Ścieżka kariery

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w WoT

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yergin
Posty: 509
Rejestracja: środa, 26 listopada 2008, 11:33
Lokalizacja: Łódź
Status:
Offline

Re:

Post autor: Yergin » piątek, 23 września 2011, 12:53

Tak, tak, czytałem.

Dzięki wielkie za wszelkie info :)
--
Mobs don’t kill people, healer inductions kill people

Awatar użytkownika
Carthus_old
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 08:39
Status:
Offline

Re:

Post autor: Carthus_old » piątek, 23 września 2011, 20:04

Kolejny wątek z innej beczki - jakie miejsce w is'ach jest najlepsze do strzelania, w co najlepiej celować?

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re:

Post autor: Lerdoc » piątek, 23 września 2011, 20:19

Idealnie z boku na wysokości gąsiennic, przednia płyta dolna, wizjery, dupa.

Awatar użytkownika
Carthus_old
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 08:39
Status:
Offline

Re:

Post autor: Carthus_old » wtorek, 27 września 2011, 12:59

Tak od walki do walki, a tego mojego VK to za często nie spotykam. Coś ścieżka z E75 i E100 jakoś bardziej popularna, czyżby MAUS był gorszy od E100?

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re:

Post autor: Dreghtor » wtorek, 27 września 2011, 13:18

Nie sądzę. Raczej - czego sam doświadczyłeś - droga do Mausa jest trudniejsza.

Poza tym, o ile dobrze pamiętam, przy przebudowie drzewa niemieckiego zrobili taki trick że jak ktoś szedł "do Mausa", to wylądował w gałęzi "do E100". Bandzior może napisać o tym coś więcej.

Awatar użytkownika
Carthus_old
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 08:39
Status:
Offline

Re:

Post autor: Carthus_old » wtorek, 27 września 2011, 13:54

Zleży, kto jak trafił na 6 poziomie, 8 i 9 poziom cały czas to ścieżka Mausa, nie wiem / nie pamiętam jak było z poziomem 7.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re:

Post autor: Amarris » wtorek, 27 września 2011, 14:15

Ścieżka podzieliła się na poziomie King Tigera - ze ścieżki mausa przeszedł do ścieżki E75-> E100, Ja sobie KT zostawiłem i powoli bede do E75 farmił

Awatar użytkownika
Carthus_old
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 08:39
Status:
Offline

Re:

Post autor: Carthus_old » wtorek, 27 września 2011, 18:00

No ja myślę, że jeszcze w tym tygodniu pojeżdżę MAUS'em. Potem dla odmiany pobawię się TD lub działem - zależy co bardziej klanowi się przyda.

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re:

Post autor: Miko » wtorek, 27 września 2011, 18:16

W takim razie Carthus składaj podanie i powitamy Cię w naszych szeregach. Dziwię się, że wcześniej nie pomyślałeś o podaniu, fajniej by Ci się levelowało razem z ekipą, a tak to musiałeś się sam męczyć :)

Awatar użytkownika
Slothar
Co-OP Legionista
Posty: 689
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 10:53
Medals: 26
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WoT Trybun SWTOR St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re:

Post autor: Slothar » czwartek, 20 października 2011, 21:14

Kathrin pisze:poza tym obrót wierzą jest traktowany jako ruch więc siatka dla czołgu jest mało sensowna

Teoretycznie tak ale testy na treningach i doświadczenie w bitwach wskazuje, że ruch wieżą nie powoduje uwidocznienia czołgu.
"Using no way as way having no limitation as limitation" Bruce Lee

Awatar użytkownika
Carthus_old
Posty: 83
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 08:39
Status:
Offline

Re:

Post autor: Carthus_old » sobota, 29 października 2011, 16:06

Ścieżka na czołgach jako tako ogarnięta - teraz pytanie w temacie niszczycieli - jakie dodatkowe wyposażenie jest przydatne. Wziąłem dopychacz, no i osłonę, ale co do tego, może zestaw naprawczy? Macie jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
Kathrin
Posty: 489
Rejestracja: środa, 5 listopada 2008, 23:12
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re:

Post autor: Kathrin » sobota, 29 października 2011, 18:01

wentylator, ramer i szybsze celowanie/lornetka
[ obraz zewnętrzny ]

Hail to the king baby

Awatar użytkownika
Asdarel
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 20:22
Status:
Offline

Re:

Post autor: Asdarel » czwartek, 3 listopada 2011, 17:20

Czy ktoś grał może IS-em bez konta premium i starał się coś zarobić? Pytam gdyż mam mały problem. Grając tylko bitwy standardowe statystycznie wygrywane względem przegranych kształtują się 50/50. Przegrywając bitwę przeważnie trzeba naprawić czołg co kosztuje w przypadku IS-a około 8k dochodzi to tego zakup amunicji 1k za sztukę. Średnio za przegraną bitwę dostaję około 13k kredytów zdarza się, że i 7k jeżeli ktoś zauważy mnie szybciej niż ja jego. Zagrałem tym, że czołgiem 150 bitew i bilans moich kredytów prezentuje się tak samo jak przed zakupem IS-a czyli nic nim nie zarobiłem. Jeżeli tak będzie będę musiał robić kredyty na KW-13. Czy ten czołg po prostu wymaga dokładania lub zakupu premium? a może ja go nie ogarniam ponieważ gdy pytałem się ludzi na globalnym czacie odpowiadali, że bez problemu robią na nim kase...

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re:

Post autor: Dreghtor » czwartek, 3 listopada 2011, 17:37

"Ludzie na globalu" bez problemu robią wszystko najlepiej i to na dowolnym czołgu. Tylko jak przychodzi co do czego się okazuje, że po prostu mają Lowe w garażu.

Bez premium da się "bez problemu" zarabiać do 6 tieru. Powyżej tego poziomu "problem" już jest bo musisz jednak grać ostrożnie (czasem uszkodzenie robi różnicę miedzy wyjście na plus a dołożeniem do bitwy) i mieć trochę szczęścia.

Nie jest to kwestia tego czy innego czołgu, tylko po prostu taki jest model biznesowy WoT - albo płacisz za premium albo dorabiasz na tier 5/6 lub SPG.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2011, 17:55 przez Dreghtor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Asdarel
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 20:22
Status:
Offline

Re:

Post autor: Asdarel » czwartek, 3 listopada 2011, 17:41

Uff a już się bałem, że to ten nieszczęsny IS ma taką przypadłość. No nic czyli KW-13 pozostaje w garażu :P eh to będzie wyzwanie 2,5 mil na tym czołgu zarobić:)

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re:

Post autor: Dreghtor » czwartek, 3 listopada 2011, 17:56

Masz juz 150 bitew więc pewnie trochę za późno na tą uwagę ale dla zasady - na IS zakładasz 100 mm D-10T i nie zdejmujesz aż do odkrycia 122 mm D-25T.
Pociski 100 mm są sporo tańsze, a wcześniejsza 122 mm (D-2-5T) wcale nie aż tak dobra. W efekcie xp za bitwę jest podobne, ale kasy się mniej wydaje.

Awatar użytkownika
Slothar
Co-OP Legionista
Posty: 689
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 10:53
Medals: 26
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WoT Trybun SWTOR St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re:

Post autor: Slothar » piątek, 4 listopada 2011, 08:37

Jeśli jesteś w stanie wyłożyć 40 zł/mc to opłaca się kupienie premium, zarabiasz nawet na tierach powyżej 6t (choć ponoć na 10 nie jest różowo) a na czołgach do zarabiania masz jeszcze większy zysk. Gram premium od początku i nie mam specjalnego czołgu do zarabiania a na brak kredytów nigdy nie narzekałem.
"Using no way as way having no limitation as limitation" Bruce Lee

Awatar użytkownika
Maisu
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 20:01
Status:
Offline

Re:

Post autor: Maisu » piątek, 4 listopada 2011, 09:13

Ja nigdy nie zakupiłam konta premium i nigdy go nie zakupię, a doszłam już tak jak Ty Asdarel do IS. Fakt faktem z zarabianiem jest różnie raz do przodu raz do tyłu, reasumując stoję finansowo na tej samej kwocie ale się tym nie przejmuję. Zrobię go elite i zacznę jeździć na KW, który z działem 152 mm bardzo ładnie zarabia, a jak już go wylosuje z tierami 9, i jest on w stanie napsuć krwi każdemu z nich zarabia się jeszcze lepiej. Nie wiem jak na KW 13, nadal zawzięcie afkuje mi KW-1S w garażu.

Slothar, owszem jeżeli kogoś stać to można kupić sobie premium, i nie powiem, że mnie nie stać, ale mam widać inną mentalność puki gra jest darmowa, to ma być dla mnie darmowa i basta, za tą kwotę wolę sobie już kupić grę single player, która wyszła w tańszej edycji, niż wywalać na darmową grę :D poza tym, musiałabym chyba w totka wygrać by premium kupić, bo jak nie gra single player, to sobie kaloryfer wymienię, albo czwarte akwarium kupię po odkładaniu =P
"Jakiż strach lub cierpienie uciszy buntu ostatnie tchnienie,
gdy stoję naprzeciw Cienia pod wiecznie płonącym niebem?"

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re:

Post autor: Miko » piątek, 4 listopada 2011, 13:21

Jezusie kochany czwartek akwarium???? To chyba taniej jest wykupić sobie karnet na basen i tam się popluskać :D

Awatar użytkownika
Maisu
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 20:01
Status:
Offline

Re:

Post autor: Maisu » piątek, 4 listopada 2011, 15:06

Miko, wolałabym napisać terrarium z 2 agamami brodatymi ale mnie Cal wyklnie ;> a akwarium też się przyda, oddzielne na krewetki, inne do hodowli, inne ekspozycyjne a czwarte eksperymentalne =P
Co do basenu bym się sprzeczała ;> wole za darmo pobiegać albo pojeździć na rolkach ;> ale dość bo mnie jeszcze nazwiecie chytrusem, ze mi pieniędzy żal :D już widzę te miny mówiące "biedny Cal"
"Jakiż strach lub cierpienie uciszy buntu ostatnie tchnienie,
gdy stoję naprzeciw Cienia pod wiecznie płonącym niebem?"

Awatar użytkownika
Miko
Posty: 415
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re:

Post autor: Miko » piątek, 4 listopada 2011, 15:11

Eee tam... "biedny Cal" to już od dawna jest używane :D A krewetki będę Ci podbierał, bo lubię je jeść :D

Awatar użytkownika
Maisu
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 20:01
Status:
Offline

Re:

Post autor: Maisu » piątek, 4 listopada 2011, 16:02

Nie jesteś jedyny który tak reaguje na moje krewetki ;) jeden z moich braci bezczelnie jak przychodzi to sprawdza czy urosły, ale spokojnie spokojnie ... moje nie rosną większe niż 1-2 cm bo mam małą odmianę :) acz jeżeli będziesz nalegał ... tylko uprzedzam, główny składnik ich diety to odchody ryb ;>

Cal wcale nie ma ze mną tak źle, żeby nie było. Pieniędzy jego nie ruszam, wydaje kasę na co chce, tylko widzę codziennie te maślane oczka "kupisz nowy procesor?" bo mi się wypłata zbliża =P tylko że potem będzie "kupisz nowe kości ram?" a na końcu chyba mi pokój wytapetuje oczkami kota ze Shreka i podpisze "kupisz nową kartę graficzną?" ach ... a ja i tak bezczelnie kupie SKYRIM ;>

Wracając do tematu, dla nieposiadających konta premium, powiem tyle, że kwestią jest też cierpliwość. Jeżeli komuś nie przeszkadza, że łupie już tak długo jednym czołgiem i musi się starać było nie było 2x bardziej to konto premium odradzam. Natomiast, jeśli mamy w zwyczaju patrzanie na kolegów z zawiścią w oku, ponieważ dostają raz więcej, to kupujcie sobie to premium bo padniecie w końcu na zawał z tego stresu. :D
"Jakiż strach lub cierpienie uciszy buntu ostatnie tchnienie,
gdy stoję naprzeciw Cienia pod wiecznie płonącym niebem?"

Awatar użytkownika
Asdarel
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 20:22
Status:
Offline

Re:

Post autor: Asdarel » piątek, 4 listopada 2011, 18:19

A jak to jest z tymi kompaniami? Nigdy tego nie grałem... Tam za wygraną dostaje się więcej doświadczenia? czy jest to to samo co bitwa standardowa? Jak na razie będę robił to samo co Ty Maisu czyli zrobię IS-a elite a jak kasy zabraknie już, żeby amo kupić lub naprawić to będę dorabiał na KW-13 albo jakąś arte się zacznie rozwijać o.0

Awatar użytkownika
Slothar
Co-OP Legionista
Posty: 689
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 10:53
Medals: 26
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WoT Trybun SWTOR St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re:

Post autor: Slothar » piątek, 4 listopada 2011, 19:47

Jak dobrze zauważyłaś to zależy od mentalności czy raczej od priorytetów. Gram w gry dla przyjemności. Grałem w betę bez premium najpierw i dobrze było ale jak zacząłem grać w becie z premium to było jeszcze lepiej. Po co wiec mam ograniczać sobie przyjemność skoro mnie stać? Może nie zapłacę rachunków ale czołgi muszą być ;].
"Using no way as way having no limitation as limitation" Bruce Lee

Awatar użytkownika
Asdarel
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 20:22
Status:
Offline

Re:

Post autor: Asdarel » środa, 9 listopada 2011, 13:39

W związku z brakiem możliwości zarobku IS-em na IS-a 3 zacząłem farmic od nowa tylko tym razem ścieżką do KW. KW-13 nie bardzo nadaje się do efektywnego robienia kasy, gdyż ma słabe działo owszem nie traci się na tym czołgu ale i kokosów nie ma. Posiadając KW mogę wybrać albo KW-3 albo KW-1.S A więc może ktoś wie, który z tych dwóch czołgów KW-3, KW-1S jest tańszy w eksploatacji i bardziej nadaje się do zarabiania kasy? Oczywiście nie uwzględniamy konta premium.

Zablokowany

Wróć do „World of Tanks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość