Dzwieki Karty Graficznej.

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » piątek, 26 lutego 2010, 13:05

No wiec moja karta graficzna kiedy dziala w trybie 3d wydaje dzwieki. Trudno mi to opisac ale slychac (cicho - trzeba sie pochylic i wsluchac) buczenie. Co ciekawe to budzenie obajwia sie na wentrillo jak to chlopaki mowia traktorem, albo warczeniem. W sluchawkach tego nie slysze chyba ze podglosnie na maksa - wtedy slychac delikatny szum - ale nic co naprawde przeszkadza.

Przelaczenie karty w tryb 2d (np. przejscie na pulpit) albo odlaczenie monitora sprawia ze jest cisza i niema tego pierdzenia na vencie.

Ktos ma jakis pomysl skad to sie bierze, a przede wszystkim co z tym zrobic?

Myslalem ze to wiatrak przy przelaczeniu sie w 3d zaczyna intensywniej pracowac, ale to nie to. Zatrzymalem wiatrak dla testu a te dzwieki nadal slychac.

Dodam ze karta dziwekowa jest na plycie. Czy dolozenie prawdziwej kart dzwiekowej cos zmieni? Niechcialbym wydawac bez sensu pieniedzy.

Awatar użytkownika
Marvik
Posty: 716
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 02:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Marvik » piątek, 26 lutego 2010, 13:27

Miałem kiedyś tak, że w słuchawkach słyszałem piszczenie kręcącego się dysku twardego, jak się nie kręcił było ok, jak coś dogrywał piszczało. W tym wypadku zakup karty mi pomógł.

Z elektroniką mam niewiele wspólnego więc oczywiście może to być bzdurna opinia laika, ale moim zdaniem chodzi o jakieś ekranowanie wrażliwych elementów, zarówno tych emitujących fale podczas pracy, jak i na nie wrażliwych.

Czyli, jak się okaże, że to karta muzyczna na płycie jest słabo ekranowana, to zakup porządniejszej powinien pomóc, jeśli okaże się, że to element emitujący na karcie graficznej jest słabo ekranowany, to niestety wymiana karty muzycznej może nic nie dać, jednak założyć można że to karta muzyczna na płycie jest tanim badziewiem nie przystosowanym do przebywania w sąsiedztwie potwora graficznego przy którym sąsiadom przygasają żarówki jak przechodzi w tryb 3D.
No chyba że jakaś drobna usterka na karcie graficznej i wtedy klops.

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Emyl » piątek, 26 lutego 2010, 13:38

Grafika pracująca na wysokich obrotach generuje silne sygnały pochodne od strumienia video - bardzo czuły wzmacniacz mikrofonu w karcie dźwiękowej bez problemu je wychwytuje. Objaw jest losowy i zależny od kombinacji elementów komputera - można by tracić pieniądze zmieniając elementy i otrzymując różne formy tego efektu. Zintegrowane układy dźwiękowe na płycie głównej są bardziej narażone na ten objaw ale stosowanie dedykowanej karty PCI nie gwarantuje usunięcia problemu (nadal te same obwody zasilania i bliskość karty graficznej).
Jedynym pewnym rozwiązaniem jest zewnętrzna karta dźwiękowa (np. na USB) lub prościej mikrofon USB - do komputera dociera wtedy już wyłącznie skonwertowany sygnał cyfrowy niewrażliwy na zakłócenia.
Miałem dokładnie taki sam problem - dodatkowo prócz produkowania zakłóceń w mikrofonie również w słuchawkach słyszałem w tle takie same bzyczenia w stopniu dość uciążliwym by nie znieść tego po kilku h grania.
Oba problemy usunąłem całkowicie stosując słuchawki z mikrofonem na USB (dźwięk w słuchawkach jest wtedy produkowany również "poza" kompem).

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » piątek, 26 lutego 2010, 14:25

Czy gówienko w tym stylu:
http://allegro.pl/item925439936_karta_m ... b_5_1.html
Spelni moje oczekiwania?
Nie jestem audiofilem, chodzi mi tylko o to zeby wam nie buczec na Vencie.

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Xionc » piątek, 26 lutego 2010, 15:45

tu gniazdo i cala karta nadal jest blisko grafy cieshko dac gwarancje ze to salatwi problem 8-)
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » piątek, 26 lutego 2010, 17:13

Xionc pisze:tu gniazdo i cala karta nadal jest blisko grafy cieshko dac gwarancje ze to salatwi problem 8-)
Jesli podlacze do gniazda na przednim panelu to bedzie daleko od karty graficznej. Z drugiej strony 10zl moge zaryzykowac na taki eksperyment.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Barlu » niedziela, 28 lutego 2010, 14:24

Po prostu Karta graficzna generuje pole elektryczne a zazwyczaj karty muzyczne nie posiadają żadnego ekranu. Zależy jeszcze jakim kablem masz to podłączone w przypadku sygnałów analogowych bardzo czułych na właśnie pole elektryczne. Niestety nie będzie wyjściem korzystanie z front panelu gdyż...sygnał doprowadzany do front panelu jest zazwyczaj kablem wewnątrz obudowy gdzie pola elektrycznego jest sporo. Więc sygnał będzie również zaburzony...

P.S zależy gdzie ma slot PCI np u mnie jest na samym dole płyty więc jest daleko od karty graficznej.

Słuchawki na USB mają zewnętrzną kartę dźwiękową, która nie jest narażona na pola elektryczne występujące w obudowie. Kolejnym plusem jest to że sygnał docierający do karty słuchawek jest cyfrowy ( nie wrażliwy na pola elektryczne generowane również przez kable :>.

Dlatego głośniki mam podłączone cyfrowo

Jeszcze trochę zależ z jakich kodeków korzysta Vent i jakich filtrów używa do filtrowanie dźwięku, np na "skype" będzie bardzo dobrze na vencie nie koniecznie.

P.S Zawsze może kupić przedłużkę USB i umieścić kartę muzyczna na USB w miejscu gdzie jest najmniej narażona na pola elektryczne :>

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » piątek, 5 marca 2010, 16:51

Dostalem ta karte - niestety przez nia jest jeszcze gorzej -zamiast traktora slychac stado silnikow odrzutowych...

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Xionc » sobota, 6 marca 2010, 08:37

a co masz za grafike
i czy masz mozliwosc podmienic ja na test?
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » sobota, 6 marca 2010, 10:22

gtx275. W sumie moge ja testowo podmienic na cos innego, ale niechce grzebac w sprzecie dopoki nie skoncze 2 projektow. Ale to jest dobra mysl!

Ale podobno to i7 tak strasznie sieje.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Barlu » sobota, 6 marca 2010, 12:53

Wszystko zależ jeszcze jakie masz "mobo" tzn jaką sekcje zasilania + jaki masz zasilacz + jakie ekranowanie.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Barlu » czwartek, 18 marca 2010, 20:14

A masz dobre uziemieni w gniazdu tzn 3 kabelki i kabelek do bolca w gniazdku również podłączony u mnie jak zrobiłem sobie dodatkowy 3 przewód na bolec...mic przestał buczeć :>

Jak masz 2 przewody a gniazdo z bolcem to "zmostkuj" kabel zerowy z bolcem
( dodatkowy kabel od zera do bolca skręć wszystko dokręć kabel fazowy gdzie trzeba. Powinno coś pomóc.

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Obi » czwartek, 18 marca 2010, 20:57

Niestety, niemam takich luksusow jak dodatkowy bolec. :(

Awatar użytkownika
Cryangel
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 02:00
Lokalizacja: Dublin
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Cryangel » piątek, 19 marca 2010, 20:54

Miałem podobny problem. Nagrywanie dialogów przez mikrofon podłączany do wejścia Mic (zazwyczaj jest różowe) dawało w rezultacie mocno słyszalne buczenie.
W moim przypadku jedynym skutecznym usunięciem buczenia jest używanie mikrofonu podłączanego przez USB. Do Venta używam mikrofon zintegrowany w kamerce internetowej podpinanej przez USB.

Awatar użytkownika
BlackIguana
Posty: 4110
Rejestracja: niedziela, 9 sierpnia 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: BlackIguana » sobota, 20 marca 2010, 17:15

Obi nie ma tu dostępu więc już raczej porady się na nic zdadzą...
Co za debil i jakim prawem edytuje mi mój podpis?
www.archeage.info.pl
www.teraonline.info.pl
www.bladeandsoul.mmo.info.pl
Zapraszam!

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Dzwieki Karty Graficznej.

Post autor: Zatara » sobota, 20 marca 2010, 17:30

Z powodów opisanych powyżej temat zamykam.
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Zablokowany

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości