Moc sprzętu a WAR

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » piątek, 5 września 2008, 18:39

Jeden z GLMów WarCry, Teosen vel Tosiek vel Embe, zrobił krótkie podsumowanie techniczno-grywalnościowe WARa v.4.1.
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?p=624445#624443

gotras
Posty: 6
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 20:28
Status:
Offline

Sprawy techniczne - WAR

Post autor: gotras » piątek, 19 września 2008, 05:45

Ja mam nieszczesna Viste do tego 64 bity i niestety z AMD Phenom 9850 Quad wystepuja problemy z zapychaniem pamieci.
Na Viscie smigam od bardzo niedawna a 8GB pamieci nie jest tak latwo zapchac :P. Jednak po 6-7 godzinach grania bez restartow gry i wchodzeniu co 10-15 min na pvp scenariusze zaczynam miec tryb grania zabkowy. Gram ze wszystkimi detalami na full na 1440X900
Ma ktos pojecie o viscie jak poustawiac odswiezanie pamieci albo cos w tym stylu?
Grafa jest GFX 9800GX2 1GBx2 wiec grafika na pewno nie jest tutaj problemem.
Podobne problemy mialem w Conanie ze po kilku godzinach grania i zmieniania czesto rejonow zaczynalem odczuwac skoki (gralem na full detalach)

Awatar użytkownika
Astinus
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 13:58
Status:
Offline

Re: Wrazenia z WAR

Post autor: Astinus » piątek, 19 września 2008, 09:22

ahh osobiscie uwazam ze procki AMD to shit :-) niby tansze i tak samo albo i szybsze od Intela ale system nie dziala tak jak powinien, no przynajmniej ja tak mialem, a mialem ostatnio AMD przez pare latek i jak sie teraz z powrotwem przesiadlem na Intela to tak jakby zamienic poloneza z silnikiem porsche na mercedesa Ske AMG :-)

ja tam latam na
core 2 duo 2,4
2gb ramu
gf7900gt
a systemik to bardzo dobry i poczciwy XP home
(innymi slowy sprzecik z przed roku)

na full detalach w 1280 i zadnych przyciec nawet po 8 godzinach grania, natomiast to co zawuazylem wczoraj wlasnie po tych 8 godzinach grania to po zrzuceniu ekranu i ponownym alt+tab do gry ladnych kilka-kilkanascie sekund dysk mielil jak dobra betoniara no9 igra przycinala szczegolnie ze akurat w alddorfie czy jak to tam bylem

a tak zeby nie byl zupelny offtop to dodam ze z kazdym lvlem gra podoba mi sie coraz bardziej, obawiam sie tylko co bedzie dalej bo slyszalem ze robi sie nieco nieciekawie na lvlach powyzej 20tego albo i wczesniej

aa i bym zapomnial UWAGA!!! na skrzynki mailowe wczoraj zjadly mi 2 przedmioty, poprostu zniknely, kupilem na ahu 4 itemy tak na zapas na 17ty lvl, poszedlem do skrzynki odebrac i schemat byl taki otwieram mail biore item i delete mail, efekt taki ze przedmioty niby zniknely juz z maila ale w plecaku sie juz niepojawily!!! wiec jak cos bierzecie ze skrzynki to sprawdzcie czy na pewno wam wrzucilo to do plecaka zanim mail wykasujecie
Ostatnio zmieniony piątek, 19 września 2008, 09:30 przez Astinus, łącznie zmieniany 1 raz.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Spotless » piątek, 19 września 2008, 11:46

Intele są wydajniejsze ale pisanie że AMD to shit jest lekkim nadużyciem tego pięknego słowa.Nie dziwota że komp lepiej ci chodzi jak wymieniłeś starą generacje AMD na nową od Intela...kupił byś phenoma i chodziło by wszystko podobnie.


U mnie też przycina więc czekaj na patcha optymalizującego

Awatar użytkownika
Astinus
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 13:58
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Astinus » piątek, 19 września 2008, 14:47

nie sam nie zrozumiales mnie

nie chodzi o to ze intel jest szybszy czy wydajniejszy mi chodzilo o to ze na amd i to od czasu k6, a obsluguje 4 kompy w pracy i w domu, zawsze cos nie dziala tak jak powinno a nawet jak sie wydaje ze dziala to jakies crashe nie kompatybilnosci a przewinelo sie przez moje lapki z 7-8 prockow amd w tym czasie bo tak jak inni polecialem na cene

swego czasu jak jeszcze mialem manie o/c, chlodzenie woda, pamieci z wielkimi radiatorami no i oczywiscie obudowa od kompa z daleka od niego to zauwazylem cos ciekawego, amd strasznie sie wypala (athlon 2,2 wykrecony byl na 3,2) i parametry o/c strasznie spadaja i w koncu dziala tylko na nominalnych

jak od roku wrocilem do intela to jeszcze nie mialem niebieskiego ekranu, temu te porownanie do poldka z silnikiem porsche i meska ktore to moze i moglyby jechac rownie szybko ale komfort zupelnie inny

wiec ludzie nie kupowac AMD wszyscy na Intela :-)

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Spotless » piątek, 19 września 2008, 15:42

Nie miałem nigdy problemów z AMD (aktualnie phenom) a co do OC nie każdy proc się dobrze kręci te od intela też..a tak btw procek to nie cały komp i jakoś nie dopatrywał bym się tylko w nim winowajcy..bo jak lecą bluecreeny to procesor jest na ostatnim miejscu jeśli chodzi o winowajców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości