Nowe słuchawki z mikrofonem

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
VaWoo
AO Rekrut
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 września 2019, 16:40
Status:
Offline

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: VaWoo » czwartek, 9 lipca 2020, 08:52

Witam :D

Przez ostatnie pół roku męczyłem się z moim mikrofonem wbudowanym do słuchawek (jakiś tracer). Problem polega na "zacinaniu" tudzież braku odbioru głosu ze strony mic :/ , pomijam fakt, że słuchawki nie są zbyt wygodne - po około 1/2h aż się chce je zdjąć i przełączyć się na głośniki.

Poszukuję więc wygodnych słuchawek z mikrofonem (spotkałem się też z tezą aby zaopatrzyć się w słuchawki i mikrofon oddzielnie) do grania i słuchania muzyki / rozmawiania na komunikatorach :D . Zależy mi najbardziej na wygodzie i dobrej jakości głosu odbieranym przez mic'a (mile widziane jest także "pełne wyciszenie" i możliwość używania takowych na telefonie :D . Dodam, że nie mam ogromnych oszczędności +/- 500zł :/ . Wcześniej zastanawiałem się nad steelseriesami arctis 3.

Nie jestem znawcą slangu, więc sorki za wszystkie pomyłki jakie występują wyżej :/
Z góry wielkie dzięki za pomoc :DD
Dura lex, don agit.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Yeleana » czwartek, 9 lipca 2020, 09:03

do używania również "na telefonie" to kojarzą mi się jakieś bezprzewodowe na BlueTooth, tylko nie wiem jak z kosztem
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Jaroczaro » czwartek, 9 lipca 2020, 12:52

Ja używam bezprzewodowych słuchawek dousznych tzw pchełek

Są mega wygodne ale nie ma opcji żeby z nich korzystać bez osobnego mikrofonu. Nie wiem dokładnie jak to jest od strony technicznej podejrzewam że to wada samego Bluetooth ale w praktyce słuchawki mają jakby dwa tryby pracy. W trybie z mikrofonem jest bardzo kiepska jakość odtwarzania. Gdy tylko przełączę mikrofon z słuchawek na inny od razu jakość się poprawia.
Podejrzewam że dotyczy to większości słuchawek Bluetooth wiec warto takie coś sprawdzić przed zakupem.

Kolejny minus to, że słuchawki bezprzewodowe różnie działają z Windows. System bywa kapryśny. Z góry odradzam wszystkie dongle USB Bluetooth bo to bardzo kiepsko działa. Jak nie masz wbudowanego w płytę główna to najlepiej kupić kartę na PCI. Najważniejsze żeby to sprawiało jak najmniej problemów bo jak masz się denerwować to lepiej kupić słuchawki na kablu.

Jeżeli to ma być też do telefonu to według mnie najlepiej i najmniej kłopotów mikrofon USB za oko 100-150 zł plus słuchawki douszne na kablu. Osobiście nie kupiłbym większych słuchawek żeby nie wyglądać jak ten gość z teledysku freestyle. Większe słuchawki wymagają też często wzmacniacza (trzeba zwrócić uwagę na impedancję, im niższa tym łatwiej im zagrać bez wzmacniacza)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Niritti
Patrycjusz
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 18:00
Medals: 3
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Status:
Offline

GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Niritti » czwartek, 9 lipca 2020, 18:11

Sprawdź sobie firmę Sennheiser. Od siedemdziesięciu lat produkują sprzęt dla studiów nagraniowych, radiowych i telewizyjnych, ale wypuścili też kilka modeli dedykowanych graczom które mieszczą się w twoim budżecie. Sam nie używałem nic od nich, ale na dźwięku się znają, więc może warto sprawdzić opinie o tym sprzęcie. Jest też Beyerdynamic, ci są na rynku już prawie sto lat ale tu trzeba mieć nieco głębsze kieszenie. To są firmy z renomą, które specjalizują się w profesjonalnym sprzęcie wysokiej jakości ale potrafią zrobić też coś w "niższych" cenach. Wszystko i tak składane w Chinach ale wydają się być bardziej godni zaufania niż firmy specjalizujące się w bajeranckim sprzęcie dedykowanym graczom.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Hościej » czwartek, 9 lipca 2020, 22:04

Beyerdynamic, przynajmniej mój, został wyprodukowany w Niemczech, wypraszam sobie.

Ja korzystam z Beyerdynamic DT770 i uwielbiam je. Najlepsze słuchawki jakie miałem.

Do tego mikrofon "krawatówka" opleciony wokół kabla słuchawek. Polecam.

Awatar użytkownika
Niritti
Patrycjusz
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 18:00
Medals: 3
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Status:
Offline

GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Niritti » piątek, 10 lipca 2020, 16:42

Istotnie, sprawdziłem na ich stronie, cała produkcja zlokalizowana jest w Heilbronn w Niemczech. Warto sprawdzać źródła, a przyzwoita cena mnie zmyliła.

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Gvaihir » sobota, 11 lipca 2020, 15:46

Ja mam
https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki ... alpha.html
+ karta dźwiękowa
https://www.x-kom.pl/p/120134-karta-dzw ... pci-e.html
I jestem zadowolony. Pewnie zaraz ktoś powie, że nijak to się ma do pro sprzętu ale w budżecie około 500zł jest ok.
Taki protip- na rynku jest też hyperx cloud II, potencjalnie nowsza konstrukcja ale niestety ma ona mini kartę dźwiękową na przedłużeniu kabla usb. Potencjalnie dobra sprawa ale wtedy kabel jack jest sam w sobie krótki i problematyczny a sama karta usb nie robi szału.

Awatar użytkownika
VaWoo
AO Rekrut
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 września 2019, 16:40
Status:
Offline

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: VaWoo » niedziela, 12 lipca 2020, 07:19

Dzięki wielkie za pomoc :D
Po głębszym namyśle chyba zakupię boyerdynamic'a DT770 lub jakiegoś sennhaisera w tej cenie :p zobaczę jeszcze jak leżą mi na głowie. Po zakupie dam znać na co się zdecydowałem i ew. później jak się sprawują.

Miłego dnia życzę
Dura lex, don agit.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Hościej » poniedziałek, 13 lipca 2020, 18:22

Koniecznie wysłuchaj barwę dźwięku, DT770 są nastawione na neutralne jej oddawanie.
Jeśli lubisz bardziej basowe dźwięki to idź w stronę AKG; Sennheiser nie pamiętam czym się charakteryzował.

Polecam: https://www.audiofanatyk.pl/

Awatar użytkownika
Leniuch
AO Legionista
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 09:53
Medals: 12
Lokalizacja: Iłża
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Nowe słuchawki z mikrofonem

Post autor: Leniuch » niedziela, 19 lipca 2020, 09:21

Posiadam DT770 PRO 32 Ohm, używam ich od kilku ładnych lat i używam ich do słuchania z mp3 na spacery, dobrze izolują, dobry mocny bass, ogólnie ładnie grają, jestem zadowolony. W domu korzystam DT 990 Edition 250 Ohm, inna klasa dźwięku, i do nich potrzeba dobrego źródła dźwięku (DAC'a). Miałem dawno temu też Creative Aurvana Live (posiadałem jedynkę, dwójka ponoć gorzej grała). Wyżej wymienione słuchawki były bez wbudowanego mikrofonu. Posiadałem też kilka modeli dokanałowych wbudowanym mikrofonem (rzadko go używałem), jeden model miałem wbudowanym pilotem głośności i który się popsuł, ogólnie mam kiepskie odczucia z użytkowania modeli dokanałowych.
Sprawdź sobie czy masz w miarę nie daleko sklep stacjonarny MP3store można tam sobie usiąść i posłuchać w spokoju muzyki z wybranych modeli i jeśli nie mają na miejscu mogą sprowadzić dany model (byłem salonie w Warszawie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości