druga kość RAM

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

druga kość RAM

Post autor: Maurycy » czwartek, 19 marca 2015, 18:08

chcę dokupić drugą kość RAM do lapka.
w tej chwili mam wsadzoną 4gb 2Rx8
pytanie brzmi, czy jest jakaś różnica czy druga kość będzie 2Rx8 czy 2Rx4? będą lepiej współgrały jeśli druga też będzie 2Rx8 czy to bez znaczenia?

EDIT
aaa i drugie pytanie. obecna ma 1333MHz. czy druga lepiej żeby miała 1600MHz czy 1333?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Athcore
Status:
Offline

Re: druga kość RAM

Post autor: Athcore » czwartek, 19 marca 2015, 18:18

2 takie same timingi , jesli masz jedna szybsza druga wolniejsza to w praktyce komp uzyje wolniejszej dla kompatybilnosci pamieci , wiec lepiej kupic po prostu druga identyczna kosc ,
2 kosci = 2 x wiecej zuzytego pradu, dopoki cie to nie boli kup druga jesli ci zalezy na oszczedzaniu baterii kup jedna wieksza

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: druga kość RAM

Post autor: Gvaihir » czwartek, 19 marca 2015, 18:33

Jest też taki problem, że nawet 1 roczna płyta główna może nie czytać Ci tych nowych kości RAM. Dlatego kupuje się najlepiej wszystkie kości identyczne (firma, specyfikacja itp). Każdy producent płyt głównych robi liste (nie pamiętam jak się ona nazywa ale ma swoja nazwę) gdzie wypisane są konkretne firmy i specyfikacja kompatybilnych RAM. Każda inna a szczególnie nowsze RAM niż Twoja płyta główna mogą po prostu nie działać. Dlatego musisz być absolutnie pewien, że to się nie pogryzie z PC. Najlepiej znaleźć sklep, który Ci to zamontuje i sprawdzi czy działa.
Nie ważne, że płyta w specyfikacji ma wypisane: 32gb ram i 2000mhz+. Dlatego uważaj z tym:P Taka rada.

Athcore
Status:
Offline

Re: druga kość RAM

Post autor: Athcore » piątek, 20 marca 2015, 07:05

Gvaihir pisze:Jest też taki problem, że nawet 1 roczna płyta główna może nie czytać Ci tych nowych kości RAM. Dlatego kupuje się najlepiej wszystkie kości identyczne (firma, specyfikacja itp). Każdy producent płyt głównych robi liste (nie pamiętam jak się ona nazywa ale ma swoja nazwę) gdzie wypisane są konkretne firmy i specyfikacja kompatybilnych RAM. Każda inna a szczególnie nowsze RAM niż Twoja płyta główna mogą po prostu nie działać. Dlatego musisz być absolutnie pewien, że to się nie pogryzie z PC. Najlepiej znaleźć sklep, który Ci to zamontuje i sprawdzi czy działa.
Nie ważne, że płyta w specyfikacji ma wypisane: 32gb ram i 2000mhz+. Dlatego uważaj z tym:P Taka rada.
szczegolnie gigabajty maja problem z pamieciami i innymi urzadzeniami,
najlepiej zajsc do stacjonarnego sklepu kupic pamiec i jesli beda problemy wymienic - teraz jest 14 dni na odstapienie od umowy bez podania przyczyn

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: druga kość RAM

Post autor: Maurycy » sobota, 21 marca 2015, 13:34

zamówiłem takie coś
http://www.komputronik.pl/product/11454 ... ODIMM.html
nie znalazłem takiej samej pamięci jaką już mam wsadzoną, bo się okazało że HP wsadza do swoich komputerów ram firm niszowych..

dzisiaj idę do sklepu odebrać kość i chcę na miejscu wsadzić i zobaczyc czy działa
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Athcore
Status:
Offline

Re: druga kość RAM

Post autor: Athcore » sobota, 21 marca 2015, 15:04

Maurycy pisze:zamówiłem takie coś
http://www.komputronik.pl/product/11454 ... ODIMM.html
nie znalazłem takiej samej pamięci jaką już mam wsadzoną, bo się okazało że HP wsadza do swoich komputerów ram firm niszowych..

dzisiaj idę do sklepu odebrać kość i chcę na miejscu wsadzić i zobaczyc czy działa
no i bardzo dobrze w razie co moze sprawdza ci inna , jakby nie mieli wiecej roznorodnych kosci to zajrzyj do arestu albo proline

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: druga kość RAM

Post autor: Maurycy » niedziela, 22 marca 2015, 18:49

działa :)
pomimo że jest 2Rx4 a ta "fabryczna" 2Rx8
także dzięki za zainteresowanie tematem i dyskusję ;)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Re: druga kość RAM

Post autor: Shinee » piątek, 17 marca 2017, 21:15

Podepne sie pod temat.

Na moim nowym lapku mam Kingston 8GB HyperX IMPACT 2400MHz SODIMM DDR4 (1 x 8GB)

Max Bandwidth - DDR4-2400 (1200MHz),
Manufacturer: Kingston
Part Number: KHX2400C1454/8G
Ranks: Dual
XPD Ext: XMP 2.0

I chce dokupic 2 kosc do dual channel ale ze jestem noobem jesli chodzi o komputery chce miec 100% pewnosci ze kupuje odpowiednia kosc. Moze ktos powiedziec czy to ponizej to to samo co mam?


Athcore
Status:
Offline

Re: druga kość RAM

Post autor: Athcore » sobota, 18 marca 2017, 06:51

http://www.kingston.com/pl/memory/search/Options, wejdz pod link i wyszukaj wg modelu lapka
Shinee pisze:Podepne sie pod temat.

Na moim nowym lapku mam Kingston 8GB HyperX IMPACT 2400MHz SODIMM DDR4 (1 x 8GB)

Max Bandwidth - DDR4-2400 (1200MHz),
Manufacturer: Kingston
Part Number: KHX2400C1454/8G
Ranks: Dual
XPD Ext: XMP 2.0

I chce dokupic 2 kosc do dual channel ale ze jestem noobem jesli chodzi o komputery chce miec 100% pewnosci ze kupuje odpowiednia kosc. Moze ktos powiedziec czy to ponizej to to samo co mam?


Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Re: druga kość RAM

Post autor: Shinee » sobota, 18 marca 2017, 20:01

Nie ma mojego modelu. Clevo P670RS-G :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości