tani, "mały" laptop z modemem GSM

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

tani, "mały" laptop z modemem GSM

Post autor: Yeleana » piątek, 9 grudnia 2016, 15:01

szukam "małego" laptopa (w szczegóły słownikowe nie wnikam, teraz jest 100 różnych nazw) właściwie tylko do przeglądania sieci i sprawdzania poczty... dobrze jakby był lekki, ekran nie musi być dotykowy (może nawet lepiej jakby nie był) no i jeszcze jeden "warunek", który jak na razie rozkłada wszystkie moje poszukiwania - modem GSM

żeby wskazać mniej więcej kierunek poszukiwań - wizualnie podoba mi się DELL Inspiron 11 3157 ale nie posiada modemu GSM i jeszcze jedna ważna rzecz, ten komputer nie musi "składać się w drugą stronę" tak jak ten DELL; jego cena też jest akceptowalna
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: tani, "mały" laptop z modemem GSM

Post autor: Jaroczaro » piątek, 9 grudnia 2016, 17:44

Sam kiedyś czegoś takiego szukałem i wiem, że wbudowane modemy GSM się nie przyjęły w laptopach i rzadko je wmontowują.

To czego szukasz to tablet z klawiaturą.

>> Większość tabletów ma modem ale są też wersje z samym WiFi więc trzeba to sprawdzić.

Kumpel dostał z abonamentem chyba w Orage tablet Lenovo Yoga i bardzo chwali. Z klawiaturą może to wyglądać tak:
Lenovo Yoga On akurat ma na androidzie i z futerałem więc wygląda to jak malutka aktówka i wszystko ładnie razem jest przyczepione. Koszt sporo mniejszy niż laptop i do przeglądania internetu lepszy bo ma ekran dotykowy.

Tu chyba znalazłem dokładnie to co kumpel kupił: Lenovo Yoga futerał

Ewentualnie jeżeli urządzenie nie będzie posiadało wbudowanego modemu można dokupić modem na USB (taki jak pendrive) Są bardzo małe i nie powinny przeszkadzać.>>Modemy Huwaei USB
lub modem w postaci smarphona. Może być po USB albo WiFi. Jeżeli twój abonament nie ma pakietu internetowego to można użyć starego smartphona albo tableta z dodatkową kartą SIM i do tego dowolny laptop/netbook czy nettop jak zwał tak zwał.

Moja mama używa do przeglądania internetu chromebook i jest rewelacyjny. Dobra bateria chyba z 8-9 godzin pracy szybki system chrome OS i z tego co wiem to nie ma możliwości złapać na nim wirusa chyba, że na niego kichniesz na przykład taki:Chromebook Acer 11"
Niestety nie wiem jak z modemami usb na tych netbookach ale podejrzewam, że nie będzie problemu.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: tani, "mały" laptop z modemem GSM

Post autor: Yeleana » sobota, 10 grudnia 2016, 00:48

no właśnie BARDZO NIE CHCE modemu w farmie palucha, bo go łatwo wyłamać... najlepiej jak będzie zaszyty w środku, wtedy jest bezpiecznie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: tani, "mały" laptop z modemem GSM

Post autor: Jaroczaro » sobota, 10 grudnia 2016, 09:39

Jeżeli nie masz więcej wymagań niż przeglądanie internetu to weź tani markowy tablet 10 cali z modemem GSM i klawiaturą. Można takie coś znaleźć od 1000 zł wzwyż razem z klawiaturą i futerałem. Szukaj wśród firm: Asus, Lenovo, Apple, HP, Samsung.

Z rzeczy, na które jeszcze warto zwrócić uwagę to Samsung (nie wiem czy najtańsze) i Apple mają bardzo dobre ekrany AMOLED i IPS. Tablety z systemem Android to tylko z min 2 GB RAM bo ten system może być wymagający szczególnie w Samsungach gdzie producent zaśmieca niemiłosiernie system swoimi programami. (Kiedyś w markecie porównywałem na komórkach ile pamięci RAM zajmuje działający system. Dla tej samej wersji Android telefon samsung zajmował prawie trzy razy więcej RAM niż LG :lol: Oczywiście z odpowiednim hardware to nic nie znaczy no ale widać jak bardzo Samsung ingeruje w system)

Tutaj znajduje się lista takich urządzeń. Do tego dobierasz klawiaturę z futerałem i gotowe.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: tani, "mały" laptop z modemem GSM

Post autor: Yeleana » sobota, 10 grudnia 2016, 12:37

Czy ktoś ma "jakieś" zdanie na temat tego urządzenia? Najlepiej poparte praktyką :)

-----------------------------------------------------------------------

wstyd, że ja nie mogę... zapomniałem wkleić o co mi chodzi :twisted:

http://allegro.pl/tablet-2in1-kruger-ma ... 89229.html
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości