Nakładka

Dział przeznaczony do dyskusji i zgłaszania problemów w nowym komunikatorze.

Moderators: Pretorianie, Moderatorzy Hyde Parku

Nakładka

Postby Slothar » Friday, 8 April 2016, 21:04

Mimo, że Wasza nie gra nie jest wśród wspieranych (jeszcze) w nakładce to możecie ją włączyć "na siłę".

W [Ustawieniach użytkownika] wchodzimy na pozycję [Nakładka]. Poza zaznaczeniem w pierwszym wierszu, że chcemy nakładkę dobrze jest ustawić sobie skrót klawiszy do blokowania nakładki (np. SHIFT+O), pozwoli to na przeniesienie jej w grze w dowolne miejsce. Pozostałe opcje można zmienić w nakładce będąc już w grze i widząc jakie dają zmiany.
Następnie odpalamy grę, chyba że już jest uruchomiona ;]
Wracamy do discorda i przechodzimy do pozycji [Games] (nie wiedzieć czemu nie przetłumaczyli) i tam zaznaczamy okienko przy właśnie odpalonej grze. Po przejściu do gry nakładka powinna się znajdować w lewym górnym rogu. Aby ją przesunąć używamy skrótu klawiszowego. Pojawia się dodatkowa belka przy avatarze discorda, spod której widać wszystkie czaty głosowe na serwerze. Można się dzięki temu przenosić z kanału na kanał bez wychodzenia z gry a łapiąc za belkę przenieść nakładkę w dogodne miejsce.

Problem z jakim się zetknąłem do tej pory to resetowanie położenia nakładki za każdym razem gdy musiałem uruchamiać discorda ponownie podczas gdy była również uruchomiona gra w której działała nakładka.

UWAGA WYMUSZENIE POJAWIANIA SIĘ OVERLAYA MOŻE POWODOWAĆ ROZŁĄCZENIA Z KANAŁEM GŁOSOWYM!!!
"Using no way as way having no limitation as limitation" Bruce Lee
Slothar
Senator
SWL Legionista

Sex: Male
Medals: 19
WoW Legionista (1) WoT Trybun (1) SWTOR St. Legionista (1) ArcheAge Legionista (1)
ESO Legionista (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (10) Mecenas IX Kohorty (3) Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty (1)

Return to Discord