masz za mały zasięg gsm?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Zawisza
Posty: 10151
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 14:23
Medals: 26
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AoC Centurion WAR Trybun
AION Trybun MO Pretorianin BF3 Pretorianin TERA Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Sekcja EvE Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

masz za ma

Post autor: Zawisza » wtorek, 7 lipca 2009, 15:03

Ostatnio słyszałem, że ktoś ma problem gdyż neta ma z telefonii komórkowej i ma słaby zasięg. Ja również miałem taki problem kiedyś, teraz na szczęście ma netie.
Z góry informuje, aby sobie dać spokój z małymi antenkami przyczepianymi przy modemie, gdyż zwiększą jedynie o 1-2 kreski. Ja postawiłem na rozwiązanie z którego korzystają firmy które mają siedziby na tzw. za…iach. I korzystają aby zwiększyć zasięg swoich telefonów komórkowych.
Mowa o antenach kierunkowych, minus jest taki, że musisz skierować dokładnie w antenę z którego idzie sygnał i wymiana sygnału będzie tylko z tą anteną, natomiast plus jest taki, że wcześniej musiałem szukać miejsca w domu aby znaleźć chociaż 1-2 kreski, a po zamontowaniu anteny kierunkowej miałem zasięg na Maksa, takich anten można korzystać również do zwiększania zasięgu w telefonie komórkowy aczkolwiek wtedy przeistacza się w telefon stacjonarny ;)

Nie pamiętam z jakiego wtedy sklepu korzystałem. Ale moja antena ma wygląd jak te pierwsze 10 :)

Awatar użytkownika
Aeternum
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2009, 22:03
Status:
Offline

Re: masz za ma

Post autor: Aeternum » niedziela, 19 lipca 2009, 00:32

Ja również korzystam z takowego internetu i mówiąc szczerze to nie muszę ustawić dokładnie na nadajnik, "byle w jego kierunku" . . . I dodam, że siła sygnału nie jest zależna od zasięgu . . . jak mam niekiedy bardzo słaby zasięg, to net śmiga o wiele lepiej niż jakbym miał maxymalny zasięg . . . Antene mam tak zwaną "tube" . . . Niby satelitki są lepsze no ale właśnie je trzeba ustawić dokładnie na nadajnik . . . I jeżeli są to starszego typu tuby bądź satelity są one zależne w pewnym stopniu od pogody . . . Czym gorsza tym słabsza siła sygnału . . . Ale ich chyba się już nie montuje . . .

Awatar użytkownika
Agnar
Posty: 1470
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:12
Medals: 3
Lokalizacja: Brwinów
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: masz za ma

Post autor: Agnar » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 14:58

Ku mojej uciesze - od września ( w sumie to już dziś ) jest dostępna nowa opcja telekompromitacji polskiej - INTERNET satelitarny za grosze!! A już byłem zrozpaczony i gotowy płacić koszmarną kasę za "złodziejski" satelitarny internet u polskich providerów, aż tu czytam dziś artykuł o nowej opcji TP'sy - internet 512kb, 1mb, (2mb satelitarny - 95 zł brutto) ( aktywacja 12,20 brutto , antena sat. 30 brutto)
Umowa na 12 m-cy - Czas realizacji zamówienia do 14 dni :D :D :D

Jadę dzisiaj podpisywać umowę ;)

Nareszcie jakiś mądry krok ze strony TP'sy
"Nie bierz życia zbyt poważnie, bo i tak z niego żywy nie wyjdziesz."
"Rozum jest jak spadochron - najlepiej działa kiedy jest otwarty"

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: masz za ma

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 15:25

Agnar pisze:Ku mojej uciesze - od września ( w sumie to już dziś ) jest dostępna nowa opcja telekompromitacji polskiej - INTERNET satelitarny za grosze!! A już byłem zrozpaczony i gotowy płacić koszmarną kasę za "złodziejski" satelitarny internet u polskich providerów, aż tu czytam dziś artykuł o nowej opcji TP'sy - internet 512kb, 1mb, (2mb satelitarny - 95 zł brutto) ( aktywacja 12,20 brutto , antena sat. 30 brutto)
Umowa na 12 m-cy - Czas realizacji zamówienia do 14 dni :D :D :D

Jadę dzisiaj podpisywać umowę ;)

Nareszcie jakiś mądry krok ze strony TP'sy
Nie życzę Ci źle, ale pogadamy, jak już Ci założą i będziesz grał. :twisted: TPSA = fail. Nowa TPSA = epic fail. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: masz za ma

Post autor: Krig » czwartek, 24 września 2009, 08:41

Gwalch pisze:TPSA = fail. Nowa TPSA = epic fail.
Moim zdaniem grubo przesadzone.
Mialem tp w starym domu - gralem 7 ? lat - ned padl mi moze 4 razy. (max 1 dzen offline)
Przeprowadzilem sie miesiac temu do mojego brand new epic home, niestety pobudowalem się na konkretnym zad...piu wiec nie mialem innej opcji jak TP. Super Pani z Netii powiedziala "of kors proszz Pana może Pan zostać "Twarzą Netii", ale kabel musi mieć Pan z TP i tak + placic im za zawieszenie linii".
Ba, o ZGROZO ! korzystam z liveboxa :twisted:
Gram, zdecydowanie nie mam zastrzeżeń.
Sciągam - bez zastrzeżeń.
Fakt, ze ten tuner (ktory daja za free) jest ... taki sobie - ale jest ZA FREE ;) Tuner Samsunga. Jedyny plus to to, ze jest biały - fajnie wygląda - pilot niestety żal.ru - chyba najgorsze co jest w tym calym zestawie z TP to ten zenujący pilot. Aż dziwne, ze jeszcze nie latał po mieszkaniu.
Antena za 3 dychy - antena jak antena. Caly ten pipsztyk na niej jest firmy Sharp.
TV sat dziala, net dziala, live box dziala, telefon ... wylaczylem ;)

Moje zdanie:
"jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma" ;)
A ta tp - zdziercy jak ...., ale jak nie ma innej mozliwosci to i TP dobre :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości