Healer PVP

Dział przeznaczony na buildy postaci.

Moderatorzy: Pretorianie, Moderatorzy AO

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Medals: 21

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Healer PVP

Post autor: Bruner » sobota, 15 kwietnia 2017, 08:02

Aloha
Mam kilka pytan odnosnie Healera w tej grze.
1. Build - jaki build wybrac do pvp? Ogolnie chodzi z laska i ksiazka w robe ale gdzie na forum czytalem ze z axe'm biegaja rowniez healerzy ^ ^.
2. Jako cel - glownie pvp - na czym powinien taki healer sie skupic? Na wbijaniu lvl broni ? Jesli tak, to na czym to robic jesli sie nie jest w party? Na dungeonach, mobach?
3. Pobocznie - kiedy nie ma pvp - na czym powinna taka osoba sie skupic? Na zbieraniu jednego rodzaju mats'u aby jakas kase miec?
4. Jaka bronia powinien walczyc taki healer poza pvp - jak gra solo? Czy w takim wypadku musi wbijac tier 2ch roznych broni?

Dopiero zaczynam gre wiec niektore pytania moga sie wydac "dziwne" :P.

Awatar użytkownika
Avarrel
Patrycjusz
Medals: 2

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Healer PVP

Post autor: Avarrel » sobota, 15 kwietnia 2017, 14:26

1. 1h staff jest całkiem niezły, jednak jestem zwolennikiem Wielkiego kostura (obszarowe leczenie i odpychanie).
Co do hełmu: Kaptur najemnika (oczyszczenie) lub Kapuza kleryka (blok lodu).
Zbroja: Szata Kleryka (duch wieczności)
Buty: wedle uznania. Jak lubisz uciekać z walki za pomocą sprintu to bierzesz sprint, jak lubisz za pomocą blinka to bierzesz blink. Jednak mimo wszystko długi sprint jest wg mnie najlepszą opcją (60% na 10s.) każde buty to mają.

2. Fame pod healera wbijasz tylko w grupach. Możesz tez sam chodzić na dungi czy ekspedycje ale zabierze to baaardzo dużo czasu.

3. Zbieranie w tej grze jest niemal nieuniknione. Nie zawsze będzie bił moby czy graczy a czymś się zając trzeba. Tak, nalezy się skupić na jednym surowcu.

4. W tej grze mimo wszystko warto rozwinąć coś jeszcze jeżeli chodzi o walkę by nie zamykać się w jednej roli. Najlepiej wybrać rolę główną którą głównie skillujemy oraz poboczną.
Im więcej ról wybierzesz tym dłużej zajmie Ci osiągniecie wysokiego tieru.

Jestem tego doskonałym przykładem bo gram wszystkim i tak jak niektórzy noszą już T6 ja ciągle siedzę na T5 czy nawet T4.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Medals: 5

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Post autor: Klonus » sobota, 15 kwietnia 2017, 17:25

1. oficjalne info mówi o wyższości Wielkiego kostura nad 1h. Ja wolę 1h, gdyż ulti pomaga powrócić z naprawdę dalekiej podróży (choć nie wiedzieć czemu czasem nie zadziała jak trzeba), zaś odpychanie wielkiego potrafi mocno zdezorientować nie tylko przeciwnika, ale i twoją drużynę. Jest jeszcze nature staff - nie tyle leczy, co bardzo szybko regeneruje i ma regenerację aoe. W drugą rękę imo książka, chyba, że stać cię na sferę. Widziałam też sporo osób z tarczami na ekspedycjach, ale nie podzielam takiego podejścia.

2. lvl broni raczej bym odpuścił. Na holy przede wszystkim leczenie kanałowe na w (choć w pvp nieprzydatne), a później mocne leczenie na q. Podstawowy sposób wbijania fame'a to ekspedycje albo dungi w małych grupach.

3. Matsy się przydają - chyba jako magowi najbardziej włókno (wchodzi zarówno w szaty jak i kij). U nas wszystko teoretycznie powinniśmy mieć w gildii, ale jak nas wspomożesz, będzie jeszcze lepiej.

4. Imo nie jest wymagane posługiwanie się drugą bronią.
[ obraz zewnętrzny ]

"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"
Obrazek

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista

Post autor: Klonus » poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:45

Parę słów sprostowania do powyższego.

Mamy dwa staffy leczące:
1. Nature staff, który służy do szybkiej regeneracji zdrowia. Nie wymaga czarowania (tylko cooldown), wszystkie ulti mają efekt aoe. Na Q można mieć albo "grzybka" (zostawiana na ziemi strefa lecząca - ponoć fajne, ja nie lubię), albo regenerację stackującą się 3 razy. E w zależności od kija leczy w okolicy maga lub we wskazanym miejscu (to akurat Dziki kostur - fajna rzecz). W daje albo regenerację albo zatrucie. Ponoć natura jest niepokonana w walce 1vs1.
2. Holy staff, leczy (czyli "zwraca" od razu zdrowie) i to dość mocno, uważany raczej jako single-target. Q - zwykłe leczenie, W - leczenie kanałowe lub całkiem mocne uderzenie, E - w zależności od kija daje mocne leczenie przy niskim hp (1h), tarczę (niebiański) lub leczenie aoe (wielki). Uznawany za użyteczny tylko w drużynie, ostatnio widziałem 1h z sarkofagiem na 4t dungeonie.
[ obraz zewnętrzny ]

"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Post autor: Bruner » wtorek, 18 kwietnia 2017, 16:04

Avarrel pisze:
2. Fame pod healera wbijasz tylko w grupach. Możesz tez sam chodzić na dungi czy ekspedycje ale zabierze to baaardzo dużo czasu.
Czyli jako healer abi rozwijac swoja postac musze robic dung'i czy inne zadania jedynie w grupie?

Rozumiem ze aby zalapac sie do jakiejsc grupy to trzeba zglaszac sie na chat'cie, lub czytac czy ktos czasem nie szuka healera? A moze jakis system do party jest ? :P

Awatar użytkownika
Avarrel
Patrycjusz
Medals: 2

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Post autor: Avarrel » wtorek, 18 kwietnia 2017, 16:19

Wystarczy ze u nas na głosowym krzykniesz czy ktoś na dunga idzie. Oczywiście dodasz przy tym ze idziesz healerem.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista

Post autor: Klonus » wtorek, 18 kwietnia 2017, 19:25

Tankowi jest łatwiej - tanka zawsze brakuje. Healer też często jest potrzebny, a chłopaki (i ostatnio dziewczyny) często gdzieś łażą.

Są też inne możliwości. Na czacie in-game masz specjalną kategorię LFG, na ekspedycjach system sam dołącza cię do grupy w której brakuje healera (choć czasem się zdarza, że tworzy 5-osobową grupę z 2 healerami). Jak wspominałem zdarza się spotkać na dungach samotnego healera np. z tarczą.
[ obraz zewnętrzny ]

Obrazek

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Post autor: Odene » piątek, 28 kwietnia 2017, 09:21

Ok, powoli się ogarniam w rl i poza śledzeniem forum wkrótce będę miał czas na powrót ;)

Czy ktoś może mi powiedzieć jak się ma sytuacja z Nature staff? Czy jest dużo użytkowników takiego kija overall?
Czy użytkownik takiego kija nadaje się do grup 5 osobowych na pvp/pve jako main heal? Interesuje mnie wszystko co związane w tym drzewkiem.

Z góry mówię że jeszcze nie miałem okazji zapoznać się ze wszystkimi zmianami. Wiem jednak że popsuli mi mój "xbow ambush build" XP

W poprzedniej becie miałem okazję testować bardzo wiele kombinacji rDPS i naturalnego patyka. Przyznam że patyk był fajny, tyle ze na t4 nie byłem w stanie ocenić jego przydatności na wyższotierowym contencie.
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5
Xiaomi Air Purifier Pro

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista

Post autor: Bruner » środa, 27 września 2017, 10:46

Poszukuje builda pod PVP dla Healera , preferuje Nature.
Zastanawiam sie jak wyglada kwestia energii, czy nie ma duzego problemu - i mozna jechac z Greate Staffem, czy lepiej dac 1h + kula aby mana regenerowala?
Drugie pytanie - czy i buty i czapka heavy aby uzyskac zmniejszone obrazenia?

Awatar użytkownika
Gibek
Kwatermistrz
AO St. Legionista
Medals: 4

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Post autor: Gibek » środa, 27 września 2017, 12:29

Napisz do mnie na discordzie to mniej wiecej ci powiem co i jak bede po 17:00 dostepny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buildy”