Dragon Ball Online

Dział poświęcony grom dla jednego gracza.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Naamah
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 18:03
Status:
Offline

Dragon Ball Online

Post autor: Naamah » środa, 7 marca 2012, 10:02

Jak w swoim podaniu pisałam, od jakiegoś czasu, raz na jakiś czas, gram sobie w Dragon Ball Online.

Gra jest ciągle w wersji Beta, jednak jakiś czas temu została ona otworzona dla wszystkich chętnych. Niestety, nie ma języka angielskiego, chociaż przez fanów została stworzona łatka, która tłumaczy na ten język podstawowe informacje w grze. Obecnie są dwa clienty - tajwański i koreański.


OPIS GRY


Gra MMORPG tworzona jednocześnie w Japonii i Korei Południowej przez firmę NTL, oparta na znanej mandze Dragon Ball. Projektem aktywnie zajmuje się autor serii Akira Toriyama, którego zadaniem jest m.in. kontrola fabuły i wyglądu, zarówno postaci jak i map. Premiera gry była wielokrotnie odkładana. Data wydania gry szacowana jest na 2009.

Dragon Ball Online rozgrywa się w roku 1000, dokładnie 217 lat po opuszczeniu przez Son Goku 28. Tenkaichi Budokai, by trenować Uuba. Gracz kontroluje jednego z wielu wojowników żyjących w świecie Dragon Balla, którzy szukają Smoczych Kul, trenują do turnieju Tenkaichi Budokai oraz aspirują do miana legendarnego wojownika. Podczas treningu gracz musi zmierzyć się z tragedią, która wydarzyła się na Ziemi.

Ziemia jest pod kontrolą nikczemnej organizacji zwanej Mrocznym Okiem , która jest kierowana przez tajemniczą indywidualność. Otrzymując wskazówki od Strażnika Czasu Trunksa, gracz rozpoczyna swą podróż w celu pokonania przeciwnika i uratowania świata, spotykając na swojej drodze innych graczy oraz kontaktując się z obywatelami świata Dragon Ball, włączając w to postacie z oryginalnej serii.

Gracz będzie miał do wyboru jedną z kilku dostępnych ras. Oficjalnie potwierdzono, że do wyboru będą 3 rasy: Majin (przypominające Buu Buu), Nameczaninie oraz Ludzie. Gracze będą mieli również możliwość personalizacji swoich postaci poprzez edycję m.in. fryzur, kolorów skóry czy ubrania. Będzie również opcja walki PVP (na, między innym, rożnych arenach). Ludzie rozpoczną swą przygodę na Ziemi, będąc zwerbowanymi przez Strażnika Czasu Trunksa w celu ratowania świata. Nameczanie rozpoczną grę na planecie Nowa Namek pod kierownictwem Saichoro (Najstarszego Nameczanina), by pomóc ziemskim wojownikom. Gracze będą mieli możliwość rozpoczęcia swojej przygody jako dziecko, dając możliwość dorastania i rozwijania się swej postaci.

Tekst ze strony: http://desercik.pl/index.php/2011/03/02/dragon-ball/


Kilka filmików z gry:
DragonBall Online Official Cinematic Opening Intro 【HD】

Dragon Ball Online Gameplay HD "Shenron"

Dragon Ball Online | Smocze Kule | Dragon Balls

Dragonball Online Transformations Video (with Super Saiyans)


Jak były filmiki, to dorzucam screeny :)

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

I kilka moich screenów :)

Pamiętacie to? <3
[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]


A teraz, jak zagrać!

Najwięcej informacji znajdziecie na polskim forum poświęconym grze: http://dbmmo.net/news.php

Ja podaje linki do wersji tajwańskiej:
Jak zagrać w DBO Taiwan?

Rejestracja Konta

Spis wszystkicj poradników do gry


Gra obecnie u mnie zajmuje: 7,55 GB


Z tego co czytałam na forum, bardzo dużo polaków gra na SERWERZE NUMER 2 - BULMA

Ponieważ jednak gram mało, nie nawiązałam jeszcze żadnych znajomości.

Moja postać, jak widać po screenach, nazywa się Naama, jest człowiekiem duchownym ;p lvlem nie ma się co chwalić więc nawet nic nie chce mówić ;p

W grze znajduje się oczywiście Item Shop, jednak nie bardzo rozumiem co można w nim kupić xD za dużo znaczków.

Super Saiyanina może zrobić z tego co wiem Człowiek, po uzbieraniu kul i pogadaniu ze smokiem :)

Mi osobiście gra bardzo się podoba, jednak ze względu na brak języka angielskiego, bardzo trudno mi się w niej poruszać. Dlatego gram bardzo sporadycznie i z facetem razem próbujemy dojść o co chodzi w danym queście.

Mogę dać taką wskazówkę, że na samym początku, jak się wyjdzie z wysypy treningowej, pierwszy quest polega na użyciu Skanera na NPCu. Ja się w tym głowiłam kilka minut, po czym sobie poszłam i zabijałam po prostu mobki. Dopiero jak znajomy (który powiedział mi o DBO), powiedział co mam zrobić, musiałam wrócić i wykonać zadanie. W sumie questy są pokazywane na mapie, gdzie są mobki do zabicia bądź jakiś item do podniesienia, bądź NPC do pogadania.

Kolejnym minusem, jak dla mnie, jest grafika. Postacie strasznie nie pasują do otoczenia. Mam wrażenie jakby twórcy próbowali przenieść anime w 3D i strasznie widać ten kontrast.

Więcej nie wiem co mogę jeszcze powiedzieć, życzę owocnego zbierania SMOCZYCH KUL!

Awatar użytkownika
Rillas
Patrycjusz
Posty: 3205
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:57
Medals: 14
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Weteran AION Trybun FF XIV Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Dragon Ball Online

Post autor: Rillas » wtorek, 13 marca 2012, 10:22

Oh Namma... :lol:

BTW ja chce Sailor Moon MMO! :twisted:

Awatar użytkownika
Naamah
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 18:03
Status:
Offline

Re: Dragon Ball Online

Post autor: Naamah » wtorek, 13 marca 2012, 10:40

Chyba nie ma, ale na pewno jest Hello Kitty Online xD

http://www.hellokittyonline.com/

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]


Ale DBO też bardzo fajne :)

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Dragon Ball Online

Post autor: Avishai » wtorek, 13 marca 2012, 12:31

O kurczę, Candikka, Rouland - macie wyznawcę do ukrytej sekcji Hello Kitty. I to z Aiona!
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Querulous
Posty: 792
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 22:14
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Dragon Ball Online

Post autor: Querulous » wtorek, 13 marca 2012, 19:44

To, że z Aiona to akurat nie ma niespodzianki :P
Będzie to kiedykolwiek przetłumaczone oficjalnie?

Awatar użytkownika
Naamah
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 18:03
Status:
Offline

Re: Dragon Ball Online

Post autor: Naamah » wtorek, 13 marca 2012, 23:02

Dragon Ball? Nie mam pojęcia, ale jak gadałam z kolesiem, który gra w DBO namiętnie, raczej nie prędko, gdyż DBO od kilku lat jest ciągle w "Beta" i jakoś twórcom nie śpieszy się wyjść więcej niż po za Koreę hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry single-player”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości