W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Badalaman » niedziela, 2 maja 2010, 11:58

Aver, gier na PC jest masa w kazdym gatunku.
Tyle ze te na konsole maja duzo wieksze budzety reklamowe, bo i zarabiaja na nich duzo wiecej niz na grach na PC. 2 krotnie wyzsza cena na konsole i kazdy dodatek pltny to standard. Na PC jednak nawet czesc dodatkow jest wlaczonych w gre badz do sciagniecia za darmo.

Tym samym media zajmojace sie grami mowia i pisza glownie o tytulach ktore wyjda na konsole. Maja tez dobre wlasne kampanie reklamowe i koniec koncow potencjalny gracz ma glownie informacje o tym co ukaze sie na konsole. Czesc z tych gier nie wychodzi na PC i wydaje sie niektorym ze to jakas duza czesc gier, wogole nie pojawiajaca sie na blaszaki.

Powiedzialbym ze to nieliczne produkcje sa na konsole wylacznie.

P.S. Co do podzialu rynku PC/konsole pod wzgledem sprzedazy roznych tytulow, to niesa one wiarygodne. Do zestawien brane sa sprzedane kopie "pudelkowe", a na PC coraz wiecej sprzedaje sie gier w wersji elektronicznej.

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Nishruu » niedziela, 2 maja 2010, 20:21

Badalaman pisze:Choc nici z multi a to wydaje sie interesujace w S7.
Grac w ta gre bez multi to jak grac w Starcrafta na singlu... Settlers 7 zostalo stworzone pod rozgrywke multi ;)
Aver pisze:...
Dead Space 2 - Na PC nie wyjdzie, bo sprzedaż jedynki na PC to zaledwie 5 % sprzedanych kopii w ogóle.
Dante's Inferno - Na PC nie wyszło, bo na wydanie na PC się nie opłaca.
Batman Arkham Asylum 2 - Na PC nie wyjdzie bo 1 się słabo sprzedała.
I największy ból dla mnie - Alan Wake - nie wyjdzie, bo nie, choć pierwotnie była tworzona tylko na PC ;)

Można tak wymieniać bez końca :P
Badalaman pisze: Czesc z tych gier nie wychodzi na PC i wydaje sie niektorym ze to jakas duza czesc gier, wogole nie pojawiajaca sie na blaszaki.

Powiedzialbym ze to nieliczne produkcje sa na konsole wylacznie.
Bzdura Badalaman. Tu nie chodzi o ilosc w tym wypadku, ale o jakosc. Chodzi o to ze te PERELKI, te cudne i miodne gierki w ktore chce sie az grac coraz czesciej wychodza TYLKO na konsole, a gracze PC'towi tylko moga sie poslinic na nie.

Heavenly Sword
Fable 2 !!!
Cala seria Final Fantasy !!!
Bayonette
...to tylko kilka kolejnych tytulow ktore przyszly ma do glowy ot tak.

Moj brat tak sie wkurzyl na brak Fable 2 na PC, ze kupil Xbox'a tylko dla tej jednej gry, a teraz ja sprzedaje.
Aver ma tu smutna racje przykrej rzeczywistosci.
Xionc pisze:
BlackIguana pisze:
Xionc pisze:mialem 1,5h w robocie laser wycinal chcialem pograc je**m majowke
ojj Xionc przecież narzekają tylko Ci co nie kupili gry :D
na jakiej podstawqie tak twierdzisz?
ja kupilem i wyrazilem swoje niezadowolenie wlasnie.
czyli Twoja teoria sie lamie
Chyba nie sledzisz tematu od poczatku Xionc - to byl sarkazm Iguany :D
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
BlackIguana
Posty: 4110
Rejestracja: niedziela, 9 sierpnia 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: BlackIguana » niedziela, 2 maja 2010, 21:23

Ojj ta Iguana ma takie dziwne poczucie humoru...
Co za debil i jakim prawem edytuje mi mój podpis?
www.archeage.info.pl
www.teraonline.info.pl
www.bladeandsoul.mmo.info.pl
Zapraszam!

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Xionc » niedziela, 2 maja 2010, 22:05

myslalem ze dzies wyczytal ze jak tak twierdizlem a wiem ze nei twierdzilem
spoko

ubi mi podpadl, przetestowalem osobiscie i DRM jest wku****cy
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 1449
Rejestracja: poniedziałek, 15 września 2008, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: MacDante » niedziela, 2 maja 2010, 22:57

A własnie S7 został złamany i można już postawić go lokalnie i grać, ale co za przykrość że nei można poczuć tego multiplayera... :)

PS: mam nadzieję że mentalność ludzi siezmieni i za dobre tytuły ludzie będą płacili tylko po to aby kolejne były jeszcze lepsze.

No a cóż jak coś będzei śmierdziało szmirą to nawet ja tego nie tknę :)

A co zabezpieczeń jeszcze mam andzieję iż wreszcie ubisoft stworzy takie zabezpieczenie, któego piraci nie złamią i tego im serdecznie życzę :)
Sponsorem forum jest: http://www.heliosgroup.pl właściel marki: http://www.art-page.pl

bogus
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 17:16
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: bogus » niedziela, 2 maja 2010, 23:40

Nishruu pisze:Tu nie chodzi o ilosc w tym wypadku, ale o jakosc. Chodzi o to ze te PERELKI, te cudne i miodne gierki w ktore chce sie az grac coraz czesciej wychodza TYLKO na konsole, a gracze PC'towi tylko moga sie poslinic na nie.
Guzik prawda, perełki wychodzą na każdą platformę. Każdy ma takiego exa, który może być powodem dla zainwestowania w platformę. Dla mnie osobiście choćby AoC jest takim tytułem na PC. Co nie znaczy że konsole nie mają gier dla których mógłbym jakąś kupić. Takie PS3 ma już 2 tutuły 'must have' da mnie - LBP i Heavy Rain. Wyjdzie trzecia która mnie zainteresuje to zacznę się zastanawiać czy nie zbierać kasy na slima.

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Badalaman » poniedziałek, 3 maja 2010, 00:03

Bzdura Badalaman. Tu nie chodzi o ilosc w tym wypadku, ale o jakosc. Chodzi o to ze te PERELKI, te cudne i miodne gierki w ktore chce sie az grac coraz czesciej wychodza TYLKO na konsole, a gracze PC'towi tylko moga sie poslinic na nie.
Nie chodzi o jakosc a o dobra kampanie marketingowa, skad inaczej "wiedzialbys" ze te gry sa jakos lepsze niz wychodzace na PC z tego samego gatunku? Przynajmniej w wypadku seri ktore na PC wogole sie nie ukazaly.

Gdybym kiedys mial ochote pograc w dany gatunek gry a niemialbym nic na PC to zaczalbym sie martwic rynkiem PC. Narazie jest wielokrotnie weicej gier niz jestem w stanie "przejsc". Jak dodac do tego tryby multi chocby strzelanek do ktorych chetnie sie wraca co jakis czas czy MMO to juz wogole mozna powiedziec ze jest ogromna nadwyzka gier.

Nie zdazylo mi sie slinic nad brakiem jakiejs gry na PC, jakby sie zdazylo tak faktycznie to pewnie kupilbym konsole, przynajmniej przy obecnym stanie dochodow, kiedys moze bylby to faktycznie za duzy wydatek.
Odczuwam conajwyzej lekki brak Gears of War bo tu w 1 faktycznie mi sie dobrze gralo czy czasami gra w multi. Ale odczucie to moge porownac z tym jakie mam gdy nie ma nowszej czesci jakiejs innej gry bo jej nie wydadza - ot szkoda ze niema i tyle, gram w co innego.

Jedyna gra jaka sie ostro podniecalem przed premiera byl Warhammer Online, no ale to akurat jest na PC ;)

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Aver » poniedziałek, 3 maja 2010, 00:09

Badalaman pisze:Aver, gier na PC jest masa w kazdym gatunku.
Tyle ze te na konsole maja duzo wieksze budzety reklamowe, bo i zarabiaja na nich duzo wiecej niz na grach na PC. 2 krotnie wyzsza cena na konsole i kazdy dodatek pltny to standard. Na PC jednak nawet czesc dodatkow jest wlaczonych w gre badz do sciagniecia za darmo.
Twórcy gier konsolowych nie zarabiają, więc od sztuki niż za grę na PC. Połowę tej ceny zgarnia producent konsoli za udostępnienie platformy - stąd ceny konsol poniżej kosztów produkcji i gry dwa razy droższe niż na PC. I wierz mi. Nie uważam gier typu Uncharted 2, Alan Wake, Gears of War za świetne bo reklamują je gdzieś tam ;).
Badalaman pisze: P.S. Co do podzialu rynku PC/konsole pod wzgledem sprzedazy roznych tytulow, to niesa one wiarygodne. Do zestawien brane sa sprzedane kopie "pudelkowe", a na PC coraz wiecej sprzedaje sie gier w wersji elektronicznej.
Nie sądzę ;), aby takie EA mogło (a tym bardziej chciało) oszukiwać w rocznych sprawozdaniach na temat ilości sprzedanych kopii.
Guzik prawda, perełki wychodzą na każdą platformę. Każdy ma takiego exa, który może być powodem dla zainwestowania w platformę. Dla mnie osobiście choćby AoC jest takim tytułem na PC. Co nie znaczy że konsole nie mają gier dla których mógłbym jakąś kupić. Takie PS3 ma już 2 tutuły 'must have' da mnie - LBP i Heavy Rain. Wyjdzie trzecia która mnie zainteresuje to zacznę się zastanawiać czy nie zbierać kasy na slima.
Tak, ale chodzi akurat o tytuły single player. Nadal jeśli chodzi o gry Multi to PC jest najlepszy, ale jeśli chodzi o single player to pecetowe "System Sellery" już chyba tylko Blizzard robi ;).
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Badalaman » poniedziałek, 3 maja 2010, 00:53

Niewiem ile danych jest z sprawozdan ani jak takie wygladaja. Jesli masz link do oficjalnych danych dotyczacych sprzedazy od takiego EA to chetnie obejze.
Do tej pory spotykalem sie zwykle z danymi odzielnych od wydawcow firm, ktore braly pod uwage wlasnie ilosc sprzedanych kopi pudelkowych.

P.S. Co do podzialu zysku/przychodu/innej metody podzialu kasy miedzy wydawca gry a wydawca konsoli to czy masz jakies oficjalne informacje ?
Pytam bo niewiem na jakich zasadach udzielana jest licencja na wydanie gry na dana platforme i czy koszt jest ustalany kwotowo czy tez jakas kwota jest doliczana do kazdej kopi gry czy tez jest jakas metoda procentowego podzialu zysku.

Wiem tyle ile sie ogolnie slyszy, czyli ze za wydanie gry na konsole wydawca placi Microsoftowi badz Sony.

Ahh i jestem raczej sceptycznie nastawiony do wiary w sprzedaz ponizej kosztow produkcji urzadzenia. Ogolnie koszt to dosc plynna kwestia. Sa pewne koszty bezposrednie w tym wypadku produkcji, takie same na kazde urzadzenie. Ale sa tez koszty opracowania urzadzenia i narzucony % kosztow kadry zarzadzajacej/innej pozaprodukcyjnej.
Im wiecej sprzedanych urzadzen tym nizszy koszt finalny 1 sztuki urzadzenia, bo koszty opracowania i inne poniesione na etapie przed sprzedazowym juz nie wzrastaja a dziela sie na ilosc urzadzen.
Do tego elektronika jest tania w produkcji w Chinach i innych Indiopodobnych, stad na logike zakladam ze przy kilkunastu milionach sprzedanych konsol producent zarabia i na samych konsolach.

No i koniec koncow finalna cena gry niejest zbytnio zwiazna z kosztami produkcji, tylko oparta na tym ile ludzie sa gotowi zaplacic ;)
Jak badania rynku wykaza ze 5 mln ludzi kupi gre w cenie 50 euro, ale 4 mln kupia nawet jak bedzie po 100 euro to gra bedzie sprzedawana po 100.
Koszt jej produkcji bedzie taki sam i niema tu znaczenia.
W praktyce wydaja gry w roznych cenach zaleznie od regionu i zamoznosci ludzi. I tak w Polsce mamy nowe gry na PC po 100 zl (ok 25 euro) a ta sama gre w Angli zaoferuja po 49,90, bo tyle ludzie sa w tych miejscach gotowi zaplacic.

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Nishruu » poniedziałek, 3 maja 2010, 11:48

bogus pisze:Guzik prawda, perełki wychodzą na każdą platformę. Każdy ma takiego exa, który może być powodem dla zainwestowania w platformę.
Ja nigdzie nie powiedzialem, ze wszystkie perelki wychodza na konsole. Dodatkowo odnosze sie jedynie do tytulow single player jak Aver zauwazyl, bo przeciez o nich tylko mowimy.
Badalaman pisze:Nie chodzi o jakosc a o dobra kampanie marketingowa, skad inaczej "wiedzialbys" ze te gry sa jakos lepsze niz wychodzace na PC z tego samego gatunku? Przynajmniej w wypadku seri ktore na PC wogole sie nie ukazaly.
Znowu sie nie zgodze. Ja nie ogladam reklam. Selekcjonuje informacje, ktore sa szeroko publikowane.
Przy moim wyborze chodzi o marke jaka sobie wyrobili tworcy, chodzi o autorow, zespol ktory przygotowywal gre oraz ich tzw. customer service.
(Tak - naleze do znikomego grona ludzi, ktorzy ogladaja Credits po ukonczonej grze, tak samo jak napisy koncowe na filmach :)).
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
Kilgore
Posty: 286
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 17:26
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Kilgore » poniedziałek, 3 maja 2010, 12:16

Troche zły punkt widzenia przyjelscie licytując sie która platforma ma wiecej exów itp.

Graliscie w jakiegos dobrego RTSa czy MMO na xbox czy ps3? Ja sie nie spotkałem.
A teraz odwrotnie.
Próżno szukać na PC takich tytułów jak God of War, Gearsy, Uncharted, Dantes Inferno itd.
Poszczególne platformy coraz bardziej się specjalizują i to jedyna rzecz jaką zauważyłem
"Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami. Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia. Z powodu swojej ograniczonej inteligencji nie wpadły na to, że robią szampana"

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

Re: W co gramy? W nic od Ubisoftu.

Post autor: Aver » poniedziałek, 3 maja 2010, 12:31

Kilgore pisze: Graliscie w jakiegos dobrego RTSa czy MMO na xbox czy ps3?
Halo Wars i Red Alert 3, MMO - Final Fantasy XIV ;P. Troszkę off-top się zrobił w temacie ;).

Badalman, szukaj hasła Fourth Quarter and Fiscal Year 2009 Results dopisując nazwy firm.

Cena licencyjna jest konkretną kwotą od sztuki przez określony czas (stare gry jej nie podlegają). Jaka to kwota i czy różni się zależnie od gier to już tajemnica handlowa i raczej się nie dowiemy ;), a że na początku Sony sprzedawało PS3 poniżej kosztów produkcji to jest fakt powszechnie znany ;).
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości