Kupno monitora

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Thornir
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 21:49
Lokalizacja: Brodnica
Status:
Offline

Kupno monitora

Post autor: Thornir » czwartek, 8 października 2009, 18:22

Witam :)

Mam zamiar wymienić monitor i robię taki mały wywiad środowiskowy :)

Na początek chciałbym Was zapytać na jakie parametry powinienem szczególnie zwrócić uwagę( głównie pod kątem gier).

Przeglądałem dział techniczny i dowiedziałem się , że nie należy przesadzać z monitorem w porównaniu do kompa( wydajność grafy), coby potem nie było zdziwienia :mrgreen:

Ze względu na to,że nie bardzo to wszystko ogarniam( właściwie to mnie to nie specjalnie interesuje) liczę na Waszą pomoc.

Mój komp:

Płyta: Gigabyte GA-P31-ES3G,DualDDR-1066
Procek: Intel Pentium Dual-Core E6300, 2.8 GHz, 1066FSB
RAM: Kingston 2x2048 MB HyperX, 1066MHz, CL5
Grafa: GeForce 9600 GT 512MB

Możecie dać jakieś propozycje?? Kasa w granicach 1000PLN myślę, może mniej. Chyba,że mnie coś powali na łopatki to może i więcej :)

PS. Co myślicie o Gateway?? Kumpel jakiś czas temu kupił sobie 22"(modelu nie pamiętam) i dobrze mu służy- a i prezentuje się okazale (jak dla mnie)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

z

Post autor: Barlu » czwartek, 8 października 2009, 18:45

Jeżeli chodzi o Gateway to niestety jest loteria jeden trafi dobrze inny nie.

Jak chcesz by cię coś powaliło to zobacz na Dela WFP :) ja mam Model 24 cale i nie narzekam na nic..!!! Dodam tylko tyle że obraz jest ciut gorszy niż na Eizo który kosztuje x2 tyle co Dell ULTRA Sharp 2408 WFP

Co może powalić przy dellu prócz jakości obrazu:

http://ackadia.com/blog/wp-content/uplo ... tions1.jpg

Na boku jeszcze jest czytnik kart pamięci i 2 porty usb jak by ktoś miał mało :) Wersja 2408 WFP ma jeszcze "pivot" jak ktoś lubi mieć stronę A4 całą na monitorze :)

W przypadku twojej karty bym brał jakiś model 22 cale. Jak ci zależy na kolorach to monitor z Matrycą PVA lub IPS jak tylko na szybkości reakcji to TN. Jak dobrze pamiętam Gate'y mają PVA ale gorszej jakości.

Tylko ze Dell to wydatek około 2500 ja mam nowy za 2100 zł zakupiony przez (kumulator.pl)
Ostatnio zmieniony piątek, 9 października 2009, 15:53 przez Barlu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nijel
Posty: 732
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 21:59
Medals: 3
Status:
Offline

WAR Optio BF3 St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Kupno monitora

Post autor: Nijel » czwartek, 8 października 2009, 20:53

Kilka miesięcy temu przechodziłem przez to co Ty - szukanie monitora

Finalnie kupiłem LG W2453V - jest cudowny, jestem zachwycony - cena do jakości jak dla mnie 5+ :)

Awatar użytkownika
Bzyczek
Posty: 184
Rejestracja: czwartek, 12 czerwca 2008, 21:38
Lokalizacja: Wejherowo
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Kupno monitora

Post autor: Bzyczek » czwartek, 8 października 2009, 22:03

Ja szczerze polecam monitory firmy Samsung. Sama mam model SyncMaster T220, mój mąż 2693HM (cudeńko). A jeszcze wcześniej mieliśmy SyncMaster 17 cali. Bardzo dobre monitory, naprawdę polecam, a cena też kusząca.

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Xionc » piątek, 9 października 2009, 09:43

Ja pocelam tylko IIyamy
mam ich 5 roznych i do grafiki i do gier i na stanowiska biurowe. od wielu lat prauje na nich kiedys pracowalem jeszcze na iiyamah crt
sa to minotory najwyzszych lotow. niestety tanie iiyamy to ju z nie to co modele dla garfikow ale jakosc i tak uwazam za wysoka a i cena bardzo przystepna
http://allegro.pl/item771057322_iiyama_ ... rk_fv.html
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Kromgar
Posty: 167
Rejestracja: poniedziałek, 28 września 2009, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Kromgar » piątek, 9 października 2009, 11:38

Ja ze swojej strony polecam Ci monitorki Dell'a. Wersja 20 calowa z matryca S-IPS jest rewelacyjna. Ja osobiscie mam wersje 24 calowa z matryca S-PVA i rowniez jest bardzo dobra ;) Ogolnie nie patrz na producenta monitora, lecz na producenta matrycy i jej typ. Ogolnie nie kupuj za zadne skarby monitora z matrycami TN/TFT, jedynie ips(best), pva badz mva.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » piątek, 9 października 2009, 16:03

Może jeszcze wziąć pod uwagę HP na matrycy S-IPS model: HP LP2275W lub coś większego HP L2475W prawie to samo co dell tylko inna obudowa i cena troszkę niższa. Jeszcze ciekawy jest NEC MultiSync P221W.

Moim zdaniem warto dołożyć te parę złotych to lepszej matrycy. Więc Gateway bym odradzał, bo niestety nie montują matryc dobrej jakości. Twój znajomy widocznie trafił na dobry egzemplarz, też się kiedyś zastanawiałem nad Gateway ale kupiłem Della i nie żałuje wydanych pieniędzy, z tego co czytałem to HP nie jest groszy od modeli Della chyba mają nawet te samą matrycę typ i firme nawet

Szukałem Monitora na kilka lat bo na co patrzysz najdłużej przy kompie, właśnie na monitor. Więc radził bym kupić również coś na S-IPS. Na Dellu...nie widzę efektu smużenia w grach. mimo iż S- IPS ma dłuższy czas rekcji niż TN, Nie widzę różnicy, ale widzę już różnice w kolorach między TN a IPS oczywiście na IPS kolory wyglądają znacznie lepiej. Używam monitora do kompa (rozrywka,praca) , konsoli i jak mam wolną chwilę to do filmów. Wypada świetnie w każdym zastosowaniu.

Samsung też ma ciekawe monitory. Tylko większość jest na matrycach TN.
A różnica w kolorach miedzy TN a IPS jest dość spora. w szczególności koloru czarnego.

TFT są w "lapkch" zazwyczaj montowane. Kiedy wreszcie przejdą na OLED :P

Kiedy wreszcie zaczną produkować monitory z matrycami "FED" ? Jak dobrze pamiętam jakiś TV miał te matryce ( jest to połączenie CTR i LCD )

Thornir
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 21:49
Lokalizacja: Brodnica
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Thornir » niedziela, 11 października 2009, 21:21

Dzięki za wszelkie wskazówki, wybór prawdopodobnie padnie na :

http://www.allegro.pl/item757061492_mon ... _wawa.html

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Jilwah » niedziela, 11 października 2009, 21:37

Co taki tani ten monitor jak jakiś czas temu sprawdzałem monitor dell co prawda 24" o kosztował ponad 2k :0

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » piątek, 16 października 2009, 19:13

Ten Dell na aukcji ma 22 cale i nie ma rozdzielczości full HD dlatego. I nie ma HDMI.

No i nie jest to model WFP :)
DELL Ultrasharp 24" WFP. nadal kosztuje około 2100 zł ( sklep Dell'a) Jeżeli chodzi o jakości to już pisałem lepszy był jedynie Eizo za około ehm 5000 zł :>.

Kaer
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 28 sierpnia 2009, 13:43
Lokalizacja: Lublin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Kaer » niedziela, 18 października 2009, 22:20

Poleciłbym BenQ G2400WD, ale w zasadzie jest już niedostępny dlatego sugeruję jego następcę BenQ V2400W z tą samą matrycą. Za 900-1000zł masz 24calowy monitor z matrycą uważaną za jedną z najlepszych matryc TN ( jeśli nie najlepszą ), jakość obrazu porównywalna z matrycami mva/pva.

Sam mam właśnie model 2400WD i powiem szczerze, że nawet kąty widzenia ma w zasadzie jak mva...

http://allegro.pl/item772668675_benq_24 ... _lata.html
http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-2 ... rnal=ceneo

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Kupno monitora

Post autor: Szept » wtorek, 20 października 2009, 15:05

Eizo powiadasz?
własnie kopiliśmy 2 monitory Eizo w firmie.
jeden był z wada podswietlania.
walka z obsluga klienta w toku juz 3 raz nam przysyłaja monitor ktory miał byc naprawiony a niejest.
nigdy prywatnie nie kupie Eizo ze wzgledu na ich podejscie do klienta.
S.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » wtorek, 20 października 2009, 17:54

Czyli mamy kolejną firmę, która jedzie po bandzie, dzięki za info dodałem do swojej czarnej listy. Tylko zastanawiam się czy tak jest tylko u nas w kraju czy wszędzie, bo np jak wysłałem Kartę Evga do naszego rodzimego dystrybutora, po 3 tygodniach wrócili mi kartę z odmową przyjęcia gwarancji bo nie było numery seryjnego karty, na karcie ( nie chciało się im nawet numeru w biosie karty sprawdzić ). U nas niestety serwisy tak działają nastawiają się, że to klient chce ich oszukać.

Nie rozumiem takiego podejścia do klienta, i rozumiał nie będę nie po to kupujesz sprzęt za grube pieniądze żeby mieć potem problemy.

Niestety oddziały w naszym kraju firm zagranicznych tak właśnie działają chociaż zdarzają się wyjątki.

Awatar użytkownika
Xionc
Posty: 1549
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 18:21
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Xionc » wtorek, 20 października 2009, 18:01

offtop: serwis Tamrona polecam nawet po gwarancji szybko tanio sprawnie ale to nie forum o obiektywach czy fotografii
Imię przechowam, ojcom dorównam i pierwej się złamię niż zegnę. Henryk Sienkiewicz.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Fland
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 23 stycznia 2009, 19:58
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Fland » środa, 21 października 2009, 10:05

Barlu pisze:Może jeszcze wziąć pod uwagę HP na matrycy S-IPS model: HP LP2275W lub coś większego HP L2475W prawie to samo co dell tylko inna obudowa i cena troszkę niższa. Jeszcze ciekawy jest NEC MultiSync P221W.

Moim zdaniem warto dołożyć te parę złotych to lepszej matrycy. Więc Gateway bym odradzał, bo niestety nie montują matryc dobrej jakości. Twój znajomy widocznie trafił na dobry egzemplarz, też się kiedyś zastanawiałem nad Gateway ale kupiłem Della i nie żałuje wydanych pieniędzy, z tego co czytałem to HP nie jest groszy od modeli Della chyba mają nawet te samą matrycę typ i firme nawet

Szukałem Monitora na kilka lat bo na co patrzysz najdłużej przy kompie, właśnie na monitor. Więc radził bym kupić również coś na S-IPS. Na Dellu...nie widzę efektu smużenia w grach. mimo iż S- IPS ma dłuższy czas rekcji niż TN, Nie widzę różnicy, ale widzę już różnice w kolorach między TN a IPS oczywiście na IPS kolory wyglądają znacznie lepiej. Używam monitora do kompa (rozrywka,praca) , konsoli i jak mam wolną chwilę to do filmów. Wypada świetnie w każdym zastosowaniu.

Samsung też ma ciekawe monitory. Tylko większość jest na matrycach TN.
A różnica w kolorach miedzy TN a IPS jest dość spora. w szczególności koloru czarnego.

TFT są w "lapkch" zazwyczaj montowane. Kiedy wreszcie przejdą na OLED :P

Kiedy wreszcie zaczną produkować monitory z matrycami "FED" ? Jak dobrze pamiętam jakiś TV miał te matryce ( jest to połączenie CTR i LCD )
Wybacz, mam w domu samsunga na MVA i w pracy 23 cale samsunga na TN i nie widze zadnej roznicy w kolorach. Moze jestem slepy, ale powaznie zadnej roznicy nie widze. Ladowanie sie w matryce IPS, MVA, PVA ma sens jesli pracujesz jako grafik itp. Dla osoby ktora wykorzystuje monitor do grania , aplikacji typu CAD itp spokojnie wystarcza matryca TN ktora jest tansza o 100%. Jesli ktos ma budzet odpowiedni na zakup MVA IPS PVA w porzadku, ale zazynac sie sie nie co :)
________________________________________________________________
....alea iacta est

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » środa, 21 października 2009, 15:33

W przypadku monitora, warto dołożyć, dlatego gdyż będzie na niego patrzył najwięcej. Dlatego kupuje to co mi przydanie do gusty względem wyglądu i parametrów. Szukałem monitora uniwersalnego z dużą ilością złącz, i dobrymi kolorami. dlatego kupiłem Della. Każdy typ ekranu ma swoje plusy i minusy wiadomo że TN będzie najtańszą matrycą i najszybszą tylko że różnicy między TN a IPS nie widzę...a różnicę w kolorach widzę. Dlatego najlepiej jest przez zakupem porównać sobie monitory jeżeli jest taka możliwość bo jeżeli nie widzisz różnicy to po co przepłacać. z tym Ze matryca Tn ma wąski kąt widzenia. w stosunku do MVA, IPS.

Matryce ISP są uniwersalne gdyż są połączeniem TN i MVA.
Na matrycy PVA czarny jest najbliżej czarnego o takim kontraście TN może pomażyć :). Na matrycy TN nigdy nie osiągniesz całej 16 m palety barw.

Matryca PVA dla grafika. IPS gorzej wypada w tym zastosowaniu :), PVA ma największy współczynik kontrastu z paneli LCD wynoszący około 1500:1.

Więcej Detali zobaczysz na IPS niż TN a to też w grze się liczy.

Awatar użytkownika
Brokenwing
Posty: 1423
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:10
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Kupno monitora

Post autor: Brokenwing » środa, 21 października 2009, 22:30

A do mnie właśnie dzisiaj przyszedł LG 22" W2261V i powiem tak, nie myślałam, że kolory w Aionie są tak piękne. Wyraźny, krystaliczny obraz full HD, jestem zachwycona :D Jeszcze tylko SSD Intel X-25 i mój Gaming Monster będzie gotowy :lol:

Awatar użytkownika
Himo
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 16 października 2009, 08:30
Lokalizacja: Katowice
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Himo » czwartek, 22 października 2009, 21:48

Ja posiadam LG Flatron W2261V, tani, obraz żyleta, pewnie znajdą sie malkontenci, ale ja jestem w 100% zadowolony i z czystym sumieniem polecam. pozdro

hehe dopiero po wyslanie przeczytalem posta wyżej, także widzisz nie jestem sam w tej ocenie :)

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » czwartek, 22 października 2009, 22:23

Jak znajdę to dam kilka przykładów ;>. Na razie jest późno ale coś podeśle jutro ;>

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Kupno monitora

Post autor: Barlu » piątek, 23 października 2009, 17:06

Parę filmików na których widać różnicę:





Po lewo ISP po Prawo TN

Awatar użytkownika
Aszua
Posty: 661
Rejestracja: niedziela, 23 sierpnia 2009, 01:00
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista WoW Legionista

Re: Kupno monitora

Post autor: Aszua » czwartek, 19 listopada 2009, 00:33

Witam.

Również przymierzam się do kupna monitora i obecnie biorę pod uwagę 2
Wymienianego juz tu Della 2209wa - jego zaletą jest matryca, cena, oraz mnogość dobrych o nim opinii. Minusem brak full HD i HDMI, choć to jak dla mnie nie są duże wady :)

Jednak natrafiłam też i takie coś:
http://www.nokaut.pl/monitory/monitor-f ... 5-eco.html - wydaje się, że ma niby wszystko co powinien, ale nie znalazłam w necie ani jednej opinii o nim, ani recenzji ani nic. Może ktoś coś słyszał o nim?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości