Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Nishruu » środa, 18 stycznia 2012, 22:48

Kyre - zdejmij te klapki z oczu, bo jestes zamkniety na argumenty jak konserwa z II Wojny Swiatowej.

Komputer to nie tylko platforma do gier i kiszenia 1000 filmow i MP3, jak w Twoim przypadku.
Niektorzy z nas wykorzystuja swoj sprzet komputerowy w wiekszej ilosci zastosowan.
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
Salee
Posty: 715
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 13:15
Medals: 1
Status:
Offline

TERA Legionista

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Salee » środa, 18 stycznia 2012, 23:23

Ezin pisze: bo jak narazie cenowo agito najlepiej wypada.. dlaczego go omijac?
Nie wiem jak teraz, ale w przeszłości lubili sprawiać problemy z gwarancją swoim klientom. Może teraz się coś zmieniło. Ale biorąc pod uwagę że sprzedają gwarancję na to co i tak jest gwarantowane przez ustawę nie liczył bym na poprawę.
Polecam lekturę: http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupi ... to-pl.html
W każdym razie ja bym takiej kwoty w tym sklepie nie zostawił :)

Co do sklepów, sam kupowałem w esc.pl - ale coś się u nich porobiło i ludzie też zaczynają narzekać na gwarancję.
Po za tym spotykam się z pozytywnymi opiniami o morele.net oraz gral.pl

Kyre
Posty: 291
Rejestracja: piątek, 6 maja 2011, 19:37
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Kyre » czwartek, 19 stycznia 2012, 11:49

Nishruu pisze:Kyre - zdejmij te klapki z oczu, bo jestes zamkniety na argumenty jak konserwa z II Wojny Swiatowej.

Komputer to nie tylko platforma do gier i kiszenia 1000 filmow i MP3, jak w Twoim przypadku.
Niektorzy z nas wykorzystuja swoj sprzet komputerowy w wiekszej ilosci zastosowan.
ale nitk nie napisal do czego ma byc ten komputer wiec nie wiem czemu piszesz cos o II wojnie swiatowej....ja pisze caly czas o komputerze do gier....
tym bardziej co ci to da ze bedziesz mail ssd 128gb? skoro i tak nie zmiescisz tam wiekszosci potrzebnych rzeczy do pracy...wiec prosze nie mow mi ze mam cos zdjac z oczu a sam pierw rozwaz ze 128gb TO NIC a zapelnic go do maxa to bedzie to samo co duzy hdd lub gorzej...widzisz ty patrzysz ooo nowosc super fajne syzbkie ..a pozniej jest zong yyy juz koniec dysku...to nie problem komus powiedziec zeby kupil cos wydal na to kase a po pol roku no i po co mi to bylo:) I wydaje mi sie ze nie przeczytales posta na , ktorego odpowiedzialem z tym 3tb ;] ok ja juz sie nie wypowiadam bo to widze nie ma sensu... :geek: aa i ja Ciebie nie obrazam i wyzywam od konserw..;]

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Dreghtor » czwartek, 19 stycznia 2012, 13:11

Kyre pisze: ale nitk nie napisal do czego ma byc ten komputer wiec nie wiem czemu piszesz cos o II wojnie swiatowej....ja pisze caly czas o komputerze do gier....
Kyre pisze:aa i ja Ciebie nie obrazam i wyzywam od konserw...;]
+1 i Lubie to w jednym.
Od razu mi się humor poprawił! :mrgreen: :mrgreen:

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Kimosabe » czwartek, 19 stycznia 2012, 16:15

Ezin pisze:....
1. Decydować się na nowego kompa teraz? Budżet to 4000 zł.
2. Jeśli składać/kupować nowego to czy zostawić zasilacz? Ma jedynie 6 miesięcy tylko nie wiem czy utrzyma i5/i7.
3. A może modernizacja i czekanie? Myślałem o dołożeniu RAMU do 6gb i kupieniu drugiego takiego radka i połączeniu w crossfire, dokupieniu wiatraczków do obudowy i podkręceniu procka
1. Decydowac sie na zakup kompa to trudne pytanie. Jak ale sadzisz ze twoj system juz sobie nie radzi i nie jestes wstanie grac lub robic tego co chcesz, to nie ma co czekac.

2. zalezy od tego do czego chcesz uzywac kompa i jaka bedziesz mial hardware.

Naprzyklad: High-End PC
CPU: Intel Core i5 2500K@4.5GHz
Mainboard: Gigabyte P67A UD5
RAM: 2 x 4 GB DDR3 Kingston Hyper X
Grafik: Gainward GTX 580
HDD: 1 x 1 TB Western Digital Blue Caviar
ODD: DVD-Burner

bierze w Idle: okolo 72 wat
normalnym uzytku: 148 wat
pelnym obciazeniu: 488 wat

Jak nie myslisz od crossfire lub sli. To z 550 wat powinienes dac spoko rade.

3. W sumie nie ma na co czekac, tak czy siak. Kupisz dzisiaj kompa to jutro jest juz stary. Porownaj ceny miedzy i5 / i7 zadecyduj ile chcesz wydac i sprawdz sobie plyty AsRock i MSI ktore cenowo jak i technicznie sie oplacaja i wymiataja. Karty graficzne to rowniez od ciebie zalezy, ja ale najlepiej jade na NVIDIA/Intel - niestety karty graficzne przez ostanie 4 miesiace strasznie podrozaly tak ze trudno tobie cos doradzic. Ale GTX 560Ti/570 lub Radeon 6950/6970 powinny tobie na dluszy czas starczyc.

Najwazniejsze jest zrobic sobie plan, co naprawde chcesz, ile chcesz wydac i co wlasnie potrzebujesz (hdd, SSD, procek, etc. ...) to juz ulatwia sprawe. I tak zrobisz swoje, tak ze mozemy pisac co chcemy.

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Ezin » czwartek, 19 stycznia 2012, 17:52

Dzieki wszystkim za porady.
Komp narazie daje rade, choc idzie mu to coraz ciezej. Wiem, ze swtor za bardzo zooptymalizowany to nie jest, no ale zeby klatkowalo na minimalnych ustawieniach ..
Moja docelowa gra na ktora czekam i czekam to gw2 i to pod nia chce zlozyc kompa, a do premiery juz blizej niz dalej.
Wkurza mnie tez glosnosc mojego kompa, slychac go doslownie w calym mieszkaniu do ktorego pokoju bys nie wszedl (mieszkanie 80m 4 pokoje)
Grafika jeczy i piszczy i dochodzi do 90 stopni w swtor (tak czyscilem ja juz jak tylko moglem)

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Eledil » wtorek, 21 lutego 2012, 01:04

Nie kupujcie w morele. Ceny niskie ale obsługa jedna z gorszych. To e-market gdzie sprzedają używane rzeczy często dochodzące z 2 tygodniowymi opóźnieniami.

Awatar użytkownika
Wajper
Posty: 195
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:45
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Wajper » wtorek, 21 lutego 2012, 23:06

A ja bym go kręcił. Procek idealny do podkręcania - odblokowany mnożnik.
Tylko:
- zależy jaką masz płytę główną, ale ogólnie Gigabyte dają radę,
- chłodzenie procesora standardowe nie wystarczy, ale kupisz wystarczające za ok 100 zł,
- z kart Sapphire też nieco wyciągnąć idzie,
- zależy jeszcze jaki to jest RAM, pewno pójdzie 1333, ale dobrze by poszedł na 1600.
Ewentualnie:
- dokupił lub zwiększył RAM (zależy ile slotów; przy OC najlepiej te same modele),
- zakupił dysk SSD na postawienie systemu.

Tylko oczywiście podkręcanie wiąże się z pewnym ryzykiem i dobrze jakbyś już się kiedyś sam bawił, albo miał kogoś kto coś wie na ten temat. Efekt na pewno znacznie ergonomiczniejszy niż zakup nowego kompa.
There is no charge for awesomeness

Awatar użytkownika
Aszua
Posty: 661
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 01:00
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista WoW Legionista

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Aszua » piątek, 24 lutego 2012, 19:33

Też planuję wymianę kompa i po konsultacjach wyszło mi coś takiego:

Procesor: Intel Core i5 2500K
Płyta główna: ASRock P67 Pro3 (B3)
Zasilacz: XFX Core 550W - 250 zł (wg znajomego testującego sprzęt ma genialne podzespoły, nie do zajechania nawet przy sporym podkręcaniu)
Napęd optyczny: Lite-On iHAS124-19
Dysk twardy: WD Blue AAKX 500GB - strasznie kurcze podrożały, a co do tych szybkich dysków SSD to ja obecnie mam właśnie dysk 125gb i to jest masakra jak mi ciągle miejsca brakuje a nie trzymam filmów i muzy mam mało.
Obudowa: SilentiumPC Pilum 400 Pure Black PI-400, albo Bruthus
Ram - Kingston 2x4 GB blue
Karta graficzna: hmm tu mam problem, bo albo Radeon HD 6870, albo Gigabyte GeForce GTX 560 Ti, albo nie wiem, czy nie poczekać (zdaje się, że w marcu mają się pojawić?)i zobaczyć jakie ceny będą Radeona HD 7850.

Cenowo wychodzi mi ok 3000 z lekkim hakiem.

A co wy o takim zestawie sądzicie?

Athcore
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Athcore » piątek, 24 lutego 2012, 20:19

a nie maly troche ten zasilacz? sprawdz jaka jest roznica miedzy 550w a 650-700, co do wyboru karty tez mam dylemat miedzy 6870 vs 6950 ew 7850/70 niby za 2 tyg ma byc premiera , i porownaj pamieci innych marek cenowo, kingstony potrafia byc drazliwe jesli chodzi o napiecie ramu , a jesli jzu to zawsze ustawiaj im w biosie jedna wartosc napiecia .

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Eledil » piątek, 24 lutego 2012, 23:30

Zasilacz 450W spokojnie starczy a ty proponujesz 650W. Obudowę bierz Brutusa 410 a ramy polskiej firmy Goodram. Co do kart to: Radeon 6870<GTX560Ti<Radeon 6950. Oczywiście wszystkie karty są mega dobre i spokojnie starczą do WSZYSTKICH gier jakie są obecnie + te w produkcji.

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Jilwah » środa, 29 lutego 2012, 17:41

Zasilacz zasilaczowi nie równy. Co do obciążenia na pewno dłużej posłuży taki zasilacz, który będzie obciążony w 60% niż taki który będzie obciążony w 80-90%. Co do zasilaczy jest to jeden z niewielu podzespołów który można kupić na przyszłość.

Athcore
Status:
Offline

Re: Modernizacja starego kompa czy kupno nowego? HELP

Post autor: Athcore » czwartek, 1 marca 2012, 00:11

dyskutowalbym nad oplacalnoscia gtx 560ti vs 6870, 6870 sa juz po 600 zl za Odra nawet po 450 okolo, wiec jesli nie 6870 to 6950 okolice 800 zl drozsze sa wersje oc soc i 2gb,

ja powstrzymuje sie z zakupem grafy do czasu premiery keplerow , zobaczymy jakie beda ceny nowych ukladow i radeonow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości