Założenia sekcji World of Warcraft Classic

Jeśli chcesz do nas dołączyć, to tutaj znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Regulamin forum

ABY DO NAS DOŁĄCZYĆ

1. Napisz do oficera sekcji odpowiedniej gry na naszym Discordzie:
https://discord.gg/0kbw7OkxbRX48092


Na Discorda można wejść również poprzez przeglądarkę, wystarczy kliknąć w link powyżej. Oficerowie oznaczeni są poprzez [tag] na początku nicku. Aktualną listę tagów i dalsze instrukcje dostaniesz w prywatnej wiadomości od naszego bota, która będzie znajdować się w lewym górnym rogu.


[Instrukcja instalacji Discorda] | [Problemy techniczne] | [Pytania]AKTUALNIE PROWADZONE SEKCJE

[Rekrutacja: zielony - otwarta, czerwony - zamknięta]
Albion Online
Ashes of Creation
Crowfall
Co-OP [Dodatkowe informacje]
Star Citizen
Warframe2. Możesz napisać też tutaj KLIK - wtedy otrzymasz prywatną wiadomość, kiedy oficer będzie dostępny na komunikatorze.Ważne linki!


Regulamin IX Kohorty
Awatar użytkownika
Hendryk
Konsul
Fabri
Posty: 108
Rejestracja: środa, 13 września 2017, 12:24
Medals: 10
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Gwiazda Zasługi IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Założenia sekcji World of Warcraft Classic

Post autor: Hendryk » wtorek, 18 czerwca 2019, 21:01

Witaj wędrowcze,

ponowna wyprawa do czasów, gdy świat Azeroth dopiero budzi się do życia będzie wyjątkowym doświadczeniem. Po piewsze u niektórych z nas wrócą wspomnienia sprzed 15 lat, natomiast inni z fascynacją będą odkrywać wszystkie tajemnice. Wszyscy jednak musimy być świadomi, że będzie to niepowtarzalne doświadczenie, wspólnej pracy na rzecz naszej społeczności. Jesteśmy gildia dla dojrzałych graczy i grają u nas zarówno studenci jak i emeryci, a minimalny wiek członkostwa to 20 lat.

Pomimo tego, że jesteśmy gildią nastawioną na ciągłe podejmowanie nowych wyzwań, to rozumiemy czym jest czas wolny i nikogo nie rozliczamy z czasu poświęconego grze. Stanowimy grupę osób, która zna się już od dłuższego czasu i bardzo chcemy zbudować community, które będzie cieszyć się tym wyjątkowym tytułem przez lata. Powinieneś również zdać sobie sprawę z tego, że tutaj nic nie przyjdzie łatwo, nie ma żadnych wspomagaczy, przyspieszaczy a rozwijanie postaci i powolne zdobywanie dla niej ekwipunku to sedno i istota tego tytułu i chcemy z tego czerpać maksimum radości; niemniej chcemy z czasem poznać cały dostępny content włącznie ze wszystkimi rajdami.

Choć każdy z nas ma prawo grać zgodnie ze swoimi preferencjami (crafting, handel, walka, odgrywanie roli) i każda forma aktywnej gry jest akceptowana przez zarząd sekcji, niedopuszczalna jest sytuacja, gdy podczas zorganizowanego wypadu osoba spełniająca wymagania do niego i na nim potrzebna nagminnie i wbrew zasadom "współżycia w grupie" realizuje prywatną aktywność in-game; może to być szczególnie ważne, ze względu na to, że planujemy grać na serwerze PvP. Dlatego właśnie zależy nam na osobach dojrzałych, które będą potrafiły postawić dobro wspólne ponad swoim i nie obrażą się, gdy rzadki przedmiot trafi do innego czlonka gildii, który będzie w stanie lepiej go wykorzystać.

Jednak, żebyś nie pomyślał, że IX Kohorta to tylko wspólna gra. Przez 12 lat rozwoju, gdzie zaczynaliśmy jako gildia kilku znajomych, założona w grze Age of Conan, rozrośliśmy się do liczącej ponad 1000 osób społeczności, grającej w różne tytuły - głównie z gatunku MMORPG. Spotykamy się na zlotach 2 razy w roku, gdzie można siąść przy piwie w towarzystwie ludzi, których na co dzień zna się tylko z głosu. Jest to również okazja do poznania graczy z innych sekcji naszej gildii.

Nie wyobrażamy sobie gry, bez komunikacji głosowej, dlatego obligatoryjnie wymagamy możliwości korzystania z Discorda, włącznie z mówieniem. Oczywiście, rozumiemy sytuacje że ktoś musi się tymczasowo wyciszyć, ale jeśli jesteś w grze dobrze byłoby gdybyś mógł być przynajmniej na nasłuchu. Uważam, że jest to dobry moment, aby wspomnieć o naszych podstawowowych zasadach, które sprowadzają się do tego, że każdy członek społeczności zobowiązany jest do dbania o dobre imię IX Kohorty poprzez swoje osiągnięcia, kulturę osobistą oraz sposób w jaki się komunikuje.

Aby do nas dołączyć należy napisać krótkie podanie na forum oraz odbyć rozmowę z oficerem na Discordzie, która rozpoczyna okres rekrutacyjny. Jeśli obustronnie uznamy, że dalsza współpraca będzie owocna i pasujesz do naszej społeczności, zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego formularza informacyjnego na naszym forum. Następnie zostanie przeprowadzona z Tobą rozmowa kończącą proces rekrutacji potwierdzająca, że rozumiesz i akceptujesz zasady u nas panujące. Przejście tej procedury pomyślnie oznacza, że do sekcji w innych grach zostaniesz przyjęty tylko zgłaszając chęć grania w niej do oficera.

Dodatkowo warto być na bieżaco z gildyjnym forum, które jest niezastąpionym żródłem informacji dla obecnych jak i nowo przybyłych członków IX Kohorty. Znajdują się na nim kluczowe informacje oraz takie, które są istotne przez długi czas. Wiadomości o krótki czasie życia bądź aktualności przekazywane są na Discordzie. Dodatkowo przypominamy, że konta te powinny mieć nazwę taką, jak nazwa głównej postaci w grze. Proszę wziąć pod uwagę, również to, że przy rekrutacji możemy prosić o udostępnienie "zdjęcia" ekranu logowania, by zweryfikować fakt członkostwa w innych gildiach.

Sekcja jest otwarta na propozycje rozwojowe, a co za tym idzie Trybun wraz z gronem dowódczym będzie rozpatrywał wszelkie możliwe sugestie dotyczące rozwoju sekcji oraz jej usprawnienia. Możliwa jest również pomoc w rozwoju i utrzymaniu sekcji nie posiadając statusu oficera, chętne osoby prosimy po prostu o bezpośredni kontakt, po otrzymaniu statusu Legionisty.

Bawimy się wspólnie i wspólnie staramy się sobie pomagać pod każdym możliwym względem. Gdyby jednak wystąpiły sytuacje konfliktowe, sztab wystąpi w roli mediatora aby załagodzić niesnaski. Jeśli negocjacje nie dojdą do skutku - decyzję podejmuje Trybun.

W przypadku łamania Regulaminu IX Kohorty w życie wchodzą poniższe "achievementy" -
a) ostrzeżenie
b) nagana
c) kick/ban ( 2 x nagana w ciągu jednego roku )

Nieobecność dłuższa niż 7 dni powinna zostać zgłoszona w odpowiednim do tego temacie na forum. Brak takiej informacji może skutkować usunięciem z sekcji.

Przynajmniej raz w miesiącu organizowane będą obowiązkowe zebrania sekcyjne, aby poznać opinię członków sekcji, przeprowadzić awanse/degradacje oraz zakosztować nieco eventów okazyjnych.

Zablokowany

Wróć do „Rekrutacja do IX Kohorty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość