Kalkulator skili

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Bluelilu
Posty: 1032
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 21:34
Medals: 10
Lokalizacja: Lubartów
Gender:
Status:
Offline

AION Centurion ArcheAge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Kalkulator skili

Post autor: Bluelilu » wtorek, 9 grudnia 2014, 14:58

Podaję linka do kalkulatora skili, który powstał na rosyjskim fanpageu i niestety całość jest po rosyjsku.Translator sobie jakoś radzi :)
Dużym plusem tego kalkulatora jest to , że jak najdziemy myszką na jakiś skill widzimy jego animację.
W kalkulatorze są ujęte na chwile obecną tylko grywalne postacie, czyli : łucznik, mag, wojownik i gigant.

http://blackdesert.su/skills/
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 grudnia 2014, 20:01 przez Vardago, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przyklejone:) Dodam, ze tłumaczenie na angielski jest o wiele lepsze.
Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Vardago » wtorek, 9 grudnia 2014, 16:34

O to chodziło. Dziękuję ślicznie:)

Edit. Znalazłem jeszcze taki kalkulator

http://form1ca.ru/media/bdo/calc/calc_01war.html
The Craic is Mighty!

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Vardago » środa, 14 stycznia 2015, 07:42

Kolejny skill calculator. Tłumaczenie na angielski wygląda lepiej:)
warrior
ranger
sorceress
giant
The Craic is Mighty!

Awatar użytkownika
Fenarid
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Kalkulator skili

Post autor: Fenarid » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 12:43

Dorzucę jeszcze jeden kalkulator: http://www.blackdeserttome.com/calculator

Przy okazji ktoś może mi wyjawić ile punktów do rozdania ma się na 55+ lv ?

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Vardago » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 23:26

Ciezko powiedziec, resetowalem skille na 50 levelu i juz za bardzo nie pamietam ile mialem wtedy, niechce sklamac:)

Zwlaszcza, ze pomiedzy 50 -52 to strasznie duzo i szybko wpadaja SP.

Z tego co pisali na reddit to na 57 ma sie skille wymaksowane- ale wydaje mi sie, ze bez awakening weapon i bez nowej lini pasywnych dodajacych HP.
The Craic is Mighty!

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Miyazu » wtorek, 8 grudnia 2015, 19:28

Czy "skill pointsy" zdobywamy głównie z questów czy może farmiąc moby?
Opłąca sie wogole robic q czy lepiej wyfarmic max lvl grindując? Choć pewnie powiecie ze najlepiej połączyć oba... Jesli tak? To czy można rozróżnic te questy, których nie opłaca się robić?
W jaki sposób zresetować skille i ile to kosztuje?

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Dreed » wtorek, 8 grudnia 2015, 20:08

Wypowiedzą się bardziej doświadczone głowy..

Ale to co zobaczyłem na RU...

Questy są dość ważne, przynajmniej w moim odczuciu. Starając się socjalizować z NPCkami miałem na danym spocie kilka razy więcej Q niż kolega który omijał Q i skakał sobie z mobków na moby lub lvl wbijał na handlu.

Są też różne rodzaje Q, są takie które dają skill expa/skill pointy, zwykłego expa, contrybution expa(punkty akcji).
Starałem się zawsze robić sporo Q, które dawały wszystko z contrybution pointami, bo to od nich zależało ile i co mogłem później zrobić. Wszystko co w grze robisz - jak sam rozdajesz skillpointy, jak kopiesz w ziemi, jak crafcisz podstawowe rzeczy, jak wymieniasz itemki na nagrody, rozwijasz nody, rekrutujesz robotników.. - wszystko to zjada punkty akcji. Jeśli ich maksymalna ilość na końcowym etapie gry będzie niska to dużo sobie nie porobisz ;].

Ja siedziałem w jednej okolicy tak długo jak musiałem by zrobić Q, wiedzieć które są powtarzalne, po które warto wracać itd. i nie wychodziłem na tym źle. Jednak nie należę do osób, które w grach rashują lvl a potem wracają i robią inne rzeczy albo pomijają połowę kontentu.

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Miyazu » wtorek, 8 grudnia 2015, 20:26

Dreed pisze:
Jednak nie należę do osób, które w grach rashują lvl a potem wracają i robią inne rzeczy albo pomijają połowę kontentu.
Czy istnieją zadania które będą dla nas niedostępne po osiągnięciu większego lvlu? Czy też tak jak "poczęści" napisaleś można zawsze wrócić i zrobić zadania, które przypadkowo, bądź umyślnie pomineliśmy?

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Dreed » środa, 9 grudnia 2015, 13:49

nie wiem.. nie jestem w stanie Ci na to odpowiedzieć.. wiem tylko że questy są ze sobą jakoś powiązane.. coś jak w dobrych RPGach.. by móc coś zrobić musisz znać gościa X ale by on w ogóle chciał z tobą gadać musisz mieć referencje od pana Y..

Kierowałem się też tym, iż powrót w dane miejsce i zrobienie x Q może wcale nie być opłacalne, ponieważ gro takich Q opartych jest o spoty, jeśli nagle dostaniesz 20Q na dany spot to oczywiście zrobisz je szybko, ale ani expa z mobów ani dropa z mobów, tylko czysta nagroda questowa.

Nie wiedziałem też nigdy które Q warto robić a jakie można pomijać - pomijałem questy powtarzalne, bo one bankowo nie wpływają na nić, ale tylko wtedy kiedy ich nagroda była marna - po questy powtarzalne z chęcią się codziennie wracałem - zapisywałem sobie takie miejsca i szybko robiłem Q i zgarniałem nagrodę. Questy powtarzalne nie są zbytnio powiązane z mobami, chodzi o typowe questy, przynieś, przenieś, pogadaj, przyprowadź, znajdź.. itd.


Nadmienie tylko, że w grze nie znalazłem możliwości teleportacji, pokonujesz ogrom terenów na nóżkach a potem sobie konika uczysz..

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Kaane » czwartek, 10 grudnia 2015, 00:10

Questy powtarzalne typu "przynieś 100 itemków" bez sensu są tylko na ruskich serwerach. W KR ze te questy są normalne nagrody np. biżuteria warta na AH 50 - 100 k (q lvl 16-18), więc na początkowych poziomach to niezły zastrzyk gotówki np. na zakup porządnej kobyły, lub części setu.
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Dreed » czwartek, 10 grudnia 2015, 00:56

no niestety.. swoje doświadczenia opieram o ruski serwer,


tym bardziej nie mogę doczekać się bety 16go :)

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Miyazu » sobota, 12 grudnia 2015, 14:23

Czyli grind i zadania w BD sa dziedziną równoległą i 1 nie obejdzie sie bez 2go, jeśli chcemy sensownie rozwijać postać.

Boolg
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2015, 21:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Boolg » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:11

A ja mam pytanie odnośnie kalkulatora. Planuje grę warriorem i pytanie adresuję do osób, które znają charakterystykę tej postaci. Są dostępne jakieś buildy gotowe czy sytuacja jest taka, że na pvp wszyscy będą biegać z jednym i tym samym zestawem umiejętności bo inne się po prostu nie sprawdzą?

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Dreed » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 14:32

patrząc na różne strony i na to jak rozwijają skille to w sumie i tak praktycznie każdy ma wszystko, różnice są w tym kiedy co i jak rozwijamy.. SPki nie spadają nam z drzewa, jeśli jakiekolwiek PK/PvP itd ma zacząć się od 40lvla to do 40 lvla można sobie podarować skille które nie pomogą nam w grindzie a nadają się tylko do PvP.

korzystam z tej strony:
http://blackdesertfoundry.com/2015/10/2 ... ass-guide/

Zapewne coś dla warriora też znajdziesz.

Boolg
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 13 grudnia 2015, 21:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Kalkulator skili

Post autor: Boolg » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 17:48

Dzięki wielkie

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Thorn » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 17:55

Dreed pisze:patrząc na różne strony i na to jak rozwijają skille to w sumie i tak praktycznie każdy ma wszystko, różnice są w tym kiedy co i jak rozwijamy.. SPki nie spadają nam z drzewa, jeśli jakiekolwiek PK/PvP itd ma zacząć się od 40lvla to do 40 lvla można sobie podarować skille które nie pomogą nam w grindzie a nadają się tylko do PvP.

korzystam z tej strony:
http://blackdesertfoundry.com/2015/10/2 ... ass-guide/

Zapewne coś dla warriora też znajdziesz.

Dzięki Dreed. Nie mogłem się zdecydować na klasę, a ta stronka bardzo mi pomogła. Bardzo ładne omówienie klas!

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Kalkulator skili

Post autor: Gwalch » środa, 24 lutego 2016, 23:55

Do wykasowania, przepraszam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości