mysz z przyciskami bocznymi

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: Bruner » sobota, 20 czerwca 2020, 10:26

Aloha
Pierwsze pytanie - ile wam srednio wytrzymuje myszka? Wczesniej mialem Razera - i o ile sama mysz super, o tyle po 10 miesiacach dwa modele byly do wymiany, przycisk przestal dzialac. Teraz mam Logitech G600 - i ta wytrzymala mi 4 lata. Niby robia testy na iles tam milionow klikniec ale ..... Ja az tak myszy sadze nie uzywam i sie zastanaawiam czy to normalne ze po paru latach sprzet do wymiany.

Drugie pytanie - jaka byscie mysz polecili - zalezy mi aby miala wiecej przyciskow (tak minimum z 4-6 dodatkowych programowalnych) - widzialem modele z 2ma bocznymi - ale w MMO 2 boczne nie wystarcza. Dobrze jakby byla w miare wytrzymala i nie padla po roku.

Awatar użytkownika
Niritti
Patrycjusz
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 18:00
Medals: 3
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Status:
Offline

GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: Niritti » sobota, 20 czerwca 2020, 11:15

Sprzętów RAZERA unikam. Klawiatura padła po nieco ponad roku, podkładka pod mysz rozkleiła się też po roku. najdłużej wytrzymała mysz bo cztery lata ale, że była radiowa to lubiła gubić sygnał a po podłączeniu kabla często go nie wykrywała. Zobacz na sprzęt ROCCATA, używam TYONa od pięciu lat i nie zamieniłbym jej na nic innego. Ma wszystkie przyciski podwójnie programowalne (z dedykowanym klawiszem Shift). Mam też NYTHa który ma 12 bocznych przycisków ale użyłem go tylko kilka razy, bo poza MMo nie potrzebuje tylu przycisków i TYON mi w zupełności wystarcza. Generalnie mam od lat kilka sprzętów ROCCATa i żaden się jeszcze nie zepsuł. Mają też dobry program do ich obsługi. TYONy są jeszcze dostępne w sprzedaży chociaż na stronie są tylko LEADRy czyli radiowa wersja TYONa. NYTHów już nie znalazłem na żadnej stronie.

Jeżeli będziesz zainteresowany to chyba tu jeszcze mają:
https://pcforce.pl/pl/p/-Mysz-ROCCAT-Ny ... aly/200007

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: Bruner » sobota, 20 czerwca 2020, 12:34

Dzieki za info.
Moze tego nie wspomnialem - ale tez szukam myszy najlepsza jakosc do ceny. Moze nie koniecznie myszke za 800 zeta :)

Awatar użytkownika
Niritti
Patrycjusz
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 18:00
Medals: 3
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Status:
Offline

GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: Niritti » sobota, 20 czerwca 2020, 12:41

800 zł tez bym nie dał, ale jakieś 400 zł za taki sprzęt to pewnie większość firm sobie liczy.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: Hościej » sobota, 20 czerwca 2020, 21:24

Ja miałem słuchawki Roccata i nawet roku nie wytrzymały. Były tak skonstruowane by się rozleciały i były nie do naprawienia.

Na codzień używam Zowie fk1, a do MMO logitecha G600. Zowie ma >5lat; Logitech >2lata i ani śladu zużycia.

Awatar użytkownika
VaWoo
AO Rekrut
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 września 2019, 16:40
Status:
Offline

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: VaWoo » wtorek, 23 czerwca 2020, 11:08

Co prawda A4-Tech Bloody V8M nie ma więcej niż 2 przycisków, ale jej stosunek cena : jakość jest bardzo dobry. Korzystam z niej już dobre 3 lata, a nie zepsuła się po pierwszym miesiącu jak genesis. W internecie spokojnie można ją dostać za +/- 50zł.

Jednak jeśli bardzo zależy Ci na ilości przycisków to znajomy korzysta z logitech'a G402 i poleca. (około 200zł)
Dura lex, don agit.

Awatar użytkownika
dobrymarek
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2020, 09:47
Status:
Offline

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: dobrymarek » wtorek, 30 czerwca 2020, 09:55

Moim zdaniem na sprzęt Genesisa nie ma już co narzekać i obecnie jest to spoko wybór. Genesis Xenon 770 ma wymienny panel boczny z 9-cioma programowalnymi przyciskami, grałem na tym w WoWa, gram na tym w Glorie Victis i jest to serio dobra opcja.

derni
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2022, 13:05
Lokalizacja: Inowrocław
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

mysz z przyciskami bocznymi

Post autor: derni » piątek, 4 lutego 2022, 13:15

Ja mam obecnie kilka myszek z Logitecha i sprawdzają mi się serio b. fajnie. Są wygodne do użytkowania i niektóre mam już po kilka dobrych lat i nie widać nawet najmniejszego uszkodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość