Pytanie: Płyta Główna

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Korinus
Co-OP Weteran
Posty: 293
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 00:40
Medals: 6
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Korinus » piątek, 17 czerwca 2016, 00:20

Cześć drodzy koledzy i koleżanki.

Nurtuje mnie pytanie. Mam zamiar zmienić płytę główną. z MSI Z77A-G55 na jakiś nowszy model z serii MSI Z. Ale mam procek 3 generacji i7 3.5GHz SOCKET 1150LGA. I nie wiem czy jak na przykład kupie tą płytę http://allegro.pl/msi-z97-gaming-9-ac-1 ... 23379.html . Czy procek starszej generacji będzie można zamontować.

Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam
Korinus

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Waniek » piątek, 17 czerwca 2016, 01:40

płyta obsługuje LGA, a procek, który masz to też LGA :)
Fakt faktem, droga.

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Andariel » piątek, 17 czerwca 2016, 10:41

https://www.morele.net/plyta-glowna-asr ... o4-640933/

2 gniazda usb mniej a oszczędzasz 400zł
płytę mam od 3 lat bez zarzutu


chyba że bardzo chcesz "Gaming" :p
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Taneroth » piątek, 17 czerwca 2016, 11:24

Jeżeli chcesz najbardziej opłacalną w swojej cenie płytę główną pod LGA 1150 to polecam model MSI Z97 PC Mate. Chipset Z97 - czyli najbardziej zaawansowany dla podstawki LGA1150, który obsługuje wszystkie taktowania pamięci DDR3. Obecnie kosztuje w x-kom jedyne 299zł (przy czym w innych sklepach ponad 370zł) więc się opłaca. Sam ją obecnie mam i polecam :)

http://www.x-kom.pl/p/186131-plyty-glow ... -ddr3.html

PS: Nie ma szans, że odczujesz jakąkolwiek różnicę pomiędzy tańszą zintegrowaną kartą sieciową a tą lepszą (droższą). To samo tyczy się kart sieciowych - osobiście ja żadnych różnic nie dostrzegam, więc na dobrą sprawę każda jest dobra, a te droższe to jedynie chwyt marketingowy... Jedyne co mają lepsze droższe płyty to bardziej rozbudowana sekcja zasilania i chłodzenia oraz ilość wyjść SATA itp.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Athcore
Status:
Offline

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Athcore » sobota, 18 czerwca 2016, 20:48

drozsze plyty maja tylkolepiej rozbudowana sekcje zasilania? bo pewnie to z czego i jak wykonane sa kondensatory to tylko papka marketingowa ...

karta sieciowa tez ma znaczenie - ot chocby w jakis skposob sa kolejkowane i zarzadzane dane, jak sciagasz sobie tylko cos na kompa i nie wykorzystujesz na codzien sieci pomiedzy kompami to fakt nie ma to znaczenia, zepnij kompy w klaster i powiedz ze nie ma znaczenia :)

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Taneroth » niedziela, 19 czerwca 2016, 18:28

@Athcore

Mówię o zastosowaniach standardowych, czyli przeglądanie neta, pobieranie dużych plików z neta i granie w gry... Ja nadal nie widzę żadnych najmniejszych różnic podczas pracy ze zintegrowaną kartą sieciową z najtańszej płyty głównej za 200zł od takiej za 700zł.
Mam internet na umowie 50MB (w realu 10mb pobieranie i 2mb upload) z Vectry + Routher ASUSA za 100zł i spokojnie na 2 kompach pobieram na raz coś z neta + oglądam streama czy gram w grę i nie dostrzegam żadnych różnic czy to na sieciówce Realteka, Gigabyte czy Qualcomma. To samo w przypadku kart dźwiękowych... ALC887 jak dla mnie gra tak samo jak ALC1150, a dodam, że mam do płyty podłączone głośniki Harmana Kardona oraz słuchawki AKG, więc sprzęt nie byle jaki).
Mówię o swoich spostrzeżeniach (może mam kiepski słuch i wyczucie, ale nie wydaje mi się).

Ja miałem w życiu do czynienia z około 20 różnymi konfiguracjami komputerów oraz co najmniej 10 różnymi zintegrowanymi kartami sieciowymi i dźwiękowymi (w płytach od 159zł do 680zł) i mówię, że JA NIE DOSTRZEGAM ABSOLUTNIE ŻAAAADNEJ RÓŻNICY w przypadku płyt głównych od podstawki 1156 + nowszych - nie ważne czy za 159zł czy za 680zł. Integra to integra i nawet gdy jest ciut lepsza to tego się nie da odczuć, a dopiero dedykowana karta na PCI-E może coś zmienić. Takie jest moje zdanie.

Ty być może masz inne zdanie na ten temat i nie chcę tworzyć dramy... Nie tutaj w każdym razie :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Graber
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2016, 23:13
Lokalizacja: Szczytno
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Graber » wtorek, 28 czerwca 2016, 23:30

Włączę się troszkę do dyskusji. Polecacie płytę z socketem 1150 do procesora pod podstawkę 1155? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Pytanie: Płyta Główna

Post autor: Taneroth » środa, 29 czerwca 2016, 09:37

Graber pisze:Włączę się troszkę do dyskusji. Polecacie płytę z socketem 1150 do procesora pod podstawkę 1155? :mrgreen:
Kolega napisał:
"Ale mam procek 3 generacji i7 3.5GHz SOCKET 1150LGA"
Więc polecamy płytę pod LGA1150. Tutaj zakładamy, że kolega pomylił generacje, a nie sockety. Nie mniej mogliśmy dopytać faktycznie :)
3 generacja to procesory i7-3..., a LGA1150 jest pod 4 generacje :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości