StarCraft II: Wings of Liberty”

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Jilwah » niedziela, 1 sierpnia 2010, 15:08

Na pewno jest to 7 godzin gry lub ileś dni.

Awatar użytkownika
Gustr
Posty: 1030
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 15:06
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gustr » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 09:40

Gram w rtsy od czasów C&C na playstation1 i jeśli SC2 ma epicka kampanie, Terran, która właśnie skończyłem to niebo jest zielone.... fakt fabuła jest ciekawa ale na miano epickości nie zasługuje, gra tak na prawdę to odgrzewany kotlet do czego nawet sama zamieć się przyznała. Dźwięki o wiele gorsze niz w 1 to samo tyczy się wyglądu/ruchu niektórych jednostek. Te 3 kampanie są warte 120zł max, różnorodność misji ? to wszystko już było....

Wersje Diablo III dostaniemy w 4/5 pudełkach po każdej z postaci do wyboru :lol:

Awatar użytkownika
Bjorn
Namiestnik Cezara
Konsul
Posty: 3466
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 17:50
Medals: 37
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WoW Legionista LOTRO Legionista
SWTOR Trybun GW2 Trybun ArcheAge Legionista ESO Trybun D2 Trybun
Sekcja EvE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Bjorn » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:29

twoja opinia :) ale kolejna osoba ktora powie cos o kampani a na necie nie grala ;) ciekawe zapraszam wszystkich tych co tak kometuja :) badzie obiektywni panowie i koniec flame wars :D

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:46

Bjorn nie trzeb grać na necie aby wyrazić opinie o kampanii i dzięki takim opiniom jak Gustra to ja SC2 podziękuje aż będzie kosztować przysłowiowe 50 dyszek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Badalaman » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:59

Nie kazdy lubi RTSy po sieci.
Co nie zmienia faktu ze moze lubiec je w singlu.

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Dreghtor » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:01

Ok, akurat dla mnie zarzut, ze kampania jest "odświeżonym kotletem" to zaleta. Kampania w SC1 była super i jeśli tylko Blizz nie zepsuł tego to mi wystarczy. Choć oczywiście ja również poczekam na rozsądną cenę.


Co się tyczy multi to faktem jest, ze trzeba lubić ten typ rozgrywki. I częste są przypadki ze ktoś gra w kampanie, a multi ignoruje lub odwrotnie - kupuję grę tylko dla multi bo "kampania to nudna jest".

Tyle opinii, a teraz pytanie - co takiego rewolucyjnego jest w multi SC2 ze może obalić raczej przeciętne oceny oparte o kampanię single player?
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Lerdoc » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:05

Jeśli chodzi o obiektywną opinię co do multi, to w SC1 na multi było dużo więcej 'miodności' niż to mamy w SC2. O ile SC1 ma ten klimat starcrafta w multi to w SC2 po prostu czuć odgrzany kotlet. Podobają mi się protosi w SC2(ogólnie lubiłem tą rasę) ale z nowych i ciekawych rzeczy tylko oni zostali obdarowani czymś naprawdę fajnym(chyba, że ktoś uznaje za coś fajnego 'rzyganie' overlordów albo wybór między hydralami a roachami, bo ten walker terran mi się nie podoba nic a nic).

Co do kampani-jak to kampania bliza, zła nie jest na pewno, ale do epickiej to jej jednak brakuje.

Nie znam żadnego RTSa którego kampanię mógł bym zakwalifikować jako 'epicką' poza jedną jedyną misją(ostatnią) z DoW2 podstawki a troche RTSów się nagrałem i kampani poprzechodziłem.

Awatar użytkownika
Kromgar
Posty: 167
Rejestracja: poniedziałek, 28 września 2009, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Kromgar » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:32

a ja powiem tak, niestety malkontenci sa wszedzie, tak samo jak ludzie, ktorzy zawsze znajda sobie wymowke zeby sciagnac kopie pirackie gier (za wysoka cena, polscy wydawcy owladnieci przez belzebuba (btw. cena sc2 we wszystkich krajach eu jest taka sama) kampanie warta najwyzej 40zl (lolwut), imigranci z korei na europejskim battle.net itp. farmazony). Prawda jest taka, ze sc2 zbiera bardzo dobre recenzje, http://www.metacritic.com/games/platfor ... =starcraft i sa one zawsze poparta jakas analiza ;) Oczywiscie mozemy gdybac nad tym jak Blizzard przekupil wszystkie pisma/serwisy swiata, zeby pisaly o grze dobrze, ale naprawde, mysle ze to byloby smieszne. Pisze ten post, majac nadzieje, ze "mini recenzje" zamieszczone w tym temacie, ktorych argumenty mapuja sie bezposrednio na kazda czesc druga dowolnej gry, co wiecej nie musza byc w ogole wadami (podobienstwo do oryginalu, czyli tak popularny w tym temacie odgrzewany kotlet ;P) nie zniecheca innych do nowego Starcrafta ;)

EDIT: aha no i jesli chodzi o moja ulubiona dyskusje pod tytulem "czy kampania jest epicka", ja uwazam ze epicka jest i basta!

Awatar użytkownika
Cashaan
Posty: 806
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 20:01
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Cashaan » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:35

Ruinus, popieram! :)
Happily Never After.
For the Kohorte!!

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:50


Awatar użytkownika
Cashaan
Posty: 806
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 20:01
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Cashaan » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 14:55

Ha!
Nawet Angry Joe dał SC2 10/10 ocenę :)

http://angryjoeshow.com/2010/07/starcraft-ii-review/
Happily Never After.
For the Kohorte!!

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gerdhard » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 15:23

Słuchajcie ja RTSy typu SC lubiłem dla kampanii single player , dla mnie BN i inne dodatki średnio mnie interesują . Bynajmniej nie nalezę do grupy malkontentów z wizją teorii spiskowej więc jak dla mnie Ruinus oddychaj nie siniej .
Ps Piratów nie ściągam stać mnie na oryginały pozdrawiam .
Obrazek

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Dreghtor » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 16:36

[ot]
Ogólnie mam wrażenie ze poziom dyskusji ostatnimi czasy jakby się trochę obniżył...
Ledwo człowiek się odezwie, że jak zachwyca skoro nie zachwyca, a już mu miedzynarodówka z piractwem i zawiścią na sztandarach pluje w twarz.
I choć się na krok z miejsca nie ruszyliśmy to nagle robi się tak jakbyśmy nie stali tu gdzie staliśmy, tylko tam gdzie stało ZOMO...
[/ot]

Ale do sedna:
- to ze gra ma 10/10 nie oznacza ze każdemu musi się się podobać. Osobiście cenię sobie opinie krytyczne o grach fachowo recenzowanych na superhity, gdyż choć często przesadnie, to jednak zwracają uwagę na wady produktu, które w natłoku zalet zawodowcom zdają się umykać.
Mogę się z tym zgodzić lub nie ale nie o to chodzi - rzecz w tym by wyboru dokonać ze świadomością zalet i wad.

- to że gra tyle samo kosztuje w całej EU, nie oznacza ze jest to cena jedynie słuszna.
Owszem, pamiętam czasy pre-CDP gdy gry kosztowały 159 pln. Ale to było lata temu. Od tego czasu przywykłem do tego ze dobra gra kosztuje 99 pln, a 129 jak ma szanse uchodzić za wybitną (lub wydawcą nie jest CDP).
Jeszcze nie tak dawno tylko Microsoft wydawał FlightSimulator za ~200 pln i wszyscy zgodnie uważali ze cena jest absurdalna.
Oczywiście cena końcowa to ilość pieniędzy jaką konsument jest skłonny zapłacić za dany towar lub usługę. I jak pokazują miliony sprzedanych egzemplarzy Blizard ustalił ją na poziomie akceptowalnym przez znaczą część swojej grupy docelowej. I dobrze - im więcej zarobią tym więcej będą mieli na dalsze produkcje.
Ale cały ten wywód w żadnym miejscu nie doprowadzi do punktu w którym uznam cenę SC2 za normalną, właściwą dla oferowanej zawartości.


p.s.
W ramach budowania wzajemnego szacunku mogę się zgodzić, ze cena SC2 nie jest "nienormalna" tylko "fanowska". W związku z tym poczekam nie na cenę "normalną" tylko "casualową".
Choć znając Bilzzarda potrwa to z 10 lat...
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Awatar użytkownika
Aszua
Posty: 661
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 01:00
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista WoW Legionista

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Aszua » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 18:05

Choć fanem rtsów nie jestem to w Sc i WC trochę pograłam i mam sentyment. Jednak dla mnie singiel mógłby w ogóle nie istnieć (nie skończyłam nawet jednej kampanii w żadnej grze RTS :D), to co fajnego dla mnie w rtsach to granie ze znajomymi. Tak więc jak widać na załączonym obrazku ilu ludzi tyle wymagań i Blizzard pewnie starał się zaspokoić jak największą ich ilość. I w mojej opinii większość oczekiwała jednak gry bardzo podobnej do poprzednika a ustalenie tego od jakiego momentu jest to za mocne podobieństwo jest niemożliwe z oczywistych względów.

Awatar użytkownika
Bjorn
Namiestnik Cezara
Konsul
Posty: 3466
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 17:50
Medals: 37
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WoW Legionista LOTRO Legionista
SWTOR Trybun GW2 Trybun ArcheAge Legionista ESO Trybun D2 Trybun
Sekcja EvE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Bjorn » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 18:45

ta ta ta ludzie ja moge skumac ze nie na wszystkie gry sie znajdzie kasa ale w wypadku tej gry jak juz grac na piracie bo tak to wyglada ze tylko kampanie kojarzycie to nie mozecie nic powiedziec o grze w pelni. I jak juz dajecie taka negawywna opinie to tej poprzyjcie to czyms jakims np odwzorowaniem do innej grzy albo cos w tym smaku :) Aha i bez spinki my brothers :D :D

Aha i zapraszam na neta sworze gre i sobie pogramy 1v1 albo przeciwko jakims kompa :)

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Zatara » wtorek, 3 sierpnia 2010, 02:50

Kupiłem, gram, im więcej gram tym bardziej mi się podoba. Polecam.



PS. Przypominam wszystkim że o gustach się nie dyskutuje. Gust jest jak tyłek, każdy ma swój i nigdy to się nie zmieni. W związku z tym spieranie się co jest lepsze, fajniejsze, smaczniejsze całkowicie mija się z celem.
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Gustr
Posty: 1030
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 15:06
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Status:
Offline

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gustr » wtorek, 3 sierpnia 2010, 07:33

Nie jestem jak tyłek :(

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Gerdhard » wtorek, 3 sierpnia 2010, 08:53

Gustr pisze:Nie jestem jak tyłek :(
Ale według Zatary to on sam nim jest :)
Obrazek

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Marduk » wtorek, 3 sierpnia 2010, 14:17

Teraz kiedy mam juz internet, zaczynam przechodzic gre od nowa. Bardzo mi sie podoba, brakowalo mi takiego Rts-a, klasa sama w sobie, fajne nienudne misje :). Strategia w sam raz dla mnie, caly czas cos sie dzieje, a nie czekanie w krzakach i 2 godzinne planowanie jak to w dzisiejszych strategiach ;). Jak tylko skończe singla, to gramy Zatara w multi :)
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Cryangel
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 02:00
Lokalizacja: Dublin
Status:
Offline
Kontakt:

Re: StarCraft II: Wings of Liberty

Post autor: Cryangel » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:21

Posiedziałem w weekend trochę przy tej grze na piracie bo przesyłka z oryginałem wciąż do mnie dociera i się nie mogę doczekać. Miałem zagrać jedną/dwie misje tak na o.o obczaja o.o, żeby zobaczyć o co chodzi. W efekcie gra mnie tak wciągnęła, że zmarnowałem 2 noce bo nie mogłem się oderwać (w dzień nie mam czasu).
Nie skończyłem jeszcze kampani. Przede mną kolejna nieprzespana noc mimo, że już ledwo trzymam się na nogach, a w pracy wołają na mnie "ghost" (bynajmniej nie ze względu na mozliwość bycia niewidzialnym, choć bardzo by się przydała :D).
Jak dla mnie single-player jest naprawdę świetny. Wciąga nie tylko fabuła (wypaśna na maksa) ale i rozgrywka (jeszcze bardziej wypas). Niektóre misje przechodziłem po parę razy.
Nie mogę się doczekać by zasmakować opcji multiplayer i masterowania map.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości