Lagi

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Damiano
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2016, 19:19
Gender:
Status:
Offline

Lagi

Post autor: Damiano » piątek, 18 marca 2016, 16:54

Witam. Mam mały problem. Tzn dla mnie urasta on do rangi ogromnych. A mianowicie. Chodzi mianowicie o lagi w grze, a dokładniej w BnS. Niby wszystko dobrze działa, żeby po jakimś czasie zacząć lagować jak głupie a na koniec po prostu rozłączyć. Korzystam z neostrady i jak do tej pory nie mogłem na nią złego słowa powiedzieć. Co ciekawsze net cały czas jest i normalnie działa. ping do serwerów w okolicy 40. Gram na lapku i jestem przekonany, że to nie wina komputera. Win 10 a Lapek łączy się z routerem przez wifi. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to chętnie posłucham. A najlepiej gdyby mógł coś doradzić na ts. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Lagi

Post autor: Taneroth » piątek, 18 marca 2016, 23:23

Damiano pisze:Witam. Mam mały problem. Tzn dla mnie urasta on do rangi ogromnych. A mianowicie. Chodzi mianowicie o lagi w grze, a dokładniej w BnS. Niby wszystko dobrze działa, żeby po jakimś czasie zacząć lagować jak głupie a na koniec po prostu rozłączyć. Korzystam z neostrady i jak do tej pory nie mogłem na nią złego słowa powiedzieć. Co ciekawsze net cały czas jest i normalnie działa. ping do serwerów w okolicy 40. Gram na lapku i jestem przekonany, że to nie wina komputera. Win 10 a Lapek łączy się z routerem przez wifi. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to chętnie posłucham. A najlepiej gdyby mógł coś doradzić na ts. Z góry dziękuję.
Jakie są to lagi? Sciny spowodowane słabym kompem czy freezy (opóźnienia), które powoduje internet? Jaki to typ lagów, opisz :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Damiano
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2016, 19:19
Gender:
Status:
Offline

Re: Lagi

Post autor: Damiano » piątek, 18 marca 2016, 23:35

Raczej nie wina sprzętu. Lapek Lenowo Y70-70. Procek i7 karta graficzna też niczego sobie. A lagi wyglądają tak, że najpierw opóźnienia w skilach, potem się nasilają, aż na końcu wywala z gry. Co ciekawe w trakcie tych lagów ping utrzymuje się na poziomie 40 ms. Dzisiaj w nocy tylko na jednym kompie internet był w użyciu a i tak to zjawisko wystąpiło. Nie wiem jak sprawa się ma z pakietami. Wygląda jakby się gdzieś po drodze gubiły. Tylko dziwne, że to występuje okresowo. Normalnie biegam po lokacji widzę, że czat działa a mnie bierze ......

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Lagi

Post autor: Taneroth » sobota, 19 marca 2016, 00:00

Spróbuj przeinstalować grę, ewentualnie usunąć i zainstalować ponownie sterowniki od karty sieciowej (wifi), zresetować routher lub urządzenie z którego czerpany jest internet. Ewentualnie możesz się trochę pobawić w zaporze i spróbować odblokować grę o ile jest w jakimkolwiek stopniu blokowana. Dziwne zjawisko, które nie występuje od razu jest trudne do naprawienia. Tyle ode mnie :(
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Damiano
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2016, 19:19
Gender:
Status:
Offline

Re: Lagi

Post autor: Damiano » sobota, 19 marca 2016, 11:56

Podziękował. O reinstalacji gry już myślałem. Spróbuję i dam znać co się zmieniło.

Awatar użytkownika
Roszan
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 01:48
Medals: 2
Lokalizacja: Gliwice
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

SWTOR Legionista BD Legionista

Re: Lagi

Post autor: Roszan » niedziela, 20 marca 2016, 01:36

Podłącz na testy po kablu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości