Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Shaw » niedziela, 14 września 2008, 18:19

Dyskusja o marchewkę ciąg dalszy

Czy 4850 wyszedl pózniej niz 8800? z tego co pamiętam to kiedy kupowałem karte nvidia byla lepsza w wydajności i techniologii w tamtym okresie. Teraz ATI już nie śpi i ma także dobre karty... Jestem fanem ATI gdyż zawsze wole produkty alternatywnych firm w dodatku przeważnie ATI ma bardzo dobry sprzęt za nie tak dużą cenę.
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Grochu
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grochu » niedziela, 14 września 2008, 18:21

s-a-m... nie należę do ludzi, którzy walą głową w ścianę. Tak więc dyskusja z Tobą to jak Syzyfowa praca. Ja swoje, a Ty swoje. Szanuję Twoje zdanie, więc Ty uszanuj moje. Ja nie wytykam Tobie głupot, aczkolwiek aż mnie korci =]
A odnośnie miłości do danej firmy... to samo mogę powiedzieć o Tobie wobec ATI =]

Mechu... true.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 14 września 2008, 18:23

Ja nie wytykam Tobie głupot, aczkolwiek aż mnie korci =]
A odnośnie miłości do danej firmy... to samo mogę powiedzieć o Tobie wobec ATI =]
Z łaski swojej poprzeglądaj testy tych dwóch kart...i nie mierz ludzi przez swój pryzmat dla mnie kupowanie produktu po firmie to czysta głupota.
Ja nie wytykam Tobie głupot, aczkolwiek aż mnie korci
Proszę cię bardzo ciekawe jaki argument wyciągniesz? cena? wydajność? chyba nie bo w tych kategoriach nowe radki są lepsze.
Czy 4850 wyszedl pózniej niz 8800? z tego co pamiętam to kiedy kupowałem karte nvidia byla lepsza w wydajności i techniologii w tamtym okresie.
Bo karty z serii 8800 były rewelacyjne jak na swoje czasy (sam miałem 8800GTX), niestety one minęły i aktualnie na rynku są lepsze rozwiązania.

Awatar użytkownika
Fenarid
Posty: 116
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Fenarid » niedziela, 14 września 2008, 18:30

No cóż s-a-m ma sporo racji kupowanie sprzętu z miłości do danej firmy ciężko nazwać przemyślanym zakupem. A prawda jest taka że nie ma obecnie bardziej opłacalnego zakupu jak Radeon 4850 i 4870. Już abstrahując od tego że za tą cenę nie ma szybszych kart to ATi jak zawsze ma lepszą jakość obrazu.

Thirit
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2008, 09:25
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Thirit » piątek, 26 września 2008, 13:56

Tak, tylko właśnie z kartami ATI mieli gracze kłopoty w AOC i mają do tej pory w Lineage 2. Coś devsi nie lubią kart tej firmy. Ja od początku kupuję nVidii. Teraz mam 8400 GS 256 MB i chyba czas na lepszą, czyli 8800 GT lub GTX ?
Napiszcie coś w języku dostępnym dla "białogłowych" 8-)

Awatar użytkownika
Goldunube
Posty: 201
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Goldunube » piątek, 26 września 2008, 14:09

Dla mnie GT 8800 GT to rewelacyjna karta. Zakupiłem ją dosyć niedawno i jestem pod wrażeniem jej wydajności i kompatybilności. Warhammer full detale, największa rozdzielczość, wszystkie możliwe efekty wizualne, AA x16 - Wszystko śmiga płynnie. Co do ATi to niestety ja również miałem spore przejścia z tą firmą :( Zraziłem się do niej. Może nie potrzebnie, niemniej no cóż, to powinno leżeć w interesie takich firm jak ATi i nvidia by zatrzymywać przy sobie klientów, a nie w moim. ATi tego nie zrobiła. Mój brat (Belius), kupił kartę ATi X800 czy jakoś tak się to nazywało. Wszystko było fajnie, karta BARDZO polecana ze względu na korelacje ceny do wydajności. Niestety fajnie to to wyglądało ale jedynie w Windowsie na pulpicie. WoW za chiny nie chciał działać dłużej niż 5 - 10 minut. Mało tego, to nie był odosobniony problem. Wchodząc na fora WoWa, niemalże wszędzie można znaleźć topic : ATi X800 problem. Może to nie do końca wina samej karty lecz kompatybilności jej sterowników z różnymi aplikacjami. Tak czy siak sterowniki ATi (Omegi, Detonatory itp) nie są ze wszytkim kompatybilne, z nvidią nigdy się z takim problemem nie spotkałem.
NVIDIA -> instalujesz najnowszy sterownik ściągniety z oficjalnej strony www.nvidia.com i wszystko Ci działa
ATI -> Nie wiesz czy zadziała sterownik deto, czy Omegi. Jak już się dowiesz, której firmy to musisz się jeszcze liczyć z tym, że NAJNOWSZY sterownik nie oznacza najlepszy (najbardziej kompatybilny).

Awatar użytkownika
Daneth
Posty: 64
Rejestracja: środa, 27 sierpnia 2008, 10:13
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Daneth » piątek, 26 września 2008, 15:17

wybacznie, ale zapragnalem wrzucic swoje 3 grosze:
Z mojej pozycji calkowicie zgadzam sie z goldem, bo sam przechodzilem podobne sytuacje.. w mojej karierze komputerowej przechodzilem na zmiane z nVidii na Ati i spowrotem, i musze osobiscie powiedziec ze ogolnie bardziej jestem zadowolony z doswiadczen geforce'owych. Nie mowie ze radki sa zle, a moje zdanie jest subiektywne ("de gustibus non disputantum est"). W tej chwili jade na GF8800GTS i narazie nie mialem z nia problemow (wlaczajac kwestie podlaczenia kompoa do telewizora, z czym na wszystkich ATI jakie mialem musialem sie gimastykowac)..
Tyle o kartach, a teraz inna sprawa:
Wybaczcie, ale czemuz to kupowanie/preferencja w kupnie w zaleznosci od firmy mialaby byc zla?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Przyklad ekstrymalny: zakladajac ze pieniadze nie sa priorytetem, wolelibyscie kupic buty nike/addidas czy chinskie podrobki?!?! Jak powiedzialem to przyklad ekstrymalny, ale sprawa blizsza: ostatnio zostalem zapytany jakiego laptopa polecalbym.. no i teraz zgryz: jest kilka laptopow, ktoprymi moj znajomy byl zainteresowany: osiagi prawie identyczne, ceny bardzo zblizony, stylistyka podobna.... wiec jesli nie patrzymy w tym momencie na firme to jak wybrac?!?!?! zamknac oczy wyliczanka? rzut moneta? Inna strona tego samego problemu: jestem szczescliwym posiadaczem Sony Ericssona k800i, przed nim mialem k750i, a przed nim k620... widzicie juz wzor? zanim dostalem swojego pierwszego soniaka mialem nokie, sagema (zlooooooooo!), samsunga i benq-siemens (zlooooooo!)... i choc sporo wody w odrze uplynelo, i mam juz wielu znajomych, ktorzy maja sagemy i sa z nich b. zadowoleni, jaki i slysze pozytywne opinie to i tak nigdy w zyciu sagema nie kupie.. i o ile sie niebo nie zwali mi na glowe pozostane wierny sony... czemu? nie chodzi o to ze jest najlepsza firma/telefonem na rynku, ale po prostu mam do niego zaufanie.. tak do telefonu jak i samej firmy... i jesli ktos mnie zapyta o zdanie to zawsze bede mu go polecal... I tu wlasnie pojawia sie ta kwestia, ktora poruszyl gold w swoim poscie...
Tak jak juz mowilem, nie rozumiem czemu trzymanie sie jednej firmy ma byc zle? Proby wmuszenia (nie zareklamowania) jej wyboru komus pytajacemu o rade polaczone z jednoczesna pogarda dla wszystkich troche traci fanatyzmem, a to juz jest niezdrowe. Ale wbrew pozorom marka sie liczy, jezeli juz nie ze wzgledow ekonomicznych to jako kwestia gustow, a tak jak juz powiedzialem: De Gustibus non Disputantum est"...

pozdrawiam

PS. przepraszam za wall-of-text i za tego posta, ale ten konflikt pomiedzy samem i grochu troche mnie poruszyl (i to w niezbyt pozytywnym kierunku)
Pozdrawiam
Daneth vel Eriond

[ obraz zewnętrzny ]
[ obraz zewnętrzny ]
"quid te non necaverit, certe confirmabit"

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 28 września 2008, 09:17

zakladajac ze pieniadze nie sa priorytetem, wolelibyscie kupic buty nike/addidas czy chinskie podrobki?!?
ATI i NV są na tym samym poziomie więc nie wiem gdzie ty tu widzisz chińskie podróbki..a wybiera się dany produkt na dany czas a nie firmę. Nie ma dwóch identycznych produktów, przed kupnem zadaj sobie pytanie czego oczekujesz, czy dobrej wydajności i ceny, czy lepszej jakości obrazu itp Kierowanie się firmą to głupota. Popatrz na starszych ludzi kupujących telewizory prawie zawsze biorą Sony bo za ich czasów to było coś, owszem firma robi dobre tv ale w tej cenie kupisz lepszy innej firmy podobnie teraz jest z NV i ATI. Z czerwonymi były problemy kiedyś owszem głównie ze sterownikami ale teraz się to zmieniło jednak wielu jedzie na pamięci ze starych lat.
nie rozumiem czemu trzymanie sie jednej firmy ma byc zle? Proby wmuszenia (nie zareklamowania) jej wyboru komus pytajacemu o rade polaczone z jednoczesna pogarda dla wszystkich troche traci fanatyzmem, a to juz jest niezdrowe.
Fanatyzmem raczej jest trzymanie się jednej firmy bez względu na wszystko więc chyba się sam zakręciłeś teraz. Ale skoro wolisz kupować nie po cenie i jakości tylko po logu na pudełku twoja sprawa twój wybór...peace ;)

Grimgun
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 15:35
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grimgun » niedziela, 28 września 2008, 19:08

Jesli chodzi o wojne ATI NV cóż wojna tra i bedzie trwać.
Na dzień dzisiejszy jesli chcesz potwora kupujesz NV jesli chcesz dobra karte w dobrej cenie cóż ATI.
nie okłamujac sie.
ATI nie sa kochani przez programistów ale problemy o których tu sie pisze to już wyjatki sporadyczne przypadki jak sie kupuje Noname karty tylko z chipami ATI.
ale jesli chodzi o najtansze karty to chyba dobrym wyborem sa stare NV bo wygrywały z ATI a ceny kart z tametego okresu sa podobne.
Obecnie posiadam GF 8600 GT i nie narzekam nie mam żadnych artefaktów i polecam tania karta a jeszcze wszytsko wyciaga teraz sie przesiadam na 4850 i zobaczymy co sie bedzie działo.

Awatar użytkownika
Niepo
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 17:20
Lokalizacja: Trzebinia k. Krakowa
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Niepo » niedziela, 28 września 2008, 19:57

o co tu sie kłócić po premierze 4850 (199 USD) cena gf 9800 spadła do 199USD. Kupiłem najpierw 4850 ale gry miały z nią problemy, po za tym kaloryfer był niezły to sprzedałem i kupiłem gf 9800 różnica jest widoczna lekko w wydajność jedynie w grach ze znaczkiem NVidi.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 28 września 2008, 20:12

przypadki jak sie kupuje Noname karty tylko z chipami ATI.
ke? :?:

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Shaw » niedziela, 28 września 2008, 20:17

dalej walczycie o marchewke skonczcie bo to jest niepotrzebne sadzilem raczej ze bedziecie podawac cena/wydajnosc/pktw3dmarku itd reszta jest niepotrzeban
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Grimgun
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 15:35
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grimgun » niedziela, 28 września 2008, 20:23

z Noneme chodziło mi z jakimis firami garazowymi. chodzi mi to te najtansze karciochy z danego segmetu wyprodukowane przez nikomu nie znana blizej firme z niewiadomo z skad.
Ale fakt wymiana ATI i NV do niczego nie prowadzi i mam nadzieje Templariusz ze zakupisz sobie karte jaka jest ci potrzebna

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Shaw » niedziela, 28 września 2008, 20:27

ja mam swoja karte a Niepo szukal nowej.Z tego co widze ze nawet nie wiecie dla kogo temat ;]
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 28 września 2008, 20:57

wyprodukowane przez nikomu nie znana blizej firme z niewiadomo z skad.
Jakoś wszystkie firmy które aktualnie robia katy dla ATI i NV są znane i godne polecenia jedne bardziej inne mniej ale na kaszane nie trafisz.

Grimgun
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 15:35
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grimgun » niedziela, 28 września 2008, 21:25

Tu sze:)
fakt przeczytałem pierwszy posta ale czytajac reszcze wypowiedzi zapomniałe kto zapocztaktował tą dyskusje a i twoja wypowiedź zasugerowała mi błednie ze to ty :)
dalej walczycie o marchewke skonczcie bo to jest niepotrzebne sadzilem raczej ze bedziecie podawac cena/wydajnosc/pktw3dmarku itd reszta jest niepotrzeban
odebrałem to jako ze to dotyczy ciebie jako głownie zainteresowanego

s-a-m
Są takie karty firmy uwież mi byłem w sklepie jak kupowałem swojego 8600GT i mogłem go kupic jakies firmy nie pamietam nazwy róznica w cenie go galaxy jaka w koncu kupiłem była 200 zł
ale pamietam ze sprzedawca dość wyraźnie zasugerował mi ze to nie jest dobry pomysł bo to z jakieś dziwnej firmy było,.
Nawet jak bys miał mnie zabić nie pamietam nazwy bo tylko raz widziałem tą firme.
bo np powiem ci ze jak teraz szukam nie kojarze firm takich jak
PowerColor Radeon X1550
X-Power
PNY
HIS
InnoVISION
GeCube
XFX
Twintech
Itd.
Ja tych firm nie kojarze a oni robia normalnie karty. i raczej o takowych firmach a moze jeszcze bardziej zapomnianych przez boga.

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Shaw » niedziela, 28 września 2008, 21:34

Roznice o ktorych mowisz to cena/jakos jako jakosc mowie lepszy/gorszy wiatrak, lepsze/gorsze taktowanie czy pamieci. Niektore z nich oplaca sie gdyz mozna lepiej krecic a niektore mniej bo maja slaby wiatrak, pamieci , cena i tyle.
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 28 września 2008, 21:55

X-Power
PNY
HIS
InnoVISION
GeCube
XFX
Twintech
Itd.
Proszę cię, że ty nie znasz nie oznacza że to firmy noname...zapoznaj się bardziej z rynkiem bo jak np można nie znać HIS czy PowerColor

A odnośnie kart najlepiej kupić ta najtańszą różnicy po za chłodzeniem i taktowaniem nie ma żadnej. A chłodzenie kupić oddzielnie i zamontować w domu, wychodzi taniej i bardziej podkręcić można

Grimgun
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 15:35
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grimgun » niedziela, 28 września 2008, 22:20

Dobra z nazwami firm nie wstrzeliłem sie ale brałem je z wyszukiwarki Cenno :) ale sami przyznacie ze sa to firmy o których nie za wiele sie słyszy i czyta. A firmy Noname to takie jak karta firmy Dragon (jakiś tam Vodoo 2) kiedy kupiona przezemnie tydzien czasu na niej wytrzymałem. Po czym sprzedałem ją innemu biedakowi.
A co do słabszego chłodzenia i wiatraków sorki jesli chcesz miec karte która działą bez pobroblemów po włożeniu do kompa to chyba bys jej nie polecił laikowi. ?

P.S
Ale mowa miała byc o Dobrych Kartach Graficznych :)
to jaką firme byście polecali nie pytam czy ati czy NV ale już producenta
ja mam złabość do ZOTAC :)

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Spotless » niedziela, 28 września 2008, 22:48

Dla NV... BFG i EVGA... dla ATI Sapphire,HIS ASUS też niezły.

ZOTAC też good 8-)

Ale ja osobiście biorę najtańsze i wymieniam chłodzenie, dla nie wtajemniczonych lepiej brać te karty z innym niż referencyjne chłodzenie

qidin
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: qidin » czwartek, 9 października 2008, 10:50

Jeśli nie masz dużo kasy polecam układy z seri 3850 wersję oc albo 4850 z nowej generacji. Sam osobiście posiadam 3850 wersję od GeCube fabrycznie oc która praktycznie działa i ma wydajność 3870. Jak do tej pory nie znalazłem gry która by na 1680x1050 na high/ultra high skakała. Bez AA oczywiście.

Obecnie nvidia odgrzewa kotlety i goni własny ogon wprowadzając "nowe" układy z zmienioną tylko nazwą. Pewnie że są to produkty dobre ale pod warunkiem że nie będziesz oszczędzał na marce. Ja przed zakupem 3850 miałem 8800 GTS 640mb i 3 razy był w serwisie bo karta fabrycznie przychodziła uszkodzona. Potem udało mi się wymienić na ATi i jestem w pełni zadowolony. Nie wiem czy to jest tylko takie moje odczucie ale na kartach ATi obraz jest jakby bardziej żywy a kolory lepiej stonowane. Wszystko opiewa się na pytaniu jak duży masz monitor. Jak grasz tylko na 1024x768 to zakup karty 3850 będzie świetnym wyborem. Jak na 1280x1024 i więcej to polecam 4850 albo 4870.

Grimgun
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 15:35
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Grimgun » piątek, 10 października 2008, 08:32

muszę sie w pełni zgodzić z tymi kolorami odniosłem to samo wrażenie przenasząc sie z NV na ATI

Awatar użytkownika
Linger
Posty: 94
Rejestracja: piątek, 6 czerwca 2008, 09:25
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: Linger » piątek, 10 października 2008, 10:13

Z tymi kolorami to jest tak, że po prostu ustawienia standardowe są trochę inne na ati czy na nvidi i dlatego macie takie odczucie. Game kontrast czy składowe rgb zawsze se można zmienić.
Na pohybel skur#$%@*&!

qidin
Status:
Offline

Re: Dobra karta grafikiczna na PCI-E

Post autor: qidin » piątek, 10 października 2008, 10:46

No tak, ale nie każdemu chce się spędzać 30 min na zabawie w ustawieniach. Zresztą to nie tylko takie moje odczucie. U nas w firmie też korzystamy z układów ATi a tak jak napisałem w podaniu pracuję w gazecie. Coś w tym jednak jest ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości