Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Yeleana » piątek, 30 września 2016, 17:28

proszę czytać od ostatniego posta ;)


Proszę o pomoc kogoś, kto jest "na bieżąco" z aktualnymi ofertami WSZYSTKICH sieci, ponieważ nie czuję do żadnej z nich sentymentu a koszty komórek w moim domu ZDECYDOWANIE domagają się optymalizacji - szczegóły przekażę zainteresowanym.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 października 2016, 09:40 przez Yeleana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Jaroczaro » piątek, 30 września 2016, 17:41

Ja co jakiś czas przeglądam oferty. Obecnie posiadam Abonament rodzinny w Play. Myślę, że ciekawą ofertę ma nju mobile. Miałem wcześniej nju i bardzo mi się podobało. Korzysta z nadajników orange (w sumie to chyba nawet ta sama firma bo na umowie jest orange).

Kilka pytań pomocnych w wyborze odpowiedniej oferty to:
1. Jakie nadajniki są w pobliżu miejsca zamieszkania. Zasięg to dla mnie najistotniejsza kwestia.
2. Ile kart sim ma być w abonamencie (ewentualnie czy ma byś osobna karta do internetu)
3. Czy abonament ma być z telefonem/modemem itp. Ja osobiście jestem zwolennikiem umów bez telefonów. Jeżeli już musiałbym wziąć umowę.
4. Darmowe smsy i rozmowy do wszystkich sieci to dla mnie standard ale czy np potrzebne są darmowe rozmowy na stacjonarne.
5. Jaki pakiet internetowy będzie potrzebny.

Jedna ważna zasada. Konsultanci kłamią w żywe oczy nigdy nie wierz im na słowo.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Yeleana » piątek, 30 września 2016, 17:48

absolutnie nie wierze w ani jedno słowo, które mówi konsultant... ja doskonale wiem, że on nie działa na moją korzyść tylko po to, żeby sprzedać to co mu kazano:

JA: posiadam Samsung Galaxy SIII, abonament w t-mobile za 49,99 + internet do 2GB za 30 złotych = w sumie wychodzi na to, że płacę około 100 złotych miesięcznie... umowa kończy mi się we wrześniu przyszłego roku (chciałbym wymienić telefon)

JA2: na tej samej umowie, jest moja mama z prościutkim Siemensem i abonamentem 25 złotych, nie dzwoni do nikogo tylko do siostry, która również jest w t-mobile (telefonu nie chce zmieniać, abonament jest już na czas nieokreślony))

ŻONA: posiada Alcatel OneTouch Pop S3, ostatnio się nieco rozbił, abonament osobny w t-mobile za 29,99 plus 25 złotych dopłaty za telefon (w sumie płaci 55 złotych do końca umowy), chciałaby korzystać z internetu, ale nie ma go w pakiecie (koniecznie chce wymienić telefon, głównie z jej powodu jest ten post)

DODATKOWO: mam kartę prepaid w PLAY, którą mógłbym przerobić na abonament

na czym polega sprawa: aktualnie za telefony płacimy około 200 złotych i mamy niewiele internetu, dodatkowo żona stłukła telefon a jest już w 6-ciu ostatnich miesiącach abonamentu...

bardzo chciałaby zachować swój numer, ale niekoniecznie jest przywiązana do operatora - ja również nie jestem... wstępnie się orientowałem i ciekawa byłaby propozycja DUET w PLAY, albo oferta TRIO lecz być może zaproponujecie coś lepszego

w propozycji powinien też być telefon dla żony, ZDECYDOWANIE z Androidem... prostą obsługą, dobrym aparatem bo robi dużo zdjęć dzieciakom i nieco bardziej wydany niż ten Alcatel (mocno daje się we znaki mała ilość pamięci)

a co do Twoich pytań:
ad. 1. mieszkam w takim miejscu że mam "pełne" zasięgi wszystkich sieci (nawet LTE)
ad. 2. chciałbym zoptymalizować ile się da... z tego co wiem grupowe abonamenty wychodzą taniej
ad. 3. niestety, żona KONIECZNIE potrzebuje telefonu... mi też marzyłby się nowy, ale jestem uwiązany abonamentem
ad. 4. przynajmniej dla żony byłyby konieczne darmowe stacjonarne - teściowa nie ma komórki
ad. 5. żona nauczyła się korzystać z internetu i te 200MB co ma to wykorzystuje w mig, mnie również te 2 GB które mam nie starczają
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Jaroczaro » piątek, 30 września 2016, 20:55

Myślę, że środkowy abonament rodzinny w Play lub Plus będzie najlepszy w tym przypadku. W plusie jest chyba taniej ale jednak zawsze był gorszy wybór telefonów. Duet raczej się nie opłaca bo i tak musisz coś mamie zorganizować a telefony będą tańsze im wyższy abonament weźmiesz. Pozostaje kwestia telefonu i na tym bym się skupił.

Wejdź np na stronę Play > Oferta > Abonament > Formuła Rodzina > kliknij pod środkową ofertą dobierz telefon. Po wybraniu telefonu po prawej będzie taki mało widoczny napis zmień cenę urządzenia, możesz dopasować cenę abonamentu i jednorazową opłatę za telefon. Ten sposób mi się wydaje wygodny bo przy założonych pakietach i telefonie możesz elastycznie zmienić wysokość miesięcznego abonamentu.

Przy czym nie zawsze ze wzrostem abonamentu jest korzystniej. Trzeba przeliczyć różnicę i sprawdzić. Niestety nie wiem jak to zrobić na stronie Plusa tam jest to strasznie nieczytelne. Przy wyborze telefonu pojawia się taka karuzela z abonamentami ale nie wiadomo co do czego bo jest tam tylko krótki opis bez nazwy. Jak wejdziesz na stronę to przeważnie od razu się otwiera chat do konsultanta spróbuj zapytać w jaki sposób dobrać telefon do abonamentu rodzinnego jeżeli to w ogóle możliwe.

Przy zamówieniu przez internet dostajesz w Plusie 6 miesięcy abonamentu za darmo jeżeli abonament jest za 100 to z tym bonusem wychodzi ok 72zł/mc. Różnica spora. Ja miałem to samo w Play ale teraz tego nie widzę w ofercie. Bez telefonu Plus ok 72zł/mc a Play 95zł/mc chyba że Play dalej ma darmowy abonament przez x miesięcy ale nie umiem znaleźć.

Orange odradzam. Moja opinia nie jest obiektywna ale według mnie najbardziej ze wszystkich kręcą i wprowadzają klienta w błąd. Mógłbym się tu rozpisywać jakie miałem z nimi przeboje ale nie warto.

Nie wiem jak w Plus ale w Play teraz kumpel wykorzystał pakiet 30GB i mówi, że internet ani drgnie. Nawet wiadomości na chat nie może wysłać. A niby piszą, że tylko prędkość spada po wykorzystaniu pakietu

Sprawdź też co się dzieje z opłatami za telefon gdy umowa przechodzi na czas nieokreślony bo niektórzy ją podtrzymują pomimo tego że abonament się skończył.

Nie wiem jak dla klientów indywidualnych ale kumpel w play do abonamentu rodzinnego ( na firmę ! ) może dobrać dowolną ilość telefonów i wiąże się to ze zwiększeniem miesięcznej kwoty o x zł - rata za kolejny aparat więc mógłbyś wymienić telefon razem z żoną. Im więcej telefonów i większy abonament tym coraz lepsze ceny za telefony. Nie wiem jak teraz.

W Plusie się chyba nie da dobrać telefonu do abonamentu rodzinnego.

Rozważ też zakup telefonu na raty lub za gotówkę a abonament bez telefonu. Nie jestem zwolennikiem rat w marketach ale niektórzy biorą i sobie chwalą raty 0% (ja uważam że nie ma nic za darmo i wolę za gotówkę ale ....) Wtedy na przykład możesz wziąć tandem w nju dla siebie i żony za 48zł wszystko za darmo plus 10GB (tam jest tak że po 6mcach masz 20GB a potem jeszcze więcej w miarę upływu czasu) mamie jeżeli dzwoni tak jak moja czyli po godzinie co parę dni bierzesz nju na kartę z ograniczeniem dniowym do 1zł co znaczy że w danym dniu nie zapłaci więcej niż 1zł za rozmowy. A jeżeli nie dzwoni to w ogóle nie zapłaci lub miesięcznie ograniczenie do 19zł i komórkowe bez limitu. To wychodzi 48zł plus powiedzmy 19zł to co mama wydzwoni czyli 67zł a za różnicę którą musiałbyś zapłącić przy abo z telefonem (co pewnie nie zejdzie poniżej 140zł) kupujesz na raty lub za gotówkę telefon w markecie dla idiotów. To nie musi ale może wyjść taniej.

Plus nju jest jeszcze taki że nie mają umowy na czas określony czyli w każdej chwili bez kary możesz rozwiązać umowę.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2016, 21:23 przez Jaroczaro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Yeleana » piątek, 30 września 2016, 21:10

a jakie telefony są teraz "fajne" i opłacalne... raczej z tych za złotówke... nie za 3000 dopłaty :D

a mame... nie wiem czy chcę ruszać - teraz raczej się nie da załatwić chyba abonamentu za 25 złotych brutto :) i żeby były jeszcze darmowe minuty - i tak dzwoni tylko do siostry :) a ten jest już na czas nieokreślony (na tych właśnie warunkach)

zresztą jak już tak grzebiemy, to ojciec ma "tak-taka" do którego ciągle dopłaca... za chwilę będzie miał na tym nieszczęsnym telefonie więcej kasy niż na koncie :D to też może warto byłoby jakoś ugryźć (zdecydowanie ta oferta "na kartę" mu nie służy)
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2016, 21:23 przez Yeleana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Jaroczaro » piątek, 30 września 2016, 21:21

Yeleana pisze:a jakie telefony są teraz "fajne" i opłacalne... raczej z tych za złotówke... nie za 3000 dopłaty :D

a mame... nie wiem czy chcę ruszać - teraz raczej się nie da załatwić chyba abonamentu za 25 złotych brutto :) i żeby były jeszcze darmowe minuty - i tak dzwoni tylko do siostry :) a ten jest już na czas nieokreślony (na tych właśnie warunkach)
Da się załatwić taniej jeżeli tylko dzwoni i nic więcej. Zobacz co dopisałem powyżej na końcu.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Yeleana » piątek, 30 września 2016, 21:25

tak naprawdę to nawet więcej "jest dzwoniona"... kurka, to już urosły nam 4 osoby... a jeszcze dzieciaki mi rosną ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2016, 21:30 przez Yeleana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Jaroczaro » piątek, 30 września 2016, 21:28

Jak jest dzwoniona to nawet lepiej. W nju masz tak że konto jest ważne na czas nieokreślony i nie trzeba doładowywać. Jako jedyni tak mają. I będzie praktycznie całkiem za darmo.

Twoja ma abonament ale moja mama miała w play na kartę i się stresowała (kobieta pod 70 lat) bo non stop jej pisało doładuj konto bo zabierzemy ci pieniądze. Biedna cały czas doładowywała bo jej było szkoda tych pieniędzy a nie potrafiła tego wydzwonić. Po tym jak jej zmieniłem na nju problem zniknął. Teraz trochę żałuję przejścia z nju na play ale miało więcej osób korzystać a ostatecznie tylko ja z mamą korzystam a dwie karty leżą w szufladzie. I tu też nju jest fajne bo zrywasz umowę i cześć jak czapka a w play muszę płacić 120zł i nie ma zmiłuj :/ a nigdy nie wiadomo co będzie.

To edytowanie postów wprowadziło mały zamęt. W kwestii telefonów z Androidem nie umiem pomoc. Co do taty i mamy nju powinien się dobrze sprawdzić. Tam konto nie traci ważności a raz doładowane środki nigdy nie przepadają i nie trzeba doładować żeby je trzymać na koncie. Dlatego dla takich osób które nie są w stanie wykorzystać tych środków to proponuję albo nju albo abonament Z innymi ofertami na kartę jest właśnie tak jak napisałeś non-stop trzeba doładowywać

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Optymalizacja kosztów komórek - prośba o pomoc

Post autor: Yeleana » sobota, 1 października 2016, 09:40

no tak, ale polityka telefonów na kartę jest co najmniej bandycka! ojciec ma już na telefonie ponad 700 złotych i co miesiąc MUSI doładowywać bo telefon przestaje działać... a co gorsza STRASZĄ, że jak nie doładuje to zgromadzone środki przepadną!

w takim razie - ktoś inny orientuje się, co aktualnie jest "fajnego" z androidem i za "normalne" pieniądze??
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Athcore » sobota, 1 października 2016, 14:37

w tej chwili polityka kart sim jest bandycka, w imie walki z terroryzmem musisz rejestrowac swoje dane w kiosku ruchu czy gdziekolwiek, i nie podlegaja one tej samej ochronie co dane powierzone firmie przy podpisaniu umowy abonenckiej

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Yeleana » sobota, 1 października 2016, 15:17

to juz nie chodzi o SIM, ale o te 700 złotych które tam jest zgromadzone i chyba nie ma żadnej siły żeby je odzyskać!

zna ktoś jakies w miarę tanie i "fajne" telefony ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Jaroczaro » sobota, 1 października 2016, 15:39

SMSami można za wiele rzeczy zapłacić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Bruner » czwartek, 6 października 2016, 20:58

Posiadam Xiaomi Mi3 - koszt ok 700 zeta i polecam. Chinczyk - ale jakosciowo bardzo dobry.
Xiaomi jest drugim na swiecie producentem telefonow :P. Update'y Androida co tydzien. Procesor, grafika, aparat - lepszy od Samsung S4.
Jesli bedziesz kupowal via Allegro - sprawdz dokladnie abys czasem za clo nie zaplacil.
Yeleana pisze:to juz nie chodzi o SIM, ale o te 700 złotych które tam jest zgromadzone i chyba nie ma żadnej siły żeby je odzyskać!

zna ktoś jakies w miarę tanie i "fajne" telefony ??

Awatar użytkownika
Blackfox
Posty: 195
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2016, 20:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Blackfox » piątek, 17 lutego 2017, 18:43

Zastanawiam się nad kupnem Huawei Mate 9 lub Samsung Galaxy S7.
Mam dwa flagowce do wyboru, nie umiem podjąć decyzji którego z nich wejść w posiadanie. Może ktoś ma owe smartfon i mi coś doradzi?

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Gvaihir » piątek, 17 lutego 2017, 19:11

Huawei- ekran prawie 6 cali
Samsung -5.1
Wybór należy do Ciebie

Awatar użytkownika
Blackfox
Posty: 195
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2016, 20:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Telefon z androidem za (normalne) pieniądze :)

Post autor: Blackfox » piątek, 17 lutego 2017, 19:27

Kochany ekran nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia :-)
S7 prawdopodobnie płynie radzi sobie z grami a zamierzam sporo grać.
Mate 9. To nowy model nie tak dawno wszedł do gry ale różne mam opinie na ten temat. Chciałbym być szczęśliwym posiadaczem owego smartfona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości