GeForce GTX 480 (Fermi)

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Aver » sobota, 27 marca 2010, 13:54

Co sądzicie o nowej karcie nVidi? Na razie w testach wydajności przegrywa z droższym Radeonem 5970 i idzie łeb w łeb z tańszym Radeonem 5870. Osobiście spodziewałem się czegoś więcej.
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

Awatar użytkownika
Gustr
Posty: 1030
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 15:06
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Gustr » sobota, 27 marca 2010, 14:33

Przeczytaj testy na pclab, nowy "gifors" ma takie sobie osiagi na Directx 9 i 10 natomiast na 11 juz sobie ladnie radzi tak jak napisali jest to przyszłościowy uklad zwłaszcza efekty teslacji w bijaja w ziemie a tutaj radki ledwo dysza ;) jak dla mnie karta będzie świetna jak sie pokaże więcej gier po 11 jak z wykorzystaniem teslacji.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » sobota, 27 marca 2010, 14:53

Kolejny grzejnik od Nvidi...
Poczekam na Wersje z 512 cuda bo na razie kastraty tylko wypuścili :>
Bo 512 Cuda się za mocno grzało ;>.

91 stopni przy obciążeniu !!!
Ciekawe kiedy zacznie się coś odlutowywać z płytki drukowanej. Jajko na procku GPu sobie można usmażyć :>

Za mało gier na razie wykorzystuje technologie użyte w Fermi, poczekamy zobaczymy...Według mnie chłodzenie karty jest do przeprojektowania gdyż przy takich temperaturach krzem może już zmienić, swoje właściwości a to nie wróży długiej żywotności tym kartom graficznym...

Ale te temperatury i moc pobierana pod obciążeniem to przegięcie ;>
O ile moc jeszcze przeżyje, ale taka temperatura pod obciążeniem, bez Bloczku Full cover albo suchego lodu, to stabilne Oc będzie graniczyło z cudem.

Tak przy okazji porównanie Gf GTX480 / Gf GTX470 vs Radeon 5870 rozdzielczość testów: 1920 x 1200 ( Format 16:10 )
Wyniki testów przez sporo zagranicznych portali zebrane na jednym obrazku Liczba klatek i procentowe różnice:

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Aver » sobota, 27 marca 2010, 18:10

Gustr pisze:Przeczytaj testy na pclab, nowy "gifors" ma takie sobie osiagi na Directx 9 i 10 natomiast na 11 juz sobie ladnie radzi tak jak napisali jest to przyszłościowy uklad zwłaszcza efekty teslacji w bijaja w ziemie a tutaj radki ledwo dysza ;) jak dla mnie karta będzie świetna jak sie pokaże więcej gier po 11 jak z wykorzystaniem teslacji.
Tylko w jednej grze na DirectX 11 wygrywała - w Metro 2033, a Metro jest sponsorowane przez nVidię ;). Zresztą wydaje mi się że nowy GeForce rywalizuje nie z tą półką cenową co większość oczekiwała. Rywalizuje z kartą o 700 zł tańszą.
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » sobota, 27 marca 2010, 23:03

Gdyż tylko jak na razie Metro wykorzystuje najnowsze nowinki Nvidi :>
Kolejny Battel field również będzie wykorzystywał etc.
Poczekamy zobaczymy co będzie dalej bo jak już pisałem od Nidi nie wypuścili jeszcze tego modelu który powinni :>. Motto: Nvidi niech kupią pierw słabsza kartę, a za pół roku wypuścimy, im to samo tylko szybsze zarobimy 2x :>.
Innymi słowy każda firma kombinuje żeby klijenta ogolić :>

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Aver » niedziela, 28 marca 2010, 00:08

Barlu pisze:Gdyż tylko jak na razie Metro wykorzystuje najnowsze nowinki Nvidi :>
Kolejny Battel field również będzie wykorzystywał etc.
Poczekamy zobaczymy co będzie dalej bo jak już pisałem od Nidi nie wypuścili jeszcze tego modelu który powinni :>. Motto: Nvidi niech kupią pierw słabsza kartę, a za pół roku wypuścimy, im to samo tylko szybsze zarobimy 2x :>.
Innymi słowy każda firma kombinuje żeby klijenta ogolić :>
Wiem o tym że na razie tylko Metro wykorzystuje nowinki, ale od karty za 2 kafle wymagałbym żeby także dobrze działała na grach które już są, a nie tylko na tych co będą. ;)

Jeśli faktycznie będą robić tak jak piszesz to mogą mieć problem z powrotem na 1 miejsce w wydajności kart graficznych i się przejadą na nakręcaniu kasy. :roll:
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Apsalar » niedziela, 28 marca 2010, 18:35

Gustr pisze:Przeczytaj testy na pclab, nowy "gifors" ma takie sobie osiagi na Directx 9 i 10 natomiast na 11 juz sobie ladnie radzi tak jak napisali jest to przyszłościowy uklad zwłaszcza efekty teslacji w bijaja w ziemie a tutaj radki ledwo dysza ;) jak dla mnie karta będzie świetna jak sie pokaże więcej gier po 11 jak z wykorzystaniem teslacji.
Tak, może i wydajniejsze ale wydane po jakim czasie? Spodziewałem się po zielonych większego hitu, a wyszedł średniak o wiele za drogi.

Ale swoją drogą, postarali by się jakoś zmniejszyć tę TDP bo to się robi śmieszne:)
A tempki? Boże całą budę spali;)


Kiedy będzie rewizja B1 ktoś wie? Powinni wtedy poprawić znacząco parametry.
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » środa, 31 marca 2010, 22:26

E tam spali zależy czym będziesz go chłodził. ale nie powiem ładny grzejnik dobry na zimę. albo do gotowania wody lub smażenia jajek :>. Poczekamy zobaczymy jak na razie mają problem z TDP ;>

Zamontujesz Kaskadę ( to jest chore, dwa układy z czego jeden służy do chłodzenia drugiego LOL ) :> i nic ci nie podskoczy prócz ciekłego azotu do tego kilka "kominów" ( oczywiście odpowiednio izolowanych) z miedzi by wlać tam azot :>.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » czwartek, 1 kwietnia 2010, 17:33

Znając politykę dużych firm nowa rewizja wyjdzie na gwiazdkę żeby dobrze na niej zarobić :>. Chyba że się mylę ;>
Ile wynosi różnica w temperaturach między chłodzeniem powietrzem a chłodzeniem wodnym kart GF 470/480:

GTX 470
Stres powietrze: 83c
Stres woda: 38c

GTX 480
Stres powietrze: 95c
Stres woda: 49c

Całkiem sporo ;>
Bloczki na Fermi już są na karta EVGA lub osobno można kupić od Bitspower za jakisz czas EK pewnie też wypuści jaki blok na Fermi.

Kilka fotek bloczku w seryjnych kartach EVGA:

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » niedziela, 4 kwietnia 2010, 16:32

Co do smażenie jajek na Fermi ;>

Zobaczcie tutaj, niezłe jaja sobie robią z nowego produktu Nvidi:

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Xionc » wtorek, 6 kwietnia 2010, 10:36

nawet do smazenia jaj sie nie nadaja ta karta lol
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Aver
Posty: 625
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2009, 20:31
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Aver » wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:55

Mi się zdaje że oni źle do tego podeszli. Gdyby mocniej obciążyli kartę - jakimś Metro na max detalach i pograli trochę to być może zaczęłoby się ścinać :P
"Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i taśmy klejącej. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej."
:)

Awatar użytkownika
Gustr
Posty: 1030
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 15:06
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Gustr » wtorek, 6 kwietnia 2010, 20:15

No wlasnie..... po za tym wiekszosc graczy ma bude w calosci a nie w czesciach 1ych na podlodze czy stole ;p

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: GeForce GTX 480 (Fermi)

Post autor: Barlu » środa, 7 kwietnia 2010, 08:33

Jak masz w złożonej w budzie jest lepiej bo masz wymuszony obieg powietrza a to że temperatura spada jak masz wszystko na wierzchu jest trochę przesadzone. Chyba że mam naćpane kabli to tak. ;> Sam ma kompa teraz bez budy i dużej różnicy w tempach nie widzę. A Benchmakrów robiłem sporo. Heaven Bench nie obciąża tak grafy. Najwięcej wygrzewa Fur Mark + Resident Evil.5 Benchmark z max detaliami :>.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości