Darkfall - lista testujących/rasy

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Darkfall - lista testuj

Post autor: Marduk » niedziela, 11 stycznia 2009, 11:45

Ok, więc premiera gry , o której nic nie wiadomo - na pewno (czyt. Darkfall ;) ) już niebawem (coś mi się to nie widzi...). Dobrze byłoby zacząć testować grę w kupie, (trzymajmy sie w kupie, kupy nikt nie ruszy...) ponieważ z tego co wyczytałem w grze ma być ponoć full pvp i full loot. Także aby nas nie okradli ze wszystkiego i nie zabijali już na początku (zapewne wiele osób będzie się o to starać) proponuje aby wpisali się tu wszyscy którzy będą mieli ochotę pograć (czas sie ustali, kiedy będziemy dokładnie wiedzieć chociażby, gdzie tą grę kupić :P) i napisali jaką rasą mają zamiar zwiedzać świat (przyda się, ponieważ - jak się domyślam - każdy będzie zaczynał gdzie indziej, a możliwe jest posiadanie tylko jednej postaci na serwerze... Do tego, jak się chwalą twórcy "żeby dojść z jednego końca świata na drugi, potrzeba 8h czasu rzeczywistego", więc różne rasy będą miały do siebie daleko...)

Osobiście stworzę sobie Mhaarduka - wilkołaka

Pozdrawiam :)
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Plutonka
Posty: 198
Rejestracja: czwartek, 16 października 2008, 23:39
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Plutonka » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:33

Mnie zawsze pociągają casterzy, z naciskiem na healrow/ support, w zwiazku z tym chcialabym grac human / mirdain. Ludzie maja byc wszestronni, a elfy maja miec jakies bonusy do magii, stad moj wybor.

Czytalam, ze kazda rasa ma byc otoczona przez dwie wrogie sobie, wiec naprawde mozemy miec do siebie baaaardzo daleko :) Dlatego tez, jakby sie okazalo, ze wiekszosc bedzie grac np ludzmi, to tez sobie czlowieka zrobie.

A co do ilosci postaci - ma byc tylko jeden serwer, wiec wychodzi, ze jedno konto = jedna postac :D

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Gwalch » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:54

Ogólnie to wiadomo, że gra dzięki sojuszom (przynoszącym wymierne korzyści) podzieli się pewnie na 3 frakcje: Humans+Mirdains+Dwarves vs Orcs+Mahirims vs Alfars. Przy testach to obojętne, ale już w przyszłości, przy jakichś gildiach etc. to będzie to miało spore znaczenie. Btw Plutonka nie wiem, czy uświadczysz tu healer/support. ;) Tu raczej wszyscy się naparzają, a zależy tylko czy w pierwszej czy w drugiej linii. ;)

Ja raczej zacznę ludźmi - są chyba najbardziej uniwersalni. Sporo osób zapewne będzie grać Alfarami, bo to rebele i wyrzutki.

Plutonka
Posty: 198
Rejestracja: czwartek, 16 października 2008, 23:39
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Plutonka » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:59

Gwalch - zdaje sobie sprawe z tego, ze moze byc roznie z heal/ support, ale gdzies mi sie obilo o oczy, ze jednak beda takie skille. Licze sie z tym, ze rownolegle bede musiala sobie rozwijac skille ofensywne, ale w takim ukladzie chyba blizej mi do uniwersalnych ludzi / elfow, niz 'mniej magicznych' dwarfow :)

Bylo fajnie zdecydowac na jeden 'ally'...

odd
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 19 września 2008, 23:42
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: odd » niedziela, 11 stycznia 2009, 13:16

Z tego co mi wiadomo, heale w DF dzielą się na kilka kategorii: self (duży cd), targetowane (czyli normalne, celowane spelle. With a twist: trafisz wroga, leczysz wroga), AoE (też celowane), czwartej nie pamiętam. Ma być więcej HoTów niż direct, buffy działają jak w GW - (p)reactive i krótkie. O ile w ogóle można coś już zakładać, to mi się wydaje iż heal/support będzie tak samo grywalny i skuteczny jak wszystko inne. Oczywiście trzeba będzie sobie odpowiednio dobrać skille i wymieszać to z jakąś szkołą magii ofensywnej, ale...

EDIT: Jeżeli ktokolwiek grał w Fury, to dobrze wie jak ma to zrobić ;]
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 stycznia 2009, 13:22 przez odd, łącznie zmieniany 1 raz.
[ obraz zewnętrzny ]

Havamal, 76/77

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Gwalch » niedziela, 11 stycznia 2009, 13:18

Plutonka pisze:Gwalch - zdaje sobie sprawe z tego, ze moze byc roznie z heal/ support, ale gdzies mi sie obilo o oczy, ze jednak beda takie skille.
Wiesz, ja na przykład chciałbym odejść od tego całego, moim zdaniem zupełnie już wyeksploatowanego i naciągniętego do granic absurdu podziału. I nawet, jeśli nie planuję w przyszłości grać w Darkfall, to oczekuję, że ta gra ma właśnie stronić od znanych nam dzisiaj schematów. Nie da się ukryć, że obecna perspektywa w MMORPG to WoW, w takim czy innym wydaniu i wszyscy chcąc, nie chcąc przez nią patrzymy. Wiem, że Darkfall w sumie wraca do korzeni - systemu UO, ale też może jest to dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju gatunku w trochę innym kierunku niż rajd/dps/tank/healer/loot/respawn.

Nie wiem, jak to będzie wyglądało w samej grze, choć w sumie jakby się uprzeć, to skoro możesz być handlarzem czy rzemieślnikiem, to czemu nie masz być zawodowym uzdrowicielem. Pytanie, czy taki ktoś ma rację bytu na polu bitwy. No i druga sprawa, teoretycznie każdy może być lepszym lub gorszym healerem, co nieco sprawę gmatwa. ;)

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Malakhai » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:29

Ja bede gral ludziem. Napewno bedzie mniejszy lub wiekszy nacisk na rpg wiec nie chce w nieudolny sposob odgrywac krasnoluda czy elfa.

Awatar użytkownika
Eagle
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 23:56
Lokalizacja: Zambrów
Gender:
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Eagle » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:46

Jak wiekszość będzie grała ludźmi to ja tez.

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Zatara » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:05

jeszcze nie wiem kim będę grać bo nie znam klas :) raczej dps, jeżeli będzie możliwość to dps healem :)
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Gwalch » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:30

Zatara pisze:jeszcze nie wiem kim będę grać bo nie znam klas :) raczej dps, jeżeli będzie możliwość to dps healem :)
To masz jeden problem z głowy, bo nie będzie klas.

Awatar użytkownika
Praga
Posty: 705
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 21:40
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Praga » niedziela, 11 stycznia 2009, 21:09

Mnie w każdej grze najlepiej wychodzi leczenie, choć mam również zacięcie do zadawania bólu z dystansu. Są to jednak jak napisaliście wcześniej schematy. Skoro Darkfall ma odejśc od schematu ja również odejdę i chętnie zagram jakimś wielkim, silnym, zwalistym prymitywem, który o magii pojęcia mieć nie będzie. Rasa jest sprawą drugorzędną choć te oparte o elficki archetyp (Mirdain o Alfar) raczej odpadają.

Zastanawiam sie tylko czy jeśli wybierzzemy rasy niechętne sobie w świecie Agonu to czy będziemy mogli wspólnie grać

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Zatara » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 06:59

Praga pisze:chętnie zagram jakimś wielkim, silnym, zwalistym prymitywem, który o magii pojęcia mieć nie będzie.

Urodzony ORK :D
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Zatara » piątek, 16 stycznia 2009, 06:09

Praga jeżeli to co napisałeś o rasach nie zmieni się to prawdopodobnie zagram Mahirim / Assasin,
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Skruber
Posty: 269
Rejestracja: sobota, 12 lipca 2008, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Skruber » piątek, 16 stycznia 2009, 21:56

Widać, że Mirdain z facjaty, to typowy wąskodupiec, więc już wiem kim grać nie będę :P. Mahirim, albo człowiek to moje typy.

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Marduk » piątek, 16 stycznia 2009, 22:18

Oooo To juz wiem kto mnie bedzie leczyl "spoglada wymownie na Reytana" :P hehehe. A na powaznie, jezeli chodzi o statsy podane w innym topicu, to ten wilk mnie odstrasza , to powinno byc mordercze prymitywne dps-ujace wcielenie najgorszych z najgorszych (zresztą charakterystyka rasy niby taka jest... moze w becie cos tam sobie testuja), a nie urodzony mag :(. No nic zobaczymy jak to wszystko bedzie wygladac , mam nadzieje ze dadza jakies faktyczne statsy na oficjalnej stronie przed ob.
edit:
Od waskodupcow i szyszkojadow trzymac sie z daleka !!!!!!!! To rasa dla lasek ;)
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: Darkfall - lista testuj

Post autor: Marduk » piątek, 16 stycznia 2009, 22:23

ohhhh fuck , przez te smieszne nazwy ras, po!@#$@! mi sie Mahirim z Alfarem :P.
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości