Dywagacje na temat zakupu karty.

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Cryangel
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 02:00
Lokalizacja: Dublin
Status:
Offline
Kontakt:

Dywagacje na temat zakupu karty.

Post autor: Cryangel » środa, 9 czerwca 2010, 23:57

Od jakiegoś czasu nie mam porządnej karty w kompie i zmuszony jestem zakupić nową brykę.
Dylemat mam poniekąd prosty ale wolę się zapytać o wsparcie gildiowych mistrzów. Zastanawiam się:
- czy kupić obecnie kartę byle była (HD 5830 - €185),
- kartę której się nie będę wstydził (HD 5850 - €265),
- czy iść na całość i kupić kartę ze szczytu (HD 5870 - €345) i cieszyć się jak przedszkolak z piłki lekarskiej.

Dlaczego mam taki rozrzut myślowy?
Obecnie z wymagających gier to nie gram w nic poza Aion'em. W przyszłości planuję spróbować T.E.R.A. online i może jakieś inne MMO (parę perełek z NCSoftu się szykuje, choćby update 2.0).
Z tego rozumowania HD 5830 powinna mi wystarczyć.

Mój dylemat dotyczy mniej lub bardziej przewidywanego spadku cen kart w przyszłości. Przeglądałem Newsy i nie widać w zasięgu wzroku nowych produktów ani od ATI ani od Nvidii. Nvidia wypuściła swoje porażki w kwietniu a AMD inwestuje w technologię o dwa kroki naprzód. Więc na nowe serie kart poczekamy z pewnością dłużej niż krócej. Z tego względu podejrzewam, że przez najbliższe miesiące ceny będą się kisić na obecnym poziomie. Jeśli moje przewidiywania są słuszne to nie będę miał wyrzutów sumienia by kupić droższy sprzęt.
I tu się zwracam do szeryfów. Jak macie jakieś potwierdzone pogłoski o planach na rynku kart graficznych to bardzo bym docenił gdyby ktoś się nimi podzielił. Każdy komentarz będzie mile widziany.

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Dywagacje na temat zakupu karty.

Post autor: Nishruu » czwartek, 10 czerwca 2010, 01:24

Mialem identyczny problem jak ty ok 3 tygodnie temu Cryangel.
Po wielu recenzjach, testach, poszukiwaniu itd. podjalem decyzje.
Kupilem Radeona 5850 i nie zaluje.
Jako tansza alternatywe mialem 5770.
5870 jest jak dla mnie troche za droga i wiem ze nie wykorzystalbym jej potencjalu i tak.

Karta, ktora wybralem smiga ze, az milo i bedzie mi starczyc na dlugi, dlugi czas.
Polecam.
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Quel
Co-OP Legionista
Posty: 356
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 19:12
Medals: 4
Lokalizacja: Orzesze
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista L2C Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Dywagacje na temat zakupu karty.

Post autor: Quel » czwartek, 10 czerwca 2010, 15:00

Podstawowe pytanie to czy reszta twojego komputera da radę wykorzystać pełną moc lepszej karty ( a co za tym idzie czy opłaca ci się wybrać najdroższy wybór).

Awatar użytkownika
Cryangel
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 02:00
Lokalizacja: Dublin
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dywagacje na temat zakupu karty.

Post autor: Cryangel » czwartek, 10 czerwca 2010, 20:16

Quel pisze:Podstawowe pytanie to czy reszta twojego komputera da radę wykorzystać pełną moc lepszej karty ( a co za tym idzie czy opłaca ci się wybrać najdroższy wybór).
Z tym nie będzie problemu. Mam stabilną płytę główną, bardzo mocny stabilny zasilacz i akceptowalną obudowę. Pamięć i procesor też nie będą słabym ogniwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości