Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Bruner » niedziela, 15 maja 2016, 13:21

Aloha
Mam plyte: Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3 (Rev. 1.0), Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)
oraz wrzucone tam : Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Dodatkowo ze starego kompa zostala mi jedna kosci: Pamięć Corsair 8GB, 1333MHz DDR3 CMV8GX3M1A1333C9

Czy moge dolozyc ta kosc do kompa i nie beda sie gryzc te kosci? Bedzie komp lepiej chodzil w grach, przyspieszy to cos czy nie ma sensu takie dodawanie "wolniejszej" pamieci?

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Yeleana » niedziela, 15 maja 2016, 13:55

powinny chodzić na wolniejszym ustawieniu....

co zaowocuje 0.0001 fps-em mniej... jak ty to zniesiesz?? :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Bruner » niedziela, 15 maja 2016, 17:12

A w Black Desert dzieki temu ze bedzie wiecej ramu gra bedzie lepiej dzialac?
Yeleana pisze:powinny chodzić na wolniejszym ustawieniu....

co zaowocuje 0.0001 fps-em mniej... jak ty to zniesiesz?? :twisted:

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Yeleana » niedziela, 15 maja 2016, 17:32

tak naprawdę to zależy od tego jak napisany jest proces :)

proces 32-bitowy z zasady nie może używać więcej niż 3,5GB ramu, procesy 64-bitowe potrafią używać więcej... dawno już nie miałem na warsztacie BD (pobawiłem się nim 2-3 dni jak miałem guest pass), ale łatwo możesz to sprawdzić... odpal grę, wkręć się w jakąś większą akcję i przełącz się na menadżer zadań żeby zobaczyć ile ramu jest zajęte przez DB i ile ramu zajęte jest ogółem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Taneroth » poniedziałek, 16 maja 2016, 10:51

Zawsze możesz ustawić te drugie pamięci na 1600MHz CL9, ale zwiększ napięcie z 1.5V na 1.65V, żeby działały na 100% na tych taktowaniach. Nie mniej na niższym taktowaniu będziesz miał tylko jakieś 1-2fps mniej. Dokładanie kolejnej 8GB moim zdaniem nie ma sensu bo:
-stracisz dual-channel
-stracisz taktowanie
-gry i tak nie wykorzystują >8GB
Ale to moje zdanie :) Najlepiej na upartego sprzedać wszystkie kości i kupić 2 x 8GB 1600MHz CL9 i wtedy dopiero w dual channelu i na wyższym taktowaniu odczujesz jakąś różnicę.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Andariel » poniedziałek, 16 maja 2016, 18:53

Twoja płyta obsługuje pamięć w architekturze dual-channel, wkładając nieparzystą kość niewiele zyskasz, możliwe nawet że osiągniesz cel odwrotny od zamierzonego. Gdyby to były 2x4gb 1333 mhz to nie było by najmniejszego problemu i nie musiał byś bawić się taktowaniem pozostałych pamięci.

poprawcie jeśli się mylę, bo jest to wiedza zaczytana z internetu jakieś dwa lata temu kiedy składałem swój komputer
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Taneroth » poniedziałek, 16 maja 2016, 23:28

Ten film doskonale ukazuje to, jak ważny jest dual-channel. Dual channel = tylko i wyłącznie 2 tak samo taktowane i tak samo opóźnione pamięci pracujące w takim samym napięciu.


Tak więc nie dokładaj kolejnej kości bo tylko stracisz dual channel. 8GB nadal wystarcza w zupełności, a jak Ci mało to sprzedaj wszystkie kości i kup nowe 2 x 8GB dual channel.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Laczenie kosci pamieci 1333 vs

Post autor: Yeleana » wtorek, 17 maja 2016, 13:17

Owszem, film ciekawy... ale niekoniecznie życiowy... w chwili, gdy pamięć stanowi wąskie gardło w systemie, ma to rację bytu ale niestety obecnie największym ograniczeniem są dychawiczne procesorki, nie nadążające za kartą grafiki... w myśl zasady "Panie, wszystko najtańsze ale grafika za 3000 musi być, bo daje +20 do szpanu!"

trudno powiedzieć, Bruner... jak widziałem - to wcześniej nie pisałeś, co tam masz :) potrzebny jeszcze procesor i grafika to ocenimy, jak tam wydajność :twisted:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości