Crysis 3

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Crysis 3

Post autor: Thorn » piątek, 22 lutego 2013, 13:49

Nie wiem czy mieliście okazję pograć, ale gierka wymiata.
Osobiście zawsze byłem wielkim zwolennikiem serii, ale to co zrobili panowie z Cryteka, przerosło moje oczekiwania.
Graficznie powala, koniec ze zubożeniem na rzecz konsol, większy nacisk na wolność wyboru znane z pierwszego FarCry'a, czy też pierwszej części. Historia wciąga + kilka zaskakujących powrotów.
Łuk wnosi bardzo dużo do gameplaya i rzeczywiście ma się uczucie bycia łowcą, polującym w dżungli Nowego Jorku.
Grać i nie żałować :)
Aha i nie piracić (!) chyba nie chcemy, żeby panowie z Cryteka przerzucili się na konsole, prawda?

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Querulous » piątek, 22 lutego 2013, 16:39

Mnie niestety panowie olali i gra wspiera karty tylko z dx11 :(

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Crysis 3

Post autor: Kaane » piątek, 22 lutego 2013, 17:05

Nie, to Ty ich olałeś i jedziesz na eksponacie z Muzeum Techniki ;) :lol:
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Apsalar » piątek, 22 lutego 2013, 18:54

Kaane pisze:Nie, to Ty ich olałeś i jedziesz na eksponacie z Muzeum Techniki ;) :lol:
Słabe trollowanie. Ale to nie zmienia faktu iż pora na zmianę sprzętu...
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Querulous » piątek, 22 lutego 2013, 19:53

Póki co ten eksponat radzi sobie ze wszystkimi innymi grami na rynku więc C3 sobie po prostu odpuszczę :)
Kto kogo olewa to już kwestia gustu. Polecam porównać sobie różnice między low a very high :)
No ale grałem tylko pierwsze dwa etapy, może później idzie zauważyć te "wyciskanie soków z PC" a nie "wyciskanie soków z portfela" bo poza spadkiem wydajności jakość grafiki nie zmieniła się zaskakująco.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Crysis 3

Post autor: Thorn » piątek, 22 lutego 2013, 23:10

Niezgodze sie z Toba. Roznica jest i to znaczna. Wysokiej jakosci tekstury (nie tak jak w 2 HD pack do pobrania pozniej), filtry, rozmycia, efekty swietlne, swiatlo i cien. Wszystko to pieknie splata sie w calosc tworzac zadziwiajacy swiat. Efekt flary i odbicia jakie pojawiaja sie na wzierniku Twojego helmu, kiedy patrzysz pod slonce jest bardzo realistyczny, a pierwszy etap, ktory rozgrywa sie noca w deszczu zapada w pamiec.

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Netamii » sobota, 23 lutego 2013, 00:06

Bardziej zapada w fps'y bo spadek dosyc spory przy tej misji :P Bardzo ladnie wyglada i nawet moge grac na very high o ile ustawie 1600x900 niestety o antialiasingu to ja moge zapomniec :P Jedyne co chyba gorzej wyglada to rozpryski po uderzeniu pocisku w dwojce na ultra swietnie to wyglada.... ale i tak wole luk uzywac :D

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Querulous » sobota, 23 lutego 2013, 09:07


Ja bym tego "znaczną" różnica po prostu nie nazwał.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Crysis 3

Post autor: Thorn » sobota, 23 lutego 2013, 10:20

Problem z filmikami jest taki, ze duzo szczegolow jest tracone przy konwersji.
Majac gre i widzac roznice, twierdze iz jest ona znaczna. Pozostaje jeszcze kwestia na jakim sprzecie ktos w dany tytul gra.

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Netamii » sobota, 23 lutego 2013, 11:32

Nie no sprawdzilem sam u siebie i naprawde az takiej duzej roznicy miedzy low a very high nie ma... prawdziwa roznica jest wtedy gdy mozesz sobie pozwolic na max AA a to niestety trzeba miec bestie a nie pc :D Woda i ripples troche lepiej wygladaja pomiedzy low a very high ale jakiejs masakrycznej roznicy nie ma... jakosc cieni to chyba najbardziej widoczna roznica.

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Querulous » sobota, 23 lutego 2013, 11:50

Thorn, wczoraj z pól godziny się bawiliśmy z +1 (:P) ustawieniami między low-very high w rozdziałce fullHD i poza właśnie wodą, cieniowaniem , dymem i podmuchami wiatru na 1szej mapie to sama jakość grafiki nie ulega drastycznym zmianom. Podczas samej rozgrywki jest to niezauważalne.
Ewentualnie, ja już ślepnę na starość :(

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Netamii » sobota, 23 lutego 2013, 12:23

A woda to chyba jedna z najbardziej fps-o zernych ustawien roznica prawie 10 fpsow miedzy low a very high :D Oczywiscie tylko na obszarach ze sporo iloscia wody :P Jedyne co mam zawsze na very high to jakosc tekstur a reszte to sobie dostosowuje tak zeby miec przynajmniej 30 fpsow ^^

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Crysis 3

Post autor: Thorn » sobota, 23 lutego 2013, 16:45

Dziwne, bo u mnie jednak różnicę widać. A na jakim sprzęcie graliście? Głównie karta grafiki?

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Querulous » sobota, 23 lutego 2013, 17:13

i5-2500 @4GHz, 560GTX (albo 580?), 8 GB ram

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Netamii » sobota, 23 lutego 2013, 17:28

Zauwazylem kolejna dosyc wyrazna roznice pomiedzy medium i low a high, very high :D Slady gasienic chyba albo poprostu kol w niektorych misjach sa na medium i low sa to kompletnie plaskie teksturki a na high i very high wygladaja bardzo ladnie widac dokladne wglebienia :D

Ja gram na a10-5800 @ 4.3ghz oraz radeon hd 7770 tez 8 gb ramu biorac pod uwage jak malo wydalem na nowego kompa jestem bardzo zadowolony z jego osiagow fakt faktem na 1080p przy very high sobie nie pogram bo 20-25 fpsow to malo =( ale przy 1600x900 i high smiga az milo na 35+ fpsach ^^ teksturki na very high i woda na very high =p

Nie mozna powiedziec ze roznic nie ma zupelnie miedzy ustawieniami bo oczywiscie sa jedne bardziej drugie mniej widoczne ale spora wiekszosc jest bardzo subtelna i podczas gry malo zauwazalna chyba ze ktos sie zatrzyma i popatrzy =p Teraz jestem podczas misji gdzie Ceph i Cell sie napierdzielaja w powietrzu i wyglada to super zarowno na low jak i na very high a biorac pod uwage ze na low to mam 80 fpsow a na very high 20... to wybieram cos po srodku ;p

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Crysis 3

Post autor: Thorn » sobota, 23 lutego 2013, 18:51

Ja mam GTX580, wszystko na very high i śmiga płynnie. Powyżej 30 klatek na pewno.
Zainstaluję najnowsze stery i zobaczę czy jest różnica w wydajności.

Awatar użytkownika
Noomz
Posty: 211
Rejestracja: środa, 19 września 2012, 18:47
Lokalizacja: Księstwo Lublin
Gender:
Status:
Offline

Re: Crysis 3

Post autor: Noomz » niedziela, 24 lutego 2013, 12:53

i5 2500k nie kręcony, gtx 670
SMAA średnie, cienie i cieniowanie na high, reszta very high, 1080p, najnowsze sterowniki.
Potrafi szarpnąć przy gęstszej akcji, ale so far so good, 35-40+ fps.

Gra wygląda F E N O M E N A L N I E. To co zrobił Crytek z tym enginem to mistrzostwo świata, nie ma lepiej wyglądającej gry obecnie.

Swoją drogą, idąc tym tematem, testowałem low/very high i JEST różnica w 1080p. Shadery, post processing, jakość niektórych tekstur - to widać, serio. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości