USB 3.0

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

USB 3.0

Post autor: Maurycy » środa, 7 grudnia 2011, 18:53

kupiłem dysk przenośny pracujący w standardzie USB 3.0. podłączam do laptopa (USB 3.0 oczywiście) i przy przenoszeniu filmu (jeden plik) mam transfer rzędu 70-90MB/s
czym może być spowodowany tak niski transfer danych?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Athcore
Status:
Offline

Re: USB 3.0

Post autor: Athcore » środa, 7 grudnia 2011, 18:58

transferem dysku :), nie sadze zeby to bylo ssd ( przynajmiej nie piszesz nic o tym ), co innego gdybys spial takie 4 dyski w strip raid , pewnie bys odczul przydatnosc USB 3.0

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: USB 3.0

Post autor: Andarist » środa, 7 grudnia 2011, 20:22

Spotkałem się z sytuacją, że gdy przenośny dysk ma podwójny kabel usb to wpięcie tylko jednego powoduje na niektórych laptopach wolniejszy transfer (zasilanie czy coś w tym stylu jest za niskie)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: USB 3.0

Post autor: Avishai » środa, 7 grudnia 2011, 21:58

A powiedzcie, skoro jest temat usb 3.0. Próbowałam jakiś czas temu znaleźć info o kompatybilności 2.0 z 3.0 i albo było niejasno napisane, albo że kompatybilne wstecz, albo że niekompatybilne. Czyli nie wiem. :P

Kupię se dysk jak Maurycy. Podłączę go pod komputera z USB 2.0 - nawet ze stratą transferu? I na odwrót, mam w lapku wejście 3.0, podłączę tam np. słuchawy, które są USB 2.0?

[ obraz zewnętrzny ]

Kabelki wyglądają inaczej - fota z neta, ale ja wolę wiedzieć czarno na białym. :roll: I czy są przejściówki-nakładki by taki bajer zrobić, jeżeli fizycznie kabelki nie pasują do siebie?
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Canni
Patrycjusz
Posty: 175
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2011, 23:37
Lokalizacja: Kielce
Status:
Offline

Re: USB 3.0

Post autor: Canni » środa, 7 grudnia 2011, 23:22

Z tego co wiem USB 3.0 jest kompatybilne wstecz ale nie dokonca, czytalem nawet o tym w ktoryms z wakacyjnych numerow CHIP. http://www.chip.pl/artykuly/porady/2010 ... la-kazdego oto artykul

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości