Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Skrry
Patrycjusz
Posty: 257
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 10:40
Medals: 2
Status:
Offline

BD Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Skrry » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 13:41

Pewnie możesz jeszcze przerabiać bron/zbroje, ale nie wiem które dają melted platinium. Jak coś to ja mam trochę w Wh, możemy się zgadać.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 17:23

Aloha
Zamierzac robic na zloto ubranie. Pytanie - czy jak wbije na zloto ubranie to bede pozniej mogl je wbijac na +16 - 18 ?
Czy mam poczekac na Valencje - wbic na +17-18 i dopiero wtedy na zloto?

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Madi » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 17:47

Możesz wbijać teraz i w Valencji zrobisz ja na +18 i dalej. Teraz znieśli nawet dodatkowe koszty naprawy, bo wcześniej jak się miało złoty armor, to naprawiając go, używając zielonej wersji trzeba było dopłacić 200k. Teraz takich dodatkowych kosztów nie ma.

Awatar użytkownika
Nerevus
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2016, 11:59
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Nerevus » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 17:50

Do tej pory było tak, że gdy naprawiałeś max durability niebieskich/żółtych item'ów używając ich zielonych odpowiedników to musiałeś dopłacić trochę silver(50k?). W ostatnim patch'u usunęli tą opłatę, więc śmiało możesz robić ultimate.

edit: Madi mnie ubiegł ;)

Awatar użytkownika
Zemsta Pomorza
Patrycjusz
Posty: 1677
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2014, 22:22
Medals: 18
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista BS Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Zemsta Pomorza » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 21:21

Heh xD a tak mnie pouczali wszyscy :) po co na złoto wszystko?!! będziesz płacić!! :P
IN
YOUR
FACE
ha!
xD
Obrazek

Thonix
Posty: 13
Rejestracja: środa, 6 kwietnia 2016, 20:03
Gender:
Status:
Offline

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Thonix » wtorek, 28 czerwca 2016, 13:04

Czy ktoś się orientuje w którym patchu wchodzi Red Spirit Crystal?

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Dreed » wtorek, 28 czerwca 2016, 15:54

Thonix pisze:Czy ktoś się orientuje w którym patchu wchodzi Red Spirit Crystal?
Teoretycznie to już mamy wszystko co potrzeba, bo zarówno Red Battlefield jest i Black Spirit Crystal (mam nawet takie dwa) też jest ale nie można tego jeszcze połączyć ze sobą ;/. Możliwe iż Valencia I.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » środa, 29 czerwca 2016, 17:22

Zemsta Pomorza pisze:Heh xD a tak mnie pouczali wszyscy :) po co na złoto wszystko?!! będziesz płacić!! :P
IN
YOUR
FACE
ha!
xD

Force Enchantment of Green(Magic) or lower Weapon/Armor possible up to +18 PRI/DUO/TRI

:)

Nie wiem czy opłacalne będzie robienie force bo nie mogę narazie sprawdzić ile kamyków pochłania.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » czwartek, 30 czerwca 2016, 08:10

Leveluje gathering, robie to na drzewach ale podobno szybciej i bardziej oplacalnie jest zabijanie zwierzat i ich skorowanie. Jakie zwierzeta (i gdzie one sa) nalezy ubijac i skorowac? Potem te skory przerobic i sprzedac na AH?

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » czwartek, 30 czerwca 2016, 08:58

Bruner pisze:Leveluje gathering, robie to na drzewach ale podobno szybciej i bardziej oplacalnie jest zabijanie zwierzat i ich skorowanie. Jakie zwierzeta (i gdzie one sa) nalezy ubijac i skorowac? Potem te skory przerobic i sprzedac na AH?

Ludzie tłuką owce w okolicach Heidel (na północ, nie pamiętam dokładnie ale chyba Lynch ranch) i pobierają krew. Głównie ze względu że można spalić bardzo szybko duże ilości energii. Na krwii raczej kasy się nie dorobi.

Awatar użytkownika
Thorinsson
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 12:40
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Legionista BD Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Thorinsson » czwartek, 30 czerwca 2016, 09:32

Bruner pisze:Leveluje gathering, robie to na drzewach ale podobno szybciej i bardziej oplacalnie jest zabijanie zwierzat i ich skorowanie. Jakie zwierzeta (i gdzie one sa) nalezy ubijac i skorowac? Potem te skory przerobic i sprzedac na AH?
Krowy na wschód od Mogulisa albo jaszczurki na południe od Bhega (za rzeką). Jest tego dużo, i przed patchem jak się zużywało energię na processing był z tego niezły zarobek. Teraz nie sprzedaje, bo mi potrzeba do craftu.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » czwartek, 30 czerwca 2016, 09:46

Krowy skorujesz i procesujesz potem skóry, si?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Madi » czwartek, 30 czerwca 2016, 09:48

Ja bym obskoczyl stopniowo wszystkie nody i miasta i porobil questy gatheringowe. Wbrew pozorom one troche expa daja. Do tego bedziesz mial questy od duszka jak klikniesz przy rozmowie z nim w guide, wtedy pokieruje cie do questa ktory czesto daje 90% expa potrzebnego do nastepnego levelu.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » czwartek, 30 czerwca 2016, 10:59

Qusty od duszka porobliem do 30 lvl - ten na 30 lvl jest zbugowany.
Gathering wbijam w wolnej chwili - mam 20-30 min to na spota nie ma co leciec to zbijam energie liczac ze kamyk do upgrde'u wypadnie. Czesc questow gatheringowych porobilem ale one zajmuja duzo czasu, jak juz mam czas to jednak wole go spedzic na expie na spocie aby kasa wpadla.
Madi pisze:Ja bym obskoczyl stopniowo wszystkie nody i miasta i porobil questy gatheringowe. Wbrew pozorom one troche expa daja. Do tego bedziesz mial questy od duszka jak klikniesz przy rozmowie z nim w guide, wtedy pokieruje cie do questa ktory czesto daje 90% expa potrzebnego do nastepnego levelu.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » czwartek, 30 czerwca 2016, 12:08

Bruner pisze:Qusty od duszka porobliem do 30 lvl - ten na 30 lvl jest zbugowany.
Gathering wbijam w wolnej chwili - mam 20-30 min to na spota nie ma co leciec to zbijam energie liczac ze kamyk do upgrde'u wypadnie. Czesc questow gatheringowych porobilem ale one zajmuja duzo czasu, jak juz mam czas to jednak wole go spedzic na expie na spocie aby kasa wpadla.
Madi pisze:Ja bym obskoczyl stopniowo wszystkie nody i miasta i porobil questy gatheringowe. Wbrew pozorom one troche expa daja. Do tego bedziesz mial questy od duszka jak klikniesz przy rozmowie z nim w guide, wtedy pokieruje cie do questa ktory czesto daje 90% expa potrzebnego do nastepnego levelu.

Jeśli questy to Olivia najlepsza, miałem zacząć to robić ale wpierw chyba wbije jednak te 56.
http://forum.blackdesertonline.com/inde ... sts-guide/

W Valencia początkowa lokalizacja zgarnęłem 3 questy, 2 chyba dają progress w gathering i 400 contribution. Docelowo napewno gdzieś w nowym contencie będą lepsze questy niż w Olivia.

Awatar użytkownika
Skrry
Patrycjusz
Posty: 257
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 10:40
Medals: 2
Status:
Offline

BD Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Skrry » czwartek, 30 czerwca 2016, 13:04

Jeśli chodzi i level owanie gatheringu, to wydaje mi się, że lepszy stosunek exp/czas można zrobić odwiedzając goblin Cave i wydobywać kryształy, niż bieganie za questami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » czwartek, 30 czerwca 2016, 15:02

Skrry pisze:Jeśli chodzi i level owanie gatheringu, to wydaje mi się, że lepszy stosunek exp/czas można zrobić odwiedzając goblin Cave i wydobywać kryształy, niż bieganie za questami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podobno można zrobić je w 30 minut (łącznie z alchemią/processing, które może sobie odpuścić i wtedy skraca czas)

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » piątek, 1 lipca 2016, 09:19

te krysztaly to sie kopie? tak ja rude i kamienie? jaki tool do tego jest potrzebny i czy sa z tym powiazane jeszcze questy?
Skrry pisze:Jeśli chodzi i level owanie gatheringu, to wydaje mi się, że lepszy stosunek exp/czas można zrobić odwiedzając goblin Cave i wydobywać kryształy, niż bieganie za questami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » piątek, 1 lipca 2016, 09:20

Z innej bajki- gdzie i co jest potrzebne aby bron/armor wbic na pri/due/tri?

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » piątek, 1 lipca 2016, 09:58

Bruner pisze:Z innej bajki- gdzie i co jest potrzebne aby bron/armor wbic na pri/due/tri?
Dla armor Concentrated Magical Black Stone (Armor), dla weapon: Concentrated Magical Black Stone (Weapon)
http://bddatabase.net/us/mrecipe/205/
http://bddatabase.net/us/mrecipe/206/

Materiały z których się je robi zobaczysz w odnośnikach powyżej. Zakładka L i heating.

Z tego co zasłyszałem na ts potrzeba zrobić 25 fail stacków zanim podejdziesz do próby żeby nie marnować zbyt dużo tych kamieni, bo są rzadkie na tą chwilę.

Pisałeś wyżej że nie mogłeś skończyć Gathering advancment lvl 30, mi jakoś się ostatnio udało. Jak przyjmiesz quest pokazuje na mapie żeby zabijać goat (koza) w górach niedaleko Keplan.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Bruner » poniedziałek, 4 lipca 2016, 10:10

up up up - jak sie wydobywa te krysztaly?
Bruner pisze:te krysztaly to sie kopie? tak ja rude i kamienie? jaki tool do tego jest potrzebny i czy sa z tym powiazane jeszcze questy?
Skrry pisze:Jeśli chodzi i level owanie gatheringu, to wydaje mi się, że lepszy stosunek exp/czas można zrobić odwiedzając goblin Cave i wydobywać kryształy, niż bieganie za questami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Wąski » poniedziałek, 4 lipca 2016, 11:07

Shardy lecą z każdego gatheringu oprócz wydobywania wody. Polecam kopanie piasku na pustyni, gdzie można sobie makro zrobić.
Obrazek

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Kefas » poniedziałek, 4 lipca 2016, 12:16

Ci którzy nie wbili armor/weapon na ultimate niech to zrobią zanim będą ulepszać na pri
http://forum.blackdesertonline.com/inde ... -after-15/

Awatar użytkownika
Saset
Posty: 46
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 20:01
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: Saset » środa, 6 lipca 2016, 10:24

Black Stone Powder
Czy oprócz niszczenia kryształów oraz przerabiania w Rafinerii kamieni przez roboli jest jakis inny sposób na uzyskanie tego? Czy można jakoś samemu przerabiać zwykłe kamienie na to czy tylko za pomocą Rafinerii? Macie jakiś ciekawy i opłacalny sposób na pozyskiwanie tego?

August
Patrycjusz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 19:33
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Dziś pytanie, dziś odpowiedź (Q&A)

Post autor: August » środa, 6 lipca 2016, 10:41

tylko te dwie metody,

Najlepiej kupić niebieskie kamienie za 10-15 k i zmielić wychodzi 40-60 z jednego w zależności od typu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość