Robot odkurzacz

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Robot odkurzacz

Post autor: Odene » środa, 10 maja 2017, 09:01

Hej,

Drugi temat odnośnie sprzętów (zaraz po oczyszczaczu) który mnie bardzo interesuje to robot odkurzacz.

Ogólnie stoją przed dwoma problemami:
1) Czy u mnie się sprawdzi.
2) Który wybrać.

1) opis sytuacji:
Mam 3 pokojowe mieszkanie 55 metrowe. Wszystkie pokoje mają parkiet, reszta płytki.
Sypialnia jest mocno zastawiona więc odkurzacz by tam nie jeździł, 2 pozostałe, większe pokoje tak ustawione by nie było "pułapek" na odkurzacz. Pytanie, po co mi robot przy tak małym metrażu?
Otóż, mam kota: https://www.facebook.com/arysthemainecoon/
Generuje on tonę wypadających włosów. Kurz + włosy potrafią robić takie kulki jak na westernach które sobie przeciąg przewiewa. Dodatkowo kuwetę mam w przedpokoju, zmyślnie schowaną w meblu (zabudowana) ale kiedy kot wychodzi z kuwety, wynosi zawsze troszkę żwirku który po płytkach się ślizga i roznosi na mieszkanie.
Odkurzacz ma za zadanie pomóc w utrzymaniu czystości podłogi od żwirku, piachu który się wniesie na butach oraz kłębach włosów.
Pytanie:
Czy jaki że takie urządzenia mają szczotki, nie zakłaczą się one w kilka chwil co spowoduje 0 wydajność takiego urządzenia? Jak odkurzam odkurzaczem to na szczotce zawsze mam tonę kłaków, które później ręcznie w kilka chwil zdejmuję, ale robot sobie z tym chyba nie poradzi?

Uprzedzam pytanie. Tak, mogę tak jak do tej pory odkurzać odkurzaczem. Tak, mogę kupić lżejszy odkurzacz który postawię w łatwo dostępnym miejscu by szybko wciągnąć żwirek. Ciekawi mnie jednak rozwiązanie w pełni automatyczne (nie licząc konserwacji ofc.).

2)
Co. Zależy mi na parametrze cena/jakość. Myślę że jestem w stanie zapłacić do 1.5k pln.
Nie mam dywanów, mieszkanie jest małe, dobrze jak by radził sobie z omijaniem misek kota w kuchni bez zbędnego obijania się o nie :P

Chciałbym poznać opinię praktyków. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Patrzyłem na stare modele iRobota, iLife, Xiaomi. Tutaj jednak kompletnie brak mi doświadczenia więc help! :D

ps. Teoretycy, nie hejtujcie jak nie używaliście! :P
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Athcore
Status:
Offline

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Athcore » środa, 10 maja 2017, 10:53

a tez sie podepne, moze juz ktos ma takiego smigajacego po domu , wole sie uczyc na cudzych bledach :D

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Avarrel » środa, 10 maja 2017, 20:06

Nie używałem, ale naprawdę bardzo dużo tego doreczałem i wiele razy pytałem się o opinię. Urządzenie jest idealne przy dużych pustych powierzchniach. Jeżeli masz dużo zakamarków i pułapek oraz dużo ciasnych przejść to odradzam. Co do zwierzaka to nie ma problemu, jednak sporo aż tak się kudłaczy to będziesz musiał dość często oczyszczać szczotki z sierści.

Ogólnie robot utrzymuje regularnie czystość i wyręcza cię od codziennego sprzątania.

Kwestie techniczne są mi nieznane.

Athcore
Status:
Offline

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Athcore » czwartek, 11 maja 2017, 01:05

a woziles jakies zwroty/reklamacje?

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Avarrel » czwartek, 11 maja 2017, 08:21

Zdarzały się i to dość rzadko. Kwestia tylko czy czasem inna firma kurierska nie woziła zwrotów lub paczek do serwisów.

Athcore
Status:
Offline

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Athcore » piątek, 12 maja 2017, 04:31

poogladalem troche filmow w necie z tymi robocikami, niby fajne , tylko chyba bardziej dla wlascicieli loftow z paroma meblami i zero zwierzat, na plaska powierzchnie wystarczy plaski mop z dobra wkladka 2 minuty i 100m ogarniete z kurzu siersci, a jak 100m zadywanowane ze schodami itd no to i tak zostaje dobra zmiotka albo wydajny odkurzacz,

na plus mozna zaliczyc glosnosc urzadzen ( chyba ze celowo dzwiek otoczenia byl wytlumiony), chociaz dobry karcher tez jest bezglosny

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Yeleana » piątek, 12 maja 2017, 07:47

wydaje mi się, że do sprzątania sierści taki odkurzacz jest kiepski... szybciej ogarniesz to "klasycznym" odkurzaczem niż co chwilę wybierać kudły z samojezdnego :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Odene » piątek, 12 maja 2017, 09:31

Yeleana pisze:wydaje mi się, że do sprzątania sierści taki odkurzacz jest kiepski... szybciej ogarniesz to "klasycznym" odkurzaczem niż co chwilę wybierać kudły z samojezdnego :D
No właśnie to jest mój największy problem. Bo jak bym miał pewność że nie udławi się kłakami po 2 sprzątaniu i przerwie w połowie to bym była. Bo wolę raz dziennie wyjąć kłaki z urządzenia co będzie trwało 30s - 1min niż ręcznie 10- 15 minut odkurzać. Tym bardziej że nie odkurzam codziennie, więc automatycznie jest więcej do odkurzania.

Żwirek, kurz, piach. Na pewno da rade, ale długi kłaki? Ciekaw jestem czy chociaż całe mieszkanie by ogarnął bez zablokowania się z powodu kłaków :( Z drugiej strony, nie jest ich aż tak dużo by się zapychał regularnie. Jest ich sporo po tygodniu bez odkurzania. Więc jesli robił by odkurzanie systematycznie raz dziennie to powinno być spoko? Hmm..
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Avarrel » piątek, 12 maja 2017, 10:42

To i tak raz dziennie trzeba by czyścić urządzenie. Jak zaniedbasz regularne konserwację urządzenia to spowoduje to większe usterki niż zapchana Szczotka.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Yeleana » piątek, 12 maja 2017, 10:55

no właśnie sobie nie poradzi... tak sądzę, bo takie długie włosy to będą się nakręcały na wałki jak spagetti na widelec i z czasem na wałku będzie coraz większa "buła" z włosów, którą będzie trzeba pieczołowicie usuwać...

[ obraz zewnętrzny ]


trudno było mi znaleźć zdjęcie w google, ale znalazłem... wyobraż sobie to samo, ale 100 razy więcej włosów... sam widzisz, że to NICZEGO nie będzie zbierać, a i usunąć to niełatwo... prawdopodobnie etapami nacinając skalpelem
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Athcore » piątek, 12 maja 2017, 11:54

szczotki jak szczotki, raczej w kolka powlazi , ostatnio jak odkurzalem kompa to nie takie cuda na wiatrakach i riadiatorach lezaly :D a niby mam tylko psa

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Yeleana » piątek, 12 maja 2017, 12:37

jak się wkręci w kółka to przestanie jeździć bo się zablokuj... a jak automatyka słaba, to spali silnik próbując to przełamać... zresztą silnik kręcący szczotką też będzie po dupie dostawać :)

osobiście wolałbym tym zamiatać piasek niż długie włosy :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Robot odkurzacz

Post autor: Odene » sobota, 13 maja 2017, 17:20

Jestem pewien że jest więdej osób co ma maine coona i przy okazji robo odkurzacz. Może jakieś wersje bez szczotek? W sumie mam sam parkiet i plytki więc jak będzie dobre ssanie to żadne szczotki nie potrzebne (oprócz tych bocznych co ściągają syf pod szczotkę).
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości