Moc sprzętu a WAR

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Morph
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 00:45
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Morph » środa, 3 września 2008, 13:16

No nie wiem czy WAR straciłby znowu jakieś duże ilości klientów z tego powodu... jakoś AoC z większymi wymaganiami cieszyło sie sporym wzięciem na początku... zresztą osobiście specjalnie dla AoC zmodernizowałem kompa
[ obraz zewnętrzny ]
Zmiany są jedyną stałą w naszym życiu...

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » środa, 3 września 2008, 13:20

Poza tym grę kupiłeś - to już i tak są do przodu. :twisted: A że abonamentu nie zapłacisz za następny miesiąc? Może zmodernizujesz kompa akurat, jak nie za miesiąc to za dwa. ;)

Awatar użytkownika
Rissel
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 17:49
Lokalizacja: Mosina k. Poznania / Poznań
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Rissel » środa, 3 września 2008, 13:23

Może i stracą klientów, ale z Polski O_O . Jak patrzę co ludzie wypisują ludzie na forum warhammer alliance, to mi oczy wyłażą z orbit. Coś w stylu : Mam 4g ram 2x 8800 gtx w sli cpu quad core blablabla , czy mój komputer uniesie warahammera online ? A odpowiedzi są lepsze - no , komp niezły, ale weź jeszcze podrasuj cpu , dodaj ramu i w ogóle ;P
Czy a mam wrażenie że w Polsce sprzęt jest taki drogi?

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » środa, 3 września 2008, 13:27

Rissel pisze:Czy a mam wrażenie że w Polsce sprzęt jest taki drogi?
Na pewno w porównaniu z USA i to kosmicznie. Ale też to zależy od ludzi, jak ktoś lubi grać na 24''+ monitorze na 1920×1080 podziałce, to co ma biedak zrobić? :roll:

Arthad
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Arthad » środa, 3 września 2008, 13:30

hmmm sprzet nie jest moze juz drogi. ale ludzie po prostu lubia sie chwalic tym co maja i zadaja takie glupie pytania zeby uslyszec odpowiedz NO CO TY NA TAKIM SPRZECIE, a inni sie zbijaja z nich to nie Crysis Online dajcie spokoj.

Awatar użytkownika
Mandred
Posty: 321
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 00:38
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Mandred » środa, 3 września 2008, 14:14

Skoro obsługuje takie karty gra jak GF6600 to nie wiem czy jest sens martwic się na zapas. Mój brat ma ma jakiegoś badziwenego procka 2gb ramu i wlasnie GF6600 i gra w WoWa na ustawieniach mieszanych (niektóre VH inne VL) ale nieźle u niego to wyglada i nawet jak jest banda i sporo efektów to chodzi przyzwoicie. Wiem ze WHOL ma lepsza grafe ale na pewno bedzie można to tam w opcjach przyzwoicie poustawiać, wyłączy sie cienie i takie tam i powinno by dobrze.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 września 2008, 10:56 przez Mandred, łącznie zmieniany 1 raz.
From the weakness of the mind, Omnissiah save us
From the lies of the Antipath, circuit preserve us
From the rage of the Beast, iron protect us
From the ravages of the Destroyer, anima shield us
From this rotting cage of biomatter, Machine God set us free

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » środa, 3 września 2008, 14:32

Szary Prorok pisze:Skoro obsluguje takie karty gra jak GF6600 to nie wiem czy jest sens martwic sie na zapas. Moj brat ma ma jekiegos badziwenego procka 2gb ramu i wlasnie GF6600 i gra w WoWa na ustawieniach mieszanych (niektore VH inne VL) ale niezle u niego to wyglada i nawet jak jest banda i sporo efektow to chodzi przyzwoicie. Wiem ze WHOL ma lepsza grafe ale na pewno bedzie mozna to tam w opcjach przyzwoicie poustawiac, wylaczy sie cienie i takie tam i powinno by dobrze.
WoWa nie ma co porównywać - nawet Aniewiel odpaliła go na swoim jeszcze obecnym lapku (512mb ramu, single core 1.6GHz, karta zintegrowana Intela) i poza miastami dało się grać dość dobrze. WAR będzie parokrotnie bardziej wymagający i obstawiam, że mój obecny sprzęt (dual core 1.5GHz oceniony koło 3.0GHz, karta grafy wyciągająca koło 2500 marków i 3gb ramu) to będzie minimum. Z jednej strony niestety, bo sam chętnie bym pośmigał w najlepszych detalach. Z drugiej strony, mam nadzieję, że tak będzie, bo inaczej może być niewesoło. :(

Opinie na forach na razie są dosyć sprzeczne, ludzie to się kopią i odgrażają, to klepią po plecach i pocieszają, ale imho można wsadzić między bajki to, że gra nie będzie wymagać o wiele większych nakładów sprzętowych. Ludzie mający 5000+ pktów 3dmarku06 sądzę, że mogą spać spokojnie. Wszystko poniżej jest dosyć spora niewiadomą.

Awatar użytkownika
Mandred
Posty: 321
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 00:38
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Mandred » środa, 3 września 2008, 15:46

Jak pisza sami

· 2.5 GHz P4 (single core) processor or equivalent
· 1 Gigabyte RAM
· A 128 MB Video Card, with support for Pixel Shader 2.0
· At least 15 GB of hard drive space

Na rekomendowanych do tego GF 6600 to ja jestm narazie optymistom. Ale zobaczymy.
From the weakness of the mind, Omnissiah save us
From the lies of the Antipath, circuit preserve us
From the rage of the Beast, iron protect us
From the ravages of the Destroyer, anima shield us
From this rotting cage of biomatter, Machine God set us free

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Spotless » środa, 3 września 2008, 16:40

za 480 zł kupisz świetną kartę Radeon 4850 i młotek spokojnie pójdzie na high...nie kosmiczne pieniądze

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » środa, 3 września 2008, 16:41

s-a-m pisze:za 480 zł kupisz świetną kartę Radeon 4850 i młotek spokojnie pójdzie na high...nie kosmiczne pieniądze
I włożę go gdzie do laptopa? ;) Ale fakt, że jak ktoś ma stacjonarkę, to jak już ktoś mówił dość tanio można upgrade zrobić do niezłych osiągów.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Spotless » środa, 3 września 2008, 16:51

Mówię o stacjonarnych PC nie laptopach bo z nimi większy problem...naprawdę małym nakładem można przyspieszyć kompa

Awatar użytkownika
Rissel
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 17:49
Lokalizacja: Mosina k. Poznania / Poznań
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Rissel » środa, 3 września 2008, 21:21

Jak ktoś ma 490 zeta to może się cieszyć ...ja jestem biedną studentką bez grosza xD

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Ranegoth » środa, 3 września 2008, 22:57

Radeon 4850 kosztuje teraz bliżej 430 zł niż 490 ;). I rzeczywiście świetna karta, jeśli chodzi o współczynnik cena/jakość nie ma sobie równych.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Spotless » czwartek, 4 września 2008, 00:38

My tu pitu pitu o grafice a teraz zdałem sobie sprawę że gram na zintegrowanej dźwiękówce...jutro jadę po Xonara


Dźwięk to dla mnie 40% przyjemności płynącej z gry

Awatar użytkownika
Mechu
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 09:53
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Mechu » czwartek, 4 września 2008, 11:28

Ranegoth pisze:Radeon 4850 kosztuje teraz bliżej 430 zł niż 490 ;). I rzeczywiście świetna karta, jeśli chodzi o współczynnik cena/jakość nie ma sobie równych.
Tja też to gdzieś słyszałem tylko ATI przyznało się do wypuszczenia bubla ;) miałem sobie zamiar kupić 4870 ale ostatnio proceder ze spalaniem się kart odwiódł mnie od tego - za szybko chcieli dogonić nvidie.
"...wykonać zły ruch w odpowiednim momencie..."

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Ranegoth » czwartek, 4 września 2008, 11:39

Ja sobie ostatnio za kasę zarobioną w wakacje kupiłem nowy komp, właśnie z Radeonem 4870. Z odpowiednim chłodzeniem kompa nie ma problemu, w co bym nie grał to itak jest chłodny komp. A jeszcze wiem że można kombinować z chłodzeniem referencyjnym samej karty.

Zresztą gwarancja jest więc co mi tam, jakby się nawet coś spaliło to dostanę nowe :D.

Eponia
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 13:12
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Eponia » czwartek, 4 września 2008, 14:01

Mam pytanie o monitory, gdyż zastanawiam się nad kupnem nowego, może ktoś ma w domu dwa jeden w proporcjach 4:3 a drugi 16:10 i mógłby opisać jakie są różnice w wyświetlaniu Wara. Nigdy nie grałem na monitorze 16:10 i zastanawiam się czy obraz jest dużo szerszy od zwykłego czy to się jakoś skaluje, jak ma się sprawa wysokości obrazu itp. Byłbym wdzięczny za info.

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Ranegoth » czwartek, 4 września 2008, 16:20

Tak się składa że akurat przy zmianie kompa zmieniałem również monitor, jakieś 2 tygodnie temu to było :). Mój stary, zasłużony 17" CRT zmieniłem na panoramiczny 22" LCD.

Jeśli chodzi o WARa konkretnie to nie testowałem tego jeszcze, ale mogę Ci ogólnie z ręką na sercu polecić zmianę na widescreen. Ja sam strasznie bałem się tej zmiany, nie wyobrażałem sobie wogóle jak gry wyglądają na widescreenie, ale muszę przyznać że jest super. Nic nie jest rozciągnięte itp, po prostu masz większy zasięg widzenia. Domyślam się, że w WARze też będzie się to sprowadzało do tego, że na widescreenie będzie widać więcej z otoczenia niż na 4:3. Ja testowałem na World of Warcraft i to była właśnie jedyna różnica między widescreen a 4:3, w WARze pewnie będzie podobnie.

Nie wiem ile pieniędzy masz do wydania i ile calowy monitor być chciał. Najbardziej opłacalne są obecnie 22", bo strasznie spadły ich ceny (ewentualnie 24"). Od siebie mogę polecić Ci model LG W2252TQ. Ja sam właśnie ten model wybrałem po jakichś 2-3 tygodniach surfowania po necie i jeżdżenia po sklepach :D. Kupiłem go za 680 zł (brutto) i ani trochę nie żałuję wyboru :).

Awatar użytkownika
Mezt
Posty: 1431
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 17:40
Medals: 9
Lokalizacja: Lubliniec
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Pretorianin AION Centurion LOTRO Pretorianin SWTOR Pretorianin
WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Mezt » czwartek, 4 września 2008, 17:43

Szukałem dzisiaj informacji dotyczących wymagań sprzętowych WAR'a. Trafiłem na coś takiego :
http://thegreenskin.com/2008/08/19/guid ... online-pc/
Beta tester krótko i treściwie opisuje trzy grupy sprzętowe (low,med i high) .
Sam mieszczę się w grupie med.
"You can run, but you'll only die tired."

―Boba Fett

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Shaw » czwartek, 4 września 2008, 17:48

prawie high ale pewnie skonczy sie na low ;]
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gwalch » czwartek, 4 września 2008, 17:51

Mezt pisze:Szukałem dzisiaj informacji dotyczących wymagań sprzętowych WAR'a. Trafiłem na coś takiego :
http://thegreenskin.com/2008/08/19/guid ... online-pc/
Beta tester krótko i treściwie opisuje trzy grupy sprzętowe (low,med i high) .
Sam mieszczę się w grupie med.
Wreszcie konkret, dzięki wielkie.

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Moc sprz

Post autor: Gerdhard » czwartek, 4 września 2008, 17:52

U mnie high bez problemu :D zobaczymy już pojutrze :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandred
Posty: 321
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 00:38
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Mandred » czwartek, 4 września 2008, 18:40

Jak to na becie było sprawdzane to nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tej kwestii chyba. Ja mam AMD athlona 3500+ 2gb ramu i GF 7600 GT czyli raczej jestem na low. Mam w planach kupić GF8800 gts i dualcore 6000+ wiec będzie high wtedy ale zobaczymy jak to na razie będzie.
From the weakness of the mind, Omnissiah save us
From the lies of the Antipath, circuit preserve us
From the rage of the Beast, iron protect us
From the ravages of the Destroyer, anima shield us
From this rotting cage of biomatter, Machine God set us free

Awatar użytkownika
Fenarid
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Fenarid » czwartek, 4 września 2008, 19:17

Szary lepiej zainwestuj w ATi 4850 cena bardzo zbliżona a karta nowsza i mocniejsza.

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Moc sprz

Post autor: Ranegoth » czwartek, 4 września 2008, 19:24

Zgadzam sie z przedmówcą, radeon 4850 jesdt zdecydowanie lepszy :). A jak masz kasę to i 4870 możesz kupić (chociaż do WARa 4850 powinno w zupełności wystarczyć).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości