Ashes of Creation - Ratusz i władza w mieście

Tutaj znajdziesz kohortowiczów planujących grac w AoC.

Moderatorzy: Pretorianie, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 337
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Ratusz i władza w mieście

Post autor: Taneroth » piątek, 24 listopada 2017, 19:40

Obrazek

Ratusz (City Hall) to najpotężniejszy i najbardziej majestatyczny budynek w stolicy. Jako ośrodek władzy i walki o wpływy jest miejscem, gdzie podejmowane są wszystkie najważniejsze decyzje, które mają bezpośredni wpływ na rozwój miasta i komfort jego mieszkańców. Gra oferuje bardzo złożoną strukturę rządową uzależnioną od rodzaju węzła, co czyni politykę niezwykle istotnym elementem rozgrywki. Ratusz to świetne miejsce dla osób potrafiących zjednywać tłumy, podejmować trudne decyzje lub wygłaszać przemowy.


WŁADZA I PRZYWÓDZTWO

Rządy w Ashes of Creation sprawowane są przez graczy. Oznacza to, że mają oni bezpośredni wpływ i kontrolę nad otoczeniem. Każdy węzeł ma się bardzo ciężko w początkowej fazie rozwoju. Obowiązkiem przywódców węzłów jest między innymi określenie kierunku rozwoju miasta oraz wyznaczenie praw i zasad obowiązujących na jego terenie. Przywódcy będą mieli możliwość decydowania o rodzaju budynków do budowy, rozbudowy czy nawet w ostateczności zniszczenia. Jednak węzły to nie tylko osoby nimi rządzące, ale i również mieszkańcy, którzy dali im władzę. Każda decyzja podjęta przez polityków jest oceniana przez mieszkańców, dlatego władza musi się odpowiednio dostosować do ich potrzeb.

W przypadku, gdy miasto będzie pełne obywateli zajmujących się handlem i rzemiosłem odpowiednim krokiem będzie rozbudowa rynku w celu zapewnienia większej ilości stanowisk handlowych. Jednak część mieszkańców może również oczekiwać na wybudowanie domu aukcyjnego. Przywódcy muszą więc podjąć właściwą decyzję, która będzie bardziej korzystna dla miasta. Jednak należy pamiętać, że nie wszystkie podjęte kroki muszą się spodobać mieszkańcom, którzy przez to są skłonni do wywołania konfliktów. Dlatego wszystkie na pozór proste decyzje mogą okazać się skomplikowane, a konsekwencje działań nieprzewidywalne.

Węzeł nie jest jednak jedynym potencjalnym źródłem konfliktów. Miasto zamieszkane i dowodzone przez ludzi jest jednym z miejsc w okolicy, a sam jego rozwój może wpłynąć negatywnie na relacje z bliskimi sąsiadami. Gdy dochodzi do konfliktu z sąsiadującymi węzłami ratusz okazuje się niesamowicie przydatnym miejscem. To właśnie tam cała śmietanka rządząca węzłem podejmuje najważniejsze decyzje związane z polityką i działaniami wobec sąsiednich węzłów. I warto tutaj zaznaczyć, że w grę wchodzi również ich zniszczenie, na które jest mnóstwo sposobów.

Na przykład ratusz oferuje możliwość wynajęcia mieszkańców innych niespokrewnionych węzłów spod prawa i oznaczyć jako wrogów naszej społeczności. Wyznaczenie nagrody za schwytanie takich osobników i doprowadzenie ich przed oblicze sprawiedliwości będzie również jak najbardziej możliwe, a wręcz wskazane. Jest również opcja, żeby za pośrednictwem ratusza poinformować obywateli miasta o potencjalnych zagrożeniach lub nadchodzących atakach.

Może również dojść do sytuacji, że z drobna sprzeczka między węzłami przerodzi się w otwarty konflikt na ogromną skalę. W sytuacji gdy dyplomacja i wszelkie zagrywki polityczne, ekonomiczne lub inne formy nacisku zawodzą, nie pozostaje nic innego jak mobilizacja obywateli i wypowiedzenie wojny wrogo nastawionemu sąsiadowi. Należy jednak pamiętać, że taki obrót sprawy może również doprowadzić do niezadowolenia mieszkańców naszego węzła i utraty władzy.


WSPÓŁPRACA I SOJUSZE

Relacje między poszczególnymi węzłami nie wiążą się jedynie z ciągłą rywalizacją, ale i również tworzeniem więzi. Dla osób preferujących współpracę i pokojowe współistnienie przygotowano w ratuszu szereg ciekawych narzędzi. Przykładowo ciekawym rozwiązaniem i gestem dobrej woli będzie zaproponowanie naszym sąsiadom umowy handlowej, która z pewnością przyniesie obu sporo korzyści. Po podpisaniu paktu porozumienia każdy węzeł będzie miał możliwość utworzenia karawany handlowej, której zadaniem będzie dostarczenie określonych towarów do naszego partnera handlowego. Wpłynie to pozytywnie na sytuację ekonomiczną dla obu węzłów. Ponadto wszystkie zaangażowane węzły otrzymają doświadczenie, co przyśpieszy ich rozwój i umożliwi budowę nowych budynków. Jeżeli współpraca będzie się układać i wszystkie zaangażowane w nią strony będą zadowolone, może w przyszłości zaowocować to utworzeniem pomiędzy nimi przymierza.

Reasumując w ratuszu rada rządząca podejmuje najważniejsze decyzje oraz dyskutuje o losach i przyszłości miasta, a także ewentualnych zagrożeniach i nadchodzących konfliktach.

Jednak węzły to nie tylko polityka, handel, wojny i konflikty. To również miejsca zamieszkiwane przez obywateli, o których rada rządząca też musi się zatroszczyć, nie mówiąc już o zadbaniu o napływ nowych osadników. W tym przypadku ratusz po raz kolejny oferuje sporo ciekawych opcji, począwszy od nagradzania obywateli po organizację dla nich uroczystości dających im premie do zdobywanego doświadczenia.

Nie brakuje również systemu wspierania lokalnych rzemieślników, czy oferowania mieszkańcom wyjątkowych usług. System zarządzania węzłem w ratuszu wyposażony jest w mnóstwo różnorodnych opcji pozwalających zadbać o dobro i zaspokoić potrzeby obywateli. Przywódcy miasta za pośrednictwem ratusza są w stanie wytwarzać zadania dostępne dla mieszkańców miasta. Nagrody za ich ukończenie są uzależnione od stopnia rozwoju węzła i wprowadzonych w nim ulepszeń.


ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DOWÓDZTWO

Odpowiednia władza sprawowana w węźle ma ogromny wpływ na jego rozwój. Przywódcy muszą się liczyć z przeciwnościami losu, które wpływają na jego rozwój. Rozsądne zarządzanie logistyczne, walka z dynamicznie odnawiającymi się surowcami naturalnymi, czy konflikty pomiędzy lokalnymi gildiami to zaledwie wisienka na torcie. Dodatkowo należy pamiętać o rywalizacji z sąsiadującymi węzłami, których przewaga może ograniczać lub nawet blokować rozwój naszego miasta.

Podsumowując, zabawa w polityka w Ashes of Creation może być bardzo satysfakcjonująca, ale i z drugiej strony niezwykle niebezpieczna. Władza niesie ze sobą wiele korzyści lecz jednocześnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, a podejmowane przez zarząd decyzje mają ogromny wpływ nie tylko na nas, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców naszego miasta, czyli naszych znajomych, sojuszników czy członków gildii. Twórcy gry wprowadzając rozszerzone możliwości polityczne i gospodarcze tworzą bardzo realistyczny obraz świata.


UWAGA
Zawarte tutaj informacje mogą być błędne lub ulec zmianie w przyszłości.
W razie potrzeby będę stale aktualizował ten wątek.


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli jeszcze nie założyłeś swojego konta na oficjalnej stronie produkcji, a doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry to będę mega wdzięczny jeżeli zarejestrujesz się za pośrednictwem mojego linku referencyjnego:

https://www.ashesofcreation.com/register/ref/Taneroth/

Z góry bardzo dziękuję :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://www.ashesofcreation.com/register/ref/Taneroth/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja - Ashes of Creation”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość