Polećcie jakiś serial

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Pole

Post autor: Apsalar » sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Witajcie Kohortowicze,
Polecicie jakiś serial? Bo leżenie w szpitalu robi się nudne...
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Avishai » sobota, 11 sierpnia 2012, 10:37

Seriale, które pomacałam w niedawnym czasie:
- White Collar
- Castle
- Alphas
- The Listener
- The Glades
- The Mentalist
- Covert Affairs
- Hawaii 5-0
- True Blood

Może, któryś Ciebie zainteresuje. :)
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Gwalch » sobota, 11 sierpnia 2012, 10:58

A co Cię interesuje? Jakaś tematyka konkretnie? Ew. jakie seriale Ci się do tej pory podobały?

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Apsalar » sobota, 11 sierpnia 2012, 11:22

supernatural - dobry
Walking dead - dobry
Gra o tron - dobry
Breaking Bad - bardzo dobry

Ogólnie lubię post-apo w każdej postaci.
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Pająk
Posty: 696
Rejestracja: wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:24
Lokalizacja: Częstochowa
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Pająk » sobota, 11 sierpnia 2012, 11:52

Od siebie mogę dodać jeszcze Dexter i... Desperate Housewives. ;)
Vanitas, vanitatum et omnia vanitas...

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Gwalch » sobota, 11 sierpnia 2012, 12:05

Podam trochę też starszych tytułów, bo z nowszych pewnie większość jednak oglądałeś. I raczej mało będzie post-apo. ;) To po prostu seriale, jakie oglądałem i mi się spodobały. Kolejność przypadkowa.

American Horror Story (http://www.filmweb.pl/serial/American+H ... 011-616381) -- typowy horror TV z pokręconą fabuła i wieloma wątkami.

Carnivale (http://www.filmweb.pl/serial/Carniv%C3%A0le-2003-110868) -- ciekawa mieszanka okultyzmu i czasów wielkiego kryzysu. Jedna z ciekawszych pozycji w ostatnich kilkunastu latach. Jedyny minus -- tylko dwa sezony z planowanych 6 i to zakończone cliffhangerem.

Rome (http://www.filmweb.pl/serial/Rzym-2005-119650) -- jak lubisz seriale historyczne HBO to jest to pozycja obowiązkowa.

The Borgias (http://www.filmweb.pl/serial/Rodzina+Bo ... 011-556595) -- podobnie jak ww. pozycja, serial historyczny opowiadający o rządach papieża Aleksandra VI i jego rodziny.

Twin Peaks (http://www.filmweb.pl/Miasteczko.Twin.Peaks) -- tak na wszelki wypadek, jakbyś jednak tego nie widział. ;) Choć nie wierzę, że takie osoby jeszcze istnieją. ;)

Lie to Me (http://www.filmweb.pl/serial/Magia+k%C5 ... 009-485877) -- warto głównie dla Tima Rotha, którego uwielbiam. I jeśli kogoś kręci psychologia i komunikacja niewerbalna. ;)

In Treatment (http://www.filmweb.pl/serial/Terapia-2008-465138) -- to w ogóle trudno nazwać czym innym niż teatrem telewizji, a ja nie jestem fanem dramatów psychologicznych, ale ten serial miażdży.

Fringe (http://www.filmweb.pl/serial/Fringe%3A+ ... 008-467127) -- może X-Files to to nie jest, choć tematyka bliźniaczo podobna, ale szczególnie początkowe sezony są naprawdę niezłe.

Sherlock (http://www.filmweb.pl/serial/Zakazane+i ... 010-427194) -- uwspółcześniona wersja przygód Sherlocka Holmesa, co najważniejsze nakręcona przez Brytyjczyków, a nie jakieś amerykańskie popłuczyny, co teraz mają wyjść. Mało odcinków, bo to mini-serial, ale warto.

Boardwalk Empire (http://www.filmweb.pl/serial/Zakazane+i ... 010-427194) -- Steve Buscemi jako gangster z Atlantic City lat 20. XX w., czy potrzeba czegoś więcej? Niektóre odcinki naprawdę wbiły mnie w fotel.

Magic City (http://www.filmweb.pl/serial/Miasto+cud ... 012-618892) -- mam słabość do Miami i w ogóle lat 60. w USA, warto obejrzeć choćby dla mody i samochodów, choć fabuła też niczego sobie.

Mad Men (http://www.filmweb.pl/serial/Mad+Men-2007-436999) -- to już typowa obyczajówka, znów lata 60., tym razem Nowy Jork i środowisko branży reklamowej.

Robin of Sherwood (http://www.filmweb.pl/Robin.Hood.Tv) -- klasyka telewizyjna z lat 80., jak nie widziałeś, to obejrzyj. Jak dawno nie widziałeś, to obejrzyj ponownie -- nostalgia 100%. Mimo upływu czasu i faktu, że to kino w sumie familijne, nadal dobrze się ogląda.

The Wire (http://www.filmweb.pl/serial/Prawo+ulicy-2002-87721) -- jedna propozycja stricte policyjna, ale warta uwagi. B. realistycznie pokazany świat policji oraz prokuratury/mediów/szkolnictwa w Baltimore. Znów, serial który zdobył sobie spore uznanie krytyków i to nie bezpodstawnie.

Touching Evil (http://www.filmweb.pl/serial/Dotyk+z%C5%82a-2004-198998) -- druga propozycja policyjna. B. mroczny serial. Szkoda, że znów po sezonie się urywa. Niemniej warto dla klimatu.

Wallander (http://www.filmweb.pl/serial/Wallander-2008-473955) -- remake szwedzkiego kryminału, trochę obyczajówki, trochę kryminału, niezły Brannagh w roli komisarza w kryzysie wieku średniego i piękne skandynawskie krajobrazy.

Uff. Tak z głowy to chyba tyle. Jak coś sobie przypomnę, to jeszcze napiszę. ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sierpnia 2012, 17:08 przez Gwalch, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Sidagel » sobota, 11 sierpnia 2012, 12:07

Apsalar pisze:Ogólnie lubię post-apo w każdej postaci.
No to polecam ci Jericho :)

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Apsalar » sobota, 11 sierpnia 2012, 12:26

Sidagel pisze:
Apsalar pisze:Ogólnie lubię post-apo w każdej postaci.
No to polecam ci Jericho :)
Jak mogłem zapomnieć o tym megafajnym serialu?!


@gwalch
Zapewniłeś mi rozrywkę:) Dzięki:)
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Avishai » sobota, 11 sierpnia 2012, 17:39

A z nowinek, post-apo jest Continuum. Obejrzałam z 5 odcinków i mnie nie jarało, ale nie było złe samo w sobie.

Lie to me też mi się podobało, szkoda że zakończyli serial. :roll:
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Querulous » niedziela, 12 sierpnia 2012, 11:05

Continuum post apo?
...naprawdę? :P

Sam to to coś oglądam i w sumie, szału nie ma (ani post apo) ale na bezrybniu sfi rak tez ryba :P

Awatar użytkownika
Mikele
Patrycjusz
Posty: 3522
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 19:11
Medals: 18
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista AION Legionista WoW Trybun
LOTRO Trybun WildStar Legionista eSport Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Mikele » niedziela, 12 sierpnia 2012, 16:00

do mieszanki Gwalcha dorzucilbym jeszcze
Bones: rozwiazywanie zagadkowych morderstw od strony antropologicznej, ze spora dawka humoru

Nesessary Roughness: film o pani psycholog zajmujacej sie problemami sportowcow.

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: Pole

Post autor: Marduk » niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:52

The River - niestety tylko 8 odcinków. Serial opowiada o wyprawie ratunkowej w niezbadane rejony dżungli amazońskiej.
Warto obejrzeć, choć pozostawia ogromny niedosyt, to historia jest na prawdę bardzo fajna.
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Sungam
Posty: 819
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 12:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Sungam » niedziela, 12 sierpnia 2012, 19:44

Widze ze tutaj juz wszyscy walneli z grubej rury najlepszymi tytulami.
Dlatego ja moze nie polece ale podrzuce dwa seriale, ktore ogladalem podczas strasznej posuchy serialowej.

Terra Nova
Falling Skies

I wisienka na torcie czyli jeden z nowszych o ktorym nikt tutaj nie wspomnial co jest imho troche dziwne :P

Homeland

Aaaa i jeszcze koniecznie jesli nie widziales - Wiedźmin
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Szept » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 12:02

the killing , ale polecam dunski pierwowzór.
Forbrydelsen

S.

Awatar użytkownika
Virven
Patrycjusz
Posty: 1735
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 21:10
Medals: 16
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty ANNORVM IX WAR Legionista TERA Optio LOTRO Optio
SWTOR Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Virven » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 14:03

Ja oglądam aktualnie How I met your mother i zdecydownanie polecam :D

Awatar użytkownika
Swietomir
Patrycjusz
Posty: 751
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 08:08
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Swietomir » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 14:22

Apsalar pisze: Ogólnie lubię post-apo w każdej postaci.
Z typowych post-apo to wybor jest lipny, juz predzej sie na ksiazki przerzuc ;)

Nie wiem co widziales, ale masz tu moja liste.

Jericho - atomowki zrzucone na ameryke, historia jednego miasteczka i osob doszukujacych sie prawdy i probujacych przetrwac (2 sezony i anulowano, choc niby dokrecona pozniej pare odcinkow konczajacych serial)

Jeramiah - dorosli gina w wyniku ataku dziwnego wirusa i Ziemia zaczynaja rzadzic gowniaze. Wszystko to widzimy z punktu widzenia jednego goscia, ktory za wszelka cene szuka swojego ojca. (2 sezony i niby zakonczona historia)

Falling Skies - (jedyny lecacy serial ;) kosmici przylatuja na ziemie i robia calkowity rozpierdziel, ale grupka amerykanow nie poddaje sie i walczy o swoja ziemie :P (jak sie przetrwa 1 sezon to nawet da sie w to wciagac)

Survivors - brytyjski serial z '08, remake serialu z lat 70-tych. Wirus grypy mutuje i zabija 98% populacji. Wszystko to nam jest pokazane z punktu widzenia, grupy ludzi, ktorzy probuja przetrwac w nowym swiecie (powstaly 3 sezony i wyglada na to ze 4-ego nie bedzie)

The last train - kolejna brytyjska pozycja (powodzenia w dorawaniu tego serialu :P) przypadekowa grupa ludzikow z pociagu zostaja zamrozena i budza sie lata pozniej i okazuje sie ze wszyscy nie zyja dzieki uprzejmosci meteorytow (1 sezon)

The Colony - Discovery Channel zebral autentycznych naukowcow z roznych dziedzin i zamknal ich na 10 tygodni w kontrolowanym srodowisku majace odzwierciedlac warunki panujace po ataku nukleranym. Calkiem ciekawe reality show. Ogladalem pierwszy sezon, wiem ze na pewno powstal tez 2, a 3 chyba przerwali w postprodukcji.

Od tej jesieni na NBC ma leciec serial Revolution, ale z tego co ogladalem trailery i czytalem opinie ludzi, ktorzy widzieli pilota na comi-conie, to raczej nic ciekawego z tego nie bedzie i dostanie cancella po pierwszym sezonie.

Athcore
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Athcore » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:59

to ja dorzuce :
hell on wheels - dziki zachod w czasach rozwoju zelzanej kolei;

ze starszych :

battlestar galactica - post apo w kosmosie i w odleglej przeszlosci :)
caprica - preludium do bsg

firefly - dziki zachod w kosmosie, Castle w roli kapitana Serenity

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Apsalar » czwartek, 16 sierpnia 2012, 09:36

Swietomir pisze:
Jericho - atomowki zrzucone na ameryke, historia jednego miasteczka i osob doszukujacych sie prawdy i probujacych przetrwac (2 sezony i anulowano, choc niby dokrecona pozniej pare odcinkow konczajacych serial)

Jeramiah - dorosli gina w wyniku ataku dziwnego wirusa i Ziemia zaczynaja rzadzic gowniaze. Wszystko to widzimy z punktu widzenia jednego goscia, ktory za wszelka cene szuka swojego ojca. (2 sezony i niby zakonczona historia)

The last train - kolejna brytyjska pozycja (powodzenia w dorawaniu tego serialu :P) przypadekowa grupa ludzikow z pociagu zostaja zamrozena i budza sie lata pozniej i okazuje sie ze wszyscy nie zyja dzieki uprzejmosci meteorytow (1 sezon)
Jeremiasz jest dobry, zacząłem go oglądać i kończę pierwszy sezon. Jerycho widziałem już 3 razy cały a Last train dorwać nie mogę:))
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Edgarth » czwartek, 16 sierpnia 2012, 21:46

Dobra to lecimy

powiedzmy że wymienię tylko ulubione czyli takie za które ręczę i polecam każdemu 8-)

Sons of Anarchy !

seriale Star Gate, Sg-1, Atlantis, Universe
White Collar
Fringe
Supernatural
Person of Interest
NCIS
Californication
No i oczywiście Pingwiny z Madagaskaru :mrgreen:
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Liliith
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2012, 13:21
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Liliith » środa, 22 sierpnia 2012, 11:59

Virven pisze:Ja oglądam aktualnie How I met your mother i zdecydownanie polecam :D

oj tak ;) ten kto wymyślił postać Barneya zasługuje na nobla

ja ze swojej strony mogę polecić Supernatural

Awatar użytkownika
Sidagel
Patrycjusz
Posty: 471
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 19:22
Medals: 10
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio FF XIV Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Sidagel » środa, 22 sierpnia 2012, 12:21

Liliith pisze:oj tak ;) ten kto wymyślił postać Barneya zasługuje na nobla
Szczególnie, że wybrali aktora innej orientacji:)

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Pole

Post autor: Gebbeth » wtorek, 4 września 2012, 14:52

Ja aktualnie oglądam Grimm - takie połączenie Supernatural z Haven, trochę poważne, trochę śmieszne.

Polecam Babylon 5(SF), Being Human GB, pierwsze dwa sezony Skins GB(co dwa jest zmiana pokoleniowa). Jeśli ktoś lubi paranaukowe klimaty, to jeszcze Eureka jest całkiem fajna.
Obrazek

Girion
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 20:28
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Girion » czwartek, 6 września 2012, 12:32

Dexter - 5 sezonów - MEGA fajny serial o seryjnym mordercy który zajmuje się pomocą policji w Maiami wykorzystując swój niebywały pociąg do krwi.

Sons Of Anarchy
- 4+ sezonów - MEGA fajny serial sensacyjny o grupie motocyklowej która jednocześnie Tworzy swoisty gang. Fabuła każdego sezonu porywa BARDZO, zaskakuje.

Desperate Housewifes
- 8 sezonów? - serial o kilku gospodyniach domowych i ich perypetiach w okrutnym świecie - jeden z najbardziej ciekawych i zaskakujących seriali ever ;) Polecam gorąco.

The Tudors - 5 sezonów - Historia króla Anglii Henryka XVIII "tyrana" Tudora i jego żon. Najlepszy serial kostiumowy w historii, porywająca akcja i bardzo dobre odwzorowanie historii, no może poza kapturkami Anny Boleyn ;)
9 Kohorta nauczyła mnie że gildia potrafi być wypełniona tajną policją, terrorem i mało dojrzałą atmosferą.

Awatar użytkownika
Sungam
Posty: 819
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 12:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Sungam » poniedziałek, 10 września 2012, 15:32

Ja dorzuce cos co ostatnio znalazlem.

Strike Back (3 sezony) - http://www.imdb.com/title/tt1492179/

W skrocie - Irak, turbany, cycki, wybuchy, strzelanie, cycki, CIA, MI6 cycki, wybuchy. Idzie sie odstresowac :)
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.

Valior Bruga
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 9 września 2012, 15:16
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

Re: Pole

Post autor: Valior Bruga » wtorek, 11 września 2012, 14:23


ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości