klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Night Psych
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 11:09
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista

klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Night Psych » sobota, 12 grudnia 2015, 21:28

Ktoś poradzi co dobre i warte swej ceny? Profil pod granie, podświetlenie, dodatkowe klawisze do macro.

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Ezin » sobota, 12 grudnia 2015, 21:29

Podłączam się.

Awatar użytkownika
Nixie
Posty: 252
Rejestracja: środa, 25 listopada 2015, 15:58
Lokalizacja: Giżycko
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Nixie » sobota, 12 grudnia 2015, 21:46

Po pierwsze, to dosc kontrowersyjne jest uzywanie takich klawiatur... Na US mozna bylo sie liczyc z banem za cos takiego... Zwlaszcza jesli ktos robil takie macro by moc isc afk... Wszystko zalezy od skomplikowania danego macro, czy podpada pod botowanie czy nie... Ale abstrahujac od etycznych dylematow...
Z tego co wiem i sam kiedys myslalem i czytalem na ten temat, to ludzie bardziej preferuja w miare zwykla klawiature, a za to bardziej rozbudowana mysz, wlasnie z duza iloscia guzikow funkcyjnych i programowalnych pod macro... Cos w ten desen:
Co do klawiatury, gdybym osobiscie mial kupowac, to nie celowalbym chyba w cala klawiature, tylko typowego keypada. Razer Tartarus? Z tego co pamietam sporo topowych graczy uzywalo tego keypada...

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Sterblich » sobota, 12 grudnia 2015, 23:06

Polecam Roccat Ryos (3 wersje: zwykła, glow i pro). Sam posiadam Roccat Isku i jestem bardzo zadowolony.

Kenzo
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 17:30
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Kenzo » niedziela, 13 grudnia 2015, 11:37

Juz z jakies 3 lata mam Quickfire TK na brownach. Jedyny minus to to, ze WSAD sie starl. Co do makr mialem kiedys G15 od logi i uzylem ich moze 2x wiec szkoda sensu IMO.

Roccat/Razer, mehhh, bieda, nie polecam.
Sprawdz lepiej cos z tych
Corsair
Code
Ducky
Qpad

Night Psych
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 11:09
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Night Psych » sobota, 19 grudnia 2015, 21:58

I wybór padł na używkę QPAD mk-90. Pierwotnie miała być wersja mk-85, ale w sklepach nie ma. Pierwsze wrażenia pozytywne :D

Dombeck
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 23 stycznia 2016, 23:54
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Dombeck » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:09

Mam Razer Black Widow Ultimate i jestem bardzo zadowolony. Jedyny błąd ktoey popełniłem przy zakupie to taki że nie wziąłem wersji Stealth.. Zawsze to troche ciszej :) Ale za to mozna dokupic sobie specjalne gumki tłumiące klawisze :)

Awatar użytkownika
Masa
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 10:37
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Masa » wtorek, 26 stycznia 2016, 01:42

Ja natomiast mogę polecić A4 Tech'a X7 G800V. Klawiatura jest solidnie wykonana. Całość jest wytrzymała, oznaczenia klawiszy nie ścierają się z upływem czasu. Ponadto klawiatura ma wypuszczoną listwę na nadgarstek, która spełnia swoje zastosowanie. Dodatkowe klawisze znajdują się w dobrym miejscu tzn. znajdują się w zasięgu ręki. (poza trzema). W programie "Oscar Keyboard Editor" możemy dosłownie zrobić wszystko :D Klawiaturę wykorzystywałem w KAŻDEJ grze, począwszy od Tibi, poprzez WoW'a, Aiona a skończywszy na różnego rodzaju FPS'ach, typu CoD, BF, GRO, CS etc. Nie czarujmy się, że takie rozwiązania znacząco polepszają nasze statystyki :].

Dopełnieniem mojej klawiatury jest mysz również A4 Tech'a model X7. Mysz posiada 3 w pełni programowalne, dodatkowe przyciski. Mysz jak i klawiatura jest wykonana dokładnie; idealnie leży w ręce, posiada 5 trybów pracy (tak samo jak klawiatura), które można w każdej chwili zmienić podświetlanym przyciskiem. Nic nie skrzypi, nie łuszczy się nie przeciera.

Zakupy, które dokonałem ładnych parę lat temu były ekonomiczne ale otrzymałem produkty, które teraz, po kilku latach użytkowania, mogę z czystym sumieniem polecić ;]
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2016, 12:37 przez Masa, łącznie zmieniany 1 raz.
Silniej pożądamy rzeczy nowych, niż trwamy przy już nabytych.

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Smyk » wtorek, 26 stycznia 2016, 07:52

Paralizator pisze:Ja natomiast mogę polecić Logitech'a X7 G800V. Klawiatura jest solidnie wykonana. Całość jest wytrzymała, oznaczenia klawiszy nie ścierają się z upływem czasu. Ponadto klawiatura ma wypuszczoną listwę na nadgarstek, która spełnia swoje zastosowanie. Dodatkowe klawisze znajdują się w dobrym miejscu tzn. znajdują się w zasięgu ręki. (poza trzema). W programie "Oscar Keyboard Editor" możemy dosłownie zrobić wszystko :D Klawiaturę wykorzystywałem w KAŻDEJ grze, począwszy od Tibi, poprzez WoW'a, Aiona a skończywszy na różnego rodzaju FPS'ach, typu CoD, BF, GRO, CS etc. Nie czarujmy się, że takie rozwiązania znacząco polepszają nasze statystyki :].

Dopełnieniem mojej klawiatury jest mysz również Logitech'a model X7. Mysz posiada 3 w pełni programowalne, dodatkowe przyciski. Mysz jak i klawiatura jest wykonana dokładnie; idealnie leży w ręce, posiada 5 trybów pracy (tak samo jak klawiatura), które można w każdej chwili zmienić podświetlanym przyciskiem. Nic nie skrzypi, nie łuszczy się nie przeciera.

Zakupy, które dokonałem ładnych parę lat temu były ekonomiczne ale otrzymałem produkty, które teraz, po kilku latach użytkowania, mogę z czystym sumieniem polecić ;]
możesz zapodać jakieś inki, bo jak wrzucam w google, to jest taki model ale A4Techa...

Awatar użytkownika
Masa
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 10:37
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Masa » wtorek, 26 stycznia 2016, 12:36

O w pyte, moje zamulenie. Ten komplet jest właśnie od A4 Tech'a :D Nie wiem dlaczego napisałem, że te sprzęty są od Logitech'a.

mysz:
http://www.ceneo.pl/12184562

klawiatura:
http://www.morele.net/klawiatura-a4-tec ... 84-422022/
Silniej pożądamy rzeczy nowych, niż trwamy przy już nabytych.

Awatar użytkownika
Verus
Patrycjusz
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 13 września 2009, 22:10
Medals: 8
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX LOTRO Legionista GW2 St. Legionista BS Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Verus » czwartek, 4 lutego 2016, 14:33

Do mnie dzisiaj dojechała klawiaturka mechaniczna Roccat Ryos MK na przełącznikach Cherry Black. Ciężko trochę się przyzwyczaić po tylu latach na membranówce ale warto. Jedyny minus to hałas przy wciskaniu klawiszy.

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Smyk » czwartek, 4 lutego 2016, 17:59

Verus pisze:Do mnie dzisiaj dojechała klawiaturka mechaniczna Roccat Ryos MK na przełącznikach Cherry Black. Ciężko trochę się przyzwyczaić po tylu latach na membranówce ale warto. Jedyny minus to hałas przy wciskaniu klawiszy.
Ha, do mnie dzisiaj dojechała SteelSeries Apex M800 i boje się wyciągać, bo jeszcze nigdy nie generałem na mechanicznej, a jak mi nie podejdzie, to będzie drama....

Awatar użytkownika
Verus
Patrycjusz
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 13 września 2009, 22:10
Medals: 8
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX LOTRO Legionista GW2 St. Legionista BS Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Verus » czwartek, 4 lutego 2016, 18:52

Smyk pisze:
Verus pisze:Do mnie dzisiaj dojechała klawiaturka mechaniczna Roccat Ryos MK na przełącznikach Cherry Black. Ciężko trochę się przyzwyczaić po tylu latach na membranówce ale warto. Jedyny minus to hałas przy wciskaniu klawiszy.
Ha, do mnie dzisiaj dojechała SteelSeries Apex M800 i boje się wyciągać, bo jeszcze nigdy nie generałem na mechanicznej, a jak mi nie podejdzie, to będzie drama....
Chciałem tez tego apexa ale cena powala. A co do mechanicznej to mi ciężko do skoku klawiszy się przyzwyczaić i do dźwięku przy klikaniu.

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Smyk » czwartek, 4 lutego 2016, 22:12

Verus pisze:
Smyk pisze:
Verus pisze:Do mnie dzisiaj dojechała klawiaturka mechaniczna Roccat Ryos MK na przełącznikach Cherry Black. Ciężko trochę się przyzwyczaić po tylu latach na membranówce ale warto. Jedyny minus to hałas przy wciskaniu klawiszy.
Ha, do mnie dzisiaj dojechała SteelSeries Apex M800 i boje się wyciągać, bo jeszcze nigdy nie generałem na mechanicznej, a jak mi nie podejdzie, to będzie drama....
Chciałem tez tego apexa ale cena powala. A co do mechanicznej to mi ciężko do skoku klawiszy się przyzwyczaić i do dźwięku przy klikaniu.
Cena owszem, też długo się przymierzałem do zakupu, ale pierwsze wrażenie jakie się nasuwa to wow! To jest niesamowity przeskok jakości, jedyne co to przestawić się do innego rozstawu klawiszy, reszta jest jak z bajki, nie czuje zbytnio dużej różnicy w głośności w odniesieniu do wcześniejszej membranki od Razera.

Awatar użytkownika
Verus
Patrycjusz
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 13 września 2009, 22:10
Medals: 8
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX LOTRO Legionista GW2 St. Legionista BS Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Verus » piątek, 5 lutego 2016, 21:03

Smyk jak tam użytkowanie nowej klawiatury ?? Ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do dźwięku klawiszy, strasznie mnie irytuje :(

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Smyk » sobota, 6 lutego 2016, 01:04

Verus pisze:Smyk jak tam użytkowanie nowej klawiatury ?? Ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do dźwięku klawiszy, strasznie mnie irytuje :(
Ja jakbym grał na nieaj od lat :)

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 20 lutego 2016, 21:34
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Molik » środa, 24 lutego 2016, 21:04

Smyk pisze:
Verus pisze:Smyk jak tam użytkowanie nowej klawiatury ?? Ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do dźwięku klawiszy, strasznie mnie irytuje :(
Ja jakbym grał na nieaj od lat :)
Jak się sprawuje oprogramowanie tej firmy odnośnie makr? Chciał bym zamienić w końcu uszkodzoną Logit. a mam na oku Apex 300.

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Smyk » środa, 24 lutego 2016, 22:16

Molik pisze:
Smyk pisze:
Verus pisze:Smyk jak tam użytkowanie nowej klawiatury ?? Ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do dźwięku klawiszy, strasznie mnie irytuje :(
Ja jakbym grał na nieaj od lat :)
Jak się sprawuje oprogramowanie tej firmy odnośnie makr? Chciał bym zamienić w końcu uszkodzoną Logit. a mam na oku Apex 300.

Ja nie używam makr, więc ciężko mi jest się odnieść do pytania.

Awatar użytkownika
Mapet
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 13:41
Lokalizacja: Platerów/ Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Mapet » piątek, 11 marca 2016, 07:08

Witam

Ja Posiadam Logitech G910 Orion Spark, jestem mega zadowolony z tej klawiatury ma wszystko tego czego potrzebujesz duzym plusem jest tam zastosowanie Wyjątkowych przełącznikió mechanicznych Romer-G są dużo cichsze niż te o których pisza koledzy wyżej.
Klawiatura tak jak pisalem jest rewelacyjna pod każdym względem :)

Basia
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 04:19
Gender:
Status:
Offline

Re: klawiatura mechaniczna z klawiszami makro

Post autor: Basia » poniedziałek, 14 marca 2016, 20:54

Night Psych pisze:Ktoś poradzi co dobre i warte swej ceny? Profil pod granie, podświetlenie, dodatkowe klawisze do macro.
Może coś takiego: http://www.razerzone.com/gaming-keyboar ... rus-chroma

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości