Perpetum Online

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Dejagore
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 14:12
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

Re: PERPETUUM

Post autor: Dejagore » czwartek, 9 grudnia 2010, 17:44

Jako stary gracz EVE myślę że spróbuję i Perpetuum ;-)
Dziś wieczorkiem pojawię na kanale 'polska'. Jak ktoś z Was będzie online to chętnie wysłucham kilku rad dla początkujących.

Awatar użytkownika
Roy
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 22:21
Status:
Offline

Re: PERPETUUM

Post autor: Roy » piątek, 10 grudnia 2010, 17:34

Bordin pisze:Czy w tej grze istnieje coś takiego jak kontrola terytorium ? Czy są allianse / frakcje, ktre rywalizują o surowce, tereny, itp ? Jak funkcjonuje rynek i ekonomia ?

Reklamują się jako sandbox ale czy jest tam faktycznie wystarczająco dużo piasku do zabawy ?
Są 2 typy wysp - alfa na której zaczynamy i które są "safe" (pvp tylko po oflagowaniu) i beta gdzie panuje pełna dowolność kogo bijemy, a sentry guny są tylko w kilku miejscach i nie dają pełnej ochrony(tzn, można kogoś normalnie atakować spoza ich zasięgu widocznego na mapie, a same sentry chyba nie dają insta kila) - coś ja low sec w EvE. W planach/już zrobione jest przejmowanie outpostów, budowa struktur itd. beta wyspy mają też lepsze wszystko - minerały,moby, wysokolevelowe misje. Do graczy i corpów można ustawiać standing, są wardecki AFAIR. Ekonomia jest oparta o wolny market, obecnie jeszcze nieco sterowany (standardowe moduły są npcowe) ale docelowo pełna wolność.
Podobieństw do EvE jest oczywiście sporo, choć rozrywka się nieco różni - znaczenie ma linia widoczności, nie ma warpowania i czasem trzeba przejść przez zbiorowiska mobów. Większe znaczenie ma tu odległość od celu i zasięg locka - moby spoko się leje co kilka sekund uciekając im z zasięgu - a moby potrafią przywalić.

Athcore
Status:
Offline

Perpetum Online

Post autor: Athcore » niedziela, 31 lipca 2011, 01:14

jakos przypadkiem gdzies wdpenalem w necie sciagnalem odpalilem triala i 2 dni mi z zycia zniklo nawet nie wiem kiedy :P

obil sie ktos moze jeszcze o ten swiat ?

Awatar użytkownika
Pankrolik
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2010, 13:12
Medals: 7
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista BF3 St. Legionista WoT Legionista SWTOR Legionista GW2 Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Perpetum Online

Post autor: Pankrolik » niedziela, 31 lipca 2011, 09:48

Może jakiś krotki opis i link do tego? Wiem ze można to znaleźć w googlach, ale milo by było się nie fatygować ;)
Growing old doesn't mean growing up...

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Perpetum Online

Post autor: Lerdoc » niedziela, 31 lipca 2011, 11:27

Ripoff eve tylko na powierzchni planety i z mechami gdzie da się kierować WSADem tak w jednym zdaniu. :ugeek:

Awatar użytkownika
Roy
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 22:21
Status:
Offline

Re: Perpetum Online

Post autor: Roy » niedziela, 31 lipca 2011, 13:43

http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic ... =perpetuumtu link z tematem.
Ogólnie to wszystko fajnie, devsi działają, wchodzą patche... tylko ludzi gra bardzo mało.

Awatar użytkownika
Pankrolik
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2010, 13:12
Medals: 7
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista BF3 St. Legionista WoT Legionista SWTOR Legionista GW2 Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Perpetum Online

Post autor: Pankrolik » niedziela, 31 lipca 2011, 16:32

Z tego co widzę, to jednym zdaniem: "Mechwarrior mmorpg" :)
Growing old doesn't mean growing up...

Athcore
Status:
Offline

Re: Perpetum Online

Post autor: Athcore » niedziela, 31 lipca 2011, 22:27

niechcacy zdublowalem temat , jakby sie dalo oba scalic byloby ok :)

a co do tego ze malo ludzi gra w PO moze nie hordy 12 milionow czym szczyci sie wow , i nie obecne ok 45k ze statusu eve , ale kiedy evka zaczynala swoj zywot gralo w nia ok 1500 luda w 2k5 jak na liczniku pokazalo sie 5k to byl szal ,

teraz mam dylemat czy by nie opchnac swoich 3 kont w eve i nie przerzucic sie na PO, duzo bardziej mi odpowiada sposob skilowania :), swiat moze nie jest az tak rozlegly jak w evce ale skoro z niedawnym pierwszym dodatkiem wlasciwie sie podwoila ilosc wysp wiec chyba zle nie bedzie ;

poki co zbieram ep zeby efektywnie uzywac swojej pchelki , 4 laserki naraz i armor repka to stanowczo za duzo do skutecznej walki :)
a potem tradycja neuty nosy demobilizery i mozna sie bujnac gdzies na pvp ,

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: PERPETUUM

Post autor: Zawisza » niedziela, 31 lipca 2011, 22:41

Połączyłem.

Awatar użytkownika
Roy
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 22:21
Status:
Offline

Re: Perpetum Online

Post autor: Roy » środa, 3 sierpnia 2011, 19:11

Perpetuum to najlepszy mmo sandbox na rynku, moim zdaniem oczywiście. Jest znacznie bardziej nastawiony na współpracę niż eve obecnie (ehh, te plexy). Wady to czasochłonność - wszędzie trzeba dojść(a im większy bot/mech tym wolniejszy), cargo nie jest zbyt pojemne, czuć trochę "pusty świat".
Devsi są bardzo ok, poprawki są wprowadzane szybko, nie certolą się przy śliskich sprawach, widać że słuchają graczy robiąc rozszerzenia. Grafika - mimo że prosta - jest fajna, nie ma znanego z innych indy gierek wrażenia "witamy w latach 90tych!".
Jeszcze w becie postnąłem na forum o pewnym braku balansu w laserach (mają duży zasięg i mały dps+ zeżerają sporo accu). Po zalogowaniu się w grze odezwał się dev czy mam ochotę podyskutować trochę o tym problemie, pogadaliśmy chwilę... przyznam że miłe i faktycznie poczułem się jak betatester :)
Jakbym mial więcej czasu, to grałbym w Perpetuum, bo gra jest naprawdę warta zainteresowania. Nie mają kasy na reklamę i to widać po ilości graczy, ale warto dać szansę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości