pół roku nie przygotował sobie gearu dla niej tłumacząc iż ze wszystkim czeka na tego swojego maina. Może jest to nie sprawiedliwe podejście, może i zbyt ostre i pozbawione pewnej dozy szacunku.
Ale jaki szacunek ma gracz będący w gildii, którego jedyny wkład w jej umacnianie i zaistnienie na scenie to fakt że jest online. Jak to ma funkcjonować i przeć do przodu.

Od samego początku mówię różne rzeczy, przytaczam wizje, które niestety się sprawdzają. Niestety są one negatywne. Mówiłem od dawien dawna, że gildia która nie będzie jednak naciskać na pewne rzeczy, nie będzie istnieć w pełni w grze zacznie powoli umierać a te osoby które jednak mogą i chcą grać w BDO zaczną uciekać do innych prężniejszych gildii. Tak powoli zaczyna się dziać.

Ta gra jest taka sama jak każda inna, tylko wymaga więcej pracy od pojedynczego gracza, a gildia nie istnieje bez tych graczy. W tej grze zamiast rajdów i topowych instancji jest pvp, czyli walki o nody i zamki. Jeśli należysz do gildii która nie pozwala Ci rajdować, bo jest za mało ludzi, to normalną rzeczą jest iż zaczynasz szukać sobie nowego miejsca. To samo dzieje się tu, wszelakie braki zaczęły rzutować na aktywność graczy, na olewatorskie podejście do jej rozwoju czy uczestniczeniu w ważnych elementach gry.

A wszystko o czym mowa powyżej wywodzi się z marudzenia jak bardzo ta gra jest nie sprawiedliwa, jak bardzo twórcy tej gry mają graczy w zadzie i ogólnie rozpowszechniona niechęć do gry przez członków gildii... teraz powoli każdy ucieka, bo - tradycyjnie - za dużo gra oferuje i wymaga, więc odpuszczam. Im więcej osób narzeka dookoła ludzie przestają dostrzegać cokolwiek innego, pesymizm i zła aura udziela się wszędzie, czysta negatywna siła przekazu.

Dla mnie było zawsze jasne, nie podoba mi się, gra przestaje spełniać moje oczekiwania, jej produkcja, developerka i zmiany idą w kierunku, którym mi nie odpowiada, więc kończę z tytułem, żegnam się z graczami i tyle. Nie siedzę, nie lamentuje na forum przy okazji zniechęcając innych.

Moje wypowiedzi to w większości komentarze do Waszych wypowiedzi na forum lub sytuacji zaistniałych na TSie czy in-game.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » niedziela, 21 sierpnia 2016, 14:46

wydanie awakeningu tylko dla jednej klasy to tak jakby pozwolić wariorowi enchantować itemy na pri, duo tri itp, a reszcie klas zrobić enchant cap na +15
dla mnie taka decyzja to kosmos
to nie jest zły balans skili na klasach itp to jest danie jednej klasie dodatkowej broni i skilli , które dają jej dodatkowy boost do dmg- a więc ta klasa będzie na pve szybciej zabijać mobki = szybszy exp, szybsze skil pointy, więcej kasy na godz, dodatkowo będzie też miała jakąś przewagę na pvp
ktoś powie na Korei przecież tak było- tak ale tam właśnie sobie grali po kolei tymi klasami , które te awakeningi miały, tak też mieli od początku
ja pamiętam że tu miały wejsc na raz wszystkie awakeningi
oczywiście nie bolałoby mnie to gdyby zaczęli nie od wariora ale od wizarda- a że jest odwrotnie , co wiecej może być ze ja dostanę awakenig gdzięs za 2 miesiace to jestem delikatnie mówiąc zdegustowany :)
czyli co mam robić 2 miesięczną przerwę?
za te 2 miesiące ludzie przegonią mnie z lvl, pewnie z kasą a wiec i sprzętem- bez sensu
z kolei grać postacią bez awakeningu i np być przegoniony ze spota przez sorcke z 56 lvl ( gdy będzie miała awakening a ja nie ) - to by bardzo bolało ( teraz też boli , ale jakoś to przeżywam :) - ale nie w przypadku gdy zjedzie mnie na awakeningowe skile )

powiem ,że zobacze jak to wyjdzie w praniu, ale jestem zniesmaczony
i nie chodzi że nie ma awakeningu żle , jest też żle- to wszystko powinno mieć jakiś sens- tu Kakao słucha płaczków z reddita, już zrobili brak straty expa przy pk, teraz dali 1 awakening, chyba zacznę tam płakać ,żeby zrobili questa na Muskany :)

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » niedziela, 21 sierpnia 2016, 15:10

Severeen pisze:wydanie awakeningu tylko dla jednej klasy to tak jakby pozwolić wariorowi enchantować itemy na pri, duo tri itp, a reszcie klas zrobić enchant cap na +15
dla mnie taka decyzja to kosmos
to nie jest zły balans skili na klasach itp to jest danie jednej klasie dodatkowej broni i skilli , które dają jej dodatkowy boost do dmg- a więc ta klasa będzie na pve szybciej zabijać mobki = szybszy exp, szybsze skil pointy, więcej kasy na godz, dodatkowo będzie też miała jakąś przewagę na pvp
ktoś powie na Korei przecież tak było- tak ale tam właśnie sobie grali po kolei tymi klasami , które te awakeningi miały, tak też mieli od początku
ja pamiętam że tu miały wejsc na raz wszystkie awakeningi
oczywiście nie bolałoby mnie to gdyby zaczęli nie od wariora ale od wizarda- a że jest odwrotnie , co wiecej może być ze ja dostanę awakenig gdzięs za 2 miesiace to jestem delikatnie mówiąc zdegustowany :)
czyli co mam robić 2 miesięczną przerwę?
za te 2 miesiące ludzie przegonią mnie z lvl, pewnie z kasą a wiec i sprzętem- bez sensu
z kolei grać postacią bez awakeningu i np być przegoniony ze spota przez sorcke z 56 lvl ( gdy będzie miała awakening a ja nie ) - to by bardzo bolało ( teraz też boli , ale jakoś to przeżywam :) - ale nie w przypadku gdy zjedzie mnie na awakeningowe skile )

powiem ,że zobacze jak to wyjdzie w praniu, ale jestem zniesmaczony
i nie chodzi że nie ma awakeningu żle , jest też żle- to wszystko powinno mieć jakiś sens- tu Kakao słucha płaczków z reddita, już zrobili brak straty expa przy pk, teraz dali 1 awakening, chyba zacznę tam płakać ,żeby zrobili questa na Muskany :)
Sevcio spokojnie, jesteś w tej gronie graczy, która nie zależnie od decyzji NIE DOSTANIE awakeninga teraz. Nawet jakby zdecydowali się na wydanie wszystkie na raz to i tak bez WIZA i WITCHKI, zresztą było to wiadome od początku przecie...

Kompromisem załatwili sytuacje. Prawda jest taka, że koreańczycy nie czekali tydzień czy dwa a miesiąc lub dwa na kolejne awakeningi. Tutaj nie dość iż odstępy będą tydzień lub dwa, to jeszcze jest szansa iż wydawane będą duble - czyli Plum/Blader i Kuno/Ninja - jednego patcha.

Jest to rozwiązanie kompromisem, niestety niezależnie od decyzji nie zagralibyśmy w BDO awakeningami na równi z innymi. Wiza i Witchki nie ma jeszcze w KR, możliwe iż Witch pojawi się już w tym tygodniu i niestety ale wiz będzie co najmniej pod koniec września. Obstawiam nasze Awakeningi gdzieś w listopadzie, akuratnie wtedy skończą się też już patche u nas. Rozumiem ich decyzję, bo taką lekką falę hejtu lepiej przeczekać, przesiedzieć niż zobaczyć jaki byłby dym kiedy ogłosiliby, że awakeningi dopiero będą w listopadzie :P.

Oczywiście chciałoby się mieć wszystko na raz, bo człowiek z samych opisu skilli wie, że są to fajne boosty a filmiki też to pokazują.. jak bardzo można mieć słabszy gear i radzić sobie nie najgorzej :D.


Jest Ok, chce by ludzie dostawali już awakeningi, bo ludzie są potrzebni, zobaczysz sevcio jak ludzie zaczną wracać. A my ... cóż ja mam plan na te 2 miesiące i szczerze, mam te wszystkie awakeningi głęboko gdzieś... może wreszcie na spocie ktoś mnie będzie ciągnął a nie ja kogoś :P. 59lvl chce wbić sobie do czasu mojego awakeningu do tego mieć ponad 1300SP. Przerwa sevciu jest najmniej trafną decyzją... nawet jakbyś miał 2h dziennie poświęcać na spocie będzie to lepsze rozwiązanie niż w ogóle nie grać. Sam tak sobie planuje, raz że się nie przemęczę, nie przegrindzę, to zawsze wszystko do przodu, kasa, lvl, SP... gear też się sam nie zrobi, zebranie memorek to nie pstryknięcie palcem.


Co do kary za PK, cóż zaraz wejdzie Val 2 i zdjęcie kary za zgona przy PK nie jest wymysłem naszych devsów tylko koreańczyków, szkoda że KOREA dała to tak szybko u nas. Wraz z Val 2 wchodzi u nas więzienie oraz miasto morderców, ludzi którzy by tam wejść muszą mieć minusową karmę... chciałbyś ginąć na spocie tylko dlatego, że ludzie szukaliby ofiar na to by mieć minusową karmę... i tracić %.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 09:08

Podpinam się pod to co napisał Sev. Wyraził w sumie wszystko to co mi chodziło po głowie.

W Korei to oni robili te awakening i może potrzebowali naprawdę czasu żeby je wymyślić/zrobić, tutaj mają gotowca do wklejenia. Jedyne wytłumaczenie to takie że gdyby wszyscy rzucili się na tego chain questa naraz to serwer mógł by wymięc.

Grać w grę będziemy bo jest fajna, rozbudowana i wciągająca. Trochę za dużo RNG które po pewnym czasie już irytuje. Developing już nie koniecznie jest taki super.

Dreed, mniej czytaj oficjalne forum gry to nastrój i nastawienie do grania będzie lepsze. Połowa community które się tam zebrało potrafi tylko flamować i przeklinać. Niestety ta głośniejsza połowa.

Awatar użytkownika
Thorinsson
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 12:40
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Legionista BD Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Thorinsson » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 09:21

Nie wiem o co Wam chodzi.
To pisałem ja - warrior, niedługo 58.
(trolololo jeszcze nie otwarte, tak że tego)

x600

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 10:04

Thorinsson pisze:Nie wiem o co Wam chodzi.
To pisałem ja - warrior, niedługo 58.
(trolololo jeszcze nie otwarte, tak że tego)

x600

Hehe, ty na forum zajżyj i w ankiecie zaznacz tam że jesteś warrior i trololol mam to w d...

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 11:05

Kefas pisze:Podpinam się pod to co napisał Sev. Wyraził w sumie wszystko to co mi chodziło po głowie.

W Korei to oni robili te awakening i może potrzebowali naprawdę czasu żeby je wymyślić/zrobić, tutaj mają gotowca do wklejenia. Jedyne wytłumaczenie to takie że gdyby wszyscy rzucili się na tego chain questa naraz to serwer mógł by wymięc.

Grać w grę będziemy bo jest fajna, rozbudowana i wciągająca. Trochę za dużo RNG które po pewnym czasie już irytuje. Developing już nie koniecznie jest taki super.

Dreed, mniej czytaj oficjalne forum gry to nastrój i nastawienie do grania będzie lepsze. Połowa community które się tam zebrało potrafi tylko flamować i przeklinać. Niestety ta głośniejsza połowa.
Nie czytam oficjalnego forum - wpisów graczy - interesują mnie tylko informacje o grze, które mi PASUJĄ :P


No co ja poradzę, świadomie wybrałem taką a nie inną klasę, które w stanie kiedy zacząłem grać nawet nie mówiło się o awakeningach. Dobrze, że wprowadzają.. teraz czas i spokój dążyć do celu dozbroić się i będzie pro kozak na wyjście :D.

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Miyazu » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 14:23

Thorinsson pisze:Nie wiem o co Wam chodzi.
To pisałem ja - warrior, niedługo 58.
(trolololo jeszcze nie otwarte, tak że tego)

x600
czekałem na komentarz jednogo z warriorow i się doczekałem :)

Osobiście uważam, że ludzie(mam namyśli wszystkich forum warriorow wypowiadających sie w temacie aweakaningu na wszystkich forach) będą płakać niezależnie od decyzji jaką podejmą wydawcy, bo taka juz nasza natura ludzka. Zawsze znajdą się ludzie, którym taka czy inna decyzja nie przypadnie do gustu. Jeśli poprzez wrowadenia aweakaningw stopniowo( klasa tygodniowo) odejdzie jakis % graczy, OK. Ale w przypadku czekania i wypuszczenia wszykiego jednoczesnie, wliczając witch/wizza prowadzi to dokładnie do tej samej sytuacji. Ja od siebie dodam, że czekałem na swojego maina do lipca, teraz dowiaduję sie że zaraz dostane aweakaning a nie jestem jeszcze na to gotowy przez co płaczę po nocach i nie moge spać :)

Dołożyłem troche swojego bełkotu, którego nie polecam czytać. Mam tylko nadzieję, że przez takie a nie inne decyzje wydawcy ludzie(nasi) nie strzela focha/emo quita i dalej bedziemy grać razem.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 14:51

było info że awakeningi będą wszystkie jednocześnie- osobiście wolałbym poczekać i jest to dla mnie nie fair i tyle
wiem ,żę są ludzie znudzeni i potrzebują bodźcowa żeby grać dalej- może faktycznie wprowadzenie awakeningów co tydzień to jest wyjścia- ale jak pisze Miyazu ludzie i tak będą marudzić

ja z ciekawości ustawie się na arence np z Thorrinsonem i zobacze jak to wygląda

Awatar użytkownika
Rincegar
Patrycjusz
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 10:32
Medals: 1
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Rincegar » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 15:46



Od 1:31 do 1:35. Gość w wywiadzie mówi, że awakening będzie dostępny po poziomie 55. Jak dobrze pamiętam, to w koreańskiej wersji awakening dostawało się po wbiciu 56. Ostatnie skille z drzewka to chyba na 60 lvlu dopiero.
Ot takie małe ułatwienie dla tych co poziomów jeszcze nie nabili :)

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 23:44

56 to po 55, tak trzeba to tłumaczyć.


Oczywiście SEVcio mówili, że chcą wprowadzić awakeningi w jak największej liczbie jednocześnie. Zaznaczyli też że NInj/kuno Wiz/Witch zapewne będą pominięci. Specjalnie by uniknąć tego wielkiego dysbalansu jaki pojawił się w korei.


Jeśli DAUm czekałoby z awakeningami na Wiz/Witch nie zobaczylibyśmy ich szybciej niż pod koniec października zapewne. Trochę to byłoby męczące.


Rozumiem tą decyzje - przecież jestem na tym samym wózku - nie dostane też tych awakeningów ani za tydzień ani za miesiąc. Jeśli WItchka nie pojawi się teraz w tym tygodniu to może w następnym, bankowo wiz nie bezie jednocześnie z witch, do tego mają minimum miesiąc przerwy między pojedynczymi awakeningami.

Prosta sprawa, kompromis. Ja to rozumiem, rozumiem też że ludzie są rozgoryczeni bo boją się, że klasy nagle będą bogami, że nikt nie będzie w stanie konkurować z nimi.

Ja przestałem marudzić i narzekać a zacząłem zabierać się za robotę, bo jak patrzę na to jakie ludzie mają szczęście przy wendorze czy in-game to masakra. Mój plan jest prosty i wypełnia mi grę na kilka tygodni z paluszkiem .... skupianie się na innych klasach i ludziach to tylko strata czasu...

Bankowo nie będę robił innej klasy bo będzie miała awakeningi... dlaczego.. no cóż sami co niektórzy zasmakują:P

Awatar użytkownika
Rincegar
Patrycjusz
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 10:32
Medals: 1
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Rincegar » wtorek, 23 sierpnia 2016, 08:42

Dreed pisze:56 to po 55, tak trzeba to tłumaczyć.
60 tez jest po 55 a to nie znaczy, że dopiero od tego poziomu będzie dostępny awakening ;)

Nie zdziwię się jak rzeczywiście awakening będzie od 55, ogólnie mamy trochę łatwiej od Koreańczyków. Albo goście z Kakao nie wiedzą co się dzieje w ich grze lub zwykłe przejęzycznie:)

A co do planu wypuszczania awakeningu to bez względu na to czy wprowadzili by wszystkie na raz koło października / listopada czy tak jak teraz co tydzień / dwa to ludzie i tak by narzekali. I tak źle i tak niedobrze, wszystkim nie da się dogodzić.

Pasuje zrobić przed jakieś 1300 - 1400 skill pointsów a to pewnie ok 59 poziomu dopiero. Jest co robić minimum do wiosny.

Awatar użytkownika
Nine Circles
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 11:37
Medals: 1
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Nine Circles » wtorek, 23 sierpnia 2016, 09:29

A po co wam te awakeningi jak nie ma kogo bic? Zanim serwery polacza to sie wam juz te awakaningi stepia i znudza i zardzewieja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » wtorek, 23 sierpnia 2016, 10:38

Rincegar pisze:
Dreed pisze:56 to po 55, tak trzeba to tłumaczyć.
60 tez jest po 55 a to nie znaczy, że dopiero od tego poziomu będzie dostępny awakening ;)

Nie zdziwię się jak rzeczywiście awakening będzie od 55, ogólnie mamy trochę łatwiej od Koreańczyków. Albo goście z Kakao nie wiedzą co się dzieje w ich grze lub zwykłe przejęzycznie:)

A co do planu wypuszczania awakeningu to bez względu na to czy wprowadzili by wszystkie na raz koło października / listopada czy tak jak teraz co tydzień / dwa to ludzie i tak by narzekali. I tak źle i tak niedobrze, wszystkim nie da się dogodzić.

Pasuje zrobić przed jakieś 1300 - 1400 skill pointsów a to pewnie ok 59 poziomu dopiero. Jest co robić minimum do wiosny.
questa sie robi chyba po 55, znaczy chyba jest dostępny, wszystkie skille sa od 56. Także nie ma co tutaj się rozwodzić czy snuć jakieś teorie. Po to oni tak umilili wbijanie 56 byś jak najszybciej mógł do awakeningów dojść

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:22

Trochę poczytałem i się załamałem. Znów potrzeba będzie memory fragment (chyba) aby ulepszyć w moim przypadku "kosę" którą za questa dostaniemy niebieską. Złote będą lecieć z harpii, nowego bossa. Jeśli założysz kosę (przycisk "c") to ap bierze z kosy i offhand. Gemy bierze w moim przypadku z amuletu. Awaken weapony nie mają podobno slota na gemy. W związku ze związkiem nie będę chyba się skupiał na Liverto na tri, tylko duo i offa pocisnę na tri.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości