Słuchawki

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Kira
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 20:52
Lokalizacja: Świebodzin
Status:
Offline

Re: S

Post autor: Kira » piątek, 11 listopada 2011, 21:49

też korzystam z tych słuchawek i nie mam problemu z kablem :) (Aszua u Ciebie to w sumie możliwe ;D )

Awatar użytkownika
Rainox
Posty: 273
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 20:13
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Legionista

Re: S

Post autor: Rainox » czwartek, 17 listopada 2011, 14:25

Ja stałem się posiadaczem Plantronics GameCom 367 i szczerze polecam, generalnie, duzo lepsze pozycjonowanie i efekty przestrzenne w grach (wystarczy spojrzeć na testy w sieci) niż na Creative Fatality, niezły bass realne brzmienie przy odsłuchu muzyki, może nie rozwalają bębenków głośnością, ale to tylko słuchawki :)

Cena około 100zł
możecie szukając testów czytać o Plantronics 377 niczym się nie róznią poza tym, że są "otwarte" a 367 "zamknięte", ja osobiście wole tę druga opcję :)

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: S

Post autor: Odene » czwartek, 17 listopada 2011, 18:17

Również używam plantronics 376 i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Polecam!
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: S

Post autor: Zawisza » środa, 23 listopada 2011, 14:26

ok, zakupiłem używane megalodony razera. Zobaczymy jak będą się sprawować ;)

Awatar użytkownika
Aszua
Posty: 661
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 01:00
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista WoW Legionista

Re: S

Post autor: Aszua » środa, 23 listopada 2011, 15:24

Gratki Zawisza.

Uważaj tylko teraz, żeby ci ten potwór ludojad uszu nie ponadgryzał ^^

Awatar użytkownika
BlackIguana
Posty: 4110
Rejestracja: niedziela, 9 sierpnia 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: S

Post autor: BlackIguana » środa, 23 listopada 2011, 18:48

Zawisza napisz swoje spostrzeżenia.
Co za debil i jakim prawem edytuje mi mój podpis?
www.archeage.info.pl
www.teraonline.info.pl
www.bladeandsoul.mmo.info.pl
Zapraszam!

Awatar użytkownika
Eoto
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2011, 13:57
Status:
Offline

Re: S

Post autor: Eoto » środa, 23 listopada 2011, 21:48

Zawisza pisze:ok, zakupiłem używane megalodony razera. Zobaczymy jak będą się sprawować ;)
Aaaa fuujj. To prawie jak używane skarpety :mrgreen:
Chcesz być zerem, zostań wardenem.

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Nijel » sobota, 8 marca 2014, 07:08

Dzień Dobry

mam obecnie Creative Fatal1ty, w sumie działają, w sumie nie mogę narzekać. Zastanawiam się jednak czy wymiana ich na słuchawki (teoretycznie) z wyższe półki, czyli droższe, sprawi że poczuję dramatyczną zmianę w jakości dzwięku?

Przeczytałem wasze posty i niektóre modele wydają się warte uwagi - teraz pytanie podstawowe. Znacie jakiś sklep w warszawie, który posiada kolekcję słuchawek dla graczy by można było sobie "posłuchać"? Ciężko mi sobie wyobrazić by nie założyć słuchawek (zobaczą jak leżą, przecież każdy ma inny czerep) oraz jak grają - zanim wydam na nie kilka stówek.

Jak wy postępowaliście przy wyborze słuchawek - poczytaliście w necie i kupowaliście w ciemno? Czy szukaliście jakiś sklepów, które dadzą je wypróbować?

Wszelkie rady mile widziane.

Awatar użytkownika
Roszan
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 01:48
Medals: 2
Lokalizacja: Gliwice
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista BD Legionista

Re: Słuchawki

Post autor: Roszan » sobota, 8 marca 2014, 23:16

Nijel pisze: Znacie jakiś sklep w warszawie, który posiada kolekcję słuchawek dla graczy by można było sobie "posłuchać"? Ciężko mi sobie wyobrazić by nie założyć słuchawek (zobaczą jak leżą, przecież każdy ma inny czerep) oraz jak grają - zanim wydam na nie kilka stówek.
He he rozbawiło mnie twoje zdanie prawda jest taka ze w sklepie nie idzie przetestować walorów słuchowych co przyjdziesz ze swoim sprzętem i będziesz testował słuchawki. Najlepiej iść do sklepu typu MM , Saturn i tam założyć na czerep chociaż sam kupowałem wyłącznie przez internet i zwracałem jak coś było nie tak takim sposobem oddałem 3 pary megalodonów każda nowa para miała jakąś wadę techniczna strasznie awaryjny sprzęt , choć jedno w megalodonach było fajne meszkowate nauszniki , aktualnie korzystam z Logitecha G930 są ok tylko ze już 3 raz wymieniałem je na przeciągu 3 lat . Lubię jak słuchawki zakrywają mi cale ucho a nie jak w fatality tylko lezą na uszach i po 2 godzinnej sesji w BF3 uszy nap... jak diabli...

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Nijel » niedziela, 9 marca 2014, 14:12

Ingrimida właśnie Fatality kupiłem po testach w sklepie. Poprosiłem o podłączenie, miałem też swoje słuchawki - dzięki temu pierwszy zakup 4 lata temu, nie wymagał zwrotów/wymian.

Swego czasu jak rozważałem zakup słuchawek (bez mikrofonu) dla porównania zabrałem Fatality do sklepu high-end i wygodnie siedząc w fotelu, sprawdzałem różne słuchawki na muzyce, której słucham - by móc porównać walory :)

Do tego dochodzi fakt, że każdy człowiek ma unikalny słuch (zakres słyszalności różnych dźwięków itd. - coś mi tam tłumaczyli audiofile) oraz unikalny czerep i uszy,
zatem zakup sprzęt bez przetestowanie go może okazać się zupełnie nie trafiony.

W sklepach testowych high-end nie mają słuchawek dla graczy, w sklepach ze sprzętem komputerowym mają max 2-3 modele, w sklepach typu saturn nie można testować sprzętu (też rzadko mają wyższe modele), ale może ktoś zna jakiś sklep w Warszawie, który się tym specjalizuje.

Jednak pomysł kupowania przez internet i zwracania wydaje się w miarę ciekawy ale pracochłonny i ryzykowny jak ktoś nie przyjmie zwrotu.

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Mexiss » niedziela, 9 marca 2014, 15:41

Zacznijmy od tego, że słuchawki trzeba "wygrzać". To, że po wyciągnięciu z pudła brzmią średnio nie oznacza, że tak będą brzmiały zawsze. Niekiedy różnica jest kolosalna po 2 dniach słuchania (lub po zostawieniu słuchawek na noc ustawionych na szumieniu).

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Słuchawki

Post autor: Mysza » poniedziałek, 10 marca 2014, 10:35

Jeśli chodzi o słuchawki to polecam bardzo ciekawy artykuł:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... e-do-gier/
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Majki
Posty: 1494
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:39
Medals: 8
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty Fabri TERA Centurion ArcheAge Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Majki » poniedziałek, 10 marca 2014, 10:39

Mysza pisze:Jeśli chodzi o słuchawki to polecam bardzo ciekawy artykuł:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... e-do-gier/
Nawet świetny sam na jego podstawie też dokonywałem wyboru słuchawek jak i mikrofonu. Muszę przyznać, że jestem szalenie zadowolony z jednego i drugiego.
[ obraz zewnętrzny ]

Auroria, birthplace of magic. Mortal souls transformed with unthinkable consequence blessing and daming the world. Sin, hellspawn, pirates divide those who Nui once united.

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 312
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2013, 15:27
Medals: 1
Lokalizacja: Bemowo-Jelonki
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Słuchawki

Post autor: Mysza » poniedziałek, 10 marca 2014, 12:30

Majki pisze:
Mysza pisze:Jeśli chodzi o słuchawki to polecam bardzo ciekawy artykuł:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... e-do-gier/
Nawet świetny sam na jego podstawie też dokonywałem wyboru słuchawek jak i mikrofonu. Muszę przyznać, że jestem szalenie zadowolony z jednego i drugiego.
To tak jak ja. Do mojego Xonara DG wybrałem 668B + mic Zalmana. Jednak co muszę przyznać mikrofon trzeba zmienić gdyż jest za czuły! Zbiera dosłownie najmniejsze szmery z otoczenia :D Artykuł tylko utwierdził mnie w jakości słuchawek for gamers.
Vjun? Isn't that just a big, dead rock?"―Kyle Katarn

Awatar użytkownika
Majki
Posty: 1494
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:39
Medals: 8
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty Fabri TERA Centurion ArcheAge Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Majki » poniedziałek, 10 marca 2014, 12:40

Ja akurat wybrałem CAL! i mikrofon Zalmana lecz teraz powoli zastanawiam się nad dokupieniem jakieś karty dźwiękowej z niewygórowaną ceną by jeszcze lepiej napędzić CAL!
[ obraz zewnętrzny ]

Auroria, birthplace of magic. Mortal souls transformed with unthinkable consequence blessing and daming the world. Sin, hellspawn, pirates divide those who Nui once united.

Awatar użytkownika
Aryss
Patrycjusz
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:55
Medals: 8
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Aryss » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:33

CAL troszke mialem okazje uzywc kilka lat temu i jesli ktos sie zastanawia to bardzo polecam.
Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Nijel » czwartek, 13 marca 2014, 20:53

Naprawdę świetny artykuł - http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... e-do-gier/

tak czytałem, przeglądałem i wybrałem wstępnie PC360 Game, cena zabójcza ale mam nadzieje, że to będzie dobra inwestycja.

Pytanie czy ktoś z Was ma/testował/zna te słuchawki? Jakieś rady, wrażenia?

Jutro je jadę "przymierzyć" i obejrzeć live :)

Awatar użytkownika
Usvart
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 15:16
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

ESO Legionista

Re: Słuchawki

Post autor: Usvart » środa, 19 marca 2014, 17:55

Dzięki za ten artykuł! Ja niestety też muszę sobie kupić coś nowego, bo wczoraj mój headset odmówił mi posłuszeństwa.

Jaka jest "dobra praktyka" w tym temacie? Czy muszą to być słuchawki nauszne?

Zastanawiam się nad użyciem moich AKG K326, których używam głównie do sportu i bardzo odpowiada mi ich mało basowe brzmienie i fakt, że są półotwarte. Myślicie, że dokupienie mikrofonu Zalmana wspomnianego w artykule będzie dobrą opcją?

A może dokupić np. AKG 518 albo w ogóle skupić się na gotowym headsecie w granicach 150 zł (więcej nie chciałbym wydawać - będę używał tego tylko do TESO tak naprawdę, więc skłaniam się ku opcji tylko dokupienia mikrofonu)

Im szybciej się z tym ogarnę, tym szybciej dołączę do Was na TSie :)

Dzięki z góry za wszelkie sugestie, temat przekopałem z zainteresowaniem:)

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Słuchawki

Post autor: Nijel » sobota, 22 marca 2014, 21:15

To moje prywatne odczucia, możecie z oceną się nie zgodzić - ale odczucia są moje :)

Więc finalnie kupiłem logitech g230, a teraz jak do tego doszło. Pojechałem do Megastoru Komputroniku z zamiarem zakupu PC360, zabrałem na testy swoje Fatality. Nie mówiąc o moich zamiar zapytałem się jakie słuchawki by mi polecił Pan z obsługi, coś tam polecał, w końcu zapytałem się o PC360. Rozpakowane mieli PC320 ale według Pana nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy PC360 i PC320 - tylko 500 zł :) (nawet tam siedział i sprawdzał parametry) Zabrałem się za testowanie (na BF4). Podłączył mi PC320 oraz G230 oraz kilka jeszcze modeli. Po około 1h stwierdziłem, że G230 są lepsze do gier a teraz dlaczego:
1. Dają lepszy efekt, może sztuczny i głęboki ale w grach oto chodzi :)
2. Może i PC320 nawet były "ciut" wygodniejsze i ich dźwięk bardziej realny ale w końcu szukałem słuchawek do grania
3. Nie mogłem testować PC360 więc stwierdziłem, że skoro nie mogę ich testować to nie wydam w ciemno 730 zł(a pewnie byłby by "czystsze" niż 320 i tyle, nie było by takiej różnicy jak przy G230 gdzie sztuczna głębia basu sprawia, że chcesz zabijać w bf ;p)
4. Kosztowały 250 zł - to naprawdę dobra cena
5. Słuchawki do gier to co innego niż słuchawki do filmów, muzyki - to trochę jak z dresami - muszą mieć 3 paski :)

Zatem do gier polecam to co kupiłem, szczególnie, że to co pisaliście przy karcie muzycznej (Asus DX) nie mogę w pełni wykorzystać super/hiper słuchawek.
I nawet jak ktoś kupi super kartę muzyczną, wzmacniać, podłączy czystym uranem, super hiper słuchawki za 1000 zł to i tak w grach nie osiągnie chyba tego w grach się szuka - odjebanego "bum" jak się wali z czołgu :), a nawet jeśli to samo można mieć za znacznie mniej.

Przy zakupię słuchawek (i czegokolwiek innego) proponuję zacząć "do czego mi to" i "jak będę tego używał" i "na jakim sprzęcie" !

Awatar użytkownika
Usvart
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 17 marca 2014, 15:16
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

ESO Legionista

Re: Słuchawki

Post autor: Usvart » niedziela, 23 marca 2014, 12:46

A ja się ostatecznie pochwalę swoim wyborem, bo właśnie wracam z Komputronika. Kupiłem coś, o czym nigdy wcześniej nie słyszałem więc nawet nie brałem pod uwagę.

Założyłem sobie budżet do 200 zl i w tym zakresie z zestawów dostępnych w Megastorze wybór padł na Modecom MC 830 (119 zl).

Podoba mi się w miarę neutralne brzmienie, dźwięk nie jest "z puszki" i nie atakuje basem jak inne w tym segmencie (np. Fatal1ty, które przy MC 830 brzmią po prostu słabo).

Dodatkowo solidny, pleciony kabel, duże i wygodne (mocno nie ściskają głowy) nauszniki.

Zobaczymy jak się będą sprawować w praktyce.

A słuchałem dzisiaj różnych Plantronicsów, Speedlinków, Genesów, Creativów.

Lepiej (bardziej szczegółowe, neutralne) wypadły Logitechy G430, ale nie aż tak lepiej, żeby dokładać do nich 240 zł.

Póki co rekomenduję MC 830 w widełkach 100-200 zl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości