Guild Wars

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Erskine
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 16:23
Status:
Offline

Guild Wars

Post autor: Erskine » czwartek, 1 maja 2008, 00:09

Mam pytanko do ludzi grających w GW. Otóż ja sobie gram w niego troszke z nudów i nie bardzo moge sie przekonać. Nie wiem co mam w tej grze robic. Ekwipunek jest słaby, misje także. Bardzo rzadko ktokolwiek dołączy do mnie do druzyny i wtedy jest troche ciekawiej. A poza tym chodzenie po terenach jedynie z NPC, bez mozliwosci spotkania "czlowieka" nie pasuje mi.

Powiedzcie jak wyglada wasza gra, bo moze nie znam wielu aspektów gry, tzn czy warto sie zagłębiać w nią bo mam dopiero 9lv...
"Klęczę tylko przed Bogiem, a tutaj go nie widzę..."

Awatar użytkownika
Asparanka
Posty: 32
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 01:52
Lokalizacja: OstrĂłda
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Asparanka » czwartek, 1 maja 2008, 00:42

Nie wiem jak to jest w dodatkach do GW bo grałem tylko w podstawową wersję (okolo roku gdzieś tak) zapewne doszło tam wiele nowych form rozgrywki. Dla mnie GW to głównie mmo do grania PvP i GvG (gildia vs gildia) wtedy jest najlepsza zabawa. A tryb PvE podobał mi się jedynie z faktu istnienia fabuły, a tak to taki sobie trochę. Praktycznie zero craftingu (dla mnie to bardzo wielki minus), biegać można tylko w party i to max 8 osób, po świecie gdzie innych graczy można spotkać tylko w miastach (następny duży minus). Tak więc jak napisałem wyżej w trybie PvP gra sie bardzo przyjemnie i chyba tu jest głowna siła GW, tylko wlaśnie nie wiem co wniosły dodatki nowego.

Awatar użytkownika
Noxferra
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 27 kwietnia 2008, 07:27
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Noxferra » czwartek, 1 maja 2008, 07:42

Czy GW to mmorpg?
Nie boję się gdy ciemno jest, bo mam latarkę i GPS.

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Guild Wars

Post autor: Zawisza » czwartek, 1 maja 2008, 11:30

Sami twórcy przyznają się, że to nie jest typowy mmo,
PvE daje mało frajdy (praktycznie sam z NPC przeszedłem bo niechciało mi sie tyle czasu czekać).
GW daje sporą ilość jeśli chodzi o tryby PvP, a największą frajdę daje GvG gdzie umiejętności są bardzo ważne gdyż ataki muszą byś zgrane co do sekundy na danym przeciwniku aby nie zdążył być wyleczony (potrzebny odpowiedni ping).
Drugi aspekt to, że można swoją główną klasę mieszać z każdą więc ustawienie skili jest ogromna i wiele taktyk możliwych. Przy umiejętnym ustawianiu skili i dostosowywaniu to popularnych taktykach innych możesz ustawić sobie nawet taki build, że w kilku nie dadzą ci radę i śmiać się nad ich trupami, ale szybko inni się asymiluja i zabawa polega na szukaniu nowych kombinacji skili, czasem jeden skil na pozór mało przydatny danej klasie w połączeniu z skilami Twoimi daje ci spora przewagę.


Chętnie odsprzedam GW, GW Factions, GW Nightfall (jeden klient); kilka klas na max lv. Dawno nie grałem ale dość sporo skili odkrytych, eventowe przedmioty, pety itp. W bardzo dobrym stanie. (mam nadzieję, ze to na temat :mrgreen:

Awatar użytkownika
Erskine
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 16:23
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Erskine » czwartek, 1 maja 2008, 11:36

Ja włączam tego GW, ale po 30min najnormalniej mii sie nie chce. Jakos jest nudna ta gra. Co prawda wojny Gildii nie przezylem ale jak na razie mnie nie ciągnie. Czekam na AoC i koniec!!
"Klęczę tylko przed Bogiem, a tutaj go nie widzę..."

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Guild Wars

Post autor: Zawisza » czwartek, 1 maja 2008, 11:44

Bo jak pisałem PvE dość nudne (bez craftu, bez ludzi poza miastami), PvP po jakimś czasie też się nudzi jak sie nie eksperymentuje ze skilami. Ale GvG potrafi dać sporo satysfakcji ale do tego jest potrzebna zgrana paczka kilku graczy którzy muszą ze sobą się zgrać a nie co chwila z kim innym grać gdyż ataki poszczególnych graczy muszą być precyzyjne i zgrane ze sobą czasowo.

Awatar użytkownika
Voltres
Posty: 343
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 20:44
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Voltres » czwartek, 1 maja 2008, 14:08

Guild Wars to ,,tylko" tryb GvG... zdarzają się jacyś maniacy co kochają farmienie (które w tej grze nie ma sensu) czy pomniejsze arenki, ale to bardzo sporadycznie. Dopiero gdy znajdziesz sobie dobrą gildię i zaczniesz grać codziennie mecze GvG zauważasz jaki sens ma gra. Osobiście grałem 2 lata i nie uważam tego za zmarnowany czas - było ciekawie i myślę, że gdyby nie rozsypka mojej gildii to grał bym jeszcze sporo.

Jeżeli miałbyś bardzo ochotę z kimś pograć to mogę znowu zainstalować GW i pomóc w PvE ;)

Awatar użytkownika
Morph
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 00:45
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Morph » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:47

Co do PvE to zaczyna sie dopiero od gry na Hard Mode gdzie bez teamu ludzkich graczy ew. wspomaganych paroma hero nie da sie wiele zrobić. Normal Mode można uznać jako tutorial i tryb poznawania fabuły która zresztą imo jest przyjemna (zwłaszcza w GW:EN). W trybie PvP niewiele czasu spędziłem a GvG z racji gildii na które trafiałem nawet nie ruszyłem. Tak więc jeżeli odpowiednio "ugryzie" sie aspekt PvE to można sporo sie pobawić.
[ obraz zewnętrzny ]
Zmiany są jedyną stałą w naszym życiu...

Awatar użytkownika
Gradion
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 14:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Gradion » poniedziałek, 5 maja 2008, 10:00

Ja GW przeszedłem tylko ze względu na 2 postaci to Nekromana i Rytualiste stanąłm na 3 dodatku znudziło mi się ale te 2 postaci polecam sa rewelacyjne Wiekszośc gry da sie przejść samemu (fabuła) by wpełni pojąć GW musisz dołaczyć do jakiegoś klanu gdzie są ludzie czesto grających
Tam, gdzie brak pokory, giną ludzie.
Christie Dame Agatha (1891-1976)

Awatar użytkownika
Praga
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Praga » czwartek, 15 maja 2008, 22:17

Za mną 34 miesiące gry 2237 godzin w GW. Może 2% tego czasu grałem PvE i mnie sczyściło. Nie gram w nudne gry, a PvE w GW jest nudne.

Za to PvP... dynamika, skill, teamwork, taktyka, zajebisty balans, POEZJA
Każdy z trybów PvP w GuildWars jest wzorcem dla innych gier tego typu. Możesz zagrać każda profesją, nie musisz miesiącami grindować swojej postaci bo postacie do trybu PvP tworzy się od razu z maksymalnym levelem, ekwipunkiem itp.. Można grać samemu na arenach losowych, z 3 kolegami na arenach drużynowych lub w 8 w trybie Gildia vs Gildia.
Generalnie wszystko byłoby pieknie gdyby nie... masa czasu aby szlifować skilla. Aby dobrze grać w trybach 8 vs 8 trzeba mieć duże doświadczenie. Spala to koszmarne ilości czasu bo grać trzeba często żeby nie wyjść z prawy. To mnie dobiło i przestałem regularnie grać. Do tej pory jednak zdarza mi się wejść na 2-3 godzinki i popykac ulubionymi postaciami...

Awatar użytkownika
Zerocool
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 12:25
Lokalizacja: Cambridge
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Zerocool » środa, 21 maja 2008, 14:15

hmm ale ty zapewne grasz w podstawę teraz tak jak w wowie większosc osób jest w najnowszym dodatku dlatego nie spotykasz często ludzi np. juz w nightfall jest znacznie wiecej a system z herosami jest znacznie ciekawszy

Awatar użytkownika
Praga
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Re: Guild Wars

Post autor: Praga » środa, 21 maja 2008, 16:43

Mam wszystkie dodatki z wyjątkiem ostatniego. Pierwszy jeszcze jakoś zniosłem. Na drugim "Nightfall" usnąłem na 3 misji i zawiesiłem karierę gracza PvE na haczyku. Ostatniego dodatku nie kupowałem bo z przyczyn osobistych zakończyłem przygodę z GW pozatym kolejny dodatek PvE jakoś mnie nie bawił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości