Sluchawki

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Driam » sobota, 8 sierpnia 2015, 10:30

Powiem tak... nie widzę w nich nic, co usprawiedliwiałoby wydanie 140 funtów.

Athcore
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Athcore » sobota, 8 sierpnia 2015, 13:04

Driam pisze:Powiem tak... nie widzę w nich nic, co usprawiedliwiałoby wydanie 140 funtów.
jak to nic? marke :lol: bo parametry jak ze sluchawek za ok 60 zl

Awatar użytkownika
Krandor
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 13:32
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Krandor » niedziela, 9 sierpnia 2015, 17:56

Ja polecam Logitech G930 - na potrzeby gier i oglądania filmów mi wystarczają, używam ich od 3 lat.

Awatar użytkownika
Czerech
Patrycjusz
Posty: 485
Rejestracja: poniedziałek, 10 lutego 2014, 14:58
Medals: 2
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Gender:
Status:
Offline

WildStar Optio eSport Optio

Re: Sluchawki

Post autor: Czerech » poniedziałek, 21 września 2015, 12:47

słuchawki słuchawkami... a jakich kart dźwiękowych używacie? Stockowych zintegrowanych z płytą główną czy czegoś lepszego? Ja się zastanawiam czy nie kupić czegoś takiego do CS:GO:

Karta dźwiękowa ASUS XONAR DGX

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Ezin » poniedziałek, 21 września 2015, 18:04


Awatar użytkownika
Czerech
Patrycjusz
Posty: 485
Rejestracja: poniedziałek, 10 lutego 2014, 14:58
Medals: 2
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Gender:
Status:
Offline

WildStar Optio eSport Optio

Re: Sluchawki

Post autor: Czerech » poniedziałek, 21 września 2015, 18:47

masz taką? W komputroniku za 150zł jest

Awatar użytkownika
Tindr
Posty: 227
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 18:25
Medals: 1
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista

Re: Sluchawki

Post autor: Tindr » wtorek, 6 października 2015, 19:52

Odświeżę temat - poleci ktoś jakieś słuchawki dokanałowe z mikrofonem ? Potrzebne mi są do gry na lapku, nie chce się pałętać ze sznurem dłuższym niż 1-1.2 m.

Dombeck
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 23 stycznia 2016, 23:54
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Dombeck » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:15

Jeżeli chodzi o tańsze słuchawki, to wiele dobrego słyszałem o Creative Fatality. Można je dorwać nawet za 100 zł.
Sam zamieniłem moje Razer Tiamat na tańsze HyperX Cloud 2 i jestem wiecej niż zadowolony. Są prawie identyczne jak Cloud 1, z tą różnicą że Claud 2 posiada dzwięk 7.1 którego osobiście nie używam :P

Jeszcze są tańsze odpowiedniki HyperX - QPad. Podobno bardzo zbliżone jakościowo.

Awatar użytkownika
Masa
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 10:37
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Masa » wtorek, 26 stycznia 2016, 01:26

Dombeck pisze:Jeżeli chodzi o tańsze słuchawki, to wiele dobrego słyszałem o Creative Fatality. Można je dorwać nawet za 100 zł(...)
Osobiście posiadam te słuchawki od paru ładnych lat. Jest to moja druga para, ponieważ pierwszą zmiażdżył tyłkiem mój znajomy. Tę pierwszą parę miałem zakupioną gdzieś w 2008/9 roku. Posiadam je do dzisiaj jednakże są dość poturbowane. Bez zawahania kupiłem drugie, dokładnie takie same. Jakość dźwięku, w moim subiektywnym odczuciu, jest bardzo dobra. Słucham w nich muzyki, rozmawiam z rodzinią/znajomymi na różnych komunikatorach, oglądam w nich filmy itd. Po prostu, krótko pisząc, nie rozstaję się z nimi.
Ponadto jakość wykonania jest wręcz wyśmienita; materiał-gąbka, który przylega do uszu nie gniecie. Można w nich grać kilka godzin nie odczuwając przy tym dyskomfortu. Mikrofon umiejscowiony jest raczej w standardowym miejscu. Jest dołączany do słuchawek. Można go do woli wyginać. Na szczęście jego gniazdo jest sztywno umieszczone co zmiesza ryzyko uszkodzenia/przetarcia kabli. Warto też dodać, że w razie problemów natury technicznej słuchawki łatwo się rozbiera; wszystkie kable są umieszczone w pancerzu, w którym znajdują się żyły oplecione również pancerzem co w znacznym stopniu ułatwia usuwanie usterek.

Reasumując; IMO warto wydać 100 zł na Creatice Fatal1ty. Dodam jeszcze, że posiadam słuchawki firmy Sennheiser PC 350, które zakupiłem jakiś czas temu pod PS 3/4 i jakość dźwięku jest na porównywalnym poziomie. Czyli wygoda, ekonomia i zadowolenie gwarantowane :D

BTW: minęło już trochę czasu od założenia tematu ale wydaje mi się, że taka minirecenzja na pewno komuś się przyda ;)
Silniej pożądamy rzeczy nowych, niż trwamy przy już nabytych.

Awatar użytkownika
Nixie
Posty: 252
Rejestracja: środa, 25 listopada 2015, 15:58
Lokalizacja: Giżycko
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Nixie » środa, 27 stycznia 2016, 15:09

Nie zawsze to co drozsze jest lepsze... Osobiscie mam sluchawki Creative Tactics 3D Alpha i owszem uzywam, ale tylko ze wzgledu na mikrofon... Dzwiek jakos niekoniecznie mi podchodzi, a muzyka juz kompletnie nie nadaje sie do udsluchu...
Karta muzyczna zewnetrzna: Audigy 2 ZS
O wiele bardziej mi podchodza sluchawki Sennheiser HD 201 - sa imo o wiele lepsze i bardziej uniwersalne zarowno do sluchania muzyki jak i grania, nie maja tyle basow i dzwiek jest czystszy i bardziej naturalny... Skonczylo sie tym, ze tactisy mam podpiete pod integre i uzywam do gier+teamspeak a hd201 uzywam do sluchania mp3.

Jesli chcecie tylko grac to Creative ok, ale jesli chcecie tez posluchac muzyki z mp3 to na nich kiepsko... :/

Zaznacze rowniez ze jesli ktos ma karte zintegrowana to nie polecam inwestowania w drogie sluchawki, bo i tak nie bedzie jakiejs super jakosci i duzej roznicy miedzy nimi. Podstawa to dobre zrodlo dzwieku, a zintegrowane karty niestety takiego nie generuja, 90% z nich to programowe kodeki, wiec nie ma sensu wydawac kilkuset zlotych na porzadny odbiornik, skoro zrodlo jest tragicznej jakosci... <ajac te 300-600zl na sluchawki lepiej polowe zainwestowac w dobra karte dziwekowa zewnetrzna np xonara, a druga polowe w dobre sluchawki, niz calosc kwoty tylko w sluchawki i podlaczac to pod integre bo naprawde sie zawiedziecie i nie bedzie to wina sluchawek... Taka prawda niestety.

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Eledil » czwartek, 28 stycznia 2016, 01:04

Nie kupuj fatality, jedne z gorszych słuchawek. Owszem - różnica po przesiadce ze słuchawek za 10 złoty będzie bardzo duża, ale te 100zł da się wydać o wiele lepiej. Kieruj się opiniami na audiofanatyk.pl .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cyber
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 8 stycznia 2016, 23:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Cyber » wtorek, 1 marca 2016, 12:13

Przyszedł ten czas w moim życiu, że znowu muszę kupić słuchawki ;p

Może ktoś polecić jakiś headset z mikrofonem za mniej niż 250zł? Najlepiej na usb ;)

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Gwalch » wtorek, 1 marca 2016, 14:09

Cyber pisze:Przyszedł ten czas w moim życiu, że znowu muszę kupić słuchawki ;p

Może ktoś polecić jakiś headset z mikrofonem za mniej niż 250zł? Najlepiej na usb ;)

Z góry dziękuję.
Mam od paru miesięcy te: http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-kraken-usb

Nie narzekam, choć na pewno dla audiofili to sprzęt nie jest. Potrzebowałem właśnie kabla USB, więc to jest ich duży plus. Są dość wygodne i jakościowo też ok (nie widać na razie, żeby kabel miał się urwać, spadły mi z 2 razy na podłogę i też bez szwanku). Jestem z nich zadowolony bardziej niż z Roccatów za prawie 150 zeta więcej, które miałem ostatnio. No i sądzę, że kupisz je spokojnie za mniej niż 250 zł (może nawet bliżej 200).

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Eledil » czwartek, 3 marca 2016, 00:13

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... la-graczy/

Ile można wklejać ten sam link w ten sam temat.

Brałbym te: Superlux HMC631

Awatar użytkownika
Cyber
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 8 stycznia 2016, 23:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Cyber » czwartek, 3 marca 2016, 12:15

Eledil pisze:http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... la-graczy/

Ile można wklejać ten sam link w ten sam temat.

Brałbym te: Superlux HMC631
Ile razy? Jak dla mnie 0 bo zestawienie z audiofanatyka przeglądałem i w moim przedziale cenowym są tak dokładnie 2 pary słuchawek z mikrofonem - Superlux HMC631 i Superlux HMD660, z czego żadne nie posiada własnego układu dźwiękowego. Poza tym czytając recenzje HMC631 często powtarza się stwierdzenie, że tak krótki mikrofon słabo zbiera dźwięk co trochę mnie zniechęca. Już prędzej skusiłbym się na HMD660 lub to: http://www.ceneo.pl/39581292#tab=click . Niemniej jednak wolałbym słuchawki usb, więc moje poszukiwania trwają nadal ;p

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Jaroczaro » czwartek, 15 września 2016, 17:14

Proszę o pomoc w doborze przyzwoitych słuchawek stereo tylko i wyłącznie pod gry głównie FPS jak Battlefield itp. Po wstępnym rozeznaniu na audiofanatyku moim punktem wyjściowym są AKG K240 Studio (ok. 400 zł ) nie wiem czy nie na wyrost ale niech tam.

Co do budżetu to jestem otwarty na propozycje zarówno w górę jak i w dół. Zintegrowany mikrofon byłby bardzo mile widziany. Jest jeden ważny warunek, muszą być obecnie dostępne w sklepie media expert bo mam bon do wykorzystania do końca września i w sumie ten bon jest powodem dla którego się rozglądam za słuchawkami. Czasu jest mało dlatego muszę się spieszyć.

Dużego doświadczenia jeżeli chodzi o audio w grach nie mam. Zawsze większym priorytetem była dla mnie muzyka. Kiedyś posiadałem Sennheiser HD 570 ale były bardziej do muzyki i nie grałem w nich dużo. Karta dźwiękowa zintegrowana i też myślę nad kupnem jakiejś dedykowanej. W razie czego znalazłbym nawet jakiś wzmacniacz do tych słuchawek.

Proponowanych tutaj Superlux nie ma w tym sklepie. Podobnie jak proponowanych mi przez kumpla Sennheiser PC 330. Są tam za to Koss U40, nad którymi też się zastanawiałem. Jest też sporo modeli Sennheiser, do których mam sentyment chociaż czytałem, że obecnie AKG są na podobnym jak nie wyższym poziomie jeżeli chodzi o dźwięk w grach.

Awatar użytkownika
Jeszcze
Posty: 44
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 07:40
Lokalizacja: Częstochowa
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Jeszcze » piątek, 16 września 2016, 07:50

Ja osobiście używam
http://www.razerzone.com/eu-en/store/ov ... nt-edition

Jestem z nich bardzo zadowolony cena też nie była wysoka 109$ plus nasze kochane cło i koszty wysyłki :D, minus jest taki, że chyba nie są dostępne w Polsce, dostępny jest zwykły model Mano'War ale te słuchawki kosztują około 700 zł .

Wcześniej używałem

https://steelseries.com/gaming-headsets/siberia-200

z których też byłem bardzo zadowolony i mogę je z czystym sumieniem polecić jednak jeżeli możesz przeznaczyć trochę więcej to warto by się zastanowić nad modelem wyżej

http://www.mediaexpert.pl/sluchawki-nau ... GAod_uwCAg
Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc po co się walczyło.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Jaroczaro » piątek, 16 września 2016, 09:18

Jeszcze pisze:Ja osobiście używam
http://www.razerzone.com/eu-en/store/ov ... nt-edition

Jestem z nich bardzo zadowolony cena też nie była wysoka 109$ plus nasze kochane cło i koszty wysyłki :D, minus jest taki, że chyba nie są dostępne w Polsce, dostępny jest zwykły model Mano'War ale te słuchawki kosztują około 700 zł .

Wcześniej używałem

https://steelseries.com/gaming-headsets/siberia-200

z których też byłem bardzo zadowolony i mogę je z czystym sumieniem polecić jednak jeżeli możesz przeznaczyć trochę więcej to warto by się zastanowić nad modelem wyżej

http://www.mediaexpert.pl/sluchawki-nau ... GAod_uwCAg
No tych słuchawek Razer nie ma w tym sklepie. Jest model kraken, który też ktoś już polecał. Te steelseries wyglądają całkiem fajnie muszę o nich poczytać.


Wysłane z mojego prywatnego odrzutowca przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Driam » piątek, 16 września 2016, 18:04

Steelseries mogę śmiało polecić jako że używam ich od ładnych kilku lat. Mają miękkie nauszniki, pałąk na nie dolega do głowy a tylko część przylegająca do głowy (przymocowana jest do pałąka metalowymi linkami które same regulują naciąg i co za tym idzie nacisk jest naprawdę niewielki), mikrofon na elastycznym przewodzie w metalowym oplocie daje duże możliwości regulacji, jest wystarczająco długi żeby znalazł się na wysokości usta, do tego jest na tyle sztywny żeby samemu się nie odkształcać ani nie opadać.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Sluchawki

Post autor: Jaroczaro » piątek, 16 września 2016, 18:51

Driam pisze:Steelseries mogę śmiało polecić jako że używam ich od ładnych kilku lat. Mają miękkie nauszniki, pałąk na nie dolega do głowy a tylko część przylegająca do głowy (przymocowana jest do pałąka metalowymi linkami które same regulują naciąg i co za tym idzie nacisk jest naprawdę niewielki), mikrofon na elastycznym przewodzie w metalowym oplocie daje duże możliwości regulacji, jest wystarczająco długi żeby znalazł się na wysokości usta, do tego jest na tyle sztywny żeby samemu się nie odkształcać ani nie opadać.
Który model masz na myśli?

// bo są tam miedzy innymi 350, 200 i 150 (650 nie biorę pod uwagę) do 350 się trochę zniechęciłem bo wyczytałem że cena jest nieco wygórowana za ten model przez to że mają surround który dla mnie nie odgrywa żadnej roli.

Wysłane z mojego prywatnego odrzutowca przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Sluchawki

Post autor: Driam » piątek, 16 września 2016, 21:19

Ja mam Syberia V2 ale z tego co wiem to model 200 różni się od moich tylko nowymi przetwornikami a konstrukcja pozostała bez zmian. A 350 nie odbiega konstrukcyjnie od V2, zmieniono tylko zastosowane materiały. A czy wyszło to na plus czy nie to już nie mnie oceniać :)

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Jaroczaro » poniedziałek, 19 września 2016, 10:31

Te Steelseries są całkiem całkiem i już prawie kupiłem syberia 200 ale akurat jak przez weekend sprawdzałem ofertę to okazało się, że ponownie są w tym sklepie dostępne Sennheiser HD 598, które były wcześniej niedostępne do odwołania. Wykraczają nieco ponad maksymalny budżet, który zakładałem i nie mają mikrofonu ale ze względu na to, że miałem pozytywne doświadczenie z tą firmą, słuchawki wyglądają po prostu bajecznie i ktoś tu je też polecał zdecydowałem się je kupić.

Dziękuję za propozycje.

Tak na marginesie to sporo czytałem i niestety jakiekolwiek recenzje w internecie są do niczego. Te same słuchawki jeden opisuje jako naturalne ze słabym basem, który nie zadowoli fanów muzyki elektronicznej a drugi, że są wypełnione basiszczem po brzegi. Ciekawe czy ktokolwiek tam faktycznie testuje ten sprzęt czy tylko piszą recenzje na zamówienie używając przy tym masy niejasnych zwrotów tak by nikt nie wiedział o co chodzi i nie mógł ich posądzić o to że się nie znają.

// 2016-09-23
Jeszcze z ciekawostek to wychodzi nowa seria 500 marki Sennheiser z numerem 9 na końcu. Na pierwszy rzut oka takiego laika jak ja to sprowadza się to do podniesienia ogólnie pułapu cenowego za serię 500. Dla przykładu HD 599 (następca 598) ma kosztować ponad 1100 zł i aspirować w jakości dźwięku do serii 600 a cenowym odpowiednikiem obecnego modelu 598 ma być dopiero 569 natomiast najniższy model z serii 500 ma całkowicie zniknąć.

Sennheiser seria 5x9
Ceny w niemieckim Media Markt DE Sennheiser

Awatar użytkownika
Blackfox
Posty: 195
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2016, 20:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Sluchawki

Post autor: Blackfox » piątek, 17 lutego 2017, 19:48

Polecicie coś dla smartfona najważniejsze jest dla mnie brak kabli mam dość psucia się złączy dość częste wypadki lub uszkodzenia kabli przez przypadkowe zdarzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości