Fallout 4

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Thorn » czwartek, 12 listopada 2015, 21:08

U mnie też na plus. Kilka zastrzeżeń jest, ale to głównie ze względu na to, że gra powstawała z myślą o konsolach. UI i takie tam. Mody to pewnie wszytsko poprawią, także jest gut :)

Awatar użytkownika
Charat
Patrycjusz
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2015, 18:35
Medals: 4
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista BS Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Charat » piątek, 13 listopada 2015, 11:18

Jak na razie dla mnie jest bardziej niż ok, a ze gram na PS4 to i do UI nie mam zastrzeżeń

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Fallout 4

Post autor: Gvaihir » piątek, 13 listopada 2015, 18:06

Kilka rzeczy denerwuje- głównie stary silnik
To jest nie do pomyślenia by w tych czasach potrzebny był ekran ładowania przy wchodzeniu do niewielkiego domku i po chwili kolejny ekran ładowania przy wychodzeniu -_-.

Tekstury z bliska są masakryczne.

Awatar użytkownika
Zemsta Pomorza
Patrycjusz
Posty: 1677
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2014, 22:22
Medals: 18
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista BS Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Zemsta Pomorza » poniedziałek, 16 listopada 2015, 11:13

No loading boli trochę :/ dysk SSD pewnie by mi pomógł ale pieniędzy szkoda :)

Gra jak dla mnie dobra, uniedogodnień kilka jest i w mechanice gry i w UI, ale gra się bardzo przyjemnie.
Grafika rzeczywiście mogłaby być trochę mocniejsza.
Linia fabularna oraz side questy lepsze niż w poprzednich częściach, jakoś bardziej czuć interakcję z NPCami.
Strasznie brakuje mi podziału skillów z poprzednich części, teraz same perki są :/
Budowanie osad ciekawe :P aczkolwiek mało towaru do porozkładania.
Długo by opowiadać o grze a recenzentem fachowym nie jestem. Ogólnie to 8,5/10 jak dla mnie, polecić śmiało mogę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Masa
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 10:37
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Masa » poniedziałek, 16 listopada 2015, 13:26

Jako fan serii Fallout nie jestem w stanie ocenić gry obiektywnie.
Grafika, nowy system S.P.E.C.I.A.L., rozbudowana customizacja broni oraz pancerzy, możliwość budowy własnej osady sprawia, że jest co robić a godziny lecą jak minuty. Ponadto, chyba najważniejsze, BRAK lvl capu i możliwość kontynuacji gry po zakończeniu wątku fabularnego to to, czego zawsze brakowało najbardziej (nie licząc F2, oraz DLC do F3). Mam nadzieję, że bethesda "zerżnie" od CD Project RED i zapoda nam w niedalekiej przyszłości tryb NG+.

Gram na PS4. Tak jak pewnie czytaliście momentami zdarza się, że frame rate leci dość nisko jednakże zdarzyło mi się to raptem kilka razy
Spoiler:
Grzechem było by nie napisanie o soundtracku w grze. Jest on genialny. Intro w menu głównym jest tzw. ogrzewanym kotletem ale kto powiedział, że nie ma to uroku? Dodatkowo podczas zwiedzania uniwersum w tle możemy usłyszeć muzykę z poprzednich części co według mnie wprawia w nostalgię.

Pomimo dużej ilości jadu płynącego od użytkowników na wielu zagranicznych jak i polskich portalach, którzy nie grali w tytuł a jedynie czytali/oglądali jakieś dziwne gameplaye przed premierą, muszę przyznać, że F4 w mojej, trochę subiektywnej ocenie, jest grą roku oraz doskonałą kontynuacją serii! Naprawdę już dawno nie czerpałem takiej radości z eksplorowania świata jak w F4 ;)
Spoiler:

Dla grających (głównie na PC):
Spoiler:
Silniej pożądamy rzeczy nowych, niż trwamy przy już nabytych.

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Hei » wtorek, 24 listopada 2015, 18:15

Gram w F4 cały czas i jak na razie prawie wszystko na plus. Spełniam się nawet jako budowniczy tzn. sanktuarium ma wieże z wielkim świecącym penisem widocznym z oddali :P Polecam mody z Nexusa szczególnie mody graficzne, budowlane i ten poprawiający dialogi w grze.

PS.
Sarkazmy niektóre podczas dialogów wymiatają szczególnie te kilka podczas rozmowy z dr Amari.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Harall
Posty: 515
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2014, 10:56
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista AO Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Harall » wtorek, 24 listopada 2015, 19:08

Gra jak dla mnie dobra :). Oceniam ją na 7/10. Ale zdecydowanie nie jest to materiał na GOTY.

Muzyka super, ale nieznośnie powtarzalna. Musiałem wyłączyć radio po godzinie gry i nie mam zamiaru go włączyć z powrotem. Polecam na spotify jest playlista Galaxy News, to się da słuchać i całkiem klimatyczne. Voiceover i animacje niezłe, oprócz ust. Dialogi sprowadzone do dna, praktycznie nie ma znaczenia co się powie. Z częścią RPG też jest raczej słabo. Ale gra się przyjemnie, eksploracja jest ciekawa i grę ogólnie polecam :)
"Daj człowiekowi ogień a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia a będzie mu ciepło do końca życia."

Awatar użytkownika
Masa
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 10:37
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Fallout 4

Post autor: Masa » wtorek, 24 listopada 2015, 22:06

Natomiast ja muszę się trochę pożalić. Po kilkudziesięciu jak nie już stu paru godzinach muszę stwierdzić, że gra jest hipnotyzująca ale ma kilka mankamentów. Glitch'y wizualnych nie będę wymieniał bo jest ich cała masa; począwszy od latających NPC przez wirujące zwłoki/kończyny po dziury w teksturach. Jak znajdę chwilę to podeślę jakieś SS'y i wideo z najśmieszniejszych momentów rozgrywki.
Najbardziej nie mogę przeżyć czasu potrzebnego na przemieszczanie się pomiędzy lokacjami. Nie wiem jak na PC/XO ale na PS4 jest to jakimś nieporozumieniem. Spokojnie można ugotować sobie obiad w momencie przechodzenia z drzwi do drzwi. Dziwi też fakt, że minęło już ponad 2 tygodnie od premiery a bethesda nie wypuścicła jeszcze ŻADNEGO fixa na PS4. Kolejnym mankamentem jest wspomniany przeze mnie, kilka postów wcześniej, niestabilny frame rate. Na początku pojawiał się sporadycznie teraz, gdy w starciu uczestniczy kilkunastu zawodników, napotykam spadki FPS'ów praktycznie w każdej walce.

Jednak nie jest tak całkiem źle ;) Ogromnym plusem jest tutaj eksploracja. Fallout 4 jest zdecydowanie grą, która potrafi nagrodzić gracza za dokładne przeczesanie obszaru. Tak samo lokacje. Są rozbudowane i z reguły niosą ze sobą jakaś historię dlatego warto przeczytać treści znajdujące się w terminalach, przesłuchać holotaśme czy też odczytać notatkę znalezioną w zwłokach.

Jeżeli komuś nie zależy na speed runie i odhaczeniu Fallouta 4 z pozycji gier do przejścia czy też zdobycia kolejnych achivmentów w szybkim czasie to polecam nie korzystanie quest trackera, ponieważ moim zdaniem zabija to cały fun płynący z gry. Według mnie w grze powinna być opcja, która pozwoliłaby na wyłączenie tego ustrojstwa. Mało tego. Zaznaczanie miejsc, w których mamy zastać NPC'a czy znaleźć przedmiot na naszej mapie w PIP-BOY'u jest profanacją. Boli mnie, że za każdym razem muszę wchodzić z zakładkę questów i ręcznie odznaczać trackera.
Silniej pożądamy rzeczy nowych, niż trwamy przy już nabytych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości