Cooler do GTX770

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Max Painful
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2015, 18:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista

Cooler do GTX770

Post autor: Max Painful » środa, 5 sierpnia 2015, 12:56

Witam.
Tak jak w temacie, poszukuję chłodzenia do gtx770, wf3x padł, posypały się łopatki w jednym z wentyli, a ich już wymienić się nie da. Chciałbym zmieścić się w 250zł~, moimi faworytami są Arctic Accelero Xtreme III i IV, z tym że z zakupem IV wiąże się przełożenie karty w slot 8x i małe przemeblowanie w obudowie. Także chciałbym wiedzieć co sądzicie o tych chłodzeniach, oraz czy macie jakieś lepsze propozycje. Z góry dzięki i pozdrawiam :P
"Najlepszy nawet mag z nożem w plecach, poważnie traci na umiejętnościach"

Athcore
Status:
Offline

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Athcore » środa, 5 sierpnia 2015, 15:04

przecież można odkrecic i wymienić na szybsze czy tez cichsze, u mnie jak w wiatrak wpadl olowek to odkrecilem metalowa oslonke i wymieniłem wiatraki na 2 zalmany

Awatar użytkownika
Max Painful
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2015, 18:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Max Painful » środa, 5 sierpnia 2015, 15:44

Wiatraki? Jesteś młynarzem? :P Problem polega na tym że w mojej wersji gtx 770, czyli windforce 3x, są trzy wentylatory których nie da się wymienić, coś się stanie z jednym to tak jakby padły Ci wszystkie. Nie wiem, może w Twojej wersji (po dwóch wentach zakładam że miałeś jakiegoś twinfrozr, evga, lub directcu) dało się wykręcić i wymienić poszczególne wentylatorki. Gigabyte nie przewidział takiej możliwości :? Więc dzięki za sugestię, ale prosiłbym, aby temat kontynuował rozwój w stronę wymiany całego chłodzenia. Może oglądałeś jakieś po ołówkowym incydencie?
"Najlepszy nawet mag z nożem w plecach, poważnie traci na umiejętnościach"

Athcore
Status:
Offline

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Athcore » środa, 5 sierpnia 2015, 16:30

a 'fan' to nie wiatrak?, mniejsza o to , sa polaczone szeregowo to jak jeden pada odpadają wszystkie , co nie znaczy ze nie da się odkrecic oslony wyjac wiatrakow i wymienić na nowe pasujące do calosci

Awatar użytkownika
Max Painful
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2015, 18:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Max Painful » środa, 5 sierpnia 2015, 17:24

Rozumiem, ale mówię Ci przecież, że rozkręcałem osłony, całą górę rozebrałem i wentyle są praktycznie na stałe. Podobnie masz w konstrukcjach phanteksa, nie rozkręcisz tego. Możesz wziąć w ręce i połamać co najwyżej.
"Najlepszy nawet mag z nożem w plecach, poważnie traci na umiejętnościach"

Athcore
Status:
Offline

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Athcore » środa, 5 sierpnia 2015, 17:39

u siebie mialem mocowane malymi wkretami do tej metalowej oslony, najbardziej sie nameczylem z przewodem zasilajacym , bardzo krotki i paskudnie umieszczony,


gdybym mial wymieniac calosc to bym wzial cos takiego http://www.morele.net/chlodzenie-raijin ... 22-714993/ + dobre wiatraczki, porownywalnei wyjdzie z tymi zestawami co wrzuciles , wydajnosciowo chyba jednak lepiej ,

mialem podobny na hd4800 tylko mushkina , karta juz przestarzala , ale przerobilem na chlodzenie procka i trzyma temperature kolo 34 stopni przy tych upalach

Awatar użytkownika
Max Painful
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 31 lipca 2015, 18:42
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista

Re: Cooler do GTX770

Post autor: Max Painful » środa, 5 sierpnia 2015, 18:40

Hmm, ciekawe żeberka ale trochę drogie, z dobrymi wentylami i radiatorami na pamięci etc. wyjdzie pewnie stówkę drożej niż zestaw. :S
"Najlepszy nawet mag z nożem w plecach, poważnie traci na umiejętnościach"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości