Zasilacz do wymiany?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » czwartek, 9 października 2014, 14:09

Witam mam prośbę czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy lagi i DC mogą być problemem generowanym przez zasilacz? Nadmienię ze na Arche RU chodziła mi gra idealnie na maksymalnych ustawieniach a na europejskiej gram na minimalnych i mam problem z lagami i częste DC zwłaszcza w miastach gdzie jest wielu graczy. Z góry serdecznie dziękuje.

Awatar użytkownika
Maleficii
Patrycjusz
Posty: 417
Rejestracja: środa, 11 lipca 2012, 19:52
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Maleficii » czwartek, 9 października 2014, 17:44

Zasilacza nie jest w stanie spowodować lagów i DC, no chyba, że przez DC rozumiesz odłącznie komputera od sieci elektrycznej.

Athcore
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Athcore » piątek, 10 października 2014, 09:55

jesli zasilacz bylby do wymiany mialbys niestabilne napiecia na poszczegolnych podzespolach kompa - mozna sprawdzic w biosie jesli masz np napiecie 1,50v a widzisz zakres 1,30-1,55v to zmien zasilacz,moc zasilacza nie oznacza stabilnosci zasilacza, tylko zasoby do pelnego obciazenia pc czyli przetaktowane podzespoly moga powodowac reset kompa bo potrzebuja wiecej zasobow ;
lagi i rozłaczenia to wina sterownika karty sieciowej albo samej karty ewentualnie kolizji urzadzen usb jesli karta wifi ;
a wolny dysk zaczyna glosno pracowac kiedy ladujesz nowe lokacje i znowu jesli w tym momencie komp by ci sie wylaczyl mozna sugerowac zakup mocniejszego zasilacza,

sprawdz czy nie masz wlaczonego 'oszczedzania' energii na karcie sieciowej lub wifi i portach usb w menadzerze urzadzen.

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » piątek, 10 października 2014, 14:04

Dziękuje bardzo jestem laikiem w tej dziedzinie a znajomy zwrócił mi uwagę ze to może być przyczyna jeszcze raz dziękuje.

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Waniek » piątek, 10 października 2014, 15:32

a czy sprawdzaleś pingi do serwera?

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » sobota, 11 października 2014, 14:49

Tak ping waha mi się od 12 do 15 internet mam dobry tylko w Arche mam problemy z DC

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » sobota, 11 października 2014, 14:57

A jeszcze jedno ja używam XP SP3 czy istnieje jakiś sposób aby zwiększyć ram w tym systemie? Bo XP obsługuje max chyba 4G z tego dostępne jest u mnie 3,7G czy gdybym dołożył to wykorzystałbym cale 4G czy już nic nie da się dodać?Ale mimo to na minimalnych wymaganiach powinna gra mi dobrze działać:(

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Waniek » sobota, 11 października 2014, 17:23

chyba najlepiej zapytać ciocie googla.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Andarist » sobota, 11 października 2014, 18:42

Psychopata pisze:A jeszcze jedno ja używam XP SP3 czy istnieje jakiś sposób aby zwiększyć ram w tym systemie? Bo XP obsługuje max chyba 4G z tego dostępne jest u mnie 3,7G czy gdybym dołożył to wykorzystałbym cale 4G czy już nic nie da się dodać?Ale mimo to na minimalnych wymaganiach powinna gra mi dobrze działać:(
3GB RAM to jest maks dla systemów 32-bitowych. Nawet jeśli włożysz 4GB i Windows wyświetli, że widzi 4GB to i tak zaadresować potrafi 3GB z groszami
Nie ma na to modów, hacków i innych cudownych pigułek ;)

Poczytaj o PAE dla win xp

Gra może lagować z winy serwera i\lub innych podzespołów sieciowych dostawcy gry, kiepskiej jakości łącza internetowego lub niewydolności procesora... w moim przypadku AA tnie na dużym PvP bo komp dostaje zbyt wolno dane
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Athcore
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Athcore » niedziela, 12 października 2014, 11:52

zalozmy ze AA lezy na ssd, odczyt/zapis 500 MB w megabitach wychodzi 4000Mb czyli 4Gb
zalozmy ze AA jest na wolnym dysku 5400 obrotow odczyt/zapis na poziomie 30 MB w megabitach 240Mb

i teraz pytanie gdzie srednio w Polsce gracz ma lacze 240 megabitow :)

nie ma co wariowac , to nie dyski gracza sa slaba strona tylko optymalizacja serwerow dewelopera,

jeszcze nie wbilem odpowiedniego poziomu coby uswiadczyc tutejszego (AA) mass pvp i porownac tego z megalagowymi bitwami z evki sprzed paru lat - nie wazne jaki sprzet sie mialo jesli przychodzilo do bitwy to po wskoczeniu na grida witala ciemnosc - zanim panowie z CCP zainwestowali w bardziej zoptymalizowany i wydajny sprzet,

lag to nie to samo co klatkowanie obrazu


co do xpeka to mozna miec na xp i 64 giga ramu ale systemowy ram bedzie widziany na poziomie 3,25GB, reszte mozna przeznaczyc na virtualny dysk cos ala ramdisk amd i wrzucic tam plik stronicowania np
fizyczny ram 16 giga, systemowy 3,25
plik stronicowania ustawiamy na sztywno 12,75 gb oczywiscie umieszczony na naszym virtualnym dysku rezydujacym w pamieci ram ,
w takim sposob mozna wykorzystac calosc ramu fizycznego w x86 xp, w sumie teraz ram jest na tyle tani ze mozna sie pokusic , zawsze to taniej niz kupno nowego sprzetu i systemu x64.

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » niedziela, 12 października 2014, 13:50

Dziękuje
wszystkim za pomoc.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 13 października 2014, 08:36

wrzuce swoje 3 grosze... potrzeby zwiększania pamięci pod XP nie widzę... na jednym ze stanowisk korzystam XP SP3, gdzie mam 4GB włożone a proces AA pożera w porywach niecałe 2GB więc spoko-luz :)
Obrazek

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » poniedziałek, 13 października 2014, 10:52

Qrczaki to skąd problem z lagami i DC ? :cry: mam procek i5 ,XP SP3,4G ram ,kartę Nivida GTS 450 ,internet 124M z kabla (ping 12-20). Zastanawiam się nad dodaniem 2-4G ram i zmianę systemu na W7 chociaż szczerze wolałbym zostać przy XP. Radzicie zmianę?

Dragoniasty
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 8 sierpnia 2014, 22:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Dragoniasty » poniedziałek, 13 października 2014, 11:05

Lagi sa wynikiem slabiutkiej grafiki . Co przeklada sie takze na obnizona wydajnosc i5 bo nie jest w pelni wykorzystywana . Dolozenie ramu nic nie zmieni . Po za tym xp nie obsluguje wiecej niz 3.75 o ile dobrze pamietam. Zostaje ci wymiana grafiki ale to tez zalezy od tego jaki masz zasilacz .

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Dunkan » poniedziałek, 13 października 2014, 11:41

Psychopata pisze:Qrczaki to skąd problem z lagami i DC ? :cry: mam procek i5 ,XP SP3,4G ram ,kartę Nivida GTS 450 ,internet 124M z kabla (ping 12-20). Zastanawiam się nad dodaniem 2-4G ram i zmianę systemu na W7 chociaż szczerze wolałbym zostać przy XP. Radzicie zmianę?
Co Ty pingujesz? wp.pl?
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » poniedziałek, 13 października 2014, 18:56

Gry najlepiej Counter Strike Source zawsze tam sprawdzałem.

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » wtorek, 14 października 2014, 12:21

Dzięki Dragoniasty zmieniam grafikę instaluje W7 i dokupię zasilacz odpowiedni już zamówione w sklepie dzięki za pomoc. :D

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Dunkan » wtorek, 14 października 2014, 13:33

Jeżeli na tym samym sprzęcie grałeś w AA RU i Ci nie lagowało, teraz grasz w AA EU i Ci laguje, to to raczej nie jest wina sprzętu... Albo coś się zmieniło i nie wspomniałeś o tym.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Nocnafuria
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 4 października 2014, 15:08
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Nocnafuria » środa, 15 października 2014, 20:41

niestety tęż mam problem z grą,ale zmniejszył sie po dołożeniu 2 GB ram,czyli jest 6, system Vista ,po uruchomieniu gry pobiera nawet 5,5 GB pamięci, nadal potrafi wyrzucić z gry po zacięciu się strony.

Psychopata
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 14:29
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Psychopata » środa, 15 października 2014, 20:46

Dunkan na AA RU gralem prawie na max ustawieniach i szło jak burza a tu na minimalnych i ledwo sobie radzi nic nie zmieniałem w sprzecie byc może cos podupadło z przyczyn naturalnych. :twisted:

Athcore
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Athcore » środa, 15 października 2014, 20:47

Nocnafuria pisze:niestety tęż mam problem z grą,ale zmniejszył sie po dołożeniu 2 GB ram,czyli jest 6, system Vista ,po uruchomieniu gry pobiera nawet 5,5 GB pamięci, nadal potrafi wyrzucić z gry po zacięciu się strony.
na ile masz ustawiony plik stronicowania? stawiam , ze auto

Nocnafuria
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 4 października 2014, 15:08
Gender:
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Nocnafuria » czwartek, 16 października 2014, 19:37

na ile masz ustawiony plik stronicowania? stawiam , ze auto[/quote]


żebym to ja chociaż wiedział co to jest te stronicowanie, komputer potrafię tylko włączyć i ... ale jakbyś miał chwile , żeby to wytłumaczyć to będę wdzięczny.

Athcore
Status:
Offline

Re: Zasilacz do wymiany?

Post autor: Athcore » czwartek, 16 października 2014, 23:37

Nocnafuria pisze:na ile masz ustawiony plik stronicowania? stawiam , ze auto

żebym to ja chociaż wiedział co to jest te stronicowanie, komputer potrafię tylko włączyć i ... ale jakbyś miał chwile , żeby to wytłumaczyć to będę wdzięczny.
czyli prawy myszy na 'moj komputer' > wlasciwosci > system > zaawansowane ustawienia systemu > zakladka zaawansowane > ustawienia > zaawansowane > pamiec wirtualna
a dalej odhacz 'automatyczne zarzadzanie' , zaznacz rozmiar niestandardowy i ustaw min i max 1,5x fizyczny ram w twoim przypadku 9gb

vista miala problemy z pamiecia wirtualna w przypadku zarzadzania przez system,
w chwili gdy konczy ci sie fizyczny ram dodatkowa pamiec bedzie wykorzystywana z pliku stronicowania , w przypadku wolnych dyskow kiedy uzycie wirtualnej pamieci jest aktywne mozna zauwazyc takie mikrozwiechy, plik stronicowania domyslnie zawsze jest na dysku systemowym ale mozna mu zmienic lokalizacje na dedykowany temu dysk , najlepiej ssd , albo raid ,

komfort mozna zwiekszyc wrzucajac katalog z grami na fizycznie odrebny dysk niz system,

a jeszcze sprawdz zarzadzanie energia /oszczedzanie energii z panelu sterowania > opcje zasilania i sprawdz czy nie masz aby tam gdzie nie trzeba wlaczonego oszczedzania energii : dyski , porty usb, pcie , o ile proc mozna zostawic na auto to karte graficzna na maksymalna wydajnosc (nie bedzie chodzic na maksymalnych obrotach, ale system sztucznie nie bedzie ucinac zasilania na slot pcie)

no i chyba tyle, dyski tez nie zaszkodzi zdefragmentowac, chyba ze to ssd to wtedy takiej opcji nie uzywamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości