Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Telhar
Posty: 66
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2012, 00:38
Status:
Offline

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Telhar » czwartek, 25 lipca 2013, 21:20

Witam!
Mam zamiar przeznaczyć około 3-4k pln na nowy komputer. Jesli chodzi o wiedzę na temat marek i części moja wiedza jest niestety niemal zerowa, dlatego też chciałbym się zwrócic o pomoc do osób która zajmują się tym hobbistycznie/zawodowo.
Generalnie parę informacji (może nie będą pomocne ale co tam):
- komputer oczywiście stacjonarny
- zależy mi na tym żeby posłóżył możliwie jak najdłużej bez konieczności mojej interakcji
- powinien być możliwe cichy (spię przy włączonym komputerze, tzn obok)
- komputer będzie służyć głownie do gry league of legends i streamów (może się nie popiszę ale chyba powinienem bardziej się skupić na procku niż grafice)
- oczywiście okazjonalnie mam zamiar zagrać w gry typu Rome 2, ew jakieś nowe MMO
- odbiór ew. części najlepiej w miejscu zamieszkania, tzn Warszawie

Jeśli coś przyjdzie mi do głowy dodam więcej informacji i z góry dziękuję osobom które zechciałyby poświęcić swój czas.
Edit: Mam przyzwoity monitor (dość stary ale 22 cale panoramiczny więc nie mam w planach zmieniać).
Ostatnio zmieniony środa, 31 lipca 2013, 14:22 przez Telhar, łącznie zmieniany 1 raz.
Niedorosłość to niezdolność człowieka do posługiwania się własnym rozumem bez obcego kierownictwa. Zawinioną jest ta niedorosłość kiedy przyczyną jej jest brak odwagi posługiwania się nim. Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - Immanuel Kant

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » czwartek, 25 lipca 2013, 21:58

Komputer do lola i streamow kupisz za 1500-2000zl. W tym mozna wybrac karte graficzna z bardzo cichym chlodzeniem ewentualnie bez wiatraka (ale nie polecam) i dobrej jakosci obudowe za okolo 250zl ktora sprawi ze komputer bedzie bardzo cichy (np z firmy silentium maja tanie i dobre obudowy). Z kart graficznych rogladalbym sie za gforcem bo z reguly sa cichsze niz radeony.
Natomiast za 4000 kupisz juz bardzo porzadna maszyne ale to inna bajka. Jesli jednak zdecydujesz sie na komputer w z wyższej polki (3500-4000zl) i chcesz zeby chodzilo na nim wszysko przez jak najdluzszy czas to trzeba zainwestowac jak najwiecej kasy w karte graficzna i kupic model za 1000-1500zl. Bo wlasnie karta graficzna najszybciej zostaje w tyle w technologii. Procek i inne podzespoly zawsze jakos sobie radza.

Awatar użytkownika
Telhar
Posty: 66
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2012, 00:38
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Telhar » piątek, 26 lipca 2013, 00:19

Dzięki :) , aczkolwiek niestety nie jestem w stanie sobie sam wybrać konkretnych modeli z prostej przyczyny - nie ufam sobie z wyborem sprzętu. Wie ktoś czy bardziej opłaca się kupować zestaw czy pojedyńcze części? Ma ktoś jakąś zniżkę? Może ktoś się zajmuje składaniem komputerów zawodowo?
Niedorosłość to niezdolność człowieka do posługiwania się własnym rozumem bez obcego kierownictwa. Zawinioną jest ta niedorosłość kiedy przyczyną jej jest brak odwagi posługiwania się nim. Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - Immanuel Kant

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Tsura » piątek, 26 lipca 2013, 08:08

3-4k z monitorem czy bez? Jeżeli sama buda to polecam:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... ?page=0,14

do tego obudowa

http://www.morele.net/obudowa-cooler-ma ... n1-353705/


Jeżeli chcesz w tej kwocie zmieścić jeszcze monitor to proponowałbym coś takiego
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... ?page=0,13

odpuściłbym dysk SSD i w to miejsce dał obudowę tą co wyżej i zostaje ci 700 zł na monitor

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Dunkan » piątek, 26 lipca 2013, 08:37

Tylko nie ta karta (mowa o Saphhire), ona ma fabryczny defekt (może tylko seria?), poważnie mówię bo miałem i po msc poszła do reklamacji, producent nie potrafił jej naprawić.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Tsura » piątek, 26 lipca 2013, 12:52

Jak da znać czy z monitorem czy bez to będziemy dumać nad kartą :)

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Reiatsu'chan » sobota, 27 lipca 2013, 09:00

Zestawy proponowane na purepc są jak najbardziej godne polecenia, jednak na przestrzeni czasu trzeba pamiętać, że karty ATI sprawują się zdecydowanie lepiej. Każda nowa paczka sterowników Catalyst daje świetne usprawnienia do większości popularnych gier. Różnice są na tyle duże, że w 3-4 miesiące po premierze wzrost wydajności przy nowych sterach może być nawet 30%. Nvidia tego nie daje, a przy kolejnych wersjach sterowników ulepszenia są raczej natury kosmetycznej.

Awatar użytkownika
Majki
Posty: 1494
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:39
Medals: 8
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty Fabri TERA Centurion ArcheAge Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Odp: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Majki » sobota, 27 lipca 2013, 10:01

Reiatsu'chan pisze:Zestawy proponowane na purepc są jak najbardziej godne polecenia, jednak na przestrzeni czasu trzeba pamiętać, że karty ATI sprawują się zdecydowanie lepiej. Każda nowa paczka sterowników Catalyst daje świetne usprawnienia do większości popularnych gier. Różnice są na tyle duże, że w 3-4 miesiące po premierze wzrost wydajności przy nowych sterach może być nawet 30%. Nvidia tego nie daje, a przy kolejnych wersjach sterowników ulepszenia są raczej natury kosmetycznej.
Każda nowa wersja sterowników od nVidia także daje wzrost wydajności w popularnych grach. Dodatkowo nVidia zrobiła aplikacje, która pomaga ustawić ustawienia graficzne gry optymalnie pod dany komputer na jakim będzie uruchamiana.
Ogólnie wybór karty jest raczej osobista sprawa czy wolimy czerwonego potworka czy zielonego.
[ obraz zewnętrzny ]

Auroria, birthplace of magic. Mortal souls transformed with unthinkable consequence blessing and daming the world. Sin, hellspawn, pirates divide those who Nui once united.

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Tsura » sobota, 27 lipca 2013, 11:49

Reiatsu'chan pisze:Zestawy proponowane na purepc są jak najbardziej godne polecenia, jednak na przestrzeni czasu trzeba pamiętać, że karty ATI sprawują się zdecydowanie lepiej. Każda nowa paczka sterowników Catalyst daje świetne usprawnienia do większości popularnych gier. Różnice są na tyle duże, że w 3-4 miesiące po premierze wzrost wydajności przy nowych sterach może być nawet 30%. Nvidia tego nie daje, a przy kolejnych wersjach sterowników ulepszenia są raczej natury kosmetycznej.
Nie wiem skąd czerpiesz tą wiedzę :)

Każda firma dba o klienta w ten sam sposób. I jedni i drudzy poprawiają sterowniki do swoich kart. I jedni i drudzy czasami wydają sterowniki nawet pod konkretną grę.

Ja osobiście zazwyczaj wybieram ati ale tylko i wyłącznie dlatego, że zazwyczaj w przedziale cenowym, który mnie interesuje Ati ma najlepszy stosunek jakość/cena. Wszystko zależy od preferencji użytkownika tak naprawdę.

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Reiatsu'chan » sobota, 27 lipca 2013, 16:01

Tsura pisze:
Nie wiem skąd czerpiesz tą wiedzę :)
Przez ponad dwa lata pracowałem jako specjalista w dziale technicznym Dell. Przewinęło mi się przez łapki trochę układów, łącznie z kartami które do grania nie służą. W perspektywie czasu Radki starzeją się wolniej niż układy nvidii, ponadto nvidia poprawia w 70% gry w których masz ich logo - bo developer zoptymalizował engine pod te układy. ATI w tem temacie nie idzie na łatwiznę, więc wzrost wydajności można notować we większej liczbie tytułów.

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Dunkan » poniedziałek, 29 lipca 2013, 09:09

Reiatsu'chan pisze:ponadto nvidia poprawia w 70% gry w których masz ich logo - bo developer zoptymalizował engine pod te układy
Możesz mnie oświecić, skąd Ty masz taką wiedzę?
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Hauva
Posty: 1466
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 08:07
Medals: 9
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hauva » poniedziałek, 29 lipca 2013, 09:22

Z tym całym ustawianiem silnika gry pod dane układy graficzne to akurat prawda i nawet miało to miejsce w przypadku kart dźwiękowych firmy Creative w grze battlefield 2142 (chociaż to 70% to tak trochę chyba lekko przeszacowane). Jednak nawet jeśli ma to miejsce (co zdarza się sporadycznie) to bardzo szybko wraz z kolejnymi sterownikami sprawa ta traci na znaczeniu. Wybór Nvidia vs ATI to tak na prawdę kwestia tylko i wyłącznie tego która nazwa podoba się bardziej lub ma ładniejsze kolory naklejki.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Thorn » poniedziałek, 29 lipca 2013, 10:49

W przeszłości ATI miało spore problemy ze sterownikami, ale po połączeniu z AMD chłopaki zyskali na doświadczeniu i teraz to już przeszłość.
Wydaje mi się, że obraz renderowany przez Radeony jest jakoś "przyjemniejszy" do oglądania. Zdaje się, że AA jest dużo lepszy.

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Eledil » poniedziałek, 29 lipca 2013, 16:07

w prockach do gier przodują intele, w grafice przodują radeony. Maksymalne wyciszenie zapewni ci obudowa fractal r4. Jeśli miałbym wydać 4k to na haswela i5k, chlodzenie do niego aby podkręcać, plyte z chipsetem z87, radka 7970, markowy zasilacz 700w, baracude od 1 tb do 4, kartę dźwiękową np. xonara. Spokojnie powinienes zmieścić się w 4k. Komputer będzie bardzo cichy i bardzo wydajny.

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Reiatsu'chan » poniedziałek, 29 lipca 2013, 17:30

Dunkan pisze:
Możesz mnie oświecić, skąd Ty masz taką wiedzę?
Jak wyżej, ponad dwa lata w Dellu.

@Eledil
W zasadzie piętą achillesową, która cały czas blokuje możliwości procków AMD jest prądożerność, a co za tym idzie temperatura pracy. W głównej mierze ten element sprawia, że Intel w tym sektorze jest literalnie lepszy. Co to reszty Twojej wypowiedzi podpisuję się obiema rękami.

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Dunkan » wtorek, 30 lipca 2013, 08:51

Reiatsu'chan pisze:
Dunkan pisze:
Możesz mnie oświecić, skąd Ty masz taką wiedzę?
Jak wyżej, ponad dwa lata w Dellu.
I co ma dell do tego o czym piszesz (a w szczególności jeżeli pracowałeś tam jako technik od sprzetu?) Ja pracowałem w dwóch firmach tworzących gry, może nie AAA, ale byłem też na konferencjach CD-Project RED i gadałem z twórcami Wiedźmina (dokładnie z jednym, od AI) i pierwsze słyszę żeby NVIDIA poprawiała silniki gier. Co innego np CryEngine który ma wsparcie od strony NVIDI takie że developerzy dostają sprzęt do testowania, ale programiści NVIDI nie poprawiają samych silników, tylko poprawiają na zasadzie współpracy z developerami takich silników sterowniki własnościowe pod te silniki gier. Można u NVIDI wykupić wsparcie techniczne do ichniejszego SDKa, ale to wtedy kiedy np tworzysz fizykę o ich PsyhX, co też nie jest tak że poprawiają Ci kod, ale mogą zrobić Review kodu i podesłać swoje propozycje, co nie jest tanie, i większość firm woli zatrudnić specjalistów w tych dziedzinach niż płacić za wsparcie techniczne, od tego są programiści i za to im się płaci. Poza tym większość silników graficznych ma interfejsy do silników fizyki, a know how w tej branży ma swoją cenę.

Sorry za offtopa, ale informacje wyssane z palca i że w którymś kościele gdzieś dzwoniło mnie wkurzają.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Hauva
Posty: 1466
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 08:07
Medals: 9
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hauva » wtorek, 30 lipca 2013, 08:59

Zrobił się z tego wyścig epena i dyskusja rodem z onetu :), aż się prosi zacytować jeden z sympatyczniejszych trolowych tekstów...

"w tym temacie jestem ekspertem więc proszę zadawać mi pytania" :)

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Thorn » wtorek, 30 lipca 2013, 10:05

Ja miałem C64, więc o komputerach wiem wszystko :)

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Reiatsu'chan » wtorek, 30 lipca 2013, 23:59

@Dunkan

Bardziej chodzi o zastosowanie języka Cg, który jest niejako dzieckiem nvidii. Nie potrzeba SDK żeby skutecznie korzystać z jego dobrodziejstw.
Też się trochę zdziwiłem, że ma to znaczenie ale nawet w aplikacjach użytkowych to widać - np. AutoCad. Po wgraniu patcha, który implementuje w sterownik translacyjny właśnie obsługę Cg powoduje zwiększenie wydajności.
Podobny efekt masz w grach, czasami od dnia wydania gry, czasami w kolejnych patchach (chyba tego typu sytuacja miała miejsce w pierwszej części Stalkera, że po patchu wydajność wzrosła o ok 20%)

@Hauva

Ekspertem nie jestem, a moje twierdzenia mają podłoże czysto empiryczne i z tego co ówczesny wywiad mi dostarczył. Dell jako producent sprzętu często przepisuje sterowniki producentów sprzętu optymalizując je pod niektórymi względami (dlatego w seriach precision nie trzeba instalować patchy dla języka Gc :) )

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Ezin » środa, 31 lipca 2013, 14:37

Telhar ..
Przeprowadzam się właśnie do Wrocka i w nowym mieszkaniu nie będę miał miejsca na stacjonarkę. Jako, że w lapka się już zaopatrzyłem i jako, że będę w dniu jutrzejszym przejeżdzał przez warszawę masz niepowtarzalną okazję nabycia tego oto sprzętu (oferta ważna tylko w dniu jutrzejszym tj 1.08.2013 ponieważ nie chce mi się go rozbierać i przesyłać):
płyta główna: Asrock P67 Pro3
Procek: i5-2500k
chlodzenie: silentium Fortis HE1225
pamięć: 8gb ddr3 OCZ gold
grafa: Sapphire Radeon HD 7850
buda: silentium brutus 410
zasilka: corsair zx 550w
nagrywarka dvd
Wszystko używane przez okres 4 miesięcy, działające bez zarzutów, żadnych uszkodzeń mechanicznych czy też śladów zużycia, osobiście mogę dać 2 miesiące gwarancji rozruchowej.
Cena: 1500 zł

Awatar użytkownika
Verus
Patrycjusz
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 13 września 2009, 22:10
Medals: 8
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX LOTRO Legionista GW2 St. Legionista BS Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Verus » środa, 31 lipca 2013, 15:14

Ezin pisze:Telhar ..
Przeprowadzam się właśnie do Wrocka i w nowym mieszkaniu nie będę miał miejsca na stacjonarkę. Jako, że w lapka się już zaopatrzyłem i jako, że będę w dniu jutrzejszym przejeżdzał przez warszawę masz niepowtarzalną okazję nabycia tego oto sprzętu (oferta ważna tylko w dniu jutrzejszym tj 1.08.2013 ponieważ nie chce mi się go rozbierać i przesyłać):
płyta główna: Asrock P67 Pro3
Procek: i5-2500k
chlodzenie: silentium Fortis HE1225
pamięć: 8gb ddr3 OCZ gold
grafa: Sapphire Radeon HD 7850
buda: silentium brutus 410
zasilka: corsair zx 550w
nagrywarka dvd
Wszystko używane przez okres 4 miesięcy, działające bez zarzutów, żadnych uszkodzeń mechanicznych czy też śladów zużycia, osobiście mogę dać 2 miesiące gwarancji rozruchowej.
Cena: 1500 zł
Telhar za tą cenę bierz w ciemno , sam pracuje na takim sprzęcie i wszystko śmiga bez problemow.

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Reiatsu'chan » środa, 31 lipca 2013, 21:34

Konfiguracja mega mocna za tę cenę. Warto wspomnieć że i5 2500k ma świetne możliwość podkręcania, a z zastosowanym coolerem można wykręcić naprawdę solidny wynik bez obawy o przegrzanie procka.

Prawdę mówiąc jak bym miał parcie na wymianę kompa to taki konfig w tej cenie bardzo chętnie bym przytulił.

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Dunkan » czwartek, 1 sierpnia 2013, 08:57

Ja złożyłem taki zestaw:

Procesor: AMD FX-8350 - 732,00 zł
Płyta główna: Gigabyte GA-990XA-UD3 - 367,00 zł
Ram: DIMM PC-1600 DDR3 8GB Kingston KHX1600C9D3X2K2/8GX HyperX Grey Series - 279,00 zł
K. graf: Gigabyte GF GTX 650 - 439,00 zł
Dysk: 500GB Western Digital WD5000AZRX - 212,00 zł
Obudowa: AeroCool PGS STRIKE-X ONE - 141,00 zł
Zasilacz: Zasilacz ATX 500W Corsair Builder Series Modular - 239,00 zł

Suma: 2 409,00 zł

30 min szukałem referencyjnych ramów do tej płyty ^^

Z tym że radiator należy zmienić, bo ten referencyjny jest beznadziejny. Ja osobiście Ci mogę polecić freezer 13. Do grania w LOLa i streamowania wystarczy spokojnie, jeżeli masz więcej keszu, to dorzuć Vertex 4 jako dysk pod system.

To tak ode mnie :)


@WAŻNE
Jeżeli ktoś chce rozważać wyższość i5 nad FX-8350 to niech zachowa te uwagi dla siebie i pierw obejrzy te porównania:
https://teksyndicate.com/videos/amd-fx- ... benchmarks
https://teksyndicate.com/videos/amd-fx- ... -continues
https://teksyndicate.com/videos/crysis- ... verclocked

Dziękuje, pozdrawiam.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Eledil » sobota, 3 sierpnia 2013, 13:25

Bardzo słaby twój zestaw, np. za 200+zł dostaniesz 1 terabajtową, bardziej wydajną barracude. Kolejnym błędem jest wrzucać słabą kartę graficzną do mocnego procesora. Dodatkowo ten AMD przegrywa z intelem pod względem prądożerności i ten zasilacz 500W nie wystarczy. W dodatku porównanie jest zrobione do ivy bridge, teraz są haswelle. Ogromna cena jak za 8 gigowe ramy. Obudowa to kwestia gustu, ale imho wygląda strasznie tandetnie.

Test porównujący procesory jest mało wiarygodny, gdyż użyto w nim za słabej karty graficznej!
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 sierpnia 2013, 00:41 przez Eledil, łącznie zmieniany 1 raz.

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Netamii » sobota, 3 sierpnia 2013, 16:11

Wez przestan testy byly przeprowadzone poprawnie i kilkukrotnie i poprostu sa gry w ktorych lepszy jest AMD jak ktos ma kase do wyrzucenia prosze smialo brac intela. Jednak fakt faktem Dunkan ta karta graficzna co sobie dobrales to za slaba =/ Tak samo dysk twardy jak mozna z tylko 500gb zyc :D Ja mam 2 tb i ciagle mi malo :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości