AMD FX procesor rozczarowanie?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Kimosabe » środa, 12 października 2011, 16:54

Co sadzicie o nowym procesorze firmy AMD FX-8150 ? wedlug mnie to wielke rozczarowanie. Nie oczekiwalem nie wiem jakich hitow w benchmarkach, ale ze czasem nowy procek byl wolniejszy od swego poprzedniego procesora Phenom II X6 1100T to jest mega porazka.
Czekalem dlugo i bylem gotowy na zakup tego procka, juz w sumie mialem wszystko przygotowane. No ale postanowilem jednak pozostac przy firmie Intel i kupic sobie procka i7 ktory nie jest o wiele droszy ale znacznie szybszy og FX-8150 gdy chodzi o performance w grach!! co mi z tego jak procesor ma niby te 8 core gdy ich nie da rady nawet wykorzystac w programach lub grach ktore potrzebuja tylko 4,3 lub 2 core, widac dobrze ze procek sobie dobrze radzi z programami jak 7-zip, winrar ktore korzystaja z wiecej core... no ale to dla mnie nie jest take znaczace. W internecie jest pelno ciekawych informacji o testach i opiniach co do nowego procesora firmy AMD.

http://www.chip.pl/artykuly/recenzje/20 ... tart:int=0

http://www.tomshardware.com/reviews/fx- ... ,3043.html

Tzeencz
Posty: 1041
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 21:38
Status:
Offline

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Tzeencz » środa, 12 października 2011, 17:01

Też śledziłem info o tym procku - wątek na forum tomshardware z prawie 200 stronami... Skłaniam się ku opinii niektórych, że coś w nim szwankuje - pytanie czy to kwestia jakichś błędów ze strony amd czy po prostu bez odpowiedniego wsparcia programowego (np. poprawki do win 7) nie będzie chodził optymalnie i wykorzystywał w pełni możliwości... Z drugiej strony, trochę za duży hype był na buldozera - procek goni nowe intele, natomiast zadajmy sobie pytanie - ile można oczekiwać od firmy nieporównywalnie mniejszej od intela?
fighting for peace is like fucking for virginity...

Lotro, WAR, WoW, SWTOR ...

Awatar użytkownika
Salee
Posty: 715
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 13:15
Medals: 1
Status:
Offline

TERA Legionista

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Salee » czwartek, 13 października 2011, 14:25

Kiedyś AMD miało leprze procki od Intela.
Co do tego procka, to nie wygląda on źle. Tyle że grach i programach które to wykorzystują. Wiele bym dał żeby porównać jego wydajność w Tera online (ponoć wielordzeniowość wykorzystuje) z i7.

Drovve
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2011, 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Status:
Offline

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Drovve » czwartek, 13 października 2011, 14:34

Salee pisze:Kiedyś AMD miało leprze procki od Intela.
Co do tego procka, to nie wygląda on źle. Tyle że grach i programach które to wykorzystują. Wiele bym dał żeby porównać jego wydajność w Tera online (ponoć wielordzeniowość wykorzystuje) z i7.
Skoro w innych grach, które wykorzystują wiele rdzeni i7 i tak jest szybszy to w Terze to się nie zmieni. Na dodatek Unreal Engine 3, który działa lepiej na Intelach i grafikach Nvidii. Pozatym... Wodne chłodzenie do 4,9GHz? Mój 2600k działa na 4,9GHz na chłodzeniu powietrzem. Na dodatek w 2012 Intel dowali Ivy Bridge i o Bulldozerach nie będzie już wcale głośno.

Sam osobiście czekałem na Bulldozery, ale w połowie września zakupiłem komputer z i7-2600k i teraz jestem zadowolony, że nie czekałem dłużej.

Awatar użytkownika
Salee
Posty: 715
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 13:15
Medals: 1
Status:
Offline

TERA Legionista

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Salee » czwartek, 13 października 2011, 15:21

W innych grach z których zdaje się żadna nie wykorzystuje więcej niż 4 rdzeni a mówimy o procku 8 rdzeniowym. Przy czym jest prawdopodobne że Tera to wykorzysta. Ponad to U3 nie tyle woli Intela co Mhz-e.

Nie twierdzę że nie masz racji, po prostu jest kilka niepewnych dla których chciałbym zobaczyć wyniki testów.

Co do grafik - fakt że U3 woli grafiki nvidii. Ale ich karty mają też błąd w sterownikach przez co obciążają procka a w MMO (mass PvP) to wydajność procka jest najważniejsza :)

Ps. graty za wyczucie czasu - jak się nie mylę kopiłeś kompa tuż przed podwyżkami cen ;)

Drovve
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2011, 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Status:
Offline

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Drovve » czwartek, 13 października 2011, 15:26

Salee pisze:Ps. graty za wyczucie czasu - jak się nie mylę kopiłeś kompa tuż przed podwyżkami cen ;)
No nie do końca niestety, bo gdybym kupił 3 dni wcześniej to zaoszczędziłbym 3-4 setki. Ale i tak jakoś się udało. :D

Awatar użytkownika
Rainox
Posty: 273
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 20:13
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Legionista

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Rainox » czwartek, 20 października 2011, 23:20

Nowy AMD bardzo fajny procek :) nowa architektura i dużo rdzeni i tu zalety się kończa nie jest to CPU-> co najważniejsze DO GIER !! W grach dostaje po dupie od mojego i5 2500K, Krótko i na temat, dodam że zawsze byłem fanem amd i dopiero teraz złozyłem pierwszego kompa w życiu na Intelu o ile dawniej było to nie opłacalne to teraz ma pełne uzasadnienie. :(

Kyre
Posty: 291
Rejestracja: piątek, 6 maja 2011, 19:37
Status:
Offline

Re: AMD FX procesor rozczarowanie?

Post autor: Kyre » piątek, 4 listopada 2011, 09:30

tylko zauwazcie jedna istotna rzecz.....w cenie i5 2500 / 2400

a nawet duzo taniej....mozna kupic AMD z 6 rdzeniami :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości