Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Athcore
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Athcore » sobota, 19 sierpnia 2017, 00:25

jak juz to albo i7 albo to http://blaszak.info/utworz_zestaw, tylko proc 1600x albo 1500x

Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Waniek » sobota, 19 sierpnia 2017, 17:54

Athcore pisze:jak juz to albo i7 albo to http://blaszak.info/utworz_zestaw, tylko proc 1600x albo 1500x
i7 do grania?

Awatar użytkownika
Verus
Patrycjusz
Posty: 877
Rejestracja: niedziela, 13 września 2009, 22:10
Medals: 8
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX LOTRO Legionista GW2 St. Legionista BS Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Verus » wtorek, 22 sierpnia 2017, 19:13

Ivalo pisze:Dobry Wszystkim,

Przymierzam się do wymiany kompa bo aktualny chciałby odejść na emeryturę:(, ale jak to nasz rząd nie ułatwiam mu tego zadania.

Skleciłem taki zestaw:
http://blaszak.info/krndd

Proszę o propozycję zmiany żeby było taniej trochę:).
Na obudowę nie patrzcie musiałem coś wybrać. Stara się nada.
W najblizszym czasie maja pojawic sie nowe procesory Intel. https://www.purepc.pl/procesory/intel_c ... _wydajnosc
Wiec radze troszkę poczekać, możliwe że będzie warto kupić coś z nowej serii lub porostu starsza platforma stanieje.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hościej » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 12:02

Coffee lake ma być niekompatybilny z chipsetem Skylake.
Jeśli Intel będzie kontynuował obecną politykę to płyta główna kupiona pod coffeelake będzie kompatybilna z 2 generacjami w przyszłości - pole do upgrade niższym kosztem ;)

Jeśli zamierzasz za 2 lata upgradeować PCta to brałbym teraz taniego i5 coffee by przy końcu żywotności tego chipsetu kupić solidną i7 i to samo mobo mieć przez blisko 4 lata ;)

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hościej » wtorek, 2 stycznia 2018, 13:31

Mooooi drodzy,

Czy jest na sali ktoś obeznany z niestandardowym sprzętem?

Potrzebuję porady przy składaniu bezdźwięcznego lub półpasywnego zestawu w niestandardowej (małej) obudowie?

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » wtorek, 2 stycznia 2018, 15:14

A chcesz na tym grać? Czy po prostu filmy i przeglądarka w małej obudowie?

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hościej » wtorek, 2 stycznia 2018, 15:29

Niestety, ale do grania.

Karta klasy 1060/1070. I nie mam tu na myśli mikroskopijnego kompa w pasywnej obudowie, a jakiegoś micro-ATXa.
Bardzo ogranicza mnie dostępne miejsce, a na laptopa nie mam zamiaru się przesiadać :)

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » piątek, 5 stycznia 2018, 12:09

Ja składałem ostatnio koledze kompa na:
https://www.x-kom.pl/p/277093-obudowa-d ... black.html
Ładnie to wygląda.
+
https://www.x-kom.pl/p/323946-karta-gra ... gddr5.html
karta gforce 1060 z półpasywnym chlodzeniem (wiatrak włącza się automatycznie po osiągnieciu wyznaczonej temperatury a w systemie i normalnych pracach jest wylaczony). Karta z linku ma 3gb pamieci. Warto by bylo znalezc taka z 6gb.
+
koniecznie chlodzenie procesora niskoprofilowe (do tej obudowy) z cichym wiatrakiem, trzeba poczytac testy. Bo oryginalne chlodzenie np. intela potrafi być głośniejsze od karty graficznej.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Jaroczaro » piątek, 5 stycznia 2018, 17:04

https://goo.gl/images/oyaCNs


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:27

Obrazek

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:30

Do jakich zastosowań?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:49 przez Gvaihir, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:36

a czy to nie wyglada jak "kompletny komp do grania za 3,5"

ma byc nvidia i amd
Obrazek

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:48

Yeleana pisze:a czy to nie wyglada jak "kompletny komp do grania za 3,5"

ma byc nvidia i amd
Do jakich zastosowań ma być komputer? Bez tej wiedzy tylko poniższe rady:
- Sklep morele.pl - kilka razy się przejechałem, często im zamówienia się przeciągają a konsultanci nie wiedzą gdzie sam sprzęt się znajduje?!, nawet nie ma kogo opier&*lić bo nikt nic nie wie. Uwaga też na dysk HDD (to już w każdym sklepie) - sprawdzajcie jak przychodzą bo często mogą być obite, zapakowane w zwykłą folię.

- Grafika dość przeciętna. Myślę, że nawet przy dzisiejszych tytułach może się przyciąć. Obecnie 1060 6gb minimum chyba. Chociaż wiem - trzeba wydać ponad 1200zł. To może chociaż 1060 3gb w dobrej promocji?

- obudowa komputerowa? polecam obudowy i zasilacze tego producenta, ale jak jeśli szukasz oszczędności a wygląd nie ma znaczenia to można wziać np. tańszą SilentiumPC Regnum RG4
Pure Black

- Ryzen? Podkręcasz procesory? Jeśli nie to warto, że warto pomyśleć o konfiguracji Intel i3 8100 BOX + Płyta główna ASRock Z370 PRO4 na płycie i procesorze oszczędzisz kilkaset złotych a cel na który je można wydać w następnym podpunkcie.

- Wiem, że dyski ssd są cudowne ale przy tych płytach głównych są wejścia M.2! zaoszczędzone pieniądze na obudowie, procesorze i plycie glownej możesz kupić dysk typu Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN albo Dysk SSD Kingston KC1000 240GB PCIe x4 NVMe albo Samsung 960 Evo (ten już droższy), albo Team Group Team TForce Cardea 240GB PCIe x4 (trudno dostępny) są to dyski o zdecydowanie większej wydajności niż SSD (które jeszcze niedawno były królem).

- CD-rom? zbędna rzecz, może znajomy ma gdzieś nieużywany? szkoda 50zł.

- W zależności od potrzeb ja bym się zastanowił nad zakupem mocniejszej karty albo ciekawszego dysku M.2

- Dwa dni temu składałem kompa i x-kom miał wyraźnie lepsze ceny od morele tzn. po 5-15 zł na częściach ale razem robi różnice
Reszta ok.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:04

komp do grania dla gimbusa... ma byc amd i nvidia, bo tak Krolewicz sobie zyczy...matka daje 3,5 kola ale na raty wiec obowiazkowo z jednego sklepu... wiecej naprawdę nie jestem w stanie podac szczegółów, bo to prości ludzie a syn grywal do tej pory u kolegow

nie upieram nie na morele, ani na ssd w tej formie ale budzet jest raczej nieprzekraczalny
Obrazek

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 17:14

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ed7d3aff0a91a2e9

Zdjęcie bo na x-kom nie da sie koszyka wysłać. 3505zł
Jak taki uparty brat to pokaż mu jakieś testy na youtubie w które uwierzy. Najlepiej taki wyraźny np. ten:

gdzie 1050TI ma w tej samej grze 32 klatki a gtx 1060 areo ITX 78 :roll:

Tu masz np. porównanie ryzena vs intela


Przy tej konfiguracji można dać nawet mniejsza obudowę bo ta regnum co podałem jest dość duża i będzie az za dużo miejsca. A co z monitorem? :shock:

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Jaroczaro » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 23:05

Dlaczego gtx 980 ti jest tak wysoko w tym teście? Jest nieraz wyżej niż 1060 z tą samą ilością pamięci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Gvaihir » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 23:11

Te testy pewnie są o du*pę potłuc, wkleiłem to tylko po to by przekonał brata:P

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Bruner » wtorek, 7 kwietnia 2020, 16:18

Ktos w tym temacie zglaszal ze sklada komputery stacjonarne- czy nadal jest to aktualne? Moglby zapodac jakis rozsadny zestaw?
Interesuje mnie nowy komp, w wersji dobry stosunek wydajnosci do ceny, bez jakis fajerwerkow.
Komp uzywany domowo, rowniez do grania - ale bez szalu (gry Blizzardowe ;), choc i jakies strzelanki sie zdarzaja).
Dysk SSD posiadam, karte muzyczna zewnetrzna na USB rowniez - SoundBlaster SBX ProStudio. Nie wiem po ile chodza teraz kompy, ale tak z 3-4k bym mogl sadze wydac. Fajnie jakby mial BlueTooth (ale nie koniecznie).

Moj aktualny komp ponizej (dokupilem do niego 2 dyski SDD i ww karte dzwiekowa). Niestety, zaczyna walic blue screen'ami, nieraz nie chce sie uruchomic, sadze ze cos z plyta glowna sie dzieje.

1. Kingston V300 120GB SATA3 (SV300S37A/120G)
2. Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N960WF2OC-4GD)
3. SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128)
4. Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
5. Gigabyte GA-Z97-HD3 (Rev. 1.0), Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)
6. Intel Core i5-4690K, 3.9GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K)
7. Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Hościej » piątek, 17 kwietnia 2020, 10:44

W najbliższym czasie premierę będa mieć nowe procesory intela na nowy socket. Poczekałbym i zobaczył czy będą warte grzechu.

Awatar użytkownika
Leniuch
AO Legionista
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 09:53
Medals: 12
Lokalizacja: Iłża
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Leniuch » niedziela, 19 kwietnia 2020, 08:28

Bruner jak nie potrzebujesz na już komputera, to radził bym Ci poczekać na nowe procki od Intela, jak napisał Hościej. To ma być nowa jednostka czy raczej modernizacja? (Modernizacja byłaby lepsza cena/wydajność).

Co do bluescreen'ów to może być zasilacz, albo jak napisałeś płyta główna.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Jaroczaro » niedziela, 19 kwietnia 2020, 15:21

Nie wiem kiedy zaczęły się twoje kłopoty z komputerem ale bsody mogą też być spowodowane aktualizacjami windowsa 10. Ostatnio MS wydał oficjalny komunikat żeby ludzie nie aktualizowali systemów bo aż takie problemy mieli właśnie z bsodami.

Chociaż problem z uruchomieniem może wskazywać na zasilacz lub płytę tak jak pisali pozostali.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Thorn » niedziela, 19 kwietnia 2020, 17:40

Ja bym w pierwszej kolejnoscvi podejrzewal jakis sterownik albo jak Jaroczaro napisal update Windowsa. Spisz sobie dokladnie kod jaki Ci wyswietla i poszukaj w necie. Dla przykladu mi kiedys sterownik do karty sieciowej szkodzil.

PC nie odpala sie w ktorym momenice? Naciskasz power i nic sie nie dzieje, czy poznie jak sie system laduje? Duzo plyt ma jakies diody diagnostyczne. Jezeli na Twojej wystepuja, warto zobaczyc czy nie ma jakis komunikatow.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 7 września 2020, 12:43

Mam w planach podarować moje 10-letnie "nieszczęście" synowi (spóźniony prezent na komunię) a sobie przygruchać nowy "tłuściutki" projekt...

pozbywam się: i7-920 / ASUS Rampage II Extreme / 12 GB RAM / 1 TB SSD + 2x1TB HDD 7200 (r1) / Radeon RX460 / DarkPower P9 850W (swojego czasu trochę kosztował - był rozbudowywany kilka razy, obecnie warty niewiele)

złożyem sobie: https://www.morele.net/inventory/info/75cb2237/ (tak, wiem że brakuje tu dysku... prawdopodobnie będzie jakiś M.2 NVMe)

i mam w związku z tym kilka pytań: (fajnie by było, jakby @Taneroth tu zajrzał)

1. jestem leniwy i nie chce mi się polować na pojedyncze cześci - dlatego chcę kupić w jednym sklepie; czy morele to dobry wybór?

2. jestem pedantem i kocham pudełka oraz wszystkie śmieci wewnątrz nich; czy jak zamówię w morelach z usługą złożenia - za 1 zł, bo mam kod promocyjny (mówiłem, że jestem leniwy) to dostanę cały ten śmietnik czy tylko gotowy komputer i nic więcej?

3. skąd się wzięło to dziwactwo - 10900KA (Avengers Edition), czy to się czymś różni od normalnego? i czemu jest taniej?

4. karta graficzna jest "budżetowa" - myślałem RTX 2080 Ti LIGHTNING Z (https://www.morele.net/karta-graficzna- ... z-4144049/) ale trzeba było przybastowac z budżetem... poza tym i tak jest aktualnie niedostępna? jest jakiś lepszy wybór? niż ten RTX 2080 SUPER

5. wersja "full-wypas" planowała płytę GODLIKE, ale uważam że ACE też zrobi robotę - nie mylę się, prawda (tym bardziej, że prawie 1000 złotych zostaje w kieszeni)?

6. były fan-boy ASUSa ROG przeszedł teraz do drużyny MSI, więc płyta i grafika jest MSI; mam nadzieję, że ten wybór nie jest porażką?

7. wiem, że ostatnio miały premiere karty GeForce 3000 więc seria GeForce 2000 powinna stracic na wartości; wiem też, że ma powstać nowa rodzina procesorów (11 generacja, która też będzie pasować do podstawki 1200) - czy warto na to czekać? czy warto czekać na coś jeszcze?

8. tak oglądam podobne konfiguracje - ten procesor uradzi na powietrzu, bo WC jakoś bardzo nie lubię? (prąd i woda nie mają po drodze)
Obrazek

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Noel » poniedziałek, 7 września 2020, 15:43

ad 7) Warto czekać na rodzinę 30x0 bo wygląda że w tej samej cenie dostajesz 40-70% wzrost wydajności.
ad 3) nie ma sensu kupowac tak drogiego MoBo nawet jak bedziesz krecił to w dobrze wietrzonej obudowie spokojnie każde mobo w granicach 400-500 z jakimkolwiek radiatorem na sekcji zasilania wystarczy.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Leniuch
AO Legionista
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 09:53
Medals: 12
Lokalizacja: Iłża
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Prosiłbym o poradę w sprawie nowego komputera

Post autor: Leniuch » wtorek, 8 września 2020, 10:08

Do czego ma służyć ten komputer? Głównie gry czy praca pod programy stworzone pod procesory intela? Procesor Obecnie lepiej procesory AMD wypadają cena/wydajność. Płyta główna za co taką cenę chcą, za znaczek ESL? Jak Noel napisał dużo tańsza płyta się też dobrze sprawdzi, pozostałą kasę zainwestowałbym w lepszą grafikę. Za mocny zasilacz chyba że masz w planach SLI.

1) Morele sklep jak sklep, większość części do komputerów kupowałem i nie miałem większych problemów. Ceny mają w miarę konkurencyjne.

2) Tego nie wiem, lubię otwierać pudełka i składać samemu komputery.

3)LINK

4) Lepiej poczekać do premiery serii RTX 30xx, ja ostrzę zęby na RTX 3080.

5) Nie wiem czy jest sens pchać się w tak drogą płytę główną.

6) Kto co lubi. Nie patrzę na markę, tylko na to co dana rzecz oferuje.

7) patrz punkt 4, jeśli chodzi o procesory teraz patrzę w stronę AMD.

8) WC nie chodzi na wodzie z kranu tylko demineralizowanej, taka woda nie przewodzi prądu (nie związków mineralnych w sobie), jak się wyleje to nic się stanie. Kiedyś czytałem o systemach WC AIO ale szału nie ma, dobre chodzenie powietrzem też nie jest gorsze, a nawet lepsze.

PS. Polecam zastosować markową pastę termo przewodzącą zamiast dołączonej, korzystam z pasty thermal grizzly

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości