Zestawy komputerowe wycena.

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Xard
The Division 2 Optio
Fabri
SC Legionista
Posty: 261
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 17:30
Medals: 4
Status:
Offline

ESO Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Xard » czwartek, 28 czerwca 2018, 18:26

Aktualne zestawienia PcLab.

https://pclab.pl/art52777.html

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Yeleana » czwartek, 28 czerwca 2018, 21:20

Z artykułem się nie zgodzę, a zwłaszcza z zakładką "Po co mi SSD?"

Owszem, dyski SSD niezaprzeczalnie są ciche i absolutnie bezgłośne, ponieważ nie mają żadnych mechanicznych części.

Natomiast te zachwyty należy nieco ostudzić z innej strony - ich awaria najczęściej oznacza nieodwracalną utratę danych. W przypadku dysku talerzowego dla większości awarii wystarczy przełożyć mechanikę i dane da się odzyskać (nie robi się tego w domu, tylko w laboratoriach odzyskiwania danych, ale jest to możliwe); natomiast dysk SSD idzie do aniołków na dobre i jak na razie nie wymyślono metod odzysku danych z nośników półprzewodnikowych. I jeszcze jedna sprawa - dyski mechaniczne najczęściej psują się powoli i nadchodzący Armageddon można przewidzieć (dziękujemy Ci S.M.A.R.T), natomiast dysk półprzewodnikowy pewnego pięknego dnia po prostu się nie uruchomi.

Zasadniczo użytkownik domowy może mieć to (kolokwialnie mówiąc) "w dupie", bo jak straci to co najwyżej sejwy z ukochanej gry albo zdjęcia z zeszłorocznych wakacji - strata być może osobiście bolesna, ale bez wymiernych skutków finansowych. W przypadku firm na problem patrzy się inaczej - koszt odzyskania danych to zwykle kilka tysięcy złotych, co z kolei jest nie do zaakceptowania przez Kowalskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Wąski » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:32

Dyski SSD używa się pod system, programy czy gry dane można przechowywać na dyskach talerzowych. Komfort pracy czy grania jest nieporównywalnie większy na SSD, a awaryjność nic ich nie słyszałem. Moim zdaniem najlepiej posiadać dwa dyski i odpowiednio ich używać, co zresztą większość ludzi już robi
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Yeleana » piątek, 29 czerwca 2018, 10:43

Racja i prawda... tylko nie rozumiem podejścia dziennikarzy i sprzedawców, którzy traktują dyski SSD jak boga objawionego, którym niestety nie jest, bo posiada wady (o których nikt nigdy nie pisze)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Jaroczaro » piątek, 29 czerwca 2018, 11:32

@Yeleana problemy które przytoczyłeś rozwiązuje się poprzez robienie kopii zapasowych. Osobiście używam już ponad 5 lat dysku ssd z tych pierwszych generacji i nie było problemów. Stoi na nim system i zawsze jest jakaś gra w która najczęściej gram. Dodatkowo mam w komputerze dwa hdd w mirroringu gdzie są dane. Każdy kto nie robi kopii obojętnie czy używa ssd czy hdd musi się liczyć z możliwością utraty danych. Przy Windows 10 ssd jest dla mnie obowiązkiem. Chyba ze lubisz czekać po kilkadziesiąt minut na konfigurowanie ustawień po każdej większej aktualizacji. Te copółroczne aktualizacje windowsa potrafią się instalować po 2 godziny na hdd. Zanim ci się popsuje ssd to zdążysz wymienić komputer. Zabezpieczeniem może być kupno dwóch i spięcie w mirror, jak ci jeden padnie to nie stracisz danych.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Yeleana » piątek, 29 czerwca 2018, 20:23

Ja tylko próbuję przełamać streotyp, że SDD to idealne rozwiązanie absolutnie bez wad... ma wady, jak każde i trzeba mieć ich świadomośc... też używam, bo technologia jest po to, żeby z niej korzystać
Obrazek

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Hościej » niedziela, 1 lipca 2018, 11:49

Do użytku domowego i semi-firmowego (tj. dysk ssd na system i potrzebne programy, a reszta pracy przez dyski sieciowe) jest najlepszą kombinacją jaką spotkałem.
Szybką i bezpieczną jednocześnie.

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Gvaihir » niedziela, 1 lipca 2018, 12:05

Widzę, że w końcu po kilku miesiącach jest dobry czas, żeby kupić sobie PC-ta. Nawet przy tak słabym kursie złotego ceny zaczynają wyglądać. Z drugiej strony na rynku kart graficznych tak długo się nic nie zmieniło, że chyba lepiej poczekać na coś nowego. Jak kilka lat temu kupiłem gf 1060 to nadal jest to samo do wyboru (tylko ceny były raz większe raz mniejsze).
Co do sporu HDD - SSD. Różnica w prędkości, szczególnie przy słabych i średnich konfiguracjach jest tak duża, że wyżej wymienione wady znikają daleko za horyzontem. Trzeba dodać jeszcze, że ludzie mają taki syf na kompach i ogólnie brak jakiegokolwiek zarządzania nad pamięcią, backupami itp. że nie ma to znaczenia.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Hościej » niedziela, 1 lipca 2018, 12:08

Ja też rozważam upgrade do czegoś z obecnej generacji. Pewnie skuszę się na 1070 lub 1070ti; wystarczy na kolejnych kilka lat ;)

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Jaroczaro » niedziela, 1 lipca 2018, 21:48

Czytałem że karty graficzne mają stanieć o 20% ale jeszcze z miesiąc trzeba poczekać

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Zestawy komputerowe wycena.

Post autor: Jaroczaro » piątek, 6 lipca 2018, 14:27

Jako ciekawostkę podam że instalacja Windows 10 z pendriva 3.0 na dysku ssd trwa 5 min

Ponowne uruchomienie od ekranu logowania do ekranu logowania 20s

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości