GTA5

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

GTA5

Post autor: Thorn » czwartek, 19 września 2013, 13:26

Jeżeli posiadasz konsolę jest to tytuł, którego po prostu nie możesz przegapić. Absolutna perfekcja od Rockstar. Nowe GTA miażdzy wszystkie tytuły open world. Polecam :)

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » czwartek, 19 września 2013, 15:18

http://9kohorta.com/forum/viewtopic.php?f=87&t=16047

Tutaj założyłem temat GTAOnline. Poco rozbijać to na 2 tematy? ;)

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: GTA5

Post autor: Marduk » czwartek, 19 września 2013, 15:24

Np. dlatego, że nie wszyscy chcą grać online, bo wolą napawać się świetnie napisaną historią i dialogami obecnymi w singlu ;). Trevor rządzi :twisted:
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » czwartek, 19 września 2013, 16:31

To wtedy niech ktoś ogarnie tamten temat. Forum jest głównie o MMO dlatego poszedł indeks Online zamiast 5.

GTA 4 było jedynm w które pograłem dłużej niż 5h. Zawsze mnie szczeniacki klimat tych gier wkurzał, a czwórka miała fajną, ciężką, mafijną otoczkę. Tutaj jest inaczej, co nie oznacza gorzej! Gra się świetnie, gra ładnie chodzi mimo słabej grafiki (GTA nigdy ładne nie było), ale czego spodziewać się po 7 letnich konsolach? :D

Bardzo podoba mi się pójście na przód w rozwijaniu gameplay'u. Misje z wątku fabularnego są ciekawe i praktycznie się nie powtarzają. Do tego randomowe eventy niszczą system! Kumpel miał najlepszy: jedzie sobie rowerem po plaży i nagle wylatuje helikopter policji. Reflektor miga przez chwilę koło jego postaci, z megafonu dobiega komenda "proszę opuścić pojazd". Zdziwiony schodzi z roweru, a helikopter dalej skanuje powierzchnie światłem. Po chwili zza rogu wyjeżdża traktor taranujący policję, a kierujący nim wieśniak drze mordę "nigdy mnie nie dostaniecie żywcem" :D

Oczywiście jest kilka rzeczy które mogliby poprawić. Pierwsze co się robi po odpaleniu gry to wyłącza aim-bota (gra praktycznie sama nam celuje...). Wchodzenie do mapy przez menu też jest słabym pomysłem. Niemniej jednak po kilku minutach powrotu do gry zapomina się o tych wszystkich drobnych wadach i zatapia się mieście, które wyzbyło się "gimbazjalnego klimatu" z GTA:SA.

BTW. Wiecie jak działa giełda w grze? Są dwie giełdy jedna na "L", a druga na "B". Z tego co widzę, to "B" jest dostępna poprzez Social Club na stronie R*. Zgaduje, że to jest ta która działa w tle i pozwala nam bawić się nią poza grą? Za to ta druga jest powiązana offline/story line?

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Maurycy » sobota, 21 września 2013, 19:15

Mexiss pisze: gra ładnie chodzi mimo słabej grafiki
nie widzę logiki w tym zdaniu ;)

ja na kilka dni przed oficjalną premierą strasznie się podjarałem obejrzawszy pierwsze gameplaye z pirackich wersji ale.. niestety na wersje PC będę musiał dłuuugo poczekać :(
Mexiss pisze: Tutaj założyłem temat GTAOnline. Poco rozbijać to na 2 tematy? ;)
co ma piernik do wiatraka? :P online można pograc i w SA, a to jest tematy tylko o GTA 5 (nie tylko online) :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » sobota, 21 września 2013, 20:06

Maurycy pisze:
Mexiss pisze: gra ładnie chodzi mimo słabej grafiki
nie widzę logiki w tym zdaniu ;)
Rockstar nigdy nie szalał z grafiką i tutaj kontynuują tradycję. Jednak nowością jest to, że zoptymalizowali grę. Poprzednio GTA4 wyglądało i chodziło koszmarnie. RDR też śmigało w sub-hd, a mimo tego było najeżone bugami i lubiło gubić FPSy.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Thorn » sobota, 28 września 2013, 14:08

Recenzja by Angry Joe :)

Obejrzyjcie, bo idzie się popłakać ze śmiechu :)


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TcMlgSWYENo

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Hei » niedziela, 29 września 2013, 19:14

Gralem pol dnia u kumpla i moge stwierdzic, ze to gra roku. Nie wiem tylko czemu ale bardziej mi podeszlo Saints Row 4.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » poniedziałek, 30 września 2013, 07:36

Dwie różne gry. Nie ma co ich porównywać.

Gott
Patrycjusz
Posty: 752
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 16:02
Medals: 4
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX ESO St. Legionista Gwiazda Azury AO Legionista

Re: GTA5

Post autor: Gott » poniedziałek, 30 września 2013, 18:14

ponoć na amazonie można kupić wersje PC i gra ma być dostępna od 22 listopada tego roku na blaszai

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: GTA5

Post autor: Querulous » poniedziałek, 30 września 2013, 19:42

fake :(

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » czwartek, 3 października 2013, 18:06

Wbiłem 5/6lvl. Gra jest słaba. Bardzo. Widać totalny brak doświadczenia Rockstar w (MMO)Multi. Podstawą są misje fabularyzowane. Po cholerę dają je na kilka osób jak w ogóle nie zachęcają do wspólnej gry. Jakiś gamoń jeździ po mieście i zabija przechodniów, a i tak dostanie taką samą nagrodę jak my. Zazwyczaj sytuacja wygląda tak, że mamy graczy którzy lecą po towar, jeden bierze go, wsiada do auta, nie poczeka na innych i leci oddać questa. Wygląda to i gra się beznadziejnie. Mogliby zrobić patent z singla, że ludzie z grupy muszą trzymać się mniej więcej w obrębie kilku ulic, bo inaczej wyjeżdżają poza teren zadania i tym samym wykluczają siebie z zadania. banalnym rozwiązaniem byłoby wymuszenie na graczach, aby podczas ucieczki musieli jechać jednym/dwoma pojazdem.


Gra w żaden sposób nie zachęca do wspólnej gry, potwierdza, że większość ludzi w multi GTA to "gimby" (wiek i styl gry....), a bez zgranych ludzi nie ma co grać w tą grę. Szkoda, bo mógł wyjść fajny tytuł. Pewnie gdyby nie było w tytule "GTA" to ten tryb by miał oceny na poziomie 3/10.

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: GTA5

Post autor: Marduk » czwartek, 3 października 2013, 23:03

ale to tylko malusienki dodatek do tej jakże fantastycznej gry :)
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » czwartek, 3 października 2013, 23:41

Co nie zmienia faktu, że jest jej częścią. Aktualnie GTAO wygląda jak wczesny prototyp. Technicznie nie działa (od pop-upów, poprzez znikające tekstury "wszystkiego" i wpadające pod nie postacie, na utracie saveów zakończywszy), wygląda jakby brakowało połowy skryptów to gra jest źle zaprojektowana pod względem gameplay'u. Prawdę powiedziawszy to szkoda, że wydali GTAO, bo pozostawia ogromny niesmak po najlepszym theme-parku tej generacji :evil:

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

GTA5

Post autor: Maurycy » piątek, 4 października 2013, 05:06

Ja tam w GTA5 będę grał tylko w singla, online mnie nie interesije za bardzo. Chociaż jak konsolowcy przetestują "bete" to na pc powinno wyglądać to bardziej grywalnie :P
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: GTA5

Post autor: Mexiss » piątek, 4 października 2013, 08:23

Nie sądzę. Problem jest w tym, że R* po prostu nie umie (lub nie chce im się) poprowadzić scenariusza misji tak aby ludzie grali razem. Dodając do tego "gimbazjalne" community tej serii, nie ma ratunku dla Online.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

GTA5

Post autor: Maurycy » wtorek, 22 maja 2018, 18:37

Od kilku dni mam problem z włączeniem GTA online. ciągle wywala błąd połączenia z serwerem, albo koniec czasu próby połączenia itp. Jak już wczoraj wieczorem mi załapało i zalogowało do miasta, to ciągle się pojawiał komunikat, że nie może zsynchronizować zapisanych danych z serwerem.
Nie wiem jak zwykle pokazuje ale na stronie rockstara wyświetla:

Obrazek

Co dziwne nawet GTA V ma problem z wczytywaniem tekstur jak jadę szybko autem. czasem jadę w powietrzu i dopiero jak się zatrzymam to doładowuje tekstury. Zawsze myślałem, że w single player gra się offline, a tu jakby zaczytywały tekstury z serwera?

Ktoś miał taki problem? Albo ma teraz?



EDIT

ok już wykopałem nieco info na ten temat

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości