Kupno Telewizora - porada

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Ahriss
Posty: 139
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 19:44
Lokalizacja: Gdańsk/Ostrołęka
Gender:
Status:
Offline

Kupno Telewizora - porada

Post autor: Ahriss » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:32

Witam . chciałbym zakupić telewizor na raty. Pytania i parametry jakie mnie interesują to:
1. Parametry:
- 30 cali i w górę
- full hd
- cena do 2000

2. Pytania
- LCD, LED czy plazma? Jestem szczęśliwym posiadaczem monitora BENQ GL2450HM LED i sprawuje się dobrze, więc może led? Czy ktoś może mi przybliżyć czym one się różnią?
- Funkcja 3D - głupia innowacja czy praktyczne i coraz tańsze rozwiązanie? Widzialem telewizory led z funkcja 3d po 1700 w saturnie.
- Gdzie, jak i dlaczego oplaca sie wziąść to na raty, a może jakiś kredyt na to, tylko gdzie?

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Dunkan » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 22:01

Allegro - klik

Na prawdę, te TV się niczym praktycznie nie różnią. Jedynie GUI oraz pilotem. Takie rzeczy jak kontrast, ilość kolorów czy kąt widzenia (no chyba że jest tylko 90* ^^), częstotliwość odświeżania (oko widzi 24k/s, jak grasz w fpsy to widzisz ciut więcej), a nawet czas reakcji, we wszystkich tych modelach są praktycznie identycznie. Plasmy nawet nie bierz pod uwagę, mają tendencję do spalania pixeli, są prądopożeracze i lutniesz lekko z łokcia jak będziesz szedł zachwiany i masz plamę na pół ekranu.

Co do 3d... ja do tego sceptycznie podchodzę, 4me useless.

Na raty? Nie, odłóż kasę a dowiesz się dlaczego nie, jak kupisz za gotówkę. Dobra rada.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Weratyr
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2013, 16:06
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Weratyr » wtorek, 4 czerwca 2013, 13:47

Witam,
Nie wskażę tobie konkretnego odbiornika, ale spróbuję przedstawić kilka uwag, które mogą okazać się cenne dla potencjalnego kupującego.


1) Przekątna ekranu - warto zainwestować w ekran fullHD (rozdzielczość od 1920x1080) - aby w pełni cieszyć się z obrazu jak żyleta przekątna nie powinna być mniejsza niż 42". Na chwilę obecną odbiorniki w tej wielkości nie kosztują bajońskich sum. Wydaje mi się, iż konty widzenia są już przyzwoite i wynikają z stosowanych matryc PVA, MVA i powinny wynosić ok 178st. Możesz to sprawdzić, stojąc na przeciw ekranu i "wychylając się" w lewo, prawo itd - jeżeli zauważysz odbarwienia / przebarwienia obrazu znaczy to iż odbiornik ma słabe kąty widzenia i nie należy rozważać zakupu takiego modelu.

2) Jeśli możesz poszukaj TV z podświetlaniem LED.
UWAGA:
Podświetlania LED występują w dwóch rodzajach:
- full led - czyli cała matryca składa się z diod led (droższe, grubszy odbiornik)
- edge led - jest to podświetlanie krawędziowe (tańsze, cienkie odbiorniki)
-
3) Złącza i możliwości - nie jest to wymagane, ale telewizora nie kupuje się na rok czy dwa, warto zatem zadbać o kilka złącz w standardzie hdmi, (lub) d-sub, (lub) dvi, euro złącza i może usb.
Dobrze mieć obsługę dysków lub pendrive-ów na USB. Zapytać przy tym do jakiej pojemności będzie urządzenie (usb) rozpoznawane, jaki format plików obsługuje, oraz jaki system plików czyta (jeśli to fat32 - max wielkość jednego pliku będzie ograniczona do 4GB i np nie obejrzysz sobie czegoś w MKV powyżej tej wielkości).
Złącza hdmi mają to do siebie, iż można nimi przesyłać obraz i dźwięk jednym kablem (są standardy od 1.1 - 1.4 chyba - różnią się przepustowością)

3) 3D - jest kilka technik prezentacji 3D - wszystkie wg mnie to marketingowy bełkot. Do tego dochodzi zakup okularów (pasywnych lub aktywnych). Cała reklama 3d opera się głównie na przesunięciu perspektywy. Na dłuższy czas przed odbiornikiem totalnie nie zalecane, często bolą oczy i głowa po ok 2-3h seansu. Nie ma u nas jeszcze wielu ciekawych propozycji w 3D. Czytałem ostatnio iż dzieci np do 4roku życia w ogóle nie powinny oglądać TV 3D. Dlatego nie stawiałbym tej pozycji jako kluczowej gdyż znacznie winduje cenę. Wystarczy obejrzeć sławionego "Avatara" aby dostrzec iż tylko kluczowe sceny są w 3D.

4) Marka - wiem, iż za markę się płaci, jednak z czystym sumieniem mogę polecić telewizory firmy Sharp. Są niezawodne, robione w Japonii. Mój 21" kineskopowy gra jeszcze u kogoś w rodzinie(zakupiony był w 1990r. ,obecnie LCD od 7lat również świetnie sobie radzi).
Niestety firma firmie nie równa, zatem warto zagadnąć znajomych lub przejrzeć kilka forów w poszukiwaniu opinii wcześniej wybranych pozycji.

5) Funkcje w odbiorniku - nie warto przykładać uwagi na fiszki informujące o super technice poprawy jakości obrazu, czy dźwięku. To również jest marketingowy slogan. U wielu producentów podobna funkcjonalność jest nazywana jako "super duper hiper polepszacz". Sprawdź czy oferowane funkcje za które musisz dopłacić faktycznie wykorzystasz.

6) Chłodna kalkulacja - wybierz sobie kilka modeli które ewentualnie mieszczą się w twoim budżecie. Poczytaj opinie, popytaj znajomych. Najgorszym co możesz zrobić to wpaść do sklepu i z miejsca kupić TV. Większość pokazywanych obrazów to tzw dema technologiczne, które są wyrenderowane tak, aby obraz i dźwięk był nieziemski, kolory powalały a obrazy onieśmielały potencjalnego kupca.
Warto jednak przejść się do sklepu, aby porównać wyświetlany obraz (można poprosić o jakąś konkretną stację) aby porównać jak się prezentuje na kilku modelach. Sygnał w takim sklepie jest rozgałęziany a co za tym idzie jest on słabszy i gorszej jakości (w zależności o zastosowanych rozgałęziaczy) - na pewno zauważysz różnicę.

7) Wbudowany kodek MPEG 4 - sprawdź czy odbiornik jest przystosowany do naziemnej telewizji cyfrowej, zaoszczędzi to kilka zł na dekoder.

LED czy Plazma - LED jest energooszczędny, kolory i są naturalne, a obecnie stosowane matryce są na tyle szybkie iż nie ma już efektów ducha ( cienie po za szybkiej akcji tzw lagi). Plazmy są prądożerne. Poza tym w plazmie następuje wypalanie gdy zbyt często oglądany jest dany kanał. Np gdy oglądasz TVP1 w miejscu loga tej stacji gdy zmienisz kanał pozostaje "cień" tvp1. Podobno coś z tym robią, jednak to jest wada plazmy.

Parametry techniczne - uwagi - zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych:
- rozdzielczość - fullHD - 1920x1080.
- czas reakcji matrycy (w mili sekundach)- im niższy tym lepiej - jednak najczęściej podawane czasy są czasami gray to gray (czyli od szarego do szarego a nie od czerni do czerni) - w większości sklepów można poprosić o program diagnostyczny lub kawałek "szybszego" filmu, wtedy ocenisz sam.
- kąty widzenia - standard 178 stopni
- kontrast - wielu producentów podaje tzw kontrast dynamiczy, nijak się on przekłada na istotny kontrast statyczny który najczęściej wynosi 1000:1 lub coś ponad to.
- jasność - im wyższa tym lepiej - podawana w candelach na m2 - np 600cd/m2 (im wyższa tym lepiej).

Jeśli dotarłeś do tej linii to gratuluję wytrwałości i mam nadzieje, że chodź troszkę pomogłem w tym temacie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Kaane » środa, 5 czerwca 2013, 21:25

Ariades pisze:Witam . chciałbym zakupić telewizor na raty. Pytania i parametry jakie mnie interesują to:
1. Parametry:
- 30 cali i w górę
- full hd
- cena do 2000
Za ta kasę to max jakiś średniej jakości LCD 42" (lepiej kup 37" dobrej marki), plazmy w szerszy wyborze zaczynają się dopiero od 42". Nie wiem co będziesz do niego podłączał, ale policz ile i jakich złącz będziesz potrzebował, żeby potem nie bawić się w żonglowanie kablami.
2. Pytania
- LCD, LED czy plazma?
Nie ma szeroko dostępnych telewizorów LED (są jakieś egzemplarze pokazowe, kosztujące po kilkanaście tyś. Euro). Tobie zostaje wybór pomiędzy plazmą, a LCD z podświetleniem LED (krawędziowym lub całościowym) lub zimną katodą (to te stare i grube LCD)

Nie słuchaj bzdur o wypalaniu plazmy i "duchach" na ekranie. Koledzy opierają swoje opinie chyba na podstawie cudzych doświadczeń, lub telewizorów 8-10 letnich. Mam plazmę od 5 lat i takich efektów nie zauważyłem. Nowe modele są zabezpieczone odpowiednimi mechanizmami przed efektem wypalania i ghostingu. Jeśli chodzi o pobór prądu to oczywiście plazma pobiera więcej, ale nie ma co dramatyzować. Moja 50 ciągnie 380 W na idealnie białej planszy, w czasie normalnego użytkowania pobór jest na poziomie 100 -250 W. dla przykładu w czasie dzisiejszych Wiadomości pobór był pomiędzy 180-220 W.

Wybór miedzy LCD a plazmą zależny od własnych preferencji, na plazmie mniej widoczna jest pixeloza na materiałach w nie natywnej rozdzielczości. Efekt jaki oferuje LCD możesz sam sprawdzić na swoim monitorze. Jeśli masz fullhd to sprawdź jak wygląda zdjęcie w rozdzielczości 1024x768 na pełnym ekranie, jeśli nie masz fullhd to zmniejsz jeszcze obraz zdjęcia. Na plazmie zawsze będzie to wyglądało lepiej.
Najlepszą opcją będzie pójście do sklepu i porównanie telewizorów na własne oczy tak jak napisał Weratyr (najlepiej z własnym filmem na pendrive)
- Funkcja 3D - głupia innowacja czy praktyczne i coraz tańsze rozwiązanie? Widzialem telewizory led z funkcja 3d po 1700 w saturnie.
Fajny gadget, ale za 1700 to nie kupiłbym telewizora 3D. Decydując się na 3D dowiedź się też ile par okularów dostaniesz do TV, bo aktywne troszkę kosztują.
- Gdzie, jak i dlaczego oplaca sie wziąść to na raty, a może jakiś kredyt na to, tylko gdzie?
Sensowne raty najczęściej są domeną dużych sieci. Tylko że w dużych sieciach TV są zazwyczaj trochę droższe. Musisz to sobie policzyć, bo TV za 1800 kupiony w sklepie na raty na np 1 rok może ci wyjść np. 2200. W jakimś Saturnie, czy innym EuroAGD kupisz go za 2000 w ratach np. 10x200zł czy 20x100 zł.

Jeśli chodzi o marki to zgadzam się że SHARP robi dobre telewizory, osobiście polecam tez Samsunga i wyższe modele Pioneer. Unikaj tanich Sony (bo z sony to maja wspólna tylko nazwę). Nie polecam tez LG ze względu na wstrętne i nie naturalnie przejaskrawione kolory (chyba ze masz znajomego technika od TV z kolorymetrem który prawidłowo skalibruje Ci telewizor).
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Thorn » czwartek, 6 czerwca 2013, 00:41

Plazma - obraz bardziej miękki, rozmazany. Grzeje, zwłąszcza w lato. Lepsze kolory, pełne spektrum barw.

LCD - obraz ostrzejszy, bardziej klarowny. Niepełne odwzorowanie barw, gorsze kolory, brak prawdziwej czerni.

3D - szkoda zachodu i pieniędzy. Fajny bajer na 5 minut a później i tak oglądasz wszystko w 2D - opinia znajomych, którzy owe odbiorniki posiadają.

Najlepiej iść do sklepu i porównać odbiorniki w akcji i wybrać ten, który wizualnie nam odpowiada.

Awatar użytkownika
Ahriss
Posty: 139
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2012, 19:44
Lokalizacja: Gdańsk/Ostrołęka
Gender:
Status:
Offline

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Ahriss » czwartek, 6 czerwca 2013, 11:49

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące wypowiedzi. Temat rozjaśnil mi się co nieco. W najblizszym czasie udam się na przechadzke po sklepach i pozbieram opinie. Jak już znajdę konkretne modele to wrzucę je tutaj do oceny. :)

Awatar użytkownika
Berdeth
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 21:12
Medals: 1
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Berdeth » czwartek, 6 czerwca 2013, 14:39

w sumie pytanie jeszcze jaki typ sygnału będzie do telewizora podłączany -
LCD radzą sobie gorzej z sygnałem analogowym (który dalej jest dostarczany np. w kablówkach).
Ogólnie jako posiadacz 42" plazmy mogę Ci z czystym sumieniem polecić ten typ telewizora - kolory, czernie, kąty widzenia (często podglądam tv pracując na laptopie na stole - kąt jakieś 140-150stopni i zupełny brak problemów) są rewelacyjne.
Smużenia brak, efektu wypalania brak (może stare plazmy z 2000 roku miały z tym problem - nowsze nie mają). W skali roku zapłacisz trochę więcej za prąd - ale różnica to powiedzmy 50W na godzinę oglądania więc nawet w skali całego roku nie będą to jakieś duże pieniądze.
Grałem na nim na PS3 i Xboxie 360 - nie było żadnych problemów - więc i do grania i do oglądania filmów z hd i telewizji jak najbardzie.

Redfoxiczek
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:31
Lokalizacja: Szczecin/Luanda
Status:
Offline

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Redfoxiczek » wtorek, 18 czerwca 2013, 11:51

Rodzice maja plazme 52"(za moja namowa). Na poczatku nie mogli sie przyzwyczaic (bardzo duza) ale teraz z czasem sa bardzo zadowoleni. Nic im nie grzeje i wszystko jest git (nie chca juz na zwyklych nawet tych glupich seriali ogladac). Generalnie rachunki za prad sie nie bardzo roznia i ciezko sprawdzic czy to TV czy to co innego. Jakos obrazu super odczuwalna bo mamy tez stosunkowo malego LCD. Zadnych klopotow, szczeze polecam plazme .. mimo tych wszystkich mitow ze grzeje ze duzo pradu zjada.

3D .. nie przepadam i nie polecam.

Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 17 czerwca 2013, 11:55
Lokalizacja: Tychy
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Nexus » czwartek, 20 czerwca 2013, 15:05

A co myślicie o projektorach??
Sam posiadam ACER'a h5360 i powiem Wam obraz wielkości 200" robi wrażenie.
Gdy się przesiadam na monitor to mi się wszystko takie malutkie wydaje.
Niektórzy pewnie powiedzą że lampa ma małą żywotność i jest droga. To fakt.
Świeci ok. 3000 godzin a kosztuje ok. 1000zl. Mimo wszystko z mojego punktu widzenia nie jest tak źle.
Jadę na jednej lampie już grubo ponad rok a można kupić zamiennik za ok 700zł. lub dać lampę do regeneracji co wiąże się z kosztem ok 300zł. Dodam że użytkuję projektor bardzo często.
Wiem że ekonomicznie wychodzi taniej telewizor ale nikt mi nie powie że lepiej się ogląda filmy a nawet gra na telewizorze 60" niż 200"

Skubany
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 14:00
Status:
Offline

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Skubany » sobota, 6 lipca 2013, 18:50

hahaha na 200" nie wiedzial bym gdzie patrzec chyba ze z rosadnej odleglosci mam i plazme i lcd z podwietleniem led i musze powiedziec ze obraz na samsungu(led) jest ostrzejszy i wyrazniejszy.

Awatar użytkownika
Maleficii
Patrycjusz
Posty: 417
Rejestracja: środa, 11 lipca 2012, 19:52
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Maleficii » środa, 24 lipca 2013, 11:08

Nexus pisze:A co myślicie o projektorach??
Sam posiadam ACER'a h5360 i powiem Wam obraz wielkości 200" robi wrażenie.
Gdy się przesiadam na monitor to mi się wszystko takie malutkie wydaje.
Niektórzy pewnie powiedzą że lampa ma małą żywotność i jest droga. To fakt.
Świeci ok. 3000 godzin a kosztuje ok. 1000zl. Mimo wszystko z mojego punktu widzenia nie jest tak źle.
Jadę na jednej lampie już grubo ponad rok a można kupić zamiennik za ok 700zł. lub dać lampę do regeneracji co wiąże się z kosztem ok 300zł. Dodam że użytkuję projektor bardzo często.
Wiem że ekonomicznie wychodzi taniej telewizor ale nikt mi nie powie że lepiej się ogląda filmy a nawet gra na telewizorze 60" niż 200"
200 cali ? Masz pokój dedykowany do projekcji ? W sumie to dosyć małe urządzenie i 720p, obraz na takim dużym ekranie może być nie najlepszy.

Generalnie projektor to świetna sprawa szczególnie w domu, jak ktoś może poświęcić pomieszczenie albo ogląda tylko w nocy. Używam od kilku lat projektora a telewizor poszedł w odstawkę.

Esselmeth
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 6 kwietnia 2013, 16:14
Status:
Offline

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Esselmeth » środa, 24 lipca 2013, 12:31

Ja osobiscie odradzam projektory.Obraz nie bedzie nigdy tak wyrazny jak na Tv.
Przy wyborze tv radzil bym zebys sprawdzil jakie formaty video czyta tv(im wiecej tym lepiej).
Na dzien dzisiejszy televizory led sa najbardziej popularne.

Sugerowal bym jakiegos Samsunga od 32 " Led Smart tv.Ceny zaczynaja sie juz chyba od 1500 zl.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maleficii
Patrycjusz
Posty: 417
Rejestracja: środa, 11 lipca 2012, 19:52
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Maleficii » środa, 24 lipca 2013, 15:35

Esselmeth pisze:Ja osobiscie odradzam projektory.Obraz nie bedzie nigdy tak wyrazny jak na Tv.
Pozdrawiam
Widziałeś kiedykolwiek projektor na żywo ? To co piszesz to chyba jakieś brednie ze szkolenia dla sprzedawców w jednym sklepie nie dla idiotów. Projektor może nie mieć takiej czerni jak dobra plazma ale ostrość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Gebbeth » środa, 24 lipca 2013, 16:50

Maleficii pisze:
Esselmeth pisze:Ja osobiscie odradzam projektory.Obraz nie bedzie nigdy tak wyrazny jak na Tv.
Pozdrawiam
Widziałeś kiedykolwiek projektor na żywo ? To co piszesz to chyba jakieś brednie ze szkolenia dla sprzedawców w jednym sklepie nie dla idiotów. Projektor może nie mieć takiej czerni jak dobra plazma ale ostrość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.
Tak, tylko taki projektor z taką jakością kosztuje jak dobra plazma ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Maleficii
Patrycjusz
Posty: 417
Rejestracja: środa, 11 lipca 2012, 19:52
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Order Odrodzenia Imperium Uczestnik zlotów IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Maleficii » środa, 24 lipca 2013, 16:57

Niekoniecznie :D Jest trochę tanich projektorów DLP z DC3 które mają niezłą jakość w porównaniu do plazmy.

W sumie wszystko zależy od ceny, ale w każdym przedziale cenowym można znaleźć odpowiednik tv - projektor. Główny problem to jest miejsce do projekcji, TV nie ma problemu ze światłem z otoczenia a przy projektorze jest to całkowicie niedopuszczalne.

Awatar użytkownika
Dunkan
Posty: 880
Rejestracja: środa, 2 maja 2012, 10:39
Medals: 11
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

AION Legionista ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Dunkan » środa, 24 lipca 2013, 22:06

O to się podzielę wiedzą ostatnio zdobytą dzięki Virvenowi, że jest coś takiego jak input lag w tv, check this out! :P

@edit literówka, dzięki Virven.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 lipca 2013, 15:56 przez Dunkan, łącznie zmieniany 1 raz.
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem"
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Virven
Patrycjusz
Posty: 1735
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 21:10
Medals: 16
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty ANNORVM IX WAR Legionista TERA Optio LOTRO Optio
SWTOR Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Virven » czwartek, 25 lipca 2013, 11:42

Dunkan pisze:O to się podzielę wiedzą ostatnio zdobytą dzięki Virvenowi, że jest coś takiego jak input lat w tv, check this out! :P
Input lag chyba ;) I tak, jest to bardzo istotna kwestia gdy chcesz podłączyć sobie konsolę do TV.

Żaden producent nie podaje tego w specyfikacji, trzeba szukaćw internecie, gdzie userzy to sprawdzają.

Reiatsu'chan
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2013, 17:52
Status:
Offline

Re: Kupno Telewizora - porada

Post autor: Reiatsu'chan » sobota, 27 lipca 2013, 09:10

Z plazmą jest jeszcze jeden problem - tafla szkła na powierzchni matrycy. Wyeliminować się tego niestety nie da, więc jeśli masz nasłoneczniony pokój to każde światło boczne sprawia że spada komfort oglądania. Grzanie się jest wynikową technologii, a prądożerność mimo że jest nieporównywalnie mniejsza niż dajmy na to 5-7 lat temu, ale i tak do ledów nie ma szans.

W temacie do 2000zł ledy od LG są całkiem przyzwoite, jak byś miał więcej $$ to dobre podświetlenie RGB jest lepsze niż najlepsze LED, które niestety ma tendencję do przepalania barw (dlatego między innymi profesjonalne monitory dla grafików są cały czas podświetlone katodami)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości