Build na release

Dział przeznaczony na buildy postaci.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AO

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Build na release

Post autor: Hościej » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 12:10

Drodzy,
jako, że mamy już release notes Hectora. Pora się zastanowić nad buildem na wersję live Albiona.

Po głowie kołacze mi się sporo pomysłów na temat buildu, w którym chciałbym biegać. Szukam czegoś wymagającego mało farmienia i jednocześnie dającego najwięcej możliwości układania ciekawych buildów nastawionych na PVP i PVE zależnie od konfiguracji.

Idealnie chciałbym się zająć graniem Arcane staffem (heavy armor support), jednak z racji, że taki build nie da sobie rady nawet zbierać solo pomyślałem o graniu melee DPSem.

No i jak się okazało melee dps jest jeszcze większym problemem ze względu na broń.

W układzie Mages cowl/stalker/hellion hood; hunter's/assasin/stalker jacket i hunter/assasin boots pasują mi 3 rodzaje broni.

Miecze - claymore/clarent(pomimo nerfa)/dualswords (ciekawe opcje pvp [claymore], mieszane [clarent i dualswords])
Sztylety - dagger pair/bloodletter (ciekawe opcje pvp[daggerpair], mieszane [bloodletter])
Włócznie - glaive/heron spear (oba inicjujące pvp)

Kłopotliwe na pewno będą artefaktyczne bronie (clarent, bloodletter) głównie z racji ceny. Toteż miecze wydają się najlepsze ze względu na budżetową elastyczność.

Macie jakieś uwagi odnośnie powyższego? Jakieś błędy do wytknięcia w moim rozumowaniu? Zapraszam do dyskusji!

Athcore
Status:
Offline

Re: Build na release

Post autor: Athcore » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 14:54

co prawda w obecnej becie nie bralem aktywnego udzialu, ale po premierze jak kupie drugie konto (o ile nie przesuna czasu startu) na pewna bedzie to albo kij klatwy albo kusza

Awatar użytkownika
Jamej
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 21:27
Medals: 2
Lokalizacja: Płock
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Jamej » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 16:14

arkanista da się grac solo bierzesz jednoręczny staf i spamujesz "W" miedzy czasie odrzucenie "E" na "Q" tarcza zresztą arkanista zawsze jest miło witany w teamie ewentualnie w razie potrzeby możesz zmienić tylko staf na buzdygan i jesteś tankiem 100% tankiem



mój build
<kiścień (2 ręczny buzdygan z potężnym zatrzymaniem pod "E" i doskokiem "W")
<Buty ktoreś z heavy (prawdopodobnie te z tarcza)
<zbroja heavy z debufem -60% do obrażeń przeciwników
<hełm z bufem zmniejszenie otrzymywanych obrażeń
Idealny do walk open pvp jako inicjator i stoper

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 16:29

Zastanawiałem się nad takim buildem jak Twój Jamej, tj Arkanista/Tank. Ale jakoś granie tankiem w tej grze do mnie nie pasuje zupełnie. W gruncie rzeczy to nie wiem dlaczego, ale chyba w Albionie tank jest najmniej tankiem, a najbardziej "bruiserem" jakiego zna się z innych MMO.

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Avarrel » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 22:51

Więc tak.
Wszystko zależy od tego co chcesz robić, ogólnie nie ma uniwersalnego buildu wielozadaniowego.
Jak chcesz grać meele dps to jest kilka opcji:
-claymore/glewia/włócznia/ew daggery - gankowie solo i w małych grupach.
-padlinotwórca/clarent/ew daggery - walki 5v5 hellgate i GvG
-róznego rodzaju bronie 2h typu axe, mace i hammer na zergi i masowe PvP.

Ogólnie masz rację co do mieczy - są dość uniwersalne i można z ich pomocą zrobić kilka fajnych buildów niemal uniwersalnych. Jednak jak to się mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Taki miecz nie będzie miał takiego dps co np padlina.

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Avarrel » środa, 7 czerwca 2017, 09:57

Jak zaczynałem na becie to było dużo tankow ale faktycznie się to zmieniło więc tym razem na pewno moja główna rolą będzie tank i oczywiście jakiś dps jako alternatywa. Będę tym razem koncentrowal się ma jednym by już tak nie być w tyle jak zawsze.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » środa, 7 czerwca 2017, 14:49

W Hectorze arcane ma dostać dwa nowe skille, jeśli da się z nich wyciągnąć jakiś sensowny dps pozwalający na gathering to myślę sobie, że pójdę tylko w arcane.

EDIT: No niestety, teraz arcane staff daje albo wysysa energię :(

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » wtorek, 13 czerwca 2017, 10:27

Ok. Tydzień mi to zajęło, ale się namyśliłem. Będę mainować Arcane Staffa.
Główne powody za: W Hectorze jest tzw 'Jack of all trades' każdego PvE party. Daje mane (bez czapki druida), zwiększa dps dpsa, a rzucając tarczę przejmuje aggro! Biega w cięzkim pancerzu, więc nie pada jak mucha, czyli może się spisywać jako tank-support. Rozsuwa, przestawia stwory.
W PVP natomiast jest nieco mniej użyteczny, ale współpracując z Łucznikiem może namieszać, może powysysać manę z DPSów dużyny przeciwnej i odsuwać ich od healera.
Ja to kupuję, tyle ról w jednym buildzie nie zdarza się w Albionie.

Jako broń do solo pewnie będę nosił miecz, a i na hellgate będę mógł robić za tanka.

Teraz tylko wybrać pierwsze crafty w których będę się szkolić - to dopiero wyzwanie!

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Yeleana » wtorek, 13 czerwca 2017, 10:40

Wspaniale - właśnie po to jest beta, żeby podejmować takie decyzje
Obrazek

Awatar użytkownika
Trytytka
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 maja 2017, 00:09
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

AO Optio

Re: Build na release

Post autor: Trytytka » wtorek, 13 czerwca 2017, 20:11

A ja dalej mam dylemat.
Chyba wezmę kartkę i poproszę kogoś o pomoc w obgadaniu kilki aspektów (stawiam litra gorzały - czekam na chętnych :) jak ktoś ma mocną głowę to wezmę 2 litry) Ogólnie chciałem iść w tanka i tylko w tanka ale ....... kurcze dps-a to on nie ma za wielkiego. Ostatnio poszedłem w drugą skrajność - łucznik - dobrze zrobiony to niesamowite wsparcie zwłaszcza na jakieś eskapady:P

Mam jeszcze troszkę czasu więc będę zamęczał co nie których nudnymi pytaniami - i mam nadzieję że ktoś z większym doświadczeniem mi pomoże :D

PvE bardzo mi się podobają i zawsze z miłą chęcią
PvP - brak mi doświadczenia - szkoda że nie na żywo ( mam większe doświadczenie :P) Ale z chęcią porozbierał bym innych graczy :P

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Yeleana » wtorek, 13 czerwca 2017, 22:12

Czasu jest jeszcze na tyle, że powinieneś mieć możliwość sprawdzić wszystkie klasy i sety jakie masz ochotę - mniej więcej na poziomie IV wiadomo już z grubsza jak dana rzecz działa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Avarrel » wtorek, 13 czerwca 2017, 22:30

Jeżeli chodzi o tanka to fakt - dmg mizerny, ale... łupiesz typa do śmierci a on Cię nie ubije xD.

Standardowy build pod tanka:
Buzdygan - jaki wybrać to pytaj jameja
Zbroja stróża - redukcja 60% dmg przeciwnika w zasięgu \m/
Hełm bodajże rycerza - jeszcze więcej DEFa
Buty wedle uznania.

Wszyscy Cię chcą i rozbijasz morale wrogów gdy wszystkich naraz zatrzymujesz a potem Twój team robi im z tyłków jesień średniowiecza.
Jak chodzi o dps to tutaj ciężej. Wybór ten zależy od tego co lubisz i jaki prowadzisz styl gry nawet w innych grach.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » środa, 14 czerwca 2017, 07:55

Z tego co zauważyłem jest nieco na odwrót...

Tanka zazwyczaj powstrzymuje inny tank, a reszta przeskakuje i wycina healerów/squishy dpsów :P
Dlatego lepszy zaczepny jest team, który ma Speary, taka glewia połączona z niewidką potrafi wyciągnąć healera z grupy i przemielić zanim ktoś się zorientuję.

A teamfight zazywyczaj wygrywa ogarnięty heal i/lub lepsza pozycja teamów.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Yeleana » środa, 14 czerwca 2017, 08:14

To nie jest counterstrike, ale mimo wszystko walki "powinny" być zaplanowane :) wygrywa ten, kto lepiej się zgrywa... no chyba, że walczysz przeciwko ruskiemu walcowi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Avarrel » środa, 14 czerwca 2017, 08:30

Zależy jaki masz set up. Np taki jak ruski czołg z którym walczyliśmy. Walka nie trwała więcej jak 5 sekund. Tank wbija w nas i łapał a magowie zabijali nas jednym zakleciem aoe. No ale to są duże walki.

Przy walki takich 5v5 mimo wszystko taki bruiser też jest potrzebny. No ale i tak zależy od set upu. Możesz zrobić team pancerny który wytrzyma długo i po prostu wykonczy przeciwnika w czasie. Albo lekki i mobilny gdzie jeden błąd oznacza porażkę tyle że bardzo szybko jesteś w stanie wykończyć kluczowych graczy w drużynie przeciwnika.

Ja ogólnie preferuje team w ciężkich skorach. Dmg całkiem całkiem i więcej Defa niż szaty dodatkowo duży sustain.

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » środa, 5 lipca 2017, 10:51

Na forum albiona zrobili ankietę - jaką broń będziesz skillować na releasie.

Udział wzięło ponad 500 graczy w 5 dni.

https://www.poll-maker.com/results11064 ... 2-46#tab-2

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Bruner » sobota, 8 lipca 2017, 19:42

Rowniez mam podobny dylemat. Ogolnie moj main to healer - rozumiem ze mozna jednoczesnie w "wolnym czasie" rozwijac dps.
Pytanie:
1. W jakiego dps'a isc - rozumiem ze w maga ale ktorego?
2. Jak mozna "pobocznie" rozwijac dps? Chodzac na ekspedycje? Czy nie wiem - bijac moby podczas zbierania mats'ow?

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Avarrel » sobota, 8 lipca 2017, 19:47

Możesz maga a możesz coś innego to zależy od Ciebie, jednak mag właśnie jest chyba najbardzie optymalną opcją bo zmieniasz tylko staff.
Jeżeli chodzi o rozwijanie to w zasadzie zawsze gdy robisz jakieś rzeczy solo to wtedy używasz tego do dpsowania a także na dungeonach gdy będzie nadmiar healerów to po prostu ubierasz staff do dps.
Możesz też np zapisać się na dungeon jako DPS by trochę podciągnąć skilla.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Klonus » sobota, 8 lipca 2017, 21:51

Mag rzeczywiście wydaje się optymalny, bo nawet jeśli nie będziesz szedł w tę samą szatę, to jednak zwykle będzie to szata (lekki armor) - w przypadku innych dps-ów trzeba by rozwinąć inny set. Można "zaryzykować" całkowitą zmianę wyposażenia, ale trzeba się liczyć z koniecznością rozwijania dwóch buildów. Z drugiej strony i tak broń musisz ciągnąć od początku, więc przynajmniej build będzie w miarę zrównoważony (jakby to miało jakieś znaczenie).
Jeśli weźmiesz maga i idziesz healem, to raczej odpada arcane, bo to też support. Reszta wg mnie wg uznania - czym ci się lepiej gra. Mnie (bo też idę heal+dps) kusi frost - z tarczą i ciężką zbroją (i tak będę nosił ciężkie buty) z dps-a wychodzi off-tank (normalnie 3 w 1).
Kiedy to robić? Jako osoba nie grająca solo-dungów zamierzam rozwijać dps-a przy okazji naszych grupowych wypadów. Nawet niskie tiery szybko będą awansować w ekipie kilkuosobowej i dla takiej drużyny zmniejszenie tieru jednej osoby wcale tak bolesne nie będzie (zwłaszcza, że przeskok z zera na T5 powinien odbyć się w ciągu 2-3 wypadów).
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Hościej » sobota, 8 lipca 2017, 22:27

A z kolei ja jako support będę próbował rozwijać frost staffa i robić za offtanka - jednak martwię się że bardziej użyteczny będę jako pure dps, ale to do uzgodnienia :)

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Bruner » sobota, 8 lipca 2017, 23:15

Pure dps? Chyba to by byla pierwsza gra gdzie by brakowalo dps a bylo nadto support'u :P

Awatar użytkownika
weak
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 1 lipca 2017, 19:09
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Re: Build na release

Post autor: weak » niedziela, 9 lipca 2017, 10:52

Właśnie coś tu jest chyba nie tak... Pierwszy raz widzę żeby aż tyle osób zgłaszało chęć grania healerem ale to dobrze bo w tym wypadku nie powinno ich nigdy braknąć :D Też chciałem nim grać ale chyba pogram DPS. Zbyt dużo czasu nie spędziłem w grze i wielu rzeczy jeszcze nie sprawdziłem (dziś jeszcze troszkę pobiegam aby posprawdzać tyle ile dam radę przed zamknięciem serwerów) ale dobrze mi się grało postacią z łukiem i chyba z tego chciałbym sklecić coś na PVP i PVE, na pewno się jeszcze poradzę co do tego.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Yeleana » niedziela, 9 lipca 2017, 10:59

Podczas przerwy można grać na serwerach testowych (postacie zostaną skasowane)
Obrazek

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Odene » poniedziałek, 10 lipca 2017, 18:28

Osobiście będę chciał progressować te 2 buildy:

xbow:
https://albiononline.com/en/characterbu ... s/view/470
Który zakłada na mass pvp szybkie zdejmowanie lekko opancerzonych targetow na combo. Na co dzien po prostu zwykły dps.

AOE heal
https://albiononline.com/en/characterbu ... s/view/471
Skoro jest dużo zadeklarowanych healerów to pójdę w kuszę jednak taki build chodził mi po głowie ;)

Przemyślenia co w obu powyższych można podmienić ? :P
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Build na release

Post autor: Ezin » poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:01

Jestem totalnie zagubiony jeśli chodzi o build na release :(

Może ktoś z doświadczonych "betowiczów" jest z Wrocka i miałby ochotę na darmowe piwko w spiżu na rynku ? Mam 2312312312 pytań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buildy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości